تیتر برتر |
1 ماه پیش

سریع ترین راه درمان استرس چیست سایت تیتربرتر TitreBartar com

سریع ترین راه درمان استرس چیست؟

تیتربرتر؛اگر تا به حالاضطرابرا تجربه کرده باشید، احساس ترس و عصبی بودن را درک خواهید کرد. تصور کنید که ذهن شما در یک دور مداوم از نگرانی گیر کرده است و مهم نیست که چقدر تلاش کنید، شما قادر به شکستن آن چرخه نیستید. این می تواند یک واقعه واقعاً ترسناک باشد زیرا خیلی وقت طول نمی کشد تا اضطراب تعمیم یافته به یک حمله وحشت تمام عیار تبدیل شود.

معرفی استرس

استرسیکی از حیاتی‌ترین اجزای وجودی ما در دنیاست و نه‌تنها انسان‌ها بلکه همه حیوانات هم آن را به همراه دارند. هورمونی در بدن وجود دارد که عامل احساس استرس است و خوب است بدانید که نبود آن می‌تواند از بین رفتن همه انسان‌ها را در پی داشته باشد. اما ترشح بیش از حد آن هم می‌تواند همین بلا را بر سر ما بیاورد.

نام این هورمون کورتیزول است و احتمالا می‌دانید که اکثرا در اتاق عمل هم از آن استفاده می‌کنند تا بیمار بتواند بدن خود را پایدار نگه دارد. حال بدن ما در مواجهه با موارد ترس‌آوری همچون پرش از ارتفاع زیاد، سخنرانی در یک جمع، قسط عقب‌افتاده بانک و… آن را به صورت خودکار تولید می‌کند تا مانع مواردی همچون فشار خون شود.

اما مشکل اساسی این‌جاست که به علت عدم کنترل کافی بر احساساتمان، این هورمون به مقدار بیشتری ترشح می‌شود و این استرس می‌تواند بسیار آسیب‌زننده باشد.

حال اختلاف نظر در تعریف استرس در اینجاست که آیا یک موقعیت بیرونی باعث ترشح بیش از حد کورتیزول می‌شود و یا ترشح زیاد کورتیزول یک موقعیت بیرونی را استرس‌زا می‌کند. هردو این تعاریف یکدیگر را به یک اندازه نقض می‌کنند و البته هردو هم تا حدی کامل هستند.

بنابراین ما اگر در همین حد بدانیم کافیست و بهتر است به دنبال راه چاره باشیم. برای رسیدن به یک نتیجه خوب لازم است با انواع استرس آشنا شویم تا دریچه جدیدی را بر دیدگاهمان نسبت به استرس باز کنیم.

به همین دلیل است که باید خود را برای استراتژی‌های مقابله‌ای آماده کنید تا فوراً با آن افکار ترسناک و موقعیت‌های اضطرابی مقابله کنید. البته توصیه می شود برای مقابله با اختلال اضطراب و عوارض ناشی از آن، با یک متخصص مشورت کنید.

در اینجا با مؤثرترین راهبردهای پنج ثانیه‌ای که ممکن است در مواقع ناراحت کننده مفید واقع شود، آشنا می‌شوید:

شمارش معکوس

اگر احساس می کنید افکار اضطرابی در حال خزیدن به درون شما هستند ، شمارش معکوس را از پنج شروع کنید (با صدای بلند در صورت امکان) به یک. این به شما کمک می کند تا کنترل افکار خود را به دست گیرید و قطار اضطراب افکار را متوقف کنید. آن را هر چند بار که لازم باشد تکرار کنید.

قانون سه

لحظه‌ای که دچاراضطرابمی‌شوید، به اطراف نگاه کنید و سه چیز را که می‌بینید، نام ببرید. این می‌تواند یک زن، یک درخت یا حتی یک ایستگاه مترو باشد. در حال حرکت به جلو، سه صدایی را که می توانید واضح بشنوید و با صدای بلند بگویید ، نام ببرید. این اقدامات به قطع افکار اضطراب شما کمک می کند و به تازگی ذهن شما کمک می کند.

آن را با صدای بلند بگویید

انگیزه اصلی این غلبه، شکستن حلقه افکار نگران کننده و منحرف کردن ذهن شما است.

اگر احساس فرو رفتن در وحشت دارید ، شروع به گفتن اظهارات مثبت با صدای بلند کنید تا متوجه شوید چه اتفاقی می‌افتد. مهم این است که فقط فکر نکنید بلکه این کلمات را با صدای بلند بیان کنید تا ذهن خودتان را منحرف کنید.

می توانید به خودتان بگویید «من تازه عصبی هستم و این احساس از بین می رود» و «الان احساساتی را که دوست ندارم دارم. با این حال، آنها ناپدید می شوند. من خوب خواهم شد.» شما همچنین می توانید بگویید: «هرچه بر روی کار متمرکز می شوم ، اضطراب من پایین می رود» و «من خوب خواهم بود. احساسات من همیشه منطقی نیستند. من فقط می خواهم استراحت کنم، آرام باشم و همه چیز خوب خواهد بود.»

