تیتر برتر |
6 روز پیش

جراحی زیبایی گوش چه عوارضی دارد سایت تیتربرتر TitreBartar com

جراحی زیبایی گوش چه عوارضی دارد؟

تیتربرتر:اگر گوش‌هایتان از سرتان بیش از حد بیرون زده است، ممکن است اتوپلاستی را انتخاب کنید. همچنین اگر گوش یا گوش‌های شما بدلیل آسیب یا نقص مادرزادی بدشکل است، می‌توانید به جراحی زیبایی گوش نیز فکر کنید.

اتوپلاستی را می توان در هر سنی بعد از اینکه گوش ها به اندازه کامل خود رسید - معمولاً بعد از 5 سالگی - تا بزرگسالی انجام داد.

اگر کودکی با گوش های برجسته و سایر مشکلات شکل گوش متولد شود، اگر بلافاصله پس از تولد شروع شود، آتل زدن ممکن است با موفقیت این مشکلات را اصلاح کند.

چرا این کار انجام شده است

ممکن است در موارد زیر به جراحی زیبایی گوش فکر کنید:

گوش یا گوش های شما بیش از حد از سر شما بیرون می آید

گوش های شما متناسب با سرتان بزرگ هستند

شما از گوش خود ناراضی هستید

اتوپلاستی معمولا بر روی هر دو گوش برای بهینه سازی تقارن انجام می شود.

اتوپلاستی محل گوش های شما را تغییر نمی دهد یا توانایی شنوایی شما را تغییر نمی دهد.

خطرات جراحی گوش

اتوپلاستی، مانند هر نوع جراحی بزرگ دیگری، خطراتی از جمله خطر خونریزی، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی دارد.

سایر خطرات مرتبط با اتوپلاستی عبارتند از:

جای زخم. در حالی کهجای زخمها دائمی هستند، احتمالاً در پشت گوش ها یا در چین های گوش شما پنهان می شوند.

عدم تقارن در قرار دادن گوش این می تواند در نتیجه تغییرات در طول فرآیند بهبودی رخ دهد. همچنین، جراحی ممکن است عدم تقارن قبلی را با موفقیت اصلاح نکند.

تغییرات در احساس پوست. در طی جراحیاتوپلاستی، جابجایی گوش‌ها می‌تواند به طور موقت بر احساس پوست در ناحیه تأثیر بگذارد. به ندرت تغییرات دائمی هستند.

واکنش آلرژیک. ممکن است نسبت به نوار جراحی یا سایر مواد مورد استفاده در حین یا بعد از عمل، واکنش آلرژیکایجاد شود.

مشکلات بخیه. بخیه هایی که برای محکم کردن شکل جدید گوش استفاده می شوند ممکن است به سطح پوست برسند و باید برداشته شوند. این می تواند باعث التهاب پوست آسیب دیده شود. در نتیجه، ممکن است به جراحی اضافی نیاز داشته باشید.

تصحیح بیش از حد. اتوپلاستی می‌تواند خطوط غیرطبیعی ایجاد کند که باعث می‌شود گوش‌ها به سمت عقب چسبانده شده باشند.

دستورالعمل های مربوط به عمل جراحی گوش

شما با یک جراح پلاستیک در مورد اتوپلاستی صحبت خواهید کرد. در اولین ویزیت شما، جراح پلاستیک شما به احتمال زیاد:

سابقه پزشکی خود را مرور کنید. برای پاسخ به سؤالات در مورد شرایط پزشکی فعلی و گذشته، به ویژه هرگونهعفونت گوشآماده باشید. پزشک شما همچنین ممکن است در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید یا اخیراً مصرف کرده‌اید و همچنین هر گونه جراحی که انجام داده‌اید سؤال کند.

یک معاینه فیزیکی انجام دهید. برای تعیین گزینه‌های درمانی، پزشک گوش‌های شما را معاینه می‌کند - از جمله محل قرارگیری، اندازه، شکل و تقارن آنها. پزشک همچنین ممکن است از گوش های شما برای پرونده پزشکی شما عکس بگیرد.

