مجله دلتا |
۲ هفته پیش

گیاهان سمی در دکور منزل استفاده از گیاهان سمی در منزل مجله دلتا

برخی از گیاهان سمی‌تر از بقیه گونه‌ها هستند. خبر بد درباره گیاهان سمی این است که اگر در مقادیر زیادی مصرف شوند، آسیب واقعی ایجاد می‌کنند.
گیاهان سمی در دکور منزل

تعداد انگشت شماری گیاه هستند که باعث تحریک پوستی، آلرژی و ناراحتی‌های معده یا آسیب‌های جدی‌تر در بدن می‌شوند. البته ناراحتی معده و مسومیت‌های شدید از گیاهان، بیشتر شامل بچه‌ها و حیوانات خانگی می‌شود. در این مطلب ازمجله دلتابه معرفیگیاهان سمی در دکور منزلمی‌پردازیم.

گل نرگس

بسیاری از گیاهان از خانواده پیازها همچون سنبل و گل نرگس زرد در فصل بهار اقدام به گل‌دهی می‌کنند. اگر انسان یا حیوانی از این گیاهان مصرف کند دچار مسمومیت می‌شود. خوردن پیاز این گروه از گل‌ها باعث مشکلات شدید همچون درد معده، فشار خون بالا، ضربان قلب نامنظم و حتی مرگ می‌شود.

گیاهان سمی در دکور منزل

گل دیفن‌باخیا

این گیاه در محیط کم نور رشد می‌کند. یکی از نام‌های رایج آن در بین مردم نیش حشر‌ات است از آنجا که اگر مقداری از برگ آن را بچشید، حس سوزش ناشی از نیش حشرات را تجربه می‌کنید. از این رو زبان احساس سوزش کرده و شخص مصرف کننده دچار نفخ نیز می‌شود. نفخ حاصل از این گیاه آنقدر هست که باعث جلوگیری از ورود هوا به گلو شود. اگر این گیاه در مقادیر زیادی مصرف شود، می‌تواند برای انسان و حیوانات خانگی مرگبار باشد.

گیاهان سمی در دکور منزل

پاپیتال یا پیچک معمولی

مصرف زیاد پیچک معمولی باعث مشکلات جدی در بدن می‌شود. بیاد داشته باشید تمامی قسمت‌های این پیچک باعث مشکلات جدی در انسان می‌شود که می‌تواند علائمی چون سوزش پوست، گلودرد شود. اما مصرف توت این گیاه باعث ایجاد تب و جوش در بدن می‌شود.

پاپیتال یا پیچک معمولی

خرزهره

خرزهره درختچه‌ای سمی و همیشه سبز است. تمام بخش‌های این گیاه به شدت سمی هستند. در موقع هرس کردن این گیاه حتما از دستکش استفاده کنید و اگر احیانا در موقع هرس کردن دستتان باشاخه‌های بریده شده تماس پیدا کرد، خیلی زود آن را با آب و صابون بشویید. توجه داشته باشید اگر این گیاه خورده شود می‌تواند مرگبار باشد.

خرزهره

گل فیلودندرون

این گیاه از آن دسته از گیاهان آپارتمانی است که به طور گسترده استفاده نمی‌شود. اما این گیاه می‌تواند باعث مسمومیت انسان و حیوان شود .خوردن این گیاه باعث سوختن و تورم لب شده، زبان و گلو را می‌سوزاند و استفراغ و اسهال را نیز به‌همراه می‌آورد. نکات بیشتر در مورد گیاهان آپارتمانی را در مطلب۵ گیاه آپارتمانی بی‌نظیر برای اتاق خواب شمابخوانید.

گل فیلودندرون

سیکاس رولوتا

سیکاس رولوتا یکی از قدیمی‌ترین گیاهان روی زمین است. کف (تنه پایینی) سیکاس اگر روی زمین بیافتد تا مدت‌های طولانی زنده می‌ماند، چون حیوانات از آن مصرف نمی‌کنند. تمامی قسمت‌های این گیاه از جمله دانه و ریشه‌ها سمی هستند مصرف این گیاه و دیگر اعضای آن باعث استفراغ و اسهال می‌شود و حتی ممکن باعث نارسایی کبدی نیز شود.

