مجله دلتا |
1 ماه پیش

چیدمان متنوع تابلو نصب تابلو تابلو قاب دکوراسیون داخلی مجله دلتا

وجود تابلو و تصاویر مختلف در دکوراسیون داخلی، سبب پرواز روح و ذهن می‌شود و افراد را به دنیایی دیگر پرتاب می‌کند.
چیدمان متنوع تابلو

چندین سال است که استفاده از تابلو و قاب در دکوراسیون داخلی برای تزیین دیوار، رواج یافته و به عنوان نمادی از شخصیت و علاقه افراد، می‌تواند به ایجاد فضایی آرامش بخش کمک کند. چیدمان متنوع تابلو در هر خانه‌ای باعث می‌شود نمای منحصر به فردی به وجد آید و شما در میان رنگ مورد علاقه، تصویر افراد خانواده و مناظر دوست داشتنی خود قرار بگیرید. در این بخش ازمجله دلتاچند روش از چیدمان انواع تابلو را به شما می‌گوییم. با ما همراه شوید.

چیدمان تابلو در چهارچوب

نصب تابلو

 

هنگام نصب تابلو، چهارچوبی فرضی را در نظر بگیرید. با توجه به ابعادِ چهارچوب می‌توانید از ترکیب چند قاب در کنار هم استفاده کنید. آن‌ها را به گونه‌ای کنار هم قرار دهید که نگاه بیننده را به خود جذب کند. بهتر است در مرحله اول، تابلوها را روی زمین کنار هم بچینید تا بهترین ترکیب به دست آید. می‌توانید از چسب‌های ظریف برای نشانه گذاری روی دیوار استفاده و از دور به فرم چیدمان نگاه کنید. برای مثال اگر چیدمان مربعی را در نظر گرفته‌اید، با نصب تابلو در گوشه‌های این خطوط فرضی، تصوری از وجود چهارچوبی مربع شکل بوجود آورید. فرم مربع، ایستایی و آرامش را به فضا القا می‌کند و نماد نظم است.

بزرگ‌ترین تابلو

تابلو

از بزرگ‌ترین تابلو شروع و سایر قاب‎‌ها را با توجه به آن چیدمان کنید. اگر در پی ایجاد تناسب هستید، قاب‌های هم اندازه و مربعی را انتخاب کنید. بهتر است در چیدمان انواع تابلو حداقل ۵ سانتی‌متر با هم فاصله داشته باشند.تابلوهای بزرگ، دیوار را کوتاه و کوچک‌تر نشان می‌دهد. بنابراین بهتر است، آن‌ها را در اتاق های بزرگ آویزان کنید.

ترکیب رنگ

قاب

به جای انتخاب قاب های تک رنگ، مانند سفید، مشکی و چوبی، سایر رنگ‌ها را هم در نظر بگیرید و با چیدمان متنوع تابلو رنگین کمان بسازید. قاب‌های فانتزی و رنگی توجه بیش‌تری را به سمت خود جلب می‌کند و فضا را دوستانه جلو می‌دهد. قاب‌های رنگی برای تصاویر سیاه و سفید، باعث ایجادکنتراستمی‌شود. اما اگر از طرفداران سادگی هستید، می‌توانید تصاویر مرتبط یا عکس‌هایی با پس زمینه هم رنگ را انتخاب کنید و آن‌ها را کنار هم قرار دهید.

ترکیب تابلوهای کوچک

دکوراسیون داخلی

وجود چند تابلوی کوچک در کنار یکدیگر، فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و برای نصب در خانه‌های بزرگ مناسب است. اگر قاب‌ها فرمی یکسان دارند، آن‌ها را در یک ردیف، پشت سر هم نصب کنید. اما برای ایجاد تنوع بصری، می‌توانید تابلوهای کوچک با فرم متفاوت را کنار هم ترکیب و آن‌ها را به صورت پراکنده روی دیوار نصب کنید. ترکیب تابلوهای کوچک کنار یکدیگر، سبب بزرگ نمایی مکان می‌شود. بنابراین برای عریض‌تر جلوه دادن راهرو و مکان‌های باریک، دیوار را با تابلوهای مختلف بپوشانید.