در مورد انتظارات خود بحث کنید پزشک شما احتمالاً از شما می پرسد که چرا می خواهید اتوپلاستی را انجام دهید و انتظار چه نتایجی را پس از عمل دارید. مطمئن شوید که خطرات اتوپلاستی مانند اصلاح بیش از حد احتمالی را درک کرده اید.

اگر کاندیدای خوبی برای اتوپلاستی هستید، پزشک ممکن است به شما توصیه کند که قبل از عمل خود، اقداماتی را برای آماده سازی انجام دهید.

غذا و داروها

احتمالاً باید از آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید که می‌توانند خونریزی را افزایش دهند.

هزینه جراحی گوش چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی گوش می تواند بسیار متفاوت باشد.  این هزینه ها شامل هزینه های بیهوشی، اتاق عمل یا سایر هزینه های مرتبط نیز می باشد. هزینه دریافتی جراح برای جراحی زیبایی گوش بستگی به تجربه جراح گوش، نوع روش استفاده شده و محل جغرافیایی مطب نیز دارد.

هزینه اتوپلاستی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

1-  هزینه جراح

2-  هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی

3-  هزینه های بیهوشی

4-  هزینه داروها

5-  هزینه لباس های عمل

6-  آزمایشات پزشکی

هنگام انتخاب یک جراح گوش حتما این نکته را در نظر بگیرید که  تجربه جراح و میزان راحتی شما با او دقیقاً به اندازه هزینه نهایی جراحی مهم هستند.

سایر اقدامات احتیاطی اتوپلاستی

سیگار جریان خون را در پوست کاهش می دهد و می تواند روند بهبودی را کند کند. اگر سیگار می کشید، پزشک به شما توصیه می کند که قبل از جراحی و در دوران نقاهت سیگار را ترک کنید.

همچنین، باید برنامه‌ریزی کنید تا کسی شما را پس از جراحی به خانه برساند و شب اول بهبودی‌تان را در کنار شما بماند.

آنچه می توانید انتظار داشته باشید

قبل از

اتوپلاستی را می توان در یک بیمارستان یا یک مرکز جراحی سرپایی انجام داد.

گاهی اوقات این عمل با آرامبخش و بی حسی موضعی انجام می شود که تنها بخشی از بدن شما را بی حس می کند. در موارد دیگر، بیهوشی عمومی - که شما را بیهوش می کند - ممکن است قبل از عمل شما داده شود.

در حین

تکنیک های اتوپلاستی بسته به نوع اصلاح مورد نیاز متفاوت است. تکنیک خاصی که جراح پلاستیک شما انتخاب می کند، محل برش ها و اسکارهای حاصل را تعیین می کند.

پزشک ممکن است برش هایی ایجاد کند:

پشت گوش هایت

در چین های داخلی گوش های شما

پس از ایجاد برش، پزشک ممکن است غضروف و پوست اضافی را بردارد. سپس غضروف را در موقعیت مناسب قرار داده و با بخیه های داخلی محکم می کند. برای بستن برش ها از بخیه های اضافی استفاده می شود.

این روش معمولاً حدود دو ساعت طول می کشد.

بعد از

پس از جراحی اتوپلاستی، گوش های شما برای محافظت و پشتیبانی با بانداژ پوشانده می شود.

احتمالاً کمی احساس ناراحتی و خارش خواهید داشت. داروهای مسکن را طبق توصیه پزشک مصرف کنید. اگر از داروهای مسکن استفاده می کنید و ناراحتی شما افزایش می یابد، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

برای جلوگیری از فشار بر روی گوش، از خوابیدن به پهلو خودداری کنید. همچنین سعی کنید برش ها را مالش ندهید یا نیروی زیادی وارد نکنید.

به پوشیدن پیراهن های دکمه دار یا پیراهن هایی با یقه های گشاد فکر کنید.

