مجله دلتا |
4 روز پیش

انواع میز جلو مبلی در چیدمان انتخاب میز جلو مبلی میز جلو مبلی مناسب مجله دلتا

انواع میز جلو مبلی می‌شناسید؟ هر یک از این میزها چه کاربردی دارند و برای چه فضا و دکوراسیونی مناسب هستند؟ برای پاسخ به این سوالات این مطلب را تا انتها بخوانید.
انواع میز جلو مبلی در چیدمان

همان‌طور که خیلی خوب می‌دانید، فروشگاه‌های مبلمان، پر از انواع و اقسام میزهای جلو مبلی هستند. تنوع زیادی که شما را در انتخاب و خرید آن‌ها سردرگم می‌کنند. در این مطلب ازمجله دلتاقصد داریمانواع میز جلو مبلی در چیدمانرا بر اساس شکل، سبک، جنس و مدل و کاربرد هر کدام از آن‌ها را معرفی کنیم.

میزهای جلو مبلی بر اساس سبک طراحی آن‌ها

باید بدانید که انواع میز جلو مبلی در چیدمان بر اساس سبک، به دو دسته کلاسیک و مدرن تقسیم‌بندی می‌شوند.

جلومبلی کلاسیک

توجه داشته باشید که میزهای کلاسیک، جزئیات و ظریف کاری بسیاری دارند. معمولا پایه این میزها قوس و انحنا دارد و در بخش های مختلف آن منبت کاری و حکاکی انجام شده است.

با این ویژگی‌هایی که توضیح دادیم، این جلو مبلی‌ها به دکوراسیون منزل شما جلوه‌ای رسمی و سلطنتی می‌دهند. پس بهتر است که از آن‌ها در پذیرایی و فضاهایی که دکوراسیون کلاسیک دارند، استفاده کنید.

انواع میز جلو مبلی در چیدمان

جلو مبلی مدرن و امروزی

در مقابل، میزهای مدرن و امروزی جزئیات و ظریف کاری‌های اضافه‌ای ندارند و ظاهر آن‌ها ساده و بی آلایش‌تر از میزهای کلاسیک است. پس با توجه به این ویژگی‌ها، از این نوع میزها می‌توانید در سبک دکوراسیون مدرن و امروزی و فضاهای خودمانی و صمیمی، مثل نشیمن استفاده کنید.

انواع میز جلو مبلی در چیدمان

میزهای جلو مبلی بر اساس شکل طراحی آن‌ها

میز جلو مبلی مستطیلی و بیضی

میزهای مستطیلی و بیضی، یکی از پراستفاده‌ترین میزها درنشیمنو پذیرایی خانه‌های ایرانی هستند. چرا که با طول بلندی که دارند، دسترسی به خانواده و مهمان‌های شما به آن را آسان‌تر می‌کند.

اگر کودک دارید، پیشنهاد می‌کنم که به جای میز مستطیلی، از میز بیضی استفاده کنید. چرا که این نوع میز گوشه ندارد و برای کودکان خطر کمتری دارد.

اگر نشیمن و پذیرایی مستطیل شکل دارید و یا مبل‌های شما را مانند تصویر زیر مقابل هم چیدمان کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که از میز جلو مبلی مستطیل یا بیضی استفاده کنید.

میز مستطیلی و بیضی

میز جلو مبلی مربع یا دایره‌ای

بیشترین کاربرد میزهای مربع و دایره‌ای برای مبلمان ال شکل است. پس اگر چنین مبلمانی و چیدمانی دارید، بهتر است که از این نوع میزها استفاده کنید. یادتان باشد که طول میز جلو مبلی، از طول مبلی که جلوی آن قرار دارد، نباید بیشتر باشد. در واقع طبق پیشنهاد طراحان داخلی، این اندازه بهتر است که بین یک دوم تا سه چهارم طول مبل باشد.

میز مربع یا دایره‌ای

پیشنهاد مطالعه:مطلبکدام رنگ کوسن مناسب مبلمان شماسترا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تغییر اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی می‌تواند راه خوبی برای تغییرهای بزرگی باشد که ما را به هدف تغییر دکوراسیون خانه بدون هزینه می‌رساند.

11 ساعت پیش

داشتن خانه‌ای زیبا دیگر یک رویای دست نیافتنی نیست. در این مطلب از مجله دلتا به بیان قوانین پایه چیدمان منزل می‌پردازیم.

14 ساعت پیش

اتاق پذیرایی بیشترین تاثیر را بر روی افراد ساکن خانه می‌‎گذارد. این مطلب به بیان اشتباهات رایج در دکوراسیون پذیرایی می‌پردازد.

17 ساعت پیش

با برخی از روش‌ها می‌توان فضای منزل را روشن‌تر، پرنورتر و بزرگ‌تر جلوه داد. این مطلب به بیان نکاتی در مورد افزایش روشنایی خانه می‌پردازد.

1 روز پیش

با در نظر داشتن اهمیت بالای طراحی و چیدمان آشپزخانه، در این مطلب از مجله دلتا به بیان اشتباهات در دکوراسیون آشپزخانه می‌پردازیم.

2 روز پیش

راهکارهایی وجود دارد تا شما بتوانید خانه‌های کوچک خود را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهید. این مطلب به راهکارهای چیدمان خانه کوچک می‌پردازد.

2 روز پیش

افراد خانواده بیشتر وقت خود را در اتاق پذیرایی می‌گذرانند. این مطلب به بیان نکاتی برای اصول چیدمان در اتاق پذیرایی می‌پردازد.

3 روز پیش

وجود یک لوستر در اتاق پذیرایی، از بهترین ایده‌ها برای دکوراسیون منزل به‌شمار می‌آید.این مطلب به بررسی انواع لوستر شیک در دکوراسیون می‌پردازد.

3 روز پیش

کاغذ دیواری که محبوب‌ترین نوع دیوارپوش شناخته می‌شود. در این مطلب به بیان نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب پذیرایی می‌پردازیم.

4 روز پیش

بسیاری از مردم استفاده از تزیینات در فضای داخلی را امری پر هزینه می‌دانند. در این مطلب همراه باشید تا با اشتباهات در تزیین منزل آشنا شویم.

5 روز پیش

تغییرات فصلی بر نور خانه تاثیر زیادی می‌گذارند. برای افزایش روشنایی منزل توصیه‌هایی وجود دارد که در این مطلب از مجله دلتا به آن می‌پردازیم.

6 روز پیش

قانون ۱۰-۳۰-۶۰ قانون استفاده از ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون است. با به‌کارگیری قانون ۱۰-۳۰-۶۰ فضایی زیبا و جذاب در منزلتان ایجاد کنید.

6 روز پیش

یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین کارها برای خانم‌های خانه، چیدمان و دکوراسیون منزل است.برای داشتن خانه‌ای زیبا با این مطلب همراه باشید.

۱ هفته پیش

تغییر دکوراسیون منزل بدون هزینه در صورتی امکان‌پذیر است که زمانی که به خرید لوازم منزل اقدام می‌کنید، از بهترین اجناس و کیفیت‌ها انتخاب کنید.

۱ هفته پیش

لوازم تزیینی خانه معمولا از جنس چینی، شیشه، کریستال و استیل ساخته می‌شوند. جاشمعی، دیوارکوب طلایی و... بهترین گزینه‌ پیش روی شماست.

۱ هفته پیش

بیشتر...