مجله دلتا |
2 ماه پیش

انتخاب کابینت مناسب منزل کابینت مناسب آشپزخانه کابینت آشپزخانه مجله دلتا

سلیقه‌های مختلفی برای طراحی کابینت، وجود دارد. اما برای آن‌که دکوراسیون آشپزخانه شما شیک و ایده‌آل شود، باید با نکات انتخاب کابینت مناسب آشنا شوید. با ما همراه باشید.
انتخاب کابینت مناسب منزل

انتخاب کابینت مناسب منزلمی‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. با اینکه آشپزخانه قلب خانه است اما انتخاب گزینه مناسب برای کابینت‌های آن می‌تواند از سایر قسمت‌ها به ویژه سالن پذیرایی، تاثیر بپذیرد. اما برای انتخاب گزینه بهتر، چه راهکارهایی مناسب‌تر است؟ در این مطلب ازمجله دلتامهم‌ترین و موثرترین نکات برای انتخاب کابینت مناسب را مطرح خواهیم کرد.

توجه به متراژ آشپزخانه

باید برای آشپزخانه‌هایی که ابعاد کوچک‌تری دارند، کابینت را طوری انتخاب کرد که از حداکثر فضا بتوان استفاده کرد. در نتیجه کابینت‌هایی که از جنس ام‌دی‌اف و های‌گلاس هستند، بهتر است به‌کار برده شوند. کابینت‌های چوبی و طرح و نقش‌دار، برای فضاهای بزرگ کاملا مناسب هستند.

انتخاب کابینت مناسب منزل

رنگ مناسب برای انتخاب کابینت

وقتی قرار است زمینه یا تم اصلی دکوراسیون کل منزل را به یک رنگ دربیاورید، بهتر است از رنگ‌هایی که با هم همخوانی دارند برای کابینت‌ها استفاده کنید. دو درجه روشن‌تر یا تیره‌تر را می‌توانید برای کابینت‌ها انتخاب کنید. البته برای ترکیب دو رنگ متفاوت برای کابینت‌ها باید توجه داشته باشید که هارمونی مناسبی را ایجاد کنید.

رنگ مناسب برای انتخاب کابینت

سبکی مناسب برای مدل کابینت‌ها

برای اینکه به سبکی واحد برای دکوراسیونآشپزخانهو منزل دست یابید، لازم است حتما تناسب بین آن‌ها را در نظر داشته باشید. انتخاب کابینت مناسب منزل به سبک‌های مختلفی که طراحی می‌شود، بستگی دارد. معمولا سبک‌های سنتی برای منازل، نیاز به کابینت‌های چوبی دارد. برای سبک‌های امروزی و سبک‌های تلفیقی می‌توانید از کابینت‌های ام‌دی‌اف و های‌گلاس استفاده کنید.

سبکی مناسب برای مدل کابینت‌ها

بدنه کابینت‌ها را با دقت انتخاب کنید

بدنه کابینت پایه اصلی آن محسوب می‌شود. برای همین بهتر است در انتخاب آن دقت کنید. کابینت‌های ام‌دی‌اف و های‌گلاس روکشی ملامینه دارند که از متریال داخلی محافظت می‌کند. به همین دلیل گزینه‌های مناسبی هستند.

انتخاب بدنه کابینت‌ها

باید در نظر داشته باشید که برای حفظ کابینت‌ها حتما نوارکاری انجام شود. این راهکا، زیبایی مطلوبی را نیز برای نمای کابینت‌ها ایجاد می‌کند. معمولا این نوارها از جنس pvc هستند. البته کابینت‌های فلزی نیز هستند که امروزه کمتر به‌کار برده می‌شوند. ولی برای بدنه به منظور کاهش هزینه‌ها، می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

استفاده از کانتر یا پیشخوان مناسب

نکته مهم دیگری که حتما باید در نظر داشت، طراحی مناسب برای کانتر، اپن یا پیشخوان آشپزخانه است. امروزه یکی از گزینه‌های بسیار پرکاربرد برای آشپزخانه‌ها، میز ناهارخوری در قسمت اپن آشپزخانه است. پیشنهاد می‌کنیم به ویژه برای منازلی که ابعاد کوچک‌تری دارند، حتما از این گزینه استفاده شود. از این طریق از تمام فضا استفاده بهینه خواهد شد.

