مجله دلتا |
2 روز پیش

اشتباهات در دکوراسیون آشپزخانه اشتباهات در چیدمان آشپزخانه مجله دلتا

آشپزخانه یکی از فضاهای مورد استفاده مهم در خانه شما است. بنابراین باید به‌گونه‌ای طراحی و چیدمان شود که کاملا راحت و کاربردی باشد.
اشتباهات در دکوراسیون آشپزخانه

طراحی آشپزخانه و دکوراسیون آن اهمیت بسیاری دارد. اشتباهاتی در چیدمان آشپزخانه وجود دارند که مانع از ایجاد فضایی کامل می‌شوند. با در نظر داشتن اهمیت بالای این فضا، در این مطلب ازمجله دلتابه بیاناشتباهات در دکوراسیون آشپزخانهمی‌پردازیم.

عدم استفاده صحیح از فضا

به‌طور معمول آشپزخانه پیچیدگی‌های زیادی دارد. در اغلب طراحی‌ها پشت کابینت‌ها فضای بدون مصرفی باقی می‌ماند که از بارزترین اشتباهات در دکوراسیون آشپزخانه به‌شمار می‌رود.

تقریبا در هر آشپزخانه‌ای فضای پرت، وجود دارد، اما با برنامه ریزی دقیق و طراحی درست می‌توان این فضا را به حداقل رساند. اگر آشپزخانه شما کوچک است، با نصب کابینت‌های هوایی جای بیشتری برای خود، درست کنید.

اشتباهات در دکوراسیون آشپزخانه

پیشخوان نامناسب برای آشپزخانه

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات در دکوراسیون آشپزخانه نداشتن پیشخوان است. در نظر گرفتن یک پیشخوان برای آشپزخانه برای انجام دادن بسیاری از کارها بر روی آن، ضروری است. در عین حال با در نظر گرفتن بیش‌ترین فضا برای کف آشپزخانه، باید پیشخوان آشپزخانه را در جای مناسبی قرار داد که هم دسترسی به آن آسان بوده هم فاصله بین فضاها به صورت مناسب رعایت شود.

اشتباهات در دکوراسیون آشپزخانه

انتخاب بین کابینتی شلوغ از اشتباهات چیدمان آشپزخانه

بین کابینتی از کاربردی‌ترین بخش‌های آشپزخانه است که در عین حال سهم زیادی در جلوه نهایی دیزاین آن دارد. با انتخاب یک بین کابینتی با طرح‌های شلوغ و پراکنده، انسجامچیدمان آشپزخانهمتاثر می‌شود و همچنین بعد از مدت کوتاهی برای شما خسته کننده خواهد شد. بنابراین سعی کنید انواعی از آن که طرح‌هایی ساده‌تر، منسجم‌تر و در عین حال باشکوه دارند را به دکوراسیون آشپزخانه اضافه کنید.

انتخاب بین کابینتی شلوغ

در نظر نگرفتن فضاهای کافی وسایل بزرگ

یک اشتباه بزرگ در اغلب آشپزخانه‌ها در نظر نگرفتن فضاهای کافی برای جاسازی وسایل است. گاهی وسایل آشپزخانه به‌طور نامنظمی درون کابینت آشپزخانه قرار می‌گیرند و حجم زیادی از فضا را اشغال می‌کنند. مخصوصا لوازم برقی بزرگ مثل دستگاه غذاساز یا مخلوط کن.پس بهتر است جای مناسبی که دسترسی به آن آسان هم باشد برای آن‌ها در نظر بگیریم. استفاده از اکسسوری درون کابینت ریلی یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود.

چیدمان آشپزخانه

قفسه های باز در چیدمان آشپزخانه

شلف‌ها و قفسه‌های باز از مدرن‌ترین ایده‌ها برای بخش‌های مختلف منزل از جمله آشپزخانه هستند. شلف‌ها در عین سادگی، جذابیت زیادی به فضا می‌بخشند و همچنین کاربرد زیادی دارند. اما مثل هر ایده دیگری، زیاده‌روی در اضافه کردن آن‌ها به دکوراسیون تعادل آن را بر هم می زند.

