تیتر برتر |
۱ هفته پیش

روش های درمان خانگی برای زگیل تناسلی سایت تیتربرتر TitreBartar com

برای سلامت بدن خود:

تیتربرتر:زگیل های تناسلیلزوماً به درمان نیاز ندارند مگر اینکه باعث درد و خجالت شوند. بیشتر زگیل های تناسلی منبع معتمد توسطویروس پاپیلومای انسانی (HPV)ایجاد می شود. هیچ درمانی برای ویروس HPV وجود ندارد که باعث ازبین بردن زگیل تناسلی شود. حتی وقتی زگیل از بین می رود، فرد هنوز هم می تواند ویروس را منتقل کند. برخی از روش های درمانی، از جمله برخی از درمان های خانگی، ممکن است به طور موقتزگیل های دستگاه تناسلیرا از بین ببرند. گرچه خود ویروس با دهانه رحم و برخی دیگر از سرطان ها در ارتباط است، اما زگیل های تناسلی خود باعث سرطان نمی شوند. علاوه بر این، همه افراد مبتلا به HPV به زگیل تناسلی مبتلا نمی شوند.

در این مقاله، برخی از درمان های خانگی را بررسی می کنیم که می تواند در موارد زگیل تناسلی کمک کند.

درمان های خانگی زگیل تناسلی

1. روغن درخت چای

روغن درخت چایهمراه با سایر مزایای سلامتی، برای استفاده به عنوان عوامل ضد قارچ مورد مطالعه قرار گرفته است. روغن درخت چای یک روغن اساسی است که مشخص شده است در برابر قارچ و ارگانیسم های دیگر از جمله شپش سر مفید است. می توانید یک قطره روغن درخت چای رقیق کنید و مستقیماً روی زگیل بمالید. برخی از افراد ممکن است به روغن درخت چای حساسیت داشته باشند، بنابراین ابتدا مقدار کمی از روغن درخت چای رقیق شده را روی بازوی خود آزمایش کنید. اگر بعد از 24 ساعت هیچ واکنشی مشاهده نشد، می توانید از آن استفاده کنید.

روغن درخت چای می تواند تحریک کننده باشد و باعث ایجاد سوزش یا التهاب شود، به این ترتیب که اندازه زگیل را کاهش می دهد. روغن درخت چای را از طریق دهان یا از طریق واژن مصرف نکنید. شما باید چندین هفته روغن را به طور مکرر استفاده کنید. در صورت تحریک بیش از حد، استفاده از آن را قطع کنید.

2. چای سبز

مشخص شده است که چای سبز در برابرزگیل های تناسلیموثر است. همچنین می توانید عصاره چای سبز را خریداری کرده و در منزل با افزودن یک یا دو قطره به روغن نارگیل برای استفاده از زگیل استفاده کنید. عصاره چای سبز ممکن است به مبارزه با زگیل های تناسلی کمک کند. یک مطالعه در سال 2015 استفاده از یک نوع خاص از عصاره چای سبز به نام sinecatechins را بررسی کرد.

3. سیر

برخی از منابع معتبر وجود دارد که نشان می دهد استفاده از عصاره سیر در زگیل می تواند به پاکسازی آن ها کمک کند. می توانید عصاره سیر خریداری کرده و مستقیماً روی زگیل ها بمالید. همچنین می توانید یک پنبه یا گاز استریل را در مخلوطی از سیر و روغن های گیاهی خیس کنید. سپس اعمال کنید و بگذارید روی زگیل ها بنشیند.

4. سرکه سیب

سرکه سیبممکن استزگیل دستگاه تناسلیرا در خانه درمان کند. این شبیه به داروهای تجویزی است که از مواد اسیدی برای از بین بردن ویروس استفاده می کنند. می توانید نوک پنبه یا گاز را در سرکه سیب خیس کنید و آن را به زگیل ها بمالید.

5. سبزیجات

سبزیجات از چند جهت برای شما مفید هستند. سبزیجات ترد مانند:

 • کلم
 • کلم بروکلی
 • جوانه بروکسل
 • گل کلم
 • کلم پیچ

این سبزیجات حاوی ایندول-3-کاربینول (I3C) هستند که می توانند به پاکسازیزگیل های تناسلیکمک کنند. توصیه می شود هر روز 4-5 وعده سبزیجات بخورید.

6. فولات و B-12

ارتباطی بین کمبود فولات وB12و افزایش خطر ابتلا به HPV وجود دارد. مصرف مکمل های مولتی ویتامین یا فولات و B-12 ممکن است در مبارزه با عفونتویروس HPVبه بدن شما کمک کرده و زگیل ها را از بین ببرد.

7. فندق

فندق جادوگر مانند روغن درخت چای یک داروی محبوب برای مشکلات مختلف پوستی است. بعید است پوست حساس را تحریک کند. با این حال نباید از آن در غشای مخاطی، از جمله داخل واژن یا مقعد استفاده شود. یک مطالعه 2014 منبع معتبر نشان داد که فندق جادوگر ممکن است در مبارزه با HPV نوع 16 موثر باشد، که یکی از نوع های HPV است که باعث ایجادزگیل های تناسلیمی شود.

