ایتوجیهی |
1 سال پیش

طرح توجیهی تولید لوله مقوایی یا بوبین ای توجیهی

طرح توجیهی تولید لوله مقوایی یا بوبین

با توجه به افزایش تقاضا برای این محصولات در صنعت بسته بندی، راه اندازی کارخانه لوله مقوایی یا بوبین یک فرصت تجاری سودآور است. با این حال، راه اندازی یک کارخانه لوله مقوایی نیاز به برنامه ریزی، تحقیق و اجرای مناسب دارد. در این مقاله راهنمای گام به گام راه اندازی کارخانه لوله مقوایی یا بوبین شامل فرآیند تولید، تحلیل بازار، لیست ماشین آلات، طرح توجیهی، کشورهای خریدار این محصول، عوامل موثر بر کیفیت تولید لوله مقوایی، مساحت زمین کارخانه، تعداد کارمندان مورد نیاز.

کاربردهای لوله مقوایی یا بوبین

استفاده از لوله مقوایی در صنایع بسته بندی، بخش بسیار مهمی از فرآیند تولید است. یکی از کاربردهای اصلی این لوله ها در صنایع تولید کاغذ طراحی و کاغذ دیواری است. این کاغذها باید شکل و ظاهر خود را حفظ کنند و در عین حال به صورت رول شده باشند تا بتوان آنها را به آسانی باز و بسته کرد. برای این منظور، این کاغذها در متراژهای مختلف و استاندارد به دور لوله مقوایی با ضخامت مناسب می پیچند.

صنایع تولید نخ، نساجی و پارچه، نیز از لوله مقوایی در بخش بسته بندی استفاده می کنند. محصولات این صنایع برای سهولت در استفاده و زیبایی بسته بندی به دور لوله مقوایی با ضخامت و طول متناسب با پارچه یا نخ و الیاف می پیچند.

لازم به ذکر است که لوله مقوایی در صنایع بسته بندی انواع مواد غذایی و دارویی و همچنین بسته بندی ورق های آلومینیومی و پلی استر نیز کاربرد دارد. بسته بندی انواع سلفون، پلاستیک فریزر، پلاستیک زباله، چسب معمولی و چسب صنعتی از جمله دیگر کاربردهای لوله مقوایی در صنعت می باشد.

در صنایع چاپ و گرافیک نیز از لوله مقوایی برش خورده برای انواع چسب و برچسب یا انواع کاغذ پرینتر استفاده می شود. همچنین، در صنایع بسته بندی تجاری، بایگانی و امور پستی و همچنین بسته بندی انواع پرده و کرکره و لوازم منزل، از لوله های مقوایی ضخیم استفاده می شود.

اطلاع داشتن از این مسئله که لوله مقوایی یک وسیله واسطه برای بسته بندی محصولات تولیدی در صنایع دیگر است، امری مهم است. بوبین، هر چند کاربردهای زیادی دارد، اما به دلیل استفاده از ضایعات کاغذ در زمان تولید، خیلی استریل و بهداشتی نیست و بنابراین برای استفاده در صنایع تجهیزات پزشکی مانند انواع چسب و پد بهداشتی مناسب نیست.

کاربردهای لوله مقوایی یا بوبین

به عنوان جایگزینی برای لوله مقوایی یا بوبین، لوله‌های پلاستیکی با ضخامت‌های مختلف وجود دارند که فرآیند تولید آن‌ها به نسبت لوله مقوایی بهداشتی‌تر است. به همین دلیل، برای استفاده در صنایع پزشکی مانند رول و بسته‌بندی انواع چسب ضد حساسیت مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر بهداشتی بودن، یکی از مزایای لوله پلاستیکی نسبت به لوله بوبین، استحکام و مقاومت بیشتر آن است.

ابعاد استاندارد انواع بوبین‌ها یا لوله‌های مقوایی

این ابعاد به دو بعد داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. این ابعاد براساس کاربرد محصول متغییر است. در ادامه به بررسی ابعاد استاندارد انواع لوله‌های مقوایی مختلف در بازار خواهیم پرداخت. بوبین‌ها یا لوله‌های مقوایی که بیشتر در صنایع چاپ و نساجی مورد استفاده قرار می‌گیرند به شکل استوانه با قطر داخلی معادل ۲.۷۶ میلیمتر می‌باشند. اما در صنایع چاپ و الیاف مصنوعی، لوله‌های مقوایی استوانه‌ای با قطر داخلی ۴.۱۵ میلیمتر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لوله‌های مقوایی مورد استفاده در صنایع تولید کاغذ و مقوا سازی نیز استوانه‌شکل بوده و با قطر داخلی معادل ۶.۱۰ میلیمتر می‌باشند. علاوه بر اینکه بوبین‌ها با قطر داخلی سنجیده می‌شوند، براساس واحد inch هم شناخته می‌شوند و بیشتر با سایزهای استاندارد ۳inch، ۴inch و ۶inch استفاده می‌شوند.

