تیتر برتر |
4 ماه پیش

هزینه جراحی پروتز چانه چقدر است مزایا معایب پروتز چانه سایت تیتربرتر TitreBartar com

هزینه جراحی پروتز چانه چقدر است/ مزایا و معایب پروتز چانه

تیتربرتر:چانه، نقش بسیار مهمی در زیبایی و تقارن صورت دارد. چانه و بینی، خصوصا از طریق سازگاری‌شان با فرم صورت،تعیین کننده تعادل در صورت هستند. جراحان زیبایی سال‌ها است که به این موضوع پی برده‌اند و به همین خاطر انجام همزمان عمل زیبایی چانه و بینی(راینوپلاستی و ژنیوپلاستی) بسیار رواج دارد. شکل چانه و زاویه دار کردن صورت می‌تواند تعیین کننده‌ی کاراکتر و شخصیتی باشد که از ظاهر فرد برداشت می‌شود. در برخی موارد کوچک کردن چانه برای تناسب با بقیه اجزای صورت و یا داشتن چانه بلند با داشتن شخصیتی قوی در ارتباط است.

پروتز چانه چیست؟

آیا تا به حال به این موضوع توجه کرده‌اید که تناسب صورت شما با پروتز چانه ممکن است خیلی بهتر از آنچه که در حال حاضر هست، باشد؟پروتز چانهبا تغییر ابعاد چانه تاثیر قابل توجهی در ظاهر افراد دارد. چانه کوچک با افزایش پهنا و ارتفاع تنظیم می‌شود. همچنین اگر چانه فرد عقب باشد، به کمک پروتز می‌توان جلوآمدگی آن را تنظیم کرد.  مورد دیگری که به کمک جراحی جنیوپلاستی قابل حل است، بزرگی چانه بیمار است. چانه بزرگ در نیمرخ فک فرد بسیار نمایان است. به کمک عمل جنیوپلاستی می‌توان آن را کوچک کرد. در بعضی از افراد که لاغر بودن چانه باعث به نظر رسیدن گردن گوشتی در فرد می شود. با استفاده از عمل پروتز چانه می‌توان کاری کرد که غبغب فرد کم‌تر در ظاهر او تأثیر داشته باشد. این موضوع باعث می‌شود اجزای مختلف صورت هماهنگ باشند و زیبایی چهره نمایان شود.

پروتز چانه برای چه افرادی مناسب است؟

کوچک و لاغر بودن چانه باعث می‌شود بینی فرد بزرگتر از حد معمول به نظر برسد. به همین دلیل بهترین متخصصان فک و صورت به برخی از مراجعانی که بینی بزرگی دارند، بنا به تشخیص توصیه می‌کنند که در کناررینوپلاستیپروتز چانه نیز انجام دهند. این دو عمل زیبایی در کنار یکدیگر به تناسب هرچه بیشتر چهره افراد کمک می‌کنند. استخوان‌های فک و چانه دو فاکتور مهم در زیبایی طبیعی صورت محسوب می‌شود. به همین دلیل بهترین پزشکان متخصص زیبایی به جزئیات و هماهنگی میان آن‌ها اهمیت بسیاری می‌دهند. پیش از اقدام برای عمل زیباسازی چانه، باید بررسی شود که دندان‌های بیمار منظم است یا نیاز به ارتودنسی دارد. در صورت لزوم، متخصص فک و دهان باید بیمار را جهت انجامارتودنسیپیش از انجام سایر عمل‌های جراحی مشاوره و راهنمایی کند. لازم به ذکر است که بکارگیری عمل جنیوپلاستی به تنهایی در صورتی انجام می پذیرد که روابط فکی در موقعیت صحیح قرارگرفته باشدوتنها چانه درابعاد دچار اشکال باشدکه در این مواردعمل جنیوپلاستی به بیمار پیشنهاد میگردد. دربسیاری موارد عمل جنیوپلاستی همراه با عمل فکها بطور همزمان انجام میپذیرد.

چانه به عقب رفته، چانه‌هایی که تیز به نظر می‌رسند و چانه‌هایی که چهارگوش یا مربعی هستند با پروتز چانه و عمل جنیوپلاستی اصلاح می‌شوند. در عمل زیبایی چانه، پروتز چانه یاجلوکشیدن چانه بابرش استخوان همچنین به کاهش جلوه غبغب و گردن‌های گوشتی نیز کمک می‌کند.

عمل زیبایی چانه علاوه بر اینکه به زیبایی حالت صورت و جلو کشیدن استخوان‌های حالت دهنده چانه کمک می‌کند، نظم قسمت پایین صورت را بیشتر می‌کند. این موضوع اثراتی چون حرکت ساده‌تر فک و از بین رفتن مشکلات احتمالی در این قسمت، به دنبال دارد.