8. رژیم غذایی و حمایت از سبک زندگی

داشتنزگیل های تناسلیباعث فشار بر روی بدن شما می شود. مقابله با سایر مشکلات سلامتی همراه با زگیل ها برای بدن شما دشوار است. برای کمک به بهبود سریع بدن ، بایدعوامل استرس زایایمنی مانند سیگار کشیدن یا رژیم غذایی که در غذاهای فرآوری شده یا ناسالم سنگین است را قطع کنید.

غذاهایی که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید عبارتند از:

 • غذاهای غنی از آنتی اکسیدان (زغال اخته، گیلاس، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای، کدو سبز)
 • سبزیجات برگ تیره مانند اسفناج و کلم پیچ
 • غلات کامل
 • بادام ها
 • لوبیا
 • گوشت

این غذاها می توانند بهتقویت سیستم ایمنی بدنشما کمک کرده و به حداقل رساندن عود HPV کمک کنند.

غذاهایی که باید از آن ها اجتناب کنید عبارتند از:

 • هر ماده حساسیت زای احتمالی غذایی (لبنیات، سویا، ذرت، مواد افزودنی غذایی)
 • غذاهای تصفیه شده مانند نان سفید و ماکارونی
 • گوشت قرمز
 • غذاهای فرآوری شده با چربی های ترانس
 • کافئین و سایر محرک ها

خطرات و هشدار زگیل تناسلی

لازم به یادآوری است که خلاص شدن از شرزگیل تناسلیخارجی به این معنی نیست که دیگر عفونت ندارید. اگرچه نادر است، اما ویروس HPV می تواند باعث ایجاد زگیل های تناسلی وسرطان دهانه رحمشود. ممکن است بیش از یک نوع HPV داشته باشید. برای زگیل های خود حتی اگر آنها را در خانه می خواهید معالجه کنید مهم است به پزشک مراجعه کنید.

ویروسی که می تواند باعثزگیل های تناسلیشود می تواند برای مدت طولانی در بدن شما خاموش بماند. بنابراین اگر زگیل های خود را درمان کرده و از شر آن ها خلاص شوید، ممکن است دوباره برگردند.

چگونه زگیل های تناسلی به طور سنتی درمان می شوند؟

هیچ درمان استانداردی برایزگیل تناسلیوجود ندارد که پزشکان در مورد آن توافق کنند. پزشکان مختلف ممکن است بسته به نوع زگیل یا مدت زمانی که زگیل داشته اید، از درمان های مختلفی برای زگیل های تناسلی استفاده کنند. روش های درمانی از دارو گرفته تایخ زدن زگیل هاتا بریدن یا برداشتن آن ها با لیزر است.

می توانید به درمانزگیل های تناسلیدر خانه کمک کنید. اما هنوز باید برای بررسی و درمان عفونت های مقاربتی (STIs) که ممکن است باعث ایجاد زگیل شود به پزشک مراجعه کنید. اگر یک STI باعث ایجاد زگیل شما شده باشد، ممکن است به داروی اضافی برای درمان این بیماری و جلوگیری از انتقال عفونت به هر یک از شرکای جنسی نیاز داشته باشید.

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

HPV یک ویروس جدی است که به گلو، دهانه رحم و برخی دیگر از سرطان ها با منبع معتبر مرتبط است. با دانستن وضعیت HPV خود، فرد می تواند به کاهش سرعت ویروس که می تواند به طور بالقوه نجات دهنده زندگی باشد، کمک کند. همه افراد مبتلا به HPV دچارزگیل تناسلینمی شوند، اما بسیاری از افراد مبتلا به زگیل تناسلی ویروس HPV دارند. افرادی که در ناحیه تناسلی یا اطراف آن دچار زگیل یا زخم دیگری می شوند باید به پزشک مراجعه کنند. تشخیص مناسب می تواند درمان مناسب را تضمین کند.

نکاتی برای جلوگیری از زگیل تناسلی

از آنجا که HPV یک عفونت مقاربتی (STI) است، افراد مبتلا به ویروس باید اقداماتی را برای کاهش خطر انتقال ویروس، از جمله استفاده از کاندوم در هنگام رابطه جنسی انجام دهند. با این حال، HPV اغلب مناطقی را تحت تأثیر قرار می دهد که منبع آن توسط کاندوم پوشانده نشده است، بنابراین حتی در صورت استفاده از این نوع پیشگیری از بارداری به راحتی قابل انتقال است.

برخی شواهد نشان می دهد که تغییرات رژیم غذایی ممکن است علائم زگیل تناسلی را بهبود بخشد. طبق یک بررسی سال 2015، سبزیجات چلیپایی، مانند کلم بروکلی و کلم، ممکن است توانایی جلوگیری از توسعه زگیل های تناسلی را داشته باشند. این سبزیجات حاوی مولکول هایی هستند که بدن آن ها را به مواد شیمیایی متابولیزه می کند که ممکن است به HPV حمله کنند.