استفاده از کانتر یا پیشخوان مناسب

انتخاب درب کابینت‌ها

نکته بعدی که باید در مورد انتخاب آن دقت کنید، درب‌های کابینت‌ها هستند. درب‌ها یکی از گزینه‌هایی هستند که بیشتر از سایر قسمت‌ها به‌چشم می‌خورند. علاوه بر اینکه متریال و رنگ مناسب برای آن‌ها انتخاب می‌کنید، لازم است به طرح آن‌ها نیز توجه کنید. امروزه از طرح‌های کلاسیک استفاده می‌شود که ممکن است برای برخی از دکوراسیون‌ها مناسب نباشد.

پیشنهاد مطالعه:مطلبایده‌های جذاب رنگ سفید در دکوراسیون منزلرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آشپزخانه‌کوچک را به صورتی چید که از فضای آن استفاده بهینه کرده و بزرگ‌تر جلوه داد. این مطلب به ایده‌ هایی برای آشپزخانه کوچک می‌پردازد. 

5 ساعت پیش

خانه تاریک و کم نور ممکن است معضل خانه‌هایی بزرگ با طراحی داخلی تاریک باشد و هم می‌تواند معضل خانه‌هایی کوچک باشد. همراه ما باشید.

8 ساعت پیش

در اولین روزهای پاییز می‌خواهیم با هم ایده‌ های دکوراسیون پاییزی منزل را مرور کنیم و با ایده‌ های خلاقانه تزئینات پاییزی را به خانه بیاوریم.

دیروز

تزیین منزل با کوسن یک راه عالی برای باز طراحی منزل شما است. اگر این روش به درستی اجرا شود کوسن ها می توانند به اتاق جذابیت می‌دهد.

پریروز

اگر می‌خواهید خانه شما زیبا باشد، بهتر است برخی اشتباهات را انجام ندهید. در این مطلب نمونه‌هایی از اشتباهات در چیدمان خانه می‌پردازیم.

پریروز

آیا به استفاده از رنگ‌ های پاییزی در دکوراسیون خانه فکر کرده‌اید؟ پاییز هزار رنگ، با رنگ‌های ناب و دلپسند بسیاری از افراد را مسحور می‌کند.

3 روز پیش

با انتخاب مناسب کاغذ دیواری می‌توان دکوراسیون زیبایی برای اتاق خواب خلق کرد. رنگ و طرح کاغذ دیواری بر چیدمان اتاق خواب تاثیر زیادی دارد.

4 روز پیش

طراحی و دیزاین دکوراسیون آشپزخانه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دکوراسیون داخلی منزل اصول و قواعدی دارد که باید آن‌ها رعایت کنید.

4 روز پیش

انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی یکی از مهم‌ترین مسائل در دکوراسیون اتاق پذیرایی است که احتیاج به توجه ویژه‌ای دارد. با مجله دلتا همراه باشید.

5 روز پیش

اشتباهات در چیدمان وسایل خانه باعث می‌شوند که خانه کوچک‌تر به‌نظر بیاید. در این مطلب همراه باشید تا شما را در چیدمان خانه راهنمایی کنیم.

5 روز پیش

میزها عناصری دکوراتیو هستند که با تزئیناتی زیبا می‌توان جلوه‌ای زیبا به آن‌ها داد. این مطلب به معرفی رومیزی برای میز ناهارخوری می‌پردازد.

6 روز پیش

روش‌های زیادی برای دیزاین مبل راحتی وجود دارد که می‌توانید از یکی یا چند مورد از آن‌ها کمک بگیرید و فضای زیبایی برای گفت‌وگو خلق کنید.

6 روز پیش

کفپوش تیره یا روشن کدام را انتخاب کنیم؟ در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم به مزایا و معایب کفپوش‌های تیره و روشن بپردازیم.

۱ هفته پیش

اگر خانه شما به سبک سنتی طراحی شده و می‌خواهید تغییر در آن ایجاد کنید این مطلب به بیان نکاتی برای دکوراسیون مدرن در خانه می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

انتخاب رنگ مناسب می توان دکوراسیون شما را متحول کند. نکات مهمی در انتخاب رنگ پرده پذیرایی نقش دارند که در این مطلب به آن‌ها می پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...