مجله دلتا |
1 ماه پیش

ست کردن وسایل خانه ست کردن وسایل منزل ست کردن وسایل در خانه مجله دلتا

در زمان ست کردن وسایل منزل سعی کنید تمام وسایل را به صورت تک رنگ انتخاب نکنید این کار خیلی جالب نیست. بلکه می‌توانید از ترکیبی از چند رنگ استفاده کنید.
ست کردن وسایل خانه

بعضی از افراد استعداد ذاتی خاصی درست کردن وسایل خانهو تزیین آن دارند. اگر شما از این دسته افراد نیستید، ناامید نشوید. چرا که شما می‌توانید با یادگیری یک سری مهارت‌های خاص، دکوراسیون‌ خود را به بهترین شکل ممکن تزیین کنید. با این مطلب ازمجله دلتاهمراه باشید.

نقطه کانونی اتاق

اگر نمی‌دانید که دکوراسیون اتاق‌تان را از کجا شروع کنید، پس بهتر است که اول نقطه کانونی دکوراسیون خود را تعیین کنید. بسیاری از اتاق‌ها با توجه طراحی آن‌ها نقطه کانونی‌شان از قبل مشخص می‌شود. به عنوان مثال یک پنجره بزرگ با منظر زیبا یا شومینه می‌تواند به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شود.

ست کردن وسایل خانه

اگر اتاق شما هیچ نقطه کانونی ندارد، ما در اینجا گزینه‌هایی را برای ایجاد آن به شما پیشنهاد می‌کنیم:

  • یکی از دیوارهای خود را به رنگ متفاوتی درآورید و سپس آن را با قفسه یا آثار هنری زیبایی تزیین کنید.
  • مبلمان بزرگ در اتاق نشیمن می‌توانند به عنوان نقطه کانونی اتاق‌ شما عمل کنند. مثلا یک تابلو هنری بزرگ یا آینه‌ی بزرگ در فضای اتاق‌ شما می‌تواند بهترین عملکرد را برای شما داشته باشد.

هنگامی که نقطه کانونی اتاق را پیدا کردید، باید بتوانید فضای اطراف آن را تزیین کنید. رنگ‌های اصلی نقطه کانونی اتاق را شناسایی کنید و از آن‌ها به‌عنوان رنگ‌ عناصر باقیمانده اتاق استفاده کنید. این نقطه کانونی به ایجاد تعادل در فضای اتاق‌ شما کمک زیادی خواهد کرد.

ست کردن وسایل خانه

قوانین اندازه‌گیری اولیه در ست کردن وسایل خانه

اندازه‌گیری‌های خاصی در مورد دکوراسیون مبلمان و پرده‌ها وجود دارند که می‌توانند ظاهر بهتری را به اتاق‌ شما بدهند.

  • بین میز جلو مبلی و مبل‌ بهتر است که به اندازه ۳۸ الی ۴۶ سانتی متر فاصله وجود داشته باشد.
  • فاصله‌ی استاندارد تابلوها و قاب‌های عکس از کف زمین ۱۴۲ تا ۱۵۲ سانتی متر است. توجه کنید که اگر تابلو یا قاب‌های عکس خود را بالای مبل آویزان می‌کنید، نباید آن‌ها از دوسوم عرض مبل بزرگ‌تر باشند.
  • اینکه فاصله مبل و تلویزیون‌تان چقدر باشد، کاملا به اندازه‌ی تلویزیون بستگی دارد. ساده‌ترین قاعده این است که اندازه‌ی قطر تلویزیون را در عدد ۲ ضرب کنید. این عدد همان فاصله‌ی تلویزیون از محل نشستن شما را نشان خواهد داد.
  • برای اینکه پنجره و پرده‌ شما بزرگ‌تر از طراحی اصلی خود به‌نظر برسد، بهتر است که پرده‌ها را ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر بزرگ‌تر از قالب اصلی در آورده و آویزان کنید.

قوانین اندازه‌گیری اولیه

فضاهای منفی

گاهی اوقات کمتر، بهتر است. از ایجاد فضاهای شلوغ و بهم ریخته خودداری کنید تا از ایجاد فضاهای منفی جلوگیری نمایید. همین طور گاهی اوقات مشاهده می‌شود که شکل‌های متضاد باعث ایجاد فضاهای عجیب و غریب می‌شوند که حس بدی را به افراد حاضر در آنجا منتقل می‌کنند. در هنگام ست کردن وسایل خانه حتما این مورد را مد نظر قرار دهید.

فضاهای منفی

پیشنهاد مطالعه:مطلب۵ مبل راحتی که از داشتن آن پشیمان نمی‌شویدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهتر است قبل از هر اقدامی برای تغییر مبلمان انواع پارچه‌های رومبلی را بشناسید. این مطلب به نکات انتخاب پارچه برای مبلمان استیل می‌پردازد.

1 روز پیش

برای شما مهم نیست که چه چیزی در اتاق خواب قرار دهید؟ در این مطلب از مجله دلتا به معرفی وسایل ممنوعه در اتاق خواب می‌پردازیم.

1 روز پیش

تختخواب دکوراسیون داخلی اتاق خواب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مطلب چند ایده برای تزیین دیوار پشت تختخواب به شما پیشنهاد کنیم.

2 روز پیش

پارچه حریر جنس نرم، نازک، خنک و لطیفی دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی پرده حریر در دکوراسیون منزل اشاره خواهیم کرد.

2 روز پیش

فرش‌ های گرد در دکوراسیون داخلی ظاهری جذاب و فریبنده دارند و شما به آن‌ها با هر الگو و طرحی که دارند علاقه‌مند می‌شوید.

3 روز پیش

آشپزخانه را می‌توان یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک خانه نامید. در این مطالب از مجله دلتا به بیان روش‌ های بزرگنمایی آشپزخانه کوچک پرداخته می‌شود.

3 روز پیش

آباژور می‌تواند به‌عنوان یک عنصر شیک برای دکوراسیون منزل به‌کار رود. در این مطلب به معرفی انواع آباژور در دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

4 روز پیش

اتاق پذیرایی مهم‌ترین بخش منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی در مورد چیدمان و دکوراسیون پذیرایی منزل می‌پردازیم.

4 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا نکات چیدن خانه کوچک را بیان می‌کنیم تا بدانید که فضاهای کوچک بهترین فضا برای زندگی هستند.

4 روز پیش

همه از رنگ کرم برای دکوراسیون خانه خود استفاده می‌کنند. این مطلب از مجله دلتا به معرفی ایده‌های دکوراسیون داخلی با رنگ کرم می‌پردازد.

5 روز پیش

ممکن است بخواهید تغییرات بزرگ و کوچکی را در چیدمان منزل خود انجام دهید. در این مطلب به بیان نکات تغییر دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

5 روز پیش

اتاق خواب جزو بخش‌هایی است که دکوراسیون آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مطلب به معرفی انتخاب روتختی مناسب برای اتاق‌ خواب می‌پردازد.

6 روز پیش

آینه‌ها باعث می‌شوند یک اتاق بزرگ‌تر از آنچه که هست به چشم بیاید. در این مطلب از مجله دلتا تاثیر آینه در خانه کوچک می‌پردازیم.

6 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا رایج‌ترین اشتباهاتی که افراد هنگام انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل خود مرتکب می‌شوند را با شما ‌به‌اشتراک می‌گذاریم.

۱ هفته پیش

ممکن است به فرش‌هایی با پرز بلند نیز برخورد کرده باشید .در این مطلب از مجله دلتا به معرفی فرش پرز بلند در دکوراسیون می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...