کد آیسیک و کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید لوله مقوایی (بوبین) عبارتند از:

برای هر کالای صنعتی، یک کد شناسایی یا کد هویتی مختص خود وجود دارد که به عنوان کد معرف کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد و با نام کد آیسیک شناخته می‌شود. در صنعت تولید لوله مقوایی، کد آیسیک مربوطه 2109512362 است. همچنین، کد تعرفه گمرکی نیز یک شناسه اختصاصی است که برای تمامی تولیدات هر صنعت، در زمان ترخیص گمرکی کالا استفاده می‌شود. کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید لوله مقوایی برابر با 48229000 و کد تعرفه گمرکی مرتبط با لوله مقوایی مورد استفاده در صنعت نساجی برابر با 48221000 می‌باشد.

فرایند تولید در طرح توجیهی تولید لوله مقوایی یا بوبین

فرآیند تولید لوله مقوایی یا بوبین شامل چندین مرحله است، از جمله:

فرآیند تولید لوله مقوایی یا بوبین

مرحله 1: تهیه مواد خام

ماده اولیه اولیه مورد استفاده در تولید لوله مقوایی یا بوبین مقوا است. مقوا از تامین کنندگان معتبر برای اطمینان از کیفیت بالای محصولات نهایی تهیه می شود.

مرحله 2: برش و نورد

مقوا را به ابعاد مشخص برش داده و به شکل و اندازه دلخواه لوله مقوایی یا ماسوره نورد می کنند.

مرحله 3: چسباندن

مقوای نورد شده برای اطمینان از یکپارچگی ساختاری لوله مقوایی یا ماسوره چسبانده شده است.

مرحله 4: خشک کردن

پس از چسباندن، لوله یا ماسوره مقوایی خشک شده و برش داده می شود تا مشخصات مورد نظر مطابقت داشته باشد.

تحلیل بازار در طرح توجیهی تولید لوله مقوایی یا بوبین

قبل از راه اندازی یک کارخانه لوله مقوایی یا بوبین، انجام تحقیقات بازار کامل برای شناسایی مشتریان و رقبای بالقوه بسیار مهم است. این تحقیق به تعیین تقاضا برای این محصولات، استراتژی های قیمت گذاری و برنامه های بازاریابی کمک می کند.

لیست ماشین آلات

برای راه اندازی یک کارخانه لوله مقوایی یا بوبین، ماشین آلات زیر ضروری است:

  • دستگاه برش کاغذ
  • دستگاه نورد کاغذ
  • دستگاه چسب
  • ماشین خشک کن

ماشین الات

طرح توجیهی تولید لوله مقوایی یا بوبین

یک طرح توجیهی برای راه اندازی کارخانه لوله مقوایی موفق بسیار مهم است. باید شامل موارد زیر باشد:

برای سفارش طرح توجیهی تولید لوله مقوایی یا بوبین به روز و اختصاصی با نرم افزار کامفار (فایل word , pdf) جهت اخذ جواز تاسیس و تسهیلات بانکی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۰۸۵۲۴۳ تماس حاصل فرمایید.

خلاصه اجرایی

مروری کوتاه بر طرح کسب و کار، از جمله اهداف، بیانیه ماموریت و چشم انداز.

تحلیل بازار

تجزیه و تحلیل دقیق از بازار لوله مقوایی یا بوبین، از جمله رقبا و مشتریان بالقوه.

استراتژی های بازاریابی

طرحی برای ترویج کارخانه لوله مقوایی، از جمله استراتژی های قیمت گذاری، تبلیغات و تاکتیک های فروش.

پیش بینی های مالی

یک برنامه مالی شامل صورت جریان نقدی، صورت سود و زیان و ترازنامه برای تعیین سرمایه مورد نیاز و سود مورد انتظار.

کشورهای خریدار این محصول

محصولات لوله مقوایی یا بوبین تقاضای بالایی در سطح جهانی دارند. برترین کشورهای واردکننده این محصولات عبارتند از: آمریکا، چین، آلمان، بریتانیا و ژاپن.

عوامل موثر بر کیفیت تولید لوله مقوایی

عوامل متعددی بر کیفیت تولید لوله مقوایی یا بوبین تأثیر می گذارد، از جمله:

  • کیفیت مواد اولیه
  • کیفیت ماشین آلات
  • نحوه فرآیند تولید
  • نیروی کار ماهر
  • کنترل کیفیت

مساحت زمین کارخانه لوله مقوایی یا بوبین

مساحت زمین مورد نیاز برای کارخانه لوله مقوایی یا بوبین به ظرفیت تولید بستگی دارد. برای یک کارخانه در مقیاس کوچک، حداقل 500 متر مربع مورد نیاز است، در حالی که یک کارخانه بزرگ تا 5000 متر مربع نیاز دارد.
تولید لوله مقوایی یا بوبین

تعداد کارمندان مورد نیاز

تعداد کارکنان مورد نیاز بستگی به ظرفیت تولید دارد. برای یک کارخانه در مقیاس کوچک، حداقل به ده کارمند نیاز است، در حالی که یک کارخانه در مقیاس بزرگ تا 100 کارمند نیاز دارد.

طرح توجیهی یک ابزار حیاتی برای هر کسب و کار است که برای تأسیس یا توسعه کسب و کار خود نیاز به تأمین منابع مالی دارد. طرح توجیهی شامل اطلاعاