مجله دلتا |
3 روز پیش

اصول چیدمان در اتاق پذیرایی چیدمان اتاق پذیرایی دکوراسیون اتاق پذیرایی مجله دلتا

بعضی نکات هستند که کمک می‌کنند چیدمان بهتر و ایده‌آل‌تری در اتاق پذیرایی منزل خود داشته باشید. برای دانستن این نکات این مطلب را تا انتها بخوانید.
اصول چیدمان در اتاق پذیرایی

افراد خانواده بیشتر وقت خود را در اتاق پذیرایی می‌گذرانند و تمام گپ‌وگفت‌ها و دورهمی‌ها نیز در این بخش از خانه صورت می‌گیرد. در این مطلب ازمجله دلتابه بیان نکاتی برایاصول چیدمان در اتاق پذیراییمی‌پردازیم.

خصوصیات یک پذیرایی خوب

یک پذیرایی خوب باید جایی آرامش‌بخش و خالی از تنش باشد. افراد بعد از پشت سر گذاشتن یک روز کاری، برای آرامش و درکنار خانواده بودن زمان خود را در قسمت پذیرایی خانه سپری می‌کنند.

اصول چیدمان در اتاق پذیرایی

انتخاب مبلمان پذیرایی باید باتوجه به وسعت فضا و با در نظر گرفتن مسیر حرکت انجام شود. برای خانه‌هایی با پذیرایی کوچک بهتر است از مبل ال استفاده شود و برای خانه‌هایی با داشتن پذیرایی بزرگ‌تر می‌توان از انواع مبلمان موجود در بازار استفاده کرد.

نور در قسمت پذیرایی خانه

اهمیت نور در طراحی قسمت پذیرایی خانه بر هیچکس پوشیده نیست. میزان نور بر روحیه افراد، هیجانات و ساعت بیولوژیکی بدن بسیار تاثیرگذار است. از این رو لازم است در طراحی و نورپردازی قسمت پذیرایی دقت لازم را به خرج بدهید.

اصول چیدمان در اتاق پذیرایی

بر خلاف تصور عموم در نورپردازی قسمت نشیمن و پذیرایی خانه باید از نورهای شدید و مستقیم پرهیز کرد. نور زیاد باعث عدم آرامش، کلافگی و همچنین خستگی افراد می‌شود. بهتر است در نورپردازی قسمت نشیمن از نورهای متعدد استفاده شود.

یک منبع نوری بالای میز پذیرایی می‌تواند به زیبایی فضا و تامین نور مورد نیاز کمک کند. لامپ‌ها و هالوژن‌هایی که قابلیت جابجایی دارند برای استفاده از نورپردازی قسمت نشیمن مناسب هستند.

اصول و قواعد چیدمان مبلمان در دکوراسیون پذیرایی

نکته‌ای که در چیدمان مبلمان پذیرایی مهم است وجود فضای ارتباطی کافی برای رفت و آمد و ارتباط افراد با یکدیگر است. سعی کنید چیدمان فضای پذیرایی به‌گونه‌ای باشد که کار پذیرایی و رفت و آمد به سهولت انجام پذیرد.

چیدمان مبلمان در دکوراسیون پذیرایی

از نزدیک کردن بیش از حد مبل‌ها و میز به یکدیگر خودداری کنید. سعی کنید در کنار مبلمان پذیرایی از میزهای عسلی کوچک استفاده کنید. همچنین از دورکردن بیش از حد مبل‌ها از هم خودداری کنید. فاصله مبل‌ها از یکدیگر باید طوری باشد که افراد به سادگی در دیدرس هم باشند و در شنیدن صدای یکدیگر با مشکل مواجه نشوند.

چیدمان مبل ها در فضای پذیرایی بهتر است حول یک میز یا لوستر باشد و از یک مرکزیت برخوردار باشد. از چیدن مبل‌ها و میزها در امتداد هم و زیر دیوار خودداری کنید.

چیدمان مبلمان

نکات خرید وسایل برای دکوراسیون پذیرایی

اگر فضای پذیرایی شما کوچک است با خرید وسایل کوچک خانه خود را خالی نشان ندهید. همواره قبل از خرید وسایل بخش پذیرایی ابعاد و مقیاس فضا را در نظر بگیرید.

