مجله دلتا |
1 روز پیش

دکوراسیون داخلی اتاق خواب طراحی دکوراسیون اتاق خواب طراحی دکوراسیون مجله دلتا

دکوراسیونی که در اتاق خواب ایجاد می‌کنید، نشان دهنده علایق، شخصیت و احساسات شما است. این اتاق باید شخصی‌ترین قسمت خانه باشد چراکه استراحت در آن موجب آرامش و راحتی است.
دکوراسیون اتاق خواب

افرادی که از بی‌خوابی یا اختلال خواب رنج می‌برند، به همه راهکارهایی که باعث خواب راحت و خوب شود احتیاج دارند. هرچند ممکن است دارو، تغییر سبک زندگی و یا تجهیزات پزشکی مختلفی نیاز باشد ولیدکوراسیون داخلی اتاق خوابهم می‌تواند تاثیری مثبت داشته باشد. با صفحه دکوراسیونمجله دلتاهمراه باشید.

چگونه دکوراسیون اتاق خواب را برای خواب بهتر چیدمان کنیم؟

زمانی که می‌خواهید فضای آرام و راحتی را برای خواب در نظر بگیرید، رنگاتاق خواببسیار مهم است. بر اساس روانشناسی رنگ‌ها، هر رنگی دردکوراسیون اتاقاحساس خاصی را ایجاد می‌کند و بر این اساس می‌توان رنگ مناسب را انتخاب کرد.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

کدام رنگ حس بهتری را برای استراحت ایجاد می کند؟

در مصر باستان، از رنگ‌ها برای شفا و درمان استفاده می‌شد. استفاده از رنگ با این هدف به نام کروموتراپی شناخته شده است و بسیاری از مردم از این روش برای ایجاد احساس بهتر استقبال می کنند.

رنگ آبی

سایه‌های آبی رنگ بیشتر اثر آرامش بخشی دارند در حالی که رنگ قرمز مهیج است. رنگ آبی علاوه بر مناسب بودن برای استراحت، بیماری را تسکین و درد را کاهش می دهد. از آنجایی که بودن در اتاق آبی رنگ ممکن است حتی فشار خون و سرعت تنفس و ضربان قلب را کاهش دهد، یک انتخاب مناسب برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب است. نور آبی دارای قوی‌ترین ارتباط با احساساتآرامش بخشاست.

طراحی دکوراسیون

رنگ سبز

رنگ سبز احساس امنیت ایجاد می‌کند. اگر رنگ آبی مورد علاقه شما نیست، رنگ سبز را  برایدکوراسیون اتاق خواباستفاده کنید تا خواب عمیق‌تری داشته باشید. رنگ سبز، یک رنگ قوی است، بنابراین ممکن است بخواهید از این رنگ در جزئیات دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید؛ مانند رنگ پتو، بالش ها و یا کوسن صندلی‌ها.

رنگ‌های ملایم را انتخاب کنید

رنگ‌های شاد و درخشان، هیجان انگیزند و بهتر است برایاتاق خواباستفاده نشوند. بخصوص اگر شما بدخواب هستید از رنگ‌های آرام و ملایم مانند آبی کم‌رنگ، سبز و نیلی استفاده کنید. رنگ‌های روشن را در جزئیات و وسایل اتاق بکار ببرید. به طور کلی بهتر است بجای رنگ‌های اصلی و پررنگ در دکوراسیون داخلی اتاق خواب از رنگ‌های ملایم و آرامش بخش استفاده کنید تا حس بهتری داشته باشید.

به جز رنگ اتاق خواب، عوامل دیگری هم در زیباییدکوراسیون اتاق خوابو برای داشتن خوابی راحت، اهمیت دارند. دردکوراسیون اتاق خواباین عوامل را در نظر بگیرید:

سقف اتاق را نادیده نگیرید

بهتر است رنگ سقف ملایم‌تر از رنگ دیوارها باشد، چرا که باعث پایین‌تر آمدن سقف از نظر بصری می‌شود و حس صمیمیت و راحتی ایجاد می‌کند.

مبلمان با اندازه مناسب انتخاب کنید

وسایلی که برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب درنظر می‌گیرید باید متناسب با اندازه اتاق خواب باشد. وسایل بزرگ برای اتاق خواب کوچک مناسب نیستند.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

فضای کافی برای وسایل در نظر بگیرید

برای آرامش بیشتر بهتر است، اکثر وسایل دور از چشم باشند و داخل کشو و کمد قرار بگیرند تا فضای اتاق خواب خیلی شلوغ نباشد.

چندین گزینه روشنایی برای دکوراسیون اتاق خواب داشته باشید

بهتر است به جز نور محیطی که کل اتاق را روشن می‌کند، از روشنایی‌های کوچک برای مطالعه استفاده کنید. در این صورت نیازی به روشنایی کل اتاق ندارید.

