مجله دلتا |
۱ هفته پیش

فضاهای پرت در دکوراسیون استفاده از فضاهای پرت در دکوراسیون فضاهای پرت مجله دلتا

از فضاهای پرت خانه به سادگی نگذرید. از همین فضاهای بلا استفاده می‌توانید بهترین استفاده‌ها را ببرید.
فضاهای پرت در دکوراسیون

اگر پلان منزل شما خوب طراحی نشده باشد، با فضاهای پرت رو به رو هستید. این فضاها را اگر خالی رها کنید، خیلی بیشتر به چشم می آیند و مانند یک نقص به نظر می رسند. شاید یک کنج یا گوشه آن قدر کوچک باشد که شما نتوانید برای استفاده درست از آن تصمیم گیری کنید. در این مطلب ازمجله دلتابه بررسی ترفندهای استفاده بهینه از فضاهای پرت در دکوراسیون پرداخته ایم.

آویزان کردن صندلی آویز در گوشه دیوار

اخیرا نمونه‌های جدیدی از صندلی تولید شده که بجای داشتن سطح اتکا روی زمین، از سقف آویزان می‌شوند و در واقع معلق هستند. این صندلی‌ها معمولا فضای بسیار کمی اشغال می‌کنند. همچنین گزینه فوق العاده‌ای برای پر کردن فضاهای پرت در دکوراسیون مانند کنج‌ها هستند.

آویزان کردن صندلی آویز در گوشه دیوار

ایجاد فضای کار در کنج دیوار

تقریبا همه ما به فضایی جهت انجام کار در منزل نیاز داریم. شاید چنین فضایی به صورت مجزا در پلان منزل شما به چشم نخورد. در صورتی که فضاهای پرت در دکوراسیون منزل خود دارید می‌توانید با ساخت یک میز سفارشی کوچک از آن به عنوان فضای کار استفاده کنید.

ایجاد فضای کار در کنج دیوار

نصب کردن شلف در دکوراسیون گوشه

شلف‌ها از محبوب‎‌ترین عناصر دکوری در دکوراسیون داخلی منزل بشمار می‌روند که کاربردهای بسیاری دارند. اگر فضای پرت مد نظر شما آن قدر کوچک است که نمی‌توان وسیله خاصی را در آن قرار داد می‌توانید از شلف‌های دیواری که مخصوص کنج دیوارها طراحی و اجرا می شوند، استفاده کنید.

استفاده از فضاهای پرت در دکوراسیون

استفاده از گلدان

از دیگر راهکارهای پرطرفدار و ساده‌ای که معمولا همیشه جزو گزینه‌های اصلی پر کردن یک فضای خالی و بدون کاربرد  هستند استفاده از گلدان است. گلدان‌ها تقریبا در هر خانه‌ای جایگاه خاص خود را دارند و معمولا هم در گوشه‌ها قرار داده می‌شوند.

فضای پرت

گذاشتن مبل راحتی در گوشه فضا

مبل‌های راحتی کوچک هم از جمله مبلمانی هستند که عموما در دکوراسیون داخلی منازل مختلف به چشم می خورند.

برای مثال، یک مبل راحتی کوچک که در گوشه دنجی قرار گرفته، می‌تواند فضای بسیار خوبی برای مطالعه یا پرداختن به سرگرمی‌های محبوب باشد.

حس دنج بودنی که وجود یک مبل راحتی در گوشه فضا ایجاد می کند، بسیار دلپذیر است.

گذاشتن مبل راحتی در گوشه فضا

پیشنهاد مطالعه:مطلبنکات ضروری برای انتخاب رنگ اتاق خوابرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دیوار آجری در فضای داخلی یکی از ایده های جذاب و قدیمی برای خاص کردن محیط خانه می‌باشد. که امروزه می‌توان از آن در چیدمان مدرن استفاده کرد.

دیروز

روش‌های مختلفی برای بکار بردن رنگ سبز در دکوراسیون وجود دارد. ما در این مطلب به کاربردهای رنگ سبز در اتاق خواب خواهیم پرداخت.

1 روز پیش

برای انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه اغلب توصیه می‌شود کمتر سراغ رنگ‌های خیلی تیره، خنثی‌های سرد بروید. رنگ آشپزخانه بهتر است رنگ گرم باشد.

2 روز پیش

چه رنگی برای دیوار اتاق نشیمن مناسب است؟ رنگی که شما برای رنگ‌‌ آمیزی اتاق نشیمن و پذیرایی منزل خود انتخاب می‌کنید، باعث حس عالی می‌شود.

3 روز پیش

اما بعضی از ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون هستند که در هر زمان مد هر چه که باشد، این ترکیب رنگی‌ها همیشه زیبا بوده و فضایی شیک ایجاد می‌کنند.

5 روز پیش

استفاده هوشمندانه از فضا برای نگهداری وسایل، یکی از ترفندهای چیدمان خانه کوچک است. در خانه بگردید وسطوح فراموش شده‌ دیوار را کشف کنید.

6 روز پیش

آبی جزء شاخص‌ترین رنگ‌ های آرامش‌ بخش در دکوراسیون است. رنگ آبی آسمانی در میان طیف‌های مختلف این رنگ، بیش‌ترین حس آرامش را ایجاد می‌کند.

۱ هفته پیش

اگر فرد خوش سلیقه‌ای هستید و می‌خواهید مبلمان اتاق پذیرایی را بر اساس سلیقه شخصی خود طراحی کنید، مبلی با طراحی مدرن را انتخاب کنید.

۱ هفته پیش

فرش مناسب فضای کوچک برای دکوراسیون خانه بسیار مهم است زیرا با کوچک شدن آپارتمان‌ها برای انتخاب فرش مناسب فضای کوچک باید به نکاتی توجه کرد.

۱ هفته پیش

استفاده از فرش‌های متعدد کوچک به جای یک فرش بزرگ در کف اتاق خواب، یکی از اشتباهات رایج در طراحی اتاق خواب است و نباید انجام شود.

۱ هفته پیش

می‌دانید که ایجاد تغییر دکوراسیون در منزل و تعویض مبلمان، کاری بسیار دشوار و پر هزینه است. نیازی نیست که مرتب تغییرات اساسی ایجاد کرد.

۱ هفته پیش

اتاق خواب مکانی برای آسایش و آرامش است؛ به همین سبب رنگ اتاق خواب بسیار حائز اهمیت است تا علاوه‌بر حفظ آرامش، از زیبایی نیز برخوردار باشد.

۱ هفته پیش

سبک شیکر در سبک در دکوراسیون داخلی نمایانگر پاکی، سادگی و بی آلایشی است. در سبک شیکر از رنگ‌های مانند خاکستری و بژ بسیار استفاده می‌شود.

۱ هفته پیش

تفاوتی ندارد که خانه شما به چه اندازه کوچک باشد، با برخی ایده های ساده می توان فضای دلگیر را از بین برد و به دکوراسیون خانه دلباز رسید.

۱ هفته پیش

رنگ سبز گزینه‌ای برای فضای خانه بوده که خاصیت آن از گیاهان نشات می‌گیرد. در این مطلب ترفندهای استفاده از رنگ سبز در نشیمن گفته می‌شود.

۱ هفته پیش

بیشتر...