پیش از خرید وسایل تم رنگی مورد نظر خود را انتخاب کنید. هماهنگی رنگ پرده با فرش و مبلمان تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فضا می‌گذارد. همچنین استفاده از رنگ‌های روشن در بزرگ دیده شدن فضا تاثیر دارد.

چیدمان اتاق پذیرایی

از اصولچیدمان در اتاق پذیراییاستفاده از وسایل تزئینی و اکسسوری‌ها بوده که می‌تواند زیبایی این فضا را چند برابر کند. سعی کنید همواره از رنگ‌های هماهنگ برای پرده، فرش، مبل‌ها و وسایل تزئینی در این فضا استفاده کنید. از شلوغ کردن بیش از حد فضا بپرهیزید. وجود وسایل تزئینی زیاد در فضا حس بهم ریختگی و نامرتب بودن را القا می‌کند.

نکات خرید وسایل برای دکوراسیون

پیشنهاد مطالعه:مطلببا این لوسترها خانه خود را شیک و لوکس کنیدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تغییر اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی می‌تواند راه خوبی برای تغییرهای بزرگی باشد که ما را به هدف تغییر دکوراسیون خانه بدون هزینه می‌رساند.

11 ساعت پیش

داشتن خانه‌ای زیبا دیگر یک رویای دست نیافتنی نیست. در این مطلب از مجله دلتا به بیان قوانین پایه چیدمان منزل می‌پردازیم.

14 ساعت پیش

اتاق پذیرایی بیشترین تاثیر را بر روی افراد ساکن خانه می‌‎گذارد. این مطلب به بیان اشتباهات رایج در دکوراسیون پذیرایی می‌پردازد.

17 ساعت پیش

با برخی از روش‌ها می‌توان فضای منزل را روشن‌تر، پرنورتر و بزرگ‌تر جلوه داد. این مطلب به بیان نکاتی در مورد افزایش روشنایی خانه می‌پردازد.

1 روز پیش

با در نظر داشتن اهمیت بالای طراحی و چیدمان آشپزخانه، در این مطلب از مجله دلتا به بیان اشتباهات در دکوراسیون آشپزخانه می‌پردازیم.

2 روز پیش

راهکارهایی وجود دارد تا شما بتوانید خانه‌های کوچک خود را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهید. این مطلب به راهکارهای چیدمان خانه کوچک می‌پردازد.

2 روز پیش

وجود یک لوستر در اتاق پذیرایی، از بهترین ایده‌ها برای دکوراسیون منزل به‌شمار می‌آید.این مطلب به بررسی انواع لوستر شیک در دکوراسیون می‌پردازد.

3 روز پیش

کاغذ دیواری که محبوب‌ترین نوع دیوارپوش شناخته می‌شود. در این مطلب به بیان نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب پذیرایی می‌پردازیم.

4 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم انواع میز جلو مبلی در چیدمان را بر اساس شکل، سبک، جنس و مدل و کاربرد هر کدام از آن‌ها را معرفی کنیم.

4 روز پیش

بسیاری از مردم استفاده از تزیینات در فضای داخلی را امری پر هزینه می‌دانند. در این مطلب همراه باشید تا با اشتباهات در تزیین منزل آشنا شویم.

5 روز پیش

تغییرات فصلی بر نور خانه تاثیر زیادی می‌گذارند. برای افزایش روشنایی منزل توصیه‌هایی وجود دارد که در این مطلب از مجله دلتا به آن می‌پردازیم.

6 روز پیش

قانون ۱۰-۳۰-۶۰ قانون استفاده از ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون است. با به‌کارگیری قانون ۱۰-۳۰-۶۰ فضایی زیبا و جذاب در منزلتان ایجاد کنید.

6 روز پیش

یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین کارها برای خانم‌های خانه، چیدمان و دکوراسیون منزل است.برای داشتن خانه‌ای زیبا با این مطلب همراه باشید.

۱ هفته پیش

تغییر دکوراسیون منزل بدون هزینه در صورتی امکان‌پذیر است که زمانی که به خرید لوازم منزل اقدام می‌کنید، از بهترین اجناس و کیفیت‌ها انتخاب کنید.

۱ هفته پیش

لوازم تزیینی خانه معمولا از جنس چینی، شیشه، کریستال و استیل ساخته می‌شوند. جاشمعی، دیوارکوب طلایی و... بهترین گزینه‌ پیش روی شماست.

۱ هفته پیش

بیشتر...