مجله دلتا |
1 سال پیش

اشتباهاتی که باعث بی نظمی منزل می شود اشتباهات در بی نظمی منزل مجله دلتا

همه ما تلاش می‌کنیم خانه‌ خود را منظم و مرتب نگه داریم. اما بدون این که بدانیم در چیدمان خانه اشتباه‌هایی انجام می‌دهیم که باعث می‌شود خانه‌ ما شلوغ و بی‌نظم به نظر برسد.
اشتباهاتی که باعث بی نظمی منزل می‌ شود

داشتن خانه ای مرتب و تمیز و زندگی در آن بسیار لذت بخش است. برای اینکه به خانه خود نظم و ترتیب ببخشید راه‌های زیادی وجود دارد. در این مطلب ازمجله دلتابه بیاناشتباهاتی که باعث بی نظمی منزل می‌ شودمی‌پردازیم.

تابلوهایی که به دیوار زده‌اید، مناسب نیستند

یک تابلو یا اثر هنری که به شکل اتفاقی و بدون این که واقعا انتخابش کرده باشید به دیوار زده‌اید یا اندازه آن مناسب نیست، می‌تواند تمام اتاق را آشفته و بی‌نظم نشان دهد. مهم است تابلویی را انتخاب کنید که نسبت به دیواری که می‌خواهید روی آن نصبش کنید، اندازه مناسبی داشته باشد.

اشتباهاتی که باعث بی نظمی منزل می‌شود

مبلمانی انتخاب کرده‌اید که رسیدگی زیادی می‌خواهد

اگر تمیز کردن سطوح در خانه آخرین مورد فهرست کارهای روزانه‌ شما است، مبل و میزهایی نخرید که به مراقبت و تمیز کردن زیاد احتیاج دارند. خاک روی قطعات چوبی تیره بیشتر خودش را نشان می‌دهد و اثر انگشت شما زودتر روی وسایل شیشه‌ای و آینه‌ها دیده می‌شود. حواستان به وسایل خانه که زودتر کثیف می‌شوند باشد و اول آن‌ها را تمیز کنید.

اشتباهاتی که باعث بی نظمی منزل می‌شود

اندازه فرش یا زیرانداز شما اشتباه است

برای این که فضای خانه منسجم باشد یعنی تصادفی به‌نظر نرسد، مطمئن شوید اندازه فرش شما طوری است که پایه‌های جلویی مبل روی فرش را قرار بگیرد.

دیوارهای خانه کهنه به نظر می‌رسند

با وجود گرایش‌های جدید به رنگ‌های روشن، رنگ‌های تیره‌تر که متمایل به قهوه‌ای هستند، احساس کهنگی و کثیفی می‌دهند. این رنگ‌ها البته بد نیستند، فقط کمی ‌احساس کهنگی منتقل می‌کنند و اغلب مردم وقتی چیزهای کهنه را می‌بینند، فکر می‌کنند کثیف هستند. برای اینکه رنگ های زیباتری برای دکور منزل خود انتخاب کنید به مطلبهرگز از این ۵ رنگ در دکور منزل استفاده نکنیدسر بزنید.

دیوارهای خانه کهنه به نظر می‌رسند

قاب عکس‌ها ناهماهنگ هستند

یکی از اشتباهاتی که باعث بی نظمی منزل می‌ شود قاب عکس‌های نامنظم است. برای این که عکس‌ها یا آثار هنری مختلف را در یک ردیف نشان دهید ابتدا یک ورق بزرگ به اندازه دیواری که می‌خواهید روی زمین بگذارید و قاب‌ها را روی آن بچینید و آنقدر آن‌ها را جابه‌جا کنید تا به شکل دلخواهی که می‌خواهید برسید.بین قاب‌های کوچک ۵ سانتیمتر و بین قاب‌های بزرگ ۷ سانتیمتر فاصله بگذارید. بعد کاغذ را روی دیوار بچسبانید و جای میخ‌ها را تعیین کنید و میخ بزنید. سپس کاغذ را پاره کنید. حالا دیوار آماده است تا قاب‌های خود را آویزان کنید.

وسایلتان زیاد است

وقتی وسایل را روی میز یا طبقه‌ها می‌گذارید، این وسایل را در گروه‌های سه تایی یا پنج تایی یا هفت تایی دسته‌بندی کنید و مطمئن شوید بین آن‌ها فاصله کافی می‌گذارید. برای این که وسایل جذاب به‌نظر برسند وسایل را با قدهای متخلف انتخاب کنید و اگر میزتان مربع است، آن‌ها را در زاویه ۴۵ درجه قرار دهید.

وسایلتان زیاد است

پیشنهاد مطالعه:مطلبگل و گیاه را کجای خانه قرار دهیم؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با تحویل سال نو، مردم در حافظیه گرد هم آمده و سعی کرده اند اوقات خوشی را در آن لحظات ثبت کنند. اما بعد از دورهمی مردم در حافظیه عکس‌هایی منتشر شده که نشان میدهد جمعیتِ زیاد مردم در آنجا، خسارت‌هایی به جا گذاشته

2 ماه پیش

در زمان کودکی از پدر و مادر یا دیگر بزرگسالان چه دروغ‌هایی شنیده‌اید؟ دروغ‌هایی که به عنوان قانون زندگی به شما گفته شد و تنها پس از بزرگسالی دریافتید که حقیقت ندارند.

2 ماه پیش

این مطلب تماشایی‌ست از آن جهت که لای آلبوم‌های قدیمی عکس‌هایی برایتان رو کرده‌‌ایم که حتما مشابهش را در آلبوم‌های خودتان هم دارید.

2 ماه پیش

دوباره تماشا کردن آلبوم‌های قدیمی با زمان شوخی می‌کند و تو را جاهایی می‌بَرَد که در عالم واقعیت امکانش نیست، به عروسی‌های قدیمی سر زدیم و عکس‌های از عروسی طیبه، پروین، زهره و آمنه رو پیش رویتان گذاشتیم.

2 ماه پیش

شناخت انواع پنکه در بازار و کاربردهای هر کدام، به شما کمک می کند تا بتوانید پنکه‌ی مناسبی برای فضای مورد نظر خود انتخاب کنید.

2 ماه پیش

یک رویا اگر بخواهید تصور کنید برای این سال نورس، آن رویا چه می‌تواند باشد؟

2 ماه پیش

سیزده بدر یا همان که در تقویم‌ها نوشته‌اند روز طبیعت، به جا مانده از روزگار خوش رفته، هول بیدار شدن اول صبح، دلواپسی جمع کردن سور و سات، بازی‌های نیم‌روز ۱۳ و البته اضطراب و استرس غروبش که فردای برزخی در راه دارد.

2 ماه پیش

در مطلب پیش رو تصاویری از چند خانه زیبا و قدیمی در تهران را ارائه کردیم همراه با توضیحاتی مختصر درباره این خانه‌ها

2 ماه پیش

در این مقاله قرار است همراه هم سر از اطلاعاتی در بیاوریم که باور کردنش برای هر کسی کار سختی است.

2 ماه پیش

بیشتر...