اگر بخواهیم بهترین راهکنترل استرسرا معرفی کنیم در واقع رسیدن به خودآگاهی است. اگر شخصی به اندازه کافی برخودش و رویدادهای اطرافش تسلط داشته باشد احتمال استرسی شدن در او نزدیک به صفر می‌رسد. اما رسیدن به چنین خودآگاهی می‌تواند کار دشواری باشد، از طرفی توضیح آن از حوصله این مقاله خارج است. بنابراین توضیح آن را در مقاله‌ای دیگر برای افراد علاقه‌مند قرار خواهم داد و در همین پاراگراف خبر انتشار آن را اعلام خواهم کرد.

گردآورنده: علی اکبر رضایی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

روابط عمومی موفق ترسیم گر پیشرفت سازمان

3 ساعت پیش

فیلم جزئیات تمسخر نویسنده ها در خندوانه رامبدجوان,ماجرای تمسخر نویسنده های بیکار در خندوانه,واکنش خداد عزیزی بعد تمسخر نویسنده های ایرانی,واکنش رامبد جوان به تمسخر نویسندگان ایرانی

3 ساعت پیش

بررسی کتاب فرزندخواندگی در قانون ایران از زبان ابراهیم صنوبر مولف کتاب

3 ساعت پیش

آشنایی با یارا شهیدی بازیگر ایرانی آمریکایی مدل برند آدیداس,جزئیات انتخاب یارا شهیدی به عنوان مدل برند آدیداس,بیوگرافی یارا شهیدی,خانواده یارا شهیدی,فیلم‌شناسی یارا شهیدی,جوایز یارا شهیدی,نظر یارا شهیدی درباره ایران,

3 ساعت پیش

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در طراحی آشپزخانه نداشتن پیشخان است. در نظر گرفتن یک پیشخان برای آشپزخانه برای انجام دادن کارها ضروری است.

12 ساعت پیش

مهم ترین دلایل ریزش آب دهان هنگام خواب,علل ریزش آب دهان در خواب,بهترین راه های درمان ریزش آب دهان در خواب,درمان ریزش آب دهان ,علی اکبر رضایی

22 ساعت پیش

آیا به روش سنتی کرونا درمان می شود,ویروس همه گیر کرونا در چین درحال گسترش است به طوریکه در آخرین آمار قربانیان این ویروس 722 نفر هستند و هر لحظه بیشتر می شوند تیتربرتر به طب سنتی برای مقابله با این ویروس پرداخته است با ما همراه باشید

22 ساعت پیش

کار وکیل تعیینی چیست,آشنایی با وکیل تعیینی, وکیل تعیینی کیست,شرایط رسیدن به مقام وکیل تعیینی,معیارهای انتخاب وکیل تعیینی,تفاوت وکیل اول با وکیل دوم

22 ساعت پیش

آشنایی با فیلم تارا,معرفی فیلم سینمایی تارا,خلاصه داستان فیلم سینمایی تارا,اسامی بازیگران فیلم سینمایی تارا,توضیحات کاوه قهرمان درباره فیلم تارا

23 ساعت پیش

بازیگر نقش سلمان در سریال جیران کیست,بیوگرافی مهدی پاکدل,بیوگرافی بازیگر نقش سلمان در سریال جیران,بازیگر نقش سلمان در سریال جیران,نقش سلمان در سریال جیران,سلمان در سریال جیران,سریال جیران,تحصیلات مهدی پاکدل,خانواده مهدی پاکدل,ازدواج مهدی پاکدل,شروع فعالیت هنری مهدی پاکدل,بازی مهدی پاکدل در نقش سلمان سریال جیران,معرفی سریال جیران,موضوع سریال جیران,اسامی بازیگران سریال جیران,خلاصه داستان سریال جیران,زمان پخش سریال جیران,معرفی عوامل سریال جیران,مریم بالوی فیلی

1 روز پیش

آشنایی با فیلم زنبور کارگر,معرفی فیلم سینمایی زنبور کارگر,اسامی بازیگران فیلم سینمایی زنبور کارگر,خلاصه داستان فیلم سینمایی زنبور کارگر,معرفی عوامل فیلم سینمایی زنبور کارگر,,

1 روز پیش

بازیگر نقش زهرا در سریال بوتیمار کیست,بیوگرافی ندا کوهی,بیوگرافی بازیگر نقش زهرا در سریال بوتیمار,تحصیلات ندا کوهی,ازدواج ندا کوهی,شروع فعالیت هنری ندا کوهی,بازی ندا کوهی در سریال بوتیمار,معرفی سریال بوتیمار,اسامی بازیگران سریال بوتیمار,خلاصه داستان سریال بوتیمار,سریال بوتیمار چند قسمت است,زمان پخش سریال بوتیمار,ساعت پخش و تکرار سریال بوتیمار,عوامل مجموعه تلویزیونی بوتیمار,مریم بالوی فیلی

1 روز پیش

رنگ‌ها هماهنگی با یکدیگر انتخاب شده و بکار برده شوند. در این مطلب هماهنگی رنگ دیوار و مبلمان با یکدیگر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

1 روز پیش

هر گاه پدر یا مادر بدون رضایت طرف دیگر تصمیم به خروج فرزند از کشور گرفته باشد طرف دیگر می‎تواند با تقدیم دادخواست به دادگاه، مانع از این اقدام شود.

1 روز پیش

اولین عوارض واکسن کرونا,عوراض واکسن کرونا چیست,واکسن کرونا به همه مردم می رسد,معرفی واکسن های کرونا

2 روز پیش

بیشتر...