پیشنهاد مطالعه:مطلببا این رنگ‌ها به خانه خود آرامش ببخشید!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کدام چیدمان مبلمان برای فضای نشیمن شما بهتر است؟ در این مطلب از مجله دلتا بهترین روش‌های چیدمان مبلمان در دکوراسیون معرفی می‌شود.

2 روز پیش

چیدمان پذیرایی باید پاسخگوی تمامی نیازهای ساکنان خانه باشد. در این مطلب از مجله دلتا به روش‌ های چیدمان اتاق پذیرایی پرداخته می‌شود. 

3 روز پیش

آیا می‌خواهید یک اتاق بزرگ را بدون انجام هیچ کاری به دو قسمت مجزا تقسیم کنید؟ در این مطلب ترفندهایی برای جدا کردن فضای اتاق ارائه می‌شود.

3 روز پیش

افرادی که خانه‌هایی کوچک دارند، از هر سانتی متر فضا بیشترین استفاده را می‌کنند. در این مطلب به ایده‌هایی چیدمان در اتاق کوچک می‌پردازیم.

4 روز پیش

استفاده از رنگ‌های خنثی روشی عالی برای ست کردن فرش و پرده است. با کاربرد رنگ‌های بژ، مشکی، قهوه‌ای یا سفید همیشه خیالتان راحت خواهد بود.

4 روز پیش

ترکيب رنگی زيبا و متناسب يکی از عواملی است که به زيبايی منزل شما می‌افزايد. در این مطلب ایده‌هایی برای ترکیب رنگ در خانه شما ارائه می‌شود.

4 روز پیش

در آشپزخانه کوچک با کمبود فضا مواجه هستید، اما می‌توانید فضا را بزرگ جلوه دهید. در این مطلب نکات چیدمان در آشپزخانه کوچک ارائه می‌شود.

5 روز پیش

ست کردن کوسن با مبلمان در تمام دوران‌ها و سبک‌های طراحی داخلی از اهمیت برخوردار بوده است. حتی راحت‌ترین مبل‌ها نیز، به یک کوسن نیاز دارند.

5 روز پیش

طرح‌های مدرن و فانتزی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای قالیچه اتاق خواب است. در این مطلب نکاتی برای انتخاب فرش مناسب اتاق خواب ارائه می‌شود.

6 روز پیش

آیا با نصب پرده در خانه و ایده‌های خلاقانه نصب آن‌ آشنایی دارید؟ به دلیل تنوع بالا هیچ نگرانی در مورد انتخاب مدل پرده مناسب وجود ندارد.

6 روز پیش

آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است. چه‌بهتر که قلب خانه‌تان رنگی باشد که می‌پسندید. این مطلب به معرفی رنگ های مناسب آشپزخانه می‌پردازد.

۱ هفته پیش

بعد از اینکه با چند بار جابه جا کردن و چیدمان مناسب جای ایدهآل مبل را پیدا کردید، وقت آن رسیده که برای تزیین دیوار پشت مبل تصمیم بگیرید.

۱ هفته پیش

دکوراسیون اتاق پذیرایی کوچک برای بسیاری از ما به چالشی بزرگ تبدیل شده است. افراد به این فکر می‌کنند که چطور خانه‌ کوچک‌ خود را زیباتر کنند.

۱ هفته پیش

دیوار یکی از مهم‌ترین عنصرهای یک خانه است. دیزاین دیوار مناسب می‌تواند تمام توجه‌ها را به خودش جلب کند و تبدیل به قلب خانه شود.

۱ هفته پیش

انتخاب و خرید فرش یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دکوراسیون داخلی منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به اصول چیدمان فرش در اتاق می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...