آیا نیاز است تمام ماگ‌ها، بشقاب‌ها و دیگر ظرف‌های شما در معرض نمایش باشند؟ البته که نه! بنابراین بخش بزرگ‌تری از فضای ذخیره‌سازی را به‌صورت کابینت و بخش باقی مانده را به‌صورت شلف‌ها و قفسه‌های باز انتخاب کنید.

قفسه های باز در چیدمان آشپزخانه

پیشنهاد مطالعه:مطلباین پنج راهکار خانه شما را بزرگ و دلباز می‌کندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تغییر اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی می‌تواند راه خوبی برای تغییرهای بزرگی باشد که ما را به هدف تغییر دکوراسیون خانه بدون هزینه می‌رساند.

9 ساعت پیش

داشتن خانه‌ای زیبا دیگر یک رویای دست نیافتنی نیست. در این مطلب از مجله دلتا به بیان قوانین پایه چیدمان منزل می‌پردازیم.

12 ساعت پیش

اتاق پذیرایی بیشترین تاثیر را بر روی افراد ساکن خانه می‌‎گذارد. این مطلب به بیان اشتباهات رایج در دکوراسیون پذیرایی می‌پردازد.

16 ساعت پیش

با برخی از روش‌ها می‌توان فضای منزل را روشن‌تر، پرنورتر و بزرگ‌تر جلوه داد. این مطلب به بیان نکاتی در مورد افزایش روشنایی خانه می‌پردازد.

1 روز پیش

راهکارهایی وجود دارد تا شما بتوانید خانه‌های کوچک خود را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهید. این مطلب به راهکارهای چیدمان خانه کوچک می‌پردازد.

2 روز پیش

آینه کاری مدرن در دکوراسیون شیوه جدیدی است که در آن عملکرد و زیبایی در هم ادغام شده است. این سبک آینه کاری بر سادگی تاکید دارد.

3 روز پیش

وجود یک لوستر در اتاق پذیرایی، از بهترین ایده‌ها برای دکوراسیون منزل به‌شمار می‌آید.این مطلب به بررسی انواع لوستر شیک در دکوراسیون می‌پردازد.

3 روز پیش

کاغذ دیواری که محبوب‌ترین نوع دیوارپوش شناخته می‌شود. در این مطلب به بیان نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب پذیرایی می‌پردازیم.

4 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم انواع میز جلو مبلی در چیدمان را بر اساس شکل، سبک، جنس و مدل و کاربرد هر کدام از آن‌ها را معرفی کنیم.

4 روز پیش

بسیاری از مردم استفاده از تزیینات در فضای داخلی را امری پر هزینه می‌دانند. در این مطلب همراه باشید تا با اشتباهات در تزیین منزل آشنا شویم.

5 روز پیش

تغییرات فصلی بر نور خانه تاثیر زیادی می‌گذارند. برای افزایش روشنایی منزل توصیه‌هایی وجود دارد که در این مطلب از مجله دلتا به آن می‌پردازیم.

6 روز پیش

قانون ۱۰-۳۰-۶۰ قانون استفاده از ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون است. با به‌کارگیری قانون ۱۰-۳۰-۶۰ فضایی زیبا و جذاب در منزلتان ایجاد کنید.

6 روز پیش

یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین کارها برای خانم‌های خانه، چیدمان و دکوراسیون منزل است.برای داشتن خانه‌ای زیبا با این مطلب همراه باشید.

۱ هفته پیش

تغییر دکوراسیون منزل بدون هزینه در صورتی امکان‌پذیر است که زمانی که به خرید لوازم منزل اقدام می‌کنید، از بهترین اجناس و کیفیت‌ها انتخاب کنید.

۱ هفته پیش

لوازم تزیینی خانه معمولا از جنس چینی، شیشه، کریستال و استیل ساخته می‌شوند. جاشمعی، دیوارکوب طلایی و... بهترین گزینه‌ پیش روی شماست.

۱ هفته پیش

بیشتر...