مجله دلتا |
۱ هفته پیش

انتخاب رنگ مبل منزل انتخاب رنگ مبل رنگ مبل رنگ مبل منزل مجله دلتا

مبلمان یکی از مهم‌ترین اثاثیه اتاق پذیرایی است. پس انتخاب رنگ و طرح مناسب آن نقش مهمی در زیباتر شدن جلوه خانه شما دارد. یک قاعده کلی در انتخاب رنگ مبلمان این است که در تضاد با سایر رنگ‌های اتاق یا مکمل آن‌ها باشد.
انتخاب رنگ مبل منزل

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در هنگام انتخاب رنگ مبل منزل سردرگم شده باشید. این روزها تنوع فراوانی در تولید مبلمان به چشم می‌خورد. پس دانستن نکاتی درباره انتخاب بهترین طرح و رنگ مبلمان، ضروری است. با ما درمجله دلتاهمراه باشید تا باهم برای این پرسش به ظاهر ساده ( مبل چه رنگی بخریم؟)، پاسخ‌هایی اصولی و صحیح پیدا کنیم.

ایده بگیرید

برای شروع بد نیست نگاهی به مجلات روز یا صفحات مجازی فروشندگان مبل بیندازید. این کار علاوه بر اینکه شما را با جدیدترین طرح‌ها و رنگ‌های سال و مد روز آشنا می‌کند، تصویر واضح‌تری از آنچه به‌ دنبالش هستید در ذهن ایجاد می‌کند.

انتخاب رنگ مبل منزل

از رنگ‌های مکمل استفاده کنید

ساده‌ترین روش انتخاب رنگ انتخاب رنگ‌هایی است که مکمل رنگ‌های موجود در اتاق باشد. این رویکرد ‌باعث یکپارچگی دکوراسیون شما می‌شود. برای مثال اگر به‌خاطر وجود لامپ‌ها نور نارنجی زیادی در فضای اتاق دیده می‌شود، مبل آبی‌رنگ انتخاب مناسبی خواهد بود. همچنین، اگر دیوار اتاق با طرح‌هایی به رنگ بنفش تزئین شده، مبل سبز رنگ بهترین انتخاب است.

انتخاب رنگ مبل

ست کنید

روش دیگر برای انتخاب رنگ مبل منزل ست کردن رنگ مبل با فضا است. می‌توان از برخی رنگ‌های هم‌خانواده برای این‌کار استفاده کرد. به عنوان مثال مبل مشکی با کفپوش خاکستری عالی به‌نظر می‌رسد.

رنگ‌های متضاد

خودتان طراحی کنید

اگر اتاق موردنظر خود را خالی و بدون دکور است، بهتر است از رنگ‌های خنثی مانند بژ یا خاکستری استفاده کنید تا بعد دست‌ شما در طراحی دکور اتاق باز باشد. این رنگ‌ها برای کسانی مناسب است که بخواهند رنگ یا دکور اتاق را عوض کنند یا به خانه‌ای دیگر اسباب‌کشی کنند. همچنین شما می‌توانید رنگ و جلوه مبل‌هایی با رنگ‌بندی خنثی را با اضافه‌کردن کوسن یا روکش‌های مختلف تغییر دهید.

رنگ مبل منزل

به متراژ محل زندگی‌ خود توجه کنید

اگر فضای زندگی شما بزرگ است، امکان بیشتری برای انتخاب رنگ یا نوعمبلماندارید. اما اگر چنین نیست بهتر است از رنگ‌های خیلی روشن و طرح‌های شلوغ پرهیز کنید تا مبل بیش از حد چشم‌گیر نشود.

رنگ مبل

احتمال کثیف شدن مبل را در نظر بگیرید

اگر متاهل بوده و دارای فرزند هستید، برای انتخاب رنگ مبل منزل باید احتمال کثیف شدن آن را در نظر بگیرید. پس بهتر است رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، خاکستری یا مشکی را انتخاب کنید که راحت‌تر تمیز شده و کمتر کثیفی را نشان می‌دهند.