چگونه عمل جراحی پروتز چانه انجام می‌شود؟

با انجام عمل جراحی پروتز چانه حتی تغییرات جزئی در سایز چانه جلوه بسیاری دارد. همانطور که اشاره شد ،جراحی جنیوپلاستی  به دو روش انجام می‌شود. هنگام معاینه، با توجه به شرایط بیمار و مشکل چانه و فک وی، در مورد روش عمل جراحی تصمیم‌گیری می‌شود. در ادامه هر کدام از روش‌ها را توضیح داده‌ایم.

  • بزرگ کردن و برجسته سازی چانه: چانه کوچک یا عقب رفته به جلو کشیده شده و برجسته می‌شود. بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، ممکن است برشی داخل دهان و در فک پایینی که در تماس با لثه است، ایجاد کند. سپس پروتز را از طریق این برش در چانه بیمار کارگذاری می کند. در برخی موارد نیز متخصص فک و زیبایی، برش خطی ظریفی روی پوست در ناحیه چین زیر چانه ایجاد می‌کند. سپس با استفاده از آن پروتز مناسب را برای بیمار قرار می‌دهد. لازم به ذکر است که درموارد جابجایی چانه، دکتر سزاوار ابتدا بخش استخوانی را برش داده، استخوان را به جلو می‌کشد و آن را توسط پیچ و مینی پلیت  مخصوص ثابت می‌کند.
  • کوچک کردن چانه: چانه‌های بزرگ یا جلوآمده نیز به کمک پروتز، کوچک می‌شوند یا به عقب کشیده می‌شوند. در این روش نیز برش‌ها مانند روش قبلی ایجاد می‌شوند. اما پس از ایجادبرش چانه به عقب برده میشود ودر موقعیت جدید فیکس میگردد. این موضوع باعث می‌شود که چانه بیمار کوچک‌تر به نظر برسد.

نکته قابل توجه این است که اگر پروتز چانه هم‌زمان با لیفت صورت و گردن انجام شود، به برش خارجی نیاز است.لیفت صورتو گردن نیز در صورت تشخیص متخصص فک و دهان معالج ،قابل انجام است.

مزایای پروتز چیست؟

همان طور که گفتیم مهم‌ترین دستاورد عمل جراحی پروتز چانه، ایجاد تناسب در چهره بیمار است.  عمل زیباسازی چانه به خصوص برای افرادی که عمل رینوپلاستی انجام داده‌اند، ولی هنوز از نتیجه آن راضی نیستند، کمک کننده است. این موضوع به شما کمک می‌کند که به ظاهر دلخواه خود دست پیدا کنید.

سادگی و راحت بودن جراحی زیباسازی چانه نیز از دیگر مزایای آن است. می‌توان گفت این عمل زیبایی چانه از سایر جراحی‌های زیبایی صورت آسان‌تر است و به صورت سرپایی انجام می‌شود. این عمل  پروتز چانه در  مواردی با بی‌حسی موضعی قابل انجام است ولی ترجیح جراح بر انجام عمل تحت بیهوشی عمومی است می‌شود.

معایب پروتز چیست؟

عمل جراحی چانه معایب زیادی ندارد. عوارض جانبی احتمالی نیز در موارد بسیار نادری پیش می‌آید. اما در این قسمت در مورد نقاط ضعف محدود این عمل جراحی صحبت کرده‌ایم.

  • برای برخی بیماران تنها استفاده از پروتز چانه برای تغییرات صورت کافی نیست. ممکن است علاوه بر آن به سایر جراحی‌های زیبایی صورت مثل لیفت، رینوپلاستی و… نیاز داشته باشند. با استفاده از عمل‌های پلاستیک مختلف می‌توانند به زیبایی دلخواه خود دست پیدا کنند.
  • فردی که می‌خواهد از پروتز چانه استفاده کند، باید در سلامتی کامل باشد و سابقه بیماری زمینه‌ای خاصی نداشته باشد. البته برای برخی از بیماران مزمن نیز به تشخیص پزشک متخصص فک و دهان مربوطه، می‌توان این عمل را انجام داد. در این زمینه به مشورت مستقیم با جراح نیاز خواهید داشت.
  • عفونت پروتز چانه نیز معمولا با مصرف داروهای آنتی بیوتیک و مراقبت‌های بهداشتی کنترل می‌شود. اما دسته‌ای از بیماران بخاطر رعایت نکردن نکات بهداشتی و مصرف آنتی‌ بیوتیک، دچار عفونت می‌شوند.
  • در برخی از موارد نادر، بدن پروتز را پس می‌زند. تنها راه حل این مشکل خارج کردن پروتز از بدن است.
  • با گذشت زمان ممکن است جاذبه زمین باعث حرکت پروتز چانه شود و آن را به سمت پایین بکشد که در مورد پروتزهای medpore به دلیل فیکس شدن  پروتز به وسیله پیچ به استخوان،حرکت وجابجایی نخواهیم داشت.