شما برای پیشگیری از زگیل تناسلی چه اقداماتی را انجام می دهید، لطفا راهکارهای خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده: صادق رمضانی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماجرای ابتلای جمشید هاشم پور به کرونا پس از تزریق واکسن,جزئیات ابتلای جمشید هاشم پور به کرونا,بیوگرافی جمشید هاشم پور,ازدواج جمشید هاشم پور

6 روز پیش

بازیگر نقش مینا در سریال زندگی زیباست کیست,بیوگرافی ستایش رجایی نیا,بیوگرافی بازیگر نقش مینا در سریال زندگی زیباست,بازیگر نقش مینا در سریال زندگی زیباست,نقش مینا در سریال زندگی زیباست,مینا در سریال زندگی زیباست,سریال زندگی زیباست,ازدواج ستایش رجایی نیا,شروع فعالیت هنری ستایش رجایی نیا,بازی ستایش رجایی نیا در نقش مینا سریال زندگی زیباست,معرفی سریال زندگی زیباست,اسامی بازیگران سریال زندگی زیباست,معرفی عوامل سریال زندگی زیباست,

6 روز پیش

صاحبان مدارک گمشده بایستی برای گرفتن المثنی به ادارات مختلف مراجعه کنند در این مطلب به جلوگیری از سوء استفاده از مدارک می پردازیم.

6 روز پیش

نورپردازی اتاق نشیمن بسیار مهم است زیرا که شما ساعات زیادی را آنجا سپری می‌کنید. نور اتاق نشیمن تاثیر زیادی در حس آرامش و زیبایی فضا دارد

6 روز پیش

درگذشت امیرعباس محسنی,امیرعباس محسنی,جزئیات درگذشت امیرعباس محسنی,ازدواج و همسر امیرعباس محسنی,سوابق هنری امیرعباس محسنی,اینستاگرام امیرعباس محسنی,آثار امیر عباس محسنی,علت درگذشت امیرعباس محسنی,مجموعه کارهای امیر عباس محسنی

6 روز پیش

پیده یک نوع غذای مدرن ترکی است که به عنوان پیتزای ترکی نیز شناخته می شود. یک غذای خوشمزه و مجلسی برای کشور ترکیه است.

۱ هفته پیش

اولین تصویر نویدمحمد زاده و فرشته حسینی بعد از ازدواج منتشر شد-اولین تصویر فرشته حسینی و نویدمحمدزاده بعد از ازدواج

۱ هفته پیش

به دلیل ناآشنا بودن افراد با نکات حقوقی معاملات املاک، اختلافات زیادی بوجود آمده است در این مطلب به نکات مهم خرید و فروش ملک می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

طلاق از طرف زن نیز امکان دارد و زن با دلیلی مثل عسر و حرج، می‌تواند درخواست طلاق دهد در این مطلب به تاثیر مخالفت مرد در طلاق می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

ویروس پاپیلومای انسانی می تواند از طریق تماس جنسی منتقل شود، حداقل 200 نوع از این نوع ویروس وجود دارد و تقریبا 40 نوع ناحیه تناسلی شما را آلود می کند.

۱ هفته پیش

عزت نفس به معنای کلی احساس عزت نفس در شخص گفته می شود. اساساً نظر شما در مورد خودتان است. این می تواند شامل عواملی مانند احساس هویت، اعتماد به نفس باشد. 

۱ هفته پیش

بازیگر نقش سارا باجی در سریال آهوی من مارال کیست,بازی لاله اسکندری در نقش سارا باجی سریال آهوی من مارال,بیوگرافی نقش سارا باجی در سریال آهوی من مارال,ازدواج لاله اسکندی,سریال آهوی من مارال چند قسمت است,خلاصه داستان سریال آهوی من مارال,اسامی بازیگران سریال آهوی من مارال

۱ هفته پیش

زوج هایی را ممکن است ببینید که به نظر می رسد آن ها خوشبخت و شاد هستند. این زوج ها عادت هایی را دارند که باعث رضایت آن ها در زندگی می شود.

۱ هفته پیش

اعضای برنامه خندوانه کرونا گرفتند-جزئیات ابتلای اعضای خندوانه به کرونا-معرفی برنامه خندوانه-ایده اولیه خندوانه-محتوای برنامه خندوانه

۱ هفته پیش

بازی صحرا اسدالهی در سریال زندگی زیباست,بیوگرافی صحرا اسدالهی,بیوگرافی صحرا اسدالهی بازیگر سریال زندگی زیباست,صحرا اسدالهی بازیگر سریال زندگی زیباست,اسدالهی بازیگر سریال زندگی زیباست,سریال زندگی زیباست,تحصیلات صحرا اسدالهی,خانواده صحرا اسدالهی,ازدواج صحرا اسدالهی,شروع فعالیت هنری صحرا اسدالهی,علاقه مندی های صحرا اسدالهی,مصاحبه با صحرا اسدالهی,معرفی سریال زندگی زیباست,اسامی بازیگران سریال زندگی زیباست,معرفی عوامل سریال زندگی زیباست,مجموعه کارهای صحرا اسدالهی

۱ هفته پیش

بیشتر...