انتخاب رنگ مبل

تضاد ایجاد کنید

استفاده از طرح‌ها یا رنگ‌های متضاد با محیط یا رنگ‌های چشمگیر مانند یشمی،یاقوتی کبود، مبل خانه را چشم‌گیر می‌کند. طرح‌های برجسته روی روکش مبل باعث به‌چشم‌آمدن مبل در اتاقی با رنگ‌های ساده و دکور خلوت خواهد شد.

رنگ مکمل

پیشنهاد مطالعه:مطلبانتخاب بهترین رنگ پرده برای خانهرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

انتخاب کابینت مناسب منزل می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در این مطلب مهم‌ترین نکات برای انتخاب کابینت مناسب را مطرح خواهیم کرد.

6 روز پیش

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی پر کاربرد است که کمتر خانه‌ای را می توان پیدا کرد که از این رنگ در فضای داخلیش استفاده نکرده باشد.

6 روز پیش

 با در نظر داشتن برخی از نکات می‌توان چیدمان در خانه‌ های کوچک را طوری انجام داد که از حداکثر فضا بتوان استفاده کرد. همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

قبل از انتخاب رنگ مناسب پرده خانه، چند عنصر حیاتی نیاز است یکی از مهم‌ترین موارد، سبک دکوراسیون مخصوصا رنگ دیوار‌ها، فرش و مبلمان می باشد.

۱ هفته پیش

در این مطلب گام به گام با شما پیش می‌رویم تا اتاق خواب شیک و مدرن و در عین حال راحتی داشته باشید و دکوراسیون آن همانی بشود که دلتان می‌خواهد.

۱ هفته پیش

تغییر دکوراسیون یکی از بهترین مواردی است که شادابی را به منزل شما می‌آورد. این مطلب با ترفندهای تغییر دکوراسیون کم هزینه می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

با انتخاب لوستر شیک و لوکس علاوه بر این‌که نور و روشنایی فضا را تامین می‌کنید. باعث زیبایی و درخشندگی دکوراسیون منزل هم می‌شوید.

۱ هفته پیش

مبلمان راحتی جز عناصر مهم و اصلی اتاق نشیمن و پذیرایی به حساب می‌آیند. در این مطلب به جدیدترین مدل‌های مبل های راحتی شیک و مدرن می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه سبب می‌شود که افراد در چیدمان خانه احساس آشفتگی و بی‌قراری داشته باشند و از دکوراسیون منزل خود راضی نباشند.

۱ هفته پیش

رعایت اصول چیدمان مبلمان در دکوراسیون داخلی خانه تاثیر مهمی دارد. در این مطلب نکات مهم چیدمان مبلمان نشیمن را به شما می‌گوییم.

۱ هفته پیش

با صرف هزینه اندک می‌توان تغییرات چشم‌گیری را در فضای دکوراسیون منزل به وجود آورد. این مطلب به بیان ایده های جذاب دکوراسیون منزل می‌پردازد.

۱ هفته پیش

استفاده از رنگ مناسب برای اتاق نشیمن کاملا به سلیقه شما، هارمونی فضا و نوع دکوراسیون خانه و رنگ وسایل خانه شما بستگی دارد.

۱ هفته پیش

فرش یکی از مشخصه‌های بارز طراحی داخلی خانه ایرانی است. درا ین مطلب به شما می‌گوییم که چگونه از فرش ایرانی در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

۱ هفته پیش

در کتاب سفرهای گالیور نویسنده با استفاده از تمثیل نقدهایی به حاکمیت، مذهب و جامعه انسانی وارد می‌کند. کتاب اولین رمان پادآرمان‌شهر در دنیای کلاسیک است.

۱ هفته پیش

در کتاب سفرهای گالیور نویسنده با استفاده از تمثیل نقدهایی به حاکمیت، مذهب و جامعه انسانی وارد می‌کند. کتاب اولین رمان پادآرمان‌شهر در دنیای کلاسیک است.

۱ هفته پیش

بیشتر...