چند روز پس از جراحی اتوپلاستی، پزشک بانداژهای شما را برمی دارد. گوش های شما احتمالا متورم و قرمز خواهد شد. ممکن است لازم باشد برای چند هفته از پیشانی بند شلی استفاده کنید که گوش های شما را در شب بپوشاند. این به شما کمک می کند تا هنگام غلت زدن در رختخواب، گوش های خود را به جلو نکشید.

در مورد زمان یا اگر بخیه های شما برداشته شود، با پزشک خود صحبت کنید. برخی از بخیه ها خود به خود حل می شوند. برخی دیگر باید در مطب پزشک در هفته های بعد از عمل برداشته شوند.

از پزشک خود بپرسید که چه زمانی برای از سرگیری فعالیت های روزانه مانند حمام کردن و فعالیت بدنی مناسب است.

پس از برداشتن بانداژ، متوجه تغییر فوری در ظاهر گوش خود خواهید شد. این تغییرات دائمی است.

اگر از نتایج خود راضی نیستید، با جراح خود در مورد امکان جراحی تجدید نظر مشورت کنید.

*این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما می‌باشد و به هیچ وجه به منظور توصیه پزشکی یا درمانی نیست، لطفا برای دریافت اطلاعات دقیق به پزشکتان مراجعه کنید.

نویسنده: زهرا فرامرزی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بازیگران سریال برف بی صدا می بارد, بیوگرافی کامل پاشا رستمی, شروع فعالیت هنری پاشا رستمی

5 روز پیش

زندگینامه مینا وحید, بازیگران سریال برف بی صدا می بارد, شروع فعالیت مینا وحید

5 روز پیش

اگر یکی از دو طرف ازدواج، دچار بعضی عیب‌ باشد، همسرش می‌تواند به صورت یک‌طرفه ازدواج را فسخ کند امروز به فسخ نکاح به علت بیماری می‌پردازیم.

5 روز پیش

مجازات رابطه نامشروع چیست؟ آیا رابطه نامشروع زندانی دارد؟ در این مطلب از مجله دلتا به موضوع مجازات رابطه جنسی نامشروع می‌پردازیم.

6 روز پیش

مائده طهماسبی از جمله بازیگران سریال برف بی صدا می بارد است که در ادامه به معرفی این بازیگر می پردزایم.

6 روز پیش

بازیگران سریال برف بی صدا می بارد, بیوگرافی سهیلا در سریال برف بی صدا می بارد, بازیگری مهسا طهماسبی, فیلم و سریال ها مهسا طهماسبی

6 روز پیش

محمدهادی دیباجی از جمله بازیگرانی است که بازیگری را سال 84 آغاز کرده است و در سریال برف بی صدا می بارد هم ایفای نقش می کند.

6 روز پیش

 پانته‌آ سیروس از جمله بازیگران با سابقه کشورمان است که همه ما او را با بازی های درخشانش می شناسیم.

6 روز پیش

 پوریا پورسرخ از جمله بازیگران با سابقه کشورمان است که در سریال های زیادی بازی کرده است که برای همه مخاطبان شناخته شده است.

6 روز پیش

در این مقاله لیستی از پردرآمدترین بازیگران زن در جهان 2022 را به شما شرح می دهیم.

6 روز پیش

بازیگران سریال برف بی صدا می بارد, بیوگرافی مریم شیرازی بازیگر نقش نسرین, آثار مریم شیرازی

6 روز پیش

گاهی تصاویر ارسال شده برای دیگران یا تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، تصاویر نامناسب است. امروز به مجازات فرستادن عکس برای نامحرم می‌پردازیم.

6 روز پیش

در خصوص قوانین گشت ارشاد، جزییات و نحوه برخورد آن با مردم سوالات زیادی مطرح است. امروز به عواقب تعهد در گشت ارشاد می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

معمولا طلاها در زندگی زناشویی به زن هدیه داده شده‌اند. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع مالکیت طلا بعد از طلاق می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

ابراهیم چلیککول (İbrahim Çelikkol) یکی از معروف ترین بازیگران مرد ترکیه است که اخیرا با بازی در فیلم های عشق سیاه و سفید (Siyah Beyaz Aşk) به شهرت فراوانی رسید

۱ هفته پیش

بیشتر...