پیشنهاد مطالعه:مطلبنکات کلیدی برای انتخاب مبلمان مناسبرا بخوانید.#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

راه‌های درمان زخم‌معده در خانه,زخم معده , آیا راهکاری برای درمان زخم معده,زخم معده,علائم زخم معده,درمان زخم معده,علی اکبر رضایی

1 ساعت پیش

ریفلاکس کودک آیا خطری هم دارد,ریفلاکس چیست,علائم ریفلاکس کودکان,درمان طبیعی ریفلاکس در کودکان,راه‌هایی برای کاهش و رفع ریفلاکس در کودک,علی اکبر رضایی

1 ساعت پیش

تخریب شخصیت مهران مدیری مدتی است توسط برخی گروه های فعال در فضای مجازی شروع شده اما به هر حال او محبوبیت و اعتباری ویژه بین مردم دارد و این تخریب ها کم و بیش واکنش هایی از طرف مردم برای تخریبچی‎ها به همراه خواهد داشت.

8 ساعت پیش

بازی فقیهه سلطانی در سریال یاور,بیوگرافی فقیهه سلطانی در سریال یاور,فقیهه سلطانی در سریال یاور,سلطانی در سریال یاور,سریال یاور,تحصیلات فقیهه سلطانی,خانواده فقیهه سلطانی,ازدواج فقیهه سلطانی,شروع فعالیت هنری فقیهه سلطانی,مصاحبه با فقیهه سلطانی,علاقه مندی های فقیهه سلطانی,بازی فقیهه سلطانی در سریال یاور,معرفی سریال یاور,تعداد قسمت های سریال یاور,زمان پخش سریال یاور,خلاصه داستان سریال یاور,اسامی بازیگران سریال یاور,معرفی عوامل سریال یاور,مجموعه کارهای فقیهه سلطانی,مریم بالوی فیلی

8 ساعت پیش

آشنایی با سریال شهید سپهبد صیاد شیرازی,اسامی بازیگران سریال شهید سپهبد صیاد شیرازی,معرفی سریال شهید سپهبد صیاد شیرازی,خلاصه داستان سریال شهید سپهبد صیاد شیرازی,اسامی بازیگران سریال شهید سپهبد صیاد شیرازی,معرفی شهید سپهبد صیاد شیرازی,زمان پخش سریال شهید سپهبد صیاد شیرازی

8 ساعت پیش

سریع ترین راه پیدا کردن یک وکیل خوب,راه پیدا کردن یک وکیل خوب,وکیل کیست, مواردی که به وکیل نیاز خواهیم داشت,انواع وکیل,وکیل خوب,پیدا کردن یک وکیل خوب,ویژگی‌های وکیل خوب

14 ساعت پیش

برای نورپردازی آشپزخانه‌های کوچک از یک آباژور خاص و به رنگ سفید استفاده کنید. این نوع از آباژورها به آشپزخانه شما زیبایی خاصی می‌بخشند.

18 ساعت پیش

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه انتخاب کفپوش مناسب برای پذیرایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا زیبایی خاصی به فضا می‌دهد.

21 ساعت پیش

برخی از گیاهان آپارتمانی وجود دارند که با خواص بی نظیر خود آفات و حشرات را از محیط زندگی شما دور می‌کند.

دیروز

نحوه کاشت سبزی تازه بهاره در آپارتمان,کاشت سبزی در خانه,پرورش صحیح گیاهان در خانه ,آشنایی با سبک کاشت انواع سبزیجات بهاره در خانه,ترفندهای کاشت سبزی در گلدان,نحوه کاشت انواع سبزی در فصل بهار,نحوه کاشت سبزی خوردن در خانه,روش های جلوگیری از آفت زدن سبزی‌ بهاره

1 روز پیش

چگونه بفهیم هکرها به پسورد‌های ما دسترسی ندارند؟,نحوه سرقت اطلاعات شخصی در فضای وب,چگونه می توان جلوی هک شدن سایت ها را گرفت؟,اگر پسورد ما لو رفت چه کنیم؟,نحوه استفاده از ابزار Password Checkup گوگل, نحوه استفاده از ابزار Firefox Monitor موزیلا ,راه‌های فهمیدن به سرقت رفتن اطلاعات

1 روز پیش

برای انتخاب مبلمان مناسب باید این نکته را در نظر داشت که مبلمانی که انتخاب می‌شود چه کاربری دارد؟ برای پذیرایی مهمان است یا برای نشیمن.

1 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا ایده‌هایی برای بازسازی دکوراسیون خانه آورده شده تا به روشی مقرون به صرفه به خانه رویایی خود نزدیک شوید.

1 روز پیش

مجری خانم مسابقه دو در دو کیست,بیوگرافی کیمیا گیلانی,بیوگرافی مجری خانم مسابقه دو در دو,مجری خانم مسابقه دو در دو,خانم مسابقه دو در دو,مسابقه دو در دو,تحصیلات کیمیا گیلانی,ازدواج کیمیا گیلانی,نحوه ورود کیمیا گیلانی به حرفه نویسندگی,مصاحبه با کیمیا گیلانی,علاقه مندی های کیمیا گیلانی,معرفی برنامه مسابقه تلفنی دو در دو,زمان پخش مسابقه تلفنی دو در دو,مجموعه کارهای کیمیا گیلانی,مریم بالوی فیلی

پریروز

جدیدترین درمان بیش فعالی کودکان,درمان بیش فعالی کودکان,بیش فعالی کودکان,بیش فعالی چه بیماری است,علائم بیش فعالی,جدیدترین درمان بیش فعالی,داروهای غیر محرکی برای درمان بیش فعالی,درمان بیش فعالی,مریم بالوی فیلی

2 روز پیش

بیشتر...