مجله دلتا |
۱ هفته پیش

راهکارهای چیدمان خانه کوچک چیدمان خانه کوچک دکوراسیون خانه کوچک مجله دلتا

با توجه به کوچک شدن فضای خانه‌ها همه ما به دنبال نکته‌هایی از دکوراسیون داخلی هستیم که بتوانیم فضای اتاق‌های کوچک خانه را بزرگ‌تر از آنچه که هستند نشان دهیم.
راهکارهای چیدمان خانه کوچک

امروزه زندگی در خانه‌های کوچک بسیار رایج شده است. شاید در نگاه اول آپارتمان کوچک و دلگیر به‌نظر برسد اما راهکارهایی وجود دارد تا شما بتوانید خانه‌های کوچک و دلگیر خود را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهید. با ما در این مطلب ازمجله دلتاهمراه باشید تا باراهکارهای چیدمان خانه کوچکآشنا کنیم.

از آینه‌های بزرگ استفاده کنید

استفاده از آینه و قرار دادن آن در جایی مناسب از خانه به عنوان مثال روبروی پنجره یا کنار درب ورودی، همینطور قرار دادن آینه‌ها به‌طوری که نور را به یکدیگر منعکس کنند، فضای شما را روشن‌تر، زیباتر و بزرگ‌تر می‌کند.

افزایش نورپردازی منزل به‌وسیله آینه که نوعی منبع نور محسوب می‌شود و روشن کردن آن به هر طریقی از جمله روشن کردن دیوارها بوسیله رنگ‌های کمرنگ و روشن مانند سبز ، آبی یا صورتی کمرنگ نقش بسزایی در دلباز کردن و بزرگ نشان دادن منزل شما دارد.

از مبل ال استفاده کنید

از راهکارهای چیدمان خانه کوچک استفاده از مبل ال است. استفاده از مبل ال هم کنج‌هایاتاق نشیمنیا پذیرایی که معمولا بی‌استفاده می‌مانند، پر می‌کند و هم تعداد نفرات بیشتری می‌توانند از مبلمان استفاده کنند. سعی کنید عسلی‌ها را در کناره‌ها قرار داده یا از مبلمانی استفاده کنید که دسته‌های آن‌ها به عنوان عسلی استفاده می شوند.

برای خانه‌های کوچک استفاده از مبل‌های ظریف و مخصوصا رنگ روشن مناسب‌تر است زیرا حجم کمتری از فضا را اشغال کرده و خانه را روشن‌تر می‌کنند و در نتیجه منزل شما بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد.

راهکارهای چیدمان خانه کوچک

استفاده از کاغذ دیواری با گل‌های کوچک

در انتخاب کاغذ دیواری برای دیوارها از کاغذ دیواری‌هایی که گل‌های درشت دارند، استفاده نکنید. طرح مورد نظر شما هرچه گل‌های کوچک‌تری داشته باشد فضای خانه را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان می‌دهد.

راهکارهای چیدمان خانه کوچک

استفاده از تابلوهای کوچک

در انتخاب تابلو برای دیوار باید این نکته را در نظر داشته باشید که تابلوهای بزرگ فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهند. همچنین تابلوهای کوچک فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

استفاده از تابلوهای کوچک

کم کردن اشیا در خانه کوچک

حتی الامکان از قرار دادن وسایل اضافی در منزل خود جلوگیری کنید. فضاهای شلوغ و فضاهایی که تزیینات زیادی دارند ناخودآگاه کوچک‌تر دیده می‌شوند.

برای بزرگ‌تر کردن فضا میز تلویزیون را بردارید و با تهیه قفسه برای تلویزیون آن را به یک دیوار وصل کنید. از وسایل تزیینی به همان اندازه‌ای که نیاز است استفاده کنید. همچنین دیوار و ویترین‌های منزل خود را از مجسمه‌ها و وسایل تزیینی کوچک پر نکنید.

کم کردن اشیا در خانه کوچک

پیشنهاد مطالعه:مطلبآینه‌کاری مدرن و شیک در دکوراسیون منزلرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

طلایی رنگ بسیار برجسته و چشم‌نوازی است. رنگ طلایی در دکوراسیون مدرن بسیار خوب ظاهر می‌شود زیرا نمادی از گرما و قدرت است.

1 ساعت پیش

انتخاب نوع وسیله دکوری و تزیینی برای دیوار بالای مبل به یک چالش تبدیل می‌شود. در این مطلب به بیان ایده های تزیین دیوار بالای مبل می‌پردازیم.

4 ساعت پیش

انواع دیوارپوش هر یک دارای ویژگی‌های ساختاری و زیباشناختی منحصر به فرد هستند. این مطلب معرفی بهترین دیوارپوش برای اتاق خواب می‌پردازد.

دیروز

آشپزخانه جزیره، سبکی از چیدمان آشپزخانه است. در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم به معرفی آشپزخانه جزیره و انواع آن می‌پردازیم. 

پریروز

در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات درباره ست کردن فرش و مبل می‌پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا زیبایی را به خانه ببرید.

پریروز

با در نظر داشتن قواعد چیدمان منزل، کار شما آسان‌تر می‌شود. در این مطلب از مجله دلتا به بیان اشتباهات در چیدمان منزل می‌پرازیم.

پریروز

تزیین دیوار اتاق پذیرایی یکی از معضلاتی است که اکثر افراد از آن گلایه می‌کنند. این مطلب ایده‌های طراحی دیوار اتاق پذیرایی را معرفی می‌کند.

3 روز پیش

شما نمی‌توانید اتاق خواب را به هر رنگ و الگویی که دوست دارید، درآورید. در این مطلب به بیان نکات انتخاب رنگ اتاق خواب می‌پردازیم.

3 روز پیش

هماهنگی پرده‌‎ ها و رنگ دیوارها یکی از مواردی است که در ست دکوراسیون منزل بسیار مهم شمرده می‌‎شود. با مجله دلتا همراه باشید.

4 روز پیش

انواع دیوارپوش آشپزخانه با سبک دکوراسیون داخلی هر خانه باید هماهنگ باشد. این مطلب به معرفی انواع دیوارپوش آشپزخانه می‌پردازد.

5 روز پیش

بعضی از افراد استعداد ذاتی خاصی در ست کردن وسایل خانه و تزیین آن دارند. اگر شما از این دسته افراد نیستید، ناامید نشوید.با ما همراه باشید.

6 روز پیش

یکی از معیارهای اصلی هر فردی در خرید مبل راحتی قیمت و هزینه آن است. این مطلب ابه معرفی ۵ مبل راحتی ارزان و باکیفیت موجود در بازار می‌پردازد. 

6 روز پیش

خرید پرده یکی از مهم‌ترین تصمیمات در طراحی فضای داخلی منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات مهم انتخاب پرده می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

آینه‌های دکوراتیو یک نیاز برای طراحی فضای داخلی هستند، اگر می‌خواهید با انواع مدل آینه‌ های تزیینی در دکوراسیون آشنا شوید با ما همراه باشید.

۱ هفته پیش

برای نورپردازی آشپزخانه‌ های کوچک از یک آباژور خاص و به رنگ سفید استفاده کنید. این نوع از آباژورها به آشپزخانه شما زیبایی خاصی می‌بخشند.

۱ هفته پیش

بیشتر...