مجله دلتا |
1 ماه پیش

انتخاب رنگ پرده پذیرایی انتخاب رنگ پرده انتخاب رنگ پرده نشیمن رنگ پرده مجله دلتا

یک انتخاب نامناسب برای رنگ پرده اتاق پذیرایی می‌تواند زیبایی تمام خانه را از بین ببرد. در عین حال، اگر رنگ آن‌ها به درستی انتخاب شود می‌توانند شما را شگفت زده کنند.
انتخاب رنگ پرده پذیرایی

هنگامی که وارد یک خانه می‌شویم ممکن است ابتدا فقط مبلمان و وسایل دکوری آن را ببینیم و به نحوه چیدمان آن دقت کنیم. اما چیزی که تا حد زیادی به خانه حس گرما و زندگی می بخشد، پرده‌های آن است. علاوه بر نوع و سبک پرده اتاق پذیرایی، رنگ آن نیز بسیار اهمیت دارد و انتخاب رنگ مناسب می‌تواند دکوراسیون شما را متحول کند. نکات مهمی درانتخاب رنگ پرده پذیرایینقش دارند که در این مطلب به آن‌ها می پردازیم. بامجله دلتاما همراه باشید.

انتخاب رنگ پرده پذیرایی را از کجا شروع کنیم؟

ابتدا به فضای خود نگاه کنید. اگر سالن پذیرایی شما کوچک است بهتر است از رنگ‌های روشن استفاده کنید. رنگ‌های جیغ یا تیره باعث می‌شوند که فضا کمی کوچک‌تر به‌نظر برسد. پرده‌های تیره رنگ باعث می‌شوند که نور به اندازه کافی وارد فضا نشود و این موضوع علاوه بر کوچک شدن فضا، باعث تاریک شدن خانه می‌شود.

انتخاب رنگ پرده پذیرایی

اگر اتاق پذیرایی شما بزرگ و پر نور است می‌توانید به راحتی رنگ‌های پر رنگ یا تیره را انتخاب کنید. پرده‌های طرح‌دار نیز برای این فضاها مناسب بوده و شور و نشاط را به اتاق پذیرایی شما می‌بخشند.

چگونه رنگ پرده پذیرایی را با وسایل دیگر ست کنیم؟

برای ست کردن پرده با دیگر مبلمان به طور کلی سه روش وجود دارد:

روش اول

رنگ پرده اتاقپذیرایی را دو درجه پر رنگ‌تر یا کم رنگ‌تر از مبلمان، فرش یا دیوارها انتخاب کنید. به‌طور مثال اگر مبلمان شما سفید است، پرده‌های طوسی یا عاجی انتخاب کنید. دقت کنید که اگر پرده، مبلمان و دیوارها دقیقا به یک شکل باشند باعث می‌شود به مرور زمان خسته شوید و این ترکیب برای شما خسته کننده شود.

انتخاب رنگ پرده پذیرایی

روش دوم

بین رنگ مبلمان و پرده، تضاد ایجاد کنید. این سبک انتخاب رنگ پرده را بسیار جذاب و منحصربه‌فرد می‌کند. می‌توانید رنگ‌های سرد و گرم را در کنار یکدیگر بگذارید.

انتخاب رنگ پرده نشیمن

روش سوم

رنگ‌های خنثی را به‌کار بگیرید. این رنگ‌ها به راحتی با هر دکوراسیون و هر رنگی ترکیب می‌شوند و ست کردن آن‌ها با مبلمان خانه کار سختی نیست. مانند رنگ‌های طوسی، خاکستری و کرم.

رنگ های خنثی برای پرده

پیشنهاد مطالعه:مطلبترفندهای کاربردی و جذاب برای چیدمان آپارتمان‌های کوچکرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شما نمی‌توانید اتاق خواب را به هر رنگ و الگویی که دوست دارید، درآورید. در این مطلب به بیان نکات انتخاب رنگ اتاق خواب می‌پردازیم.

2 ساعت پیش

هماهنگی پرده‌‎ ها و رنگ دیوارها یکی از مواردی است که در ست دکوراسیون منزل بسیار مهم شمرده می‌‎شود. با مجله دلتا همراه باشید.

20 ساعت پیش

هر اشتباهی در انتخاب مبل برای فضاهای کوچک می‌تواند فاجعه‌ بزرگی را در پیش داشته باشد. این مطلب به معرفی مبل برای فضاهای کوچک می‌پردازد. 

دیروز

بعضی از افراد استعداد ذاتی خاصی در ست کردن وسایل خانه و تزیین آن دارند. اگر شما از این دسته افراد نیستید، ناامید نشوید.با ما همراه باشید.

2 روز پیش

یکی از معیارهای اصلی هر فردی در خرید مبل راحتی قیمت و هزینه آن است. این مطلب ابه معرفی ۵ مبل راحتی ارزان و باکیفیت موجود در بازار می‌پردازد. 

3 روز پیش

آیا پیش آمده است که وقتی وارد خانه­‌ای می‌شوید حس بسیار خوبی داشته باشید؟ این مطلب به شما می‌گوید حس خوب و مثبت در منزل خود ایجاد کنید.

3 روز پیش

آینه‌های دکوراتیو یک نیاز برای طراحی فضای داخلی هستند، اگر می‌خواهید با انواع مدل آینه‌ های تزیینی در دکوراسیون آشنا شوید با ما همراه باشید.

3 روز پیش

برای نورپردازی آشپزخانه‌ های کوچک از یک آباژور خاص و به رنگ سفید استفاده کنید. این نوع از آباژورها به آشپزخانه شما زیبایی خاصی می‌بخشند.

4 روز پیش

یکی از مهم‌ترین اکسسوری که در اتاق خواب جای می‌گیرد، روتختی است. این مطلب به بیان نکاتی برای انتخاب روتختی مناسب اتاق خواب می‌پردازد.

4 روز پیش

پرده‌های شید این روزها جای خود را در دکوراسیون منازل باز کرده‌اند و به‌عنوان پرده‌ لوکس برای اتاق نشیمن محسوب می‌شوند.

5 روز پیش

امروز دکوراسیون منزل به یکی از موضوعات بسیار مهم در خانواده‌ها تبدیل شده است. در این مطلب به معرفی وسایل دکوری در دکوراسیون می‌پردازیم.

5 روز پیش

طراحی و تزیین دیوارها با توجه به وسعت آن‌ها در خانه می‌تواند موجب تغییرات بزرگی شود که روح تازه‌ای در خانه بدمد.با مجله دلتا همراه باشید.

5 روز پیش

با میزهای کنسول می‌توانید فضایی برای قرار دادن وسایل دکوری ایجاد کنید. این مطلب به معرفی مدل‌های میز کنسول در دکوراسیون منزل می‌پردازد.

6 روز پیش

کاغذ دیواری از عناصر دکوراسیونی است که به فضای داخلی روح می‌دهد. در این مطلب به بیان نکات کاغذ دیواری مناسب در دکوراسیون می‌پردازیم.

6 روز پیش

تغییر اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی می‌تواند راه خوبی برای تغییرهای بزرگی باشد که ما را به هدف تغییر دکوراسیون خانه بدون هزینه می‌رساند.

۱ هفته پیش

بیشتر...