مجله دلتا |
1 ماه پیش

هماهنگی پرده ها دیوارها ست کردن رنگ دیوار پرده مجله دلتا

با توجه به اینکه پرده‎ و دیوار همیشه در کنار یکدیگر قرار دارند، هر ناهماهنگی بیشتر از بقیه دکوراسیون به چشم می‌آید و روی بیننده تاثیر می‌گذارد.
هماهنگی بین پرده‌‎ها و رنگ دیوارها

حتی اگر شما از شیک‏‌ترین مبلمان در طراحی داخلی خود استفاده کنید، در نهایت این پرده‌ها و دیوارها هستند که مکمل دکوراسیون شما خواهند بود.هماهنگی پرده‌‎ ها و دیوارهایکی از مواردی است که در ست دکوراسیون منزل بسیار مهم شمرده می‌‎شود. بامجله دلتاهمراه باشید.

از رنگ‌‎های خنثی استفاده کنید

گاهی اوقات بهترین روش ایجاد تعادل در فضا، استفاده از رنگ‌های خنثی در کنار رنگ‌های قوی مثل قرمز و نارنجی است.پرده‌های سفید با هر دو تونالیته رنگ‌های گرم و سرد دیوار به خوبی هماهنگ می‌شوند.
حالت بر عکس این قضیه یعنی پرده‌هایی با رنگ‌های قوی نیز به خوبی با دیوارهای خنثی هماهنگ می‌شوند. برای مثال دیوارهای سفید یا به رنگ کرمی به خوبی با هر رنگی ترکیب می‌‎شوند و حتی می‌توانند در کنار پرده‌هایی از رنگ‌‎های قوی نیز فضای پذیرایی عالی را برای مهمانان‌ بسازند.

هماهنگی بین پرده‌‎ها و رنگ دیوارها

از رنگ‌های مشابه برای ست دکوراسیون منزل استفاده کنید

استفاده از تنها یکرنگ برای دکوراسیون اتاق، رنگ دیوارها و پرده‌ها یکی دیگر از روش‌هایی است که می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند. البته اینکه بخواهید دقیقا از یک رنگ برای رنگ غالب اتاق به عنوان رنگ مبلمان، دیوارها و پرده‌ها استفاده کنید، غیرممکن است ولی شما می‌توانید سایه‌های مختلف یک رنگ که کاملا نزدیک به هم هستند را بدین منظور به‌کار ببرید.

ست دکوراسیون منزل

از رنگ‎های مکمل استفاده کنید

رنگ‌های مکملروش مطمئن و درستی برای تزئین هر اتاقی هستند. از آنجا که رنگ‌های مکمل کاملا در مقابل هم هستند، مطمئن باشید که طرح رنگی شما از لحاظ بصری بسیار جذاب خواهد بود و شما با خیال راحت می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

اگر دیوارهای آبی رنگ دارید، می‌توانید از رنگ مکمل آن یعنی نارنجی برای پرده‌ها استفاده کنید. برای جذابیت بیشتر نیز می‌توانید از پس‌زمینه‌ نارنجی با الگوهای سفید یا عاجی رنگ برای پرده‌ها کمک بگیرید تا بتوانید فضای آرام‌تری را بسازید.

هماهنگی بین پرده‌‎ها و رنگ دیوارها

تکرار رنگ‌ها برای هماهنگی بین پرده‌‎ها و رنگ دیوارها

یک رویکرد دیگر که شما می‌‎توانید برای هماهنگی پرده‌‎ ها و رنگ دیوارها به‌کار ببرید، تکرار رنگ‌ها در برخی مبلمان یا لوازم جانبی اتاق است.

به‌عنوان مثال اگر شما از پرده‌های مخملی قرمز برای پوشش پنجره‌های اتاق استفاده کرده‌اید، بهتر است که این رنگ را در دیوار و لوازم جانبی اتاق دوباره استفاده کنید. می‌توانید برای این کار یکی از دیوارها را با کاغذ دیواری از طرح گل رز بپوشانید. همین‌طور یک فرش قرمز که طرحی از کاغذ دیواری و رنگ پرده‎ را داشته باشد، می‌تواند به شما کمک کند.

رنگ‌ ها در فضای اتاق

پیشنهاد مطالعه:مطلببا اقدامات کم هزینه، خانه خود را زیباتر کنیدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهتر است قبل از هر اقدامی برای تغییر مبلمان انواع پارچه‌های رومبلی را بشناسید. این مطلب به نکات انتخاب پارچه برای مبلمان استیل می‌پردازد.

1 روز پیش

برای شما مهم نیست که چه چیزی در اتاق خواب قرار دهید؟ در این مطلب از مجله دلتا به معرفی وسایل ممنوعه در اتاق خواب می‌پردازیم.

1 روز پیش

تختخواب دکوراسیون داخلی اتاق خواب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مطلب چند ایده برای تزیین دیوار پشت تختخواب به شما پیشنهاد کنیم.

2 روز پیش

پارچه حریر جنس نرم، نازک، خنک و لطیفی دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی پرده حریر در دکوراسیون منزل اشاره خواهیم کرد.

2 روز پیش

فرش‌ های گرد در دکوراسیون داخلی ظاهری جذاب و فریبنده دارند و شما به آن‌ها با هر الگو و طرحی که دارند علاقه‌مند می‌شوید.

3 روز پیش

آشپزخانه را می‌توان یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک خانه نامید. در این مطالب از مجله دلتا به بیان روش‌ های بزرگنمایی آشپزخانه کوچک پرداخته می‌شود.

3 روز پیش

آباژور می‌تواند به‌عنوان یک عنصر شیک برای دکوراسیون منزل به‌کار رود. در این مطلب به معرفی انواع آباژور در دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

4 روز پیش

اتاق پذیرایی مهم‌ترین بخش منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی در مورد چیدمان و دکوراسیون پذیرایی منزل می‌پردازیم.

4 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا نکات چیدن خانه کوچک را بیان می‌کنیم تا بدانید که فضاهای کوچک بهترین فضا برای زندگی هستند.

4 روز پیش

همه از رنگ کرم برای دکوراسیون خانه خود استفاده می‌کنند. این مطلب از مجله دلتا به معرفی ایده‌های دکوراسیون داخلی با رنگ کرم می‌پردازد.

5 روز پیش

ممکن است بخواهید تغییرات بزرگ و کوچکی را در چیدمان منزل خود انجام دهید. در این مطلب به بیان نکات تغییر دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

5 روز پیش

اتاق خواب جزو بخش‌هایی است که دکوراسیون آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مطلب به معرفی انتخاب روتختی مناسب برای اتاق‌ خواب می‌پردازد.

6 روز پیش

آینه‌ها باعث می‌شوند یک اتاق بزرگ‌تر از آنچه که هست به چشم بیاید. در این مطلب از مجله دلتا تاثیر آینه در خانه کوچک می‌پردازیم.

6 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا رایج‌ترین اشتباهاتی که افراد هنگام انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل خود مرتکب می‌شوند را با شما ‌به‌اشتراک می‌گذاریم.

۱ هفته پیش

ممکن است به فرش‌هایی با پرز بلند نیز برخورد کرده باشید .در این مطلب از مجله دلتا به معرفی فرش پرز بلند در دکوراسیون می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...