هزینه پروتز چانه

هزینه برجسته کردن چانه باپروتز بسته به نوع پروتز و پیچیده بودن جراحی متفاوت است . قیمت پروتز چانه می تواند شامل دستمزد پزشک ، وسایل مورد نیاز در طول عمل و هزینه پروتز چانه باشد. همچنین  تجربه پزشک ومحل انجام جراحی نیز در قیمت آن  تاثیرگذار است .

بعد از جراحی پروتز چانه چه انتظاراتی داشته باشیم؟

پانسمانی که بعد از جراحی چانه مورد استفاده قرار می‌گیرد باید دو الی سه روز باقی بماند. میزان درد ناشی از جراحی در افراد مختلف متفاوت است. اما به طور کلی مسکن‌ها و داروهایی که پزشک تجویز کرده است به تسکین درد کمک می‌کند.

فرد تا چند روز بعد از جراحی نمی‌تواند به خوبی غذاها را بجود. بنابراین لازم است که از خوردن غذاهای سفت امتناع کرده و مایعات، غذاهای آبکی و نرم استفاده کنند. بسیاری از بیماران بعد از جراحی در قسمت چانه احساس کشیدگی دارند. این به دلیل اضافه شدن پروتز چانه است و معمولا بعد از یک هفته بهبود پیدا می‌کند.

بیمار بعد از ده روز می‌تواند به محل کار خود بازگردد و فعالیت‌های روزانه را از سر بگیرد. اما تورم و آثار جراحی ممکن است تا یک ماه بعد از عمل نیز باقی بمانند. رعایت دستورات مراقبتی پزشک به بهبود سریع‌تر تورم و ایجاد نتایج در زمان کوتاه‌تر کمک می‌کند.

جراحی پروتز چانه، موضوعی است که در این مقاله به آن پرداختیم. چانه یکی از عضوهایی است که می‌تواند در زیبایی شما تأثیر بسزایی بگذارد. داشتن یک نیم‌رخ زیبا با چانه خوش فرم، زیبایی شما را تضمین کند. پروتز چانه نیازمند مراقبت‌های خاص است.

جراحی پروتز چانه خطوط چانه ، گردن و خط فک را بهبود می بخشد. به‌طور معمول ، جراحی شامل قرار دادن پروتز در اطراف استخوان چانه بیمار برای افزایش اندازه و شکل چانه و دستیابی به ظاهری جذاب تر بین ویژگی های صورت است. وقتی توسط جراح با تجربه زیبایی انجام میشود، پروتز چانه می تواند یک راه حل دائمی برای بهبود زیبایی چانه ضعیف یا فرو رفته ارائه دهد.

این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما می‌باشد و به هیچ وجه به منظور توصیه پزشکی یا درمانی نیست، لطفا برای دریافت اطلاعات دقیق به پزشکتان مراجعه کنید.

گردآورنده:زهرا فرامرزی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اهمیت مراقبت از مو, اهمیت مراجعه به مشاور مو و متخصص

4 ماه پیش

در این مطلب به راز ها و حقایق جالب پشت صحنه مراسم اسکار می‌پردازیم که بعد از دانستن آن، متفاوت به این مراسم نگاه می‌کنید.

4 ماه پیش

معرفی فیلم های سینمایی عید فطر 1401 فیلم های سینمایی شبکه 5 سیما از دوشنبه تا جمعه حوالی ساعت 9 صبح روی آنتن می رود.

4 ماه پیش

واکنش رضا کیانیان به سفر جنجالی پرویز پرستویی به آمریکا رضا کیانیان، با انتشار متنی در صفحه اینستاگرامش به حمایت از پرویز پرستویی در پی سفر پرحاشیه او به آمریکا پرداخت و نوشت پرستویی حق دارد

4 ماه پیش

هلال ماه شوال رؤیت نشد و دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۳۰ رمضان المبارک است.

4 ماه پیش

پروتز چانه چیست؟, پروتز چانه برای چه افرادی مناسب است؟, چگونه عمل جراحی پروتز چانه انجام می‌شود؟ مزایای پروتز چیست؟

4 ماه پیش

همچنین بخوانید: خلاقیت در ساخت وسایل دکوری برای خانه خود آکواریوم زیبا بسازید ۷ مدل پرده شیک و خاص برای نشیمن منزل ابتکارهای جالب در ساخت دکوراسیون منزل این‌گونه تابلوهای زیبا بکشیم

4 ماه پیش

پیرسینگ چیست؟, توصیه های مهم پیرسینگ, عوارض پیرسینگ یا سوراخ کردن پوست چیست؟

4 ماه پیش

احتمالا در روزهای اخیر پیگیر دادگاه جانی دپ و امبر هرد بوده‌اید. در نهایت پس از ۶ هفته نتیجه‌ی دادگاه مشخص شد و شاهد پیروزی جانی دپ بودیم.

3 ماه پیش

بیشتر...