سیکاس رولوتا

گل زامیفولیا

یکی از گیاهان سمی در دکور منزل گل زامیفولیا است. این گیاه مقاوم در برابر خشکی است و در محیط کم نور چون درون خانه‌ها و دفاتر بسیار شگفت انگیز رشد و نمو دارد. چون از آن دسته از گیاهانی است که برای رشد به نور کمی نیاز دارد. بخش‌هایی از این گیاه نیز سمی است. این گیاه را دور از بچه‌ها و حیوانات خانگی نگه دارید و در موقع تمیز و هرس کردن این گیاه از دستکش استفاده کنید.

گل زامیفولیا

پیشنهاد مطالعه:مطلب۵ نکته طلایی در چیدمان اتاق خواب برای خواب راحترا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فضای منزل به‌گونه‌ای است که شرایط مطلوب برای پرورش گیاهان را ندارد. به همین دلیل افراد تمایل به نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم در منزل دارند.

دیروز

شاید برای شما هم داشتن یک خانه با چیدمانی شیک و زیبا به نظر سخت برسد، این مطلب به بیان نکات مهم در چیدمان و دکوراسیون منزل می‌پردازد.

دیروز

در کنار وسایل ضروری برای چیدمان منزل به وسایل و لوازم تزیینی برای لوکس شدن خانه هم نیاز داریم. با این مطلب از مجله دلتا همراه باشید.

پریروز

در حال حاضر، کاورهایی بر روی رادیاتور و شوفاژ مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مطلب از به معرفی مدل های کاور برای شوفاژ می‌پردازیم.

پریروز

برای خوشبو کردن فضای هر خانه‌ای، روش‌هایی ساده و مشترک وجود دارد. در این مطلب از مجله دلتا به بیان روش های خوشبو کردن منزل می‌پردازیم.

3 روز پیش

طراحی و تزیین دکوراسیون کنج های خانه اگر به خوبی انجام شود، در زیباتر به نظر رسیدن خانه تاثیرگذار است و مشکل کمبود فضا را حل می‌کند.

3 روز پیش

انتخاب رنگ درست برای دکور منزل با ته‌رنگ و زمینه رنگی درست می‌تواند بهترین راهکار شما برای این باشد که خانه‌ شما تمیزتر باشد.

4 روز پیش

سبک فرش هم یکی از مهم‌ترین عواملی است که تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل دارد. این مطلب به معرفی فرش‌ های مدرن در دکور منزل می‌پردازیم.

4 روز پیش

دکوراسیون ورودی منزل اولین چیزی است که به محض ورود به خانه با آن مواجه هستیم. این مطلب به بیان نکات تزیین و طراحی ورودی منزل می‌پردازد.

4 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم به معرفی وسایل شیک و لوکس در دکور منزل بپردازیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

5 روز پیش

گیاهان در دکوراسیون و رنگ‌‌دهی به فضای خانه‌ شما موثر هستند. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی گیاهان آپارتمانی برای پاکسازی منزل می‌پردازیم.

5 روز پیش

دکوراسیون فضای اطراف میز تلویزیون به خصوص زمانی که تلویزیون را به دیوار نصب کرده‌اید یک فضای خوب برای قرار دادن لوازم دکوری است.

5 روز پیش

آینه‌ها در ابعاد، طرح و مدل های مختلفی در بازار وجود دارند. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی مدل های شیک و جذاب آینه در منزل می‌پردازیم.

6 روز پیش

طراحان دکوراسیون منزل تاکید زیادی بر وجود و حضور ساعت در خانه دارند.این مطلب شما را با اصول یافتن محل مناسب ساعت دیواری در خانه آشنا می‌کند.

6 روز پیش

در این مطلب انواع مدل های پرده در دکور اتاق خواب را معرفی خواهیم کرد. بهتر است پرده را با توجه سبک دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

۱ هفته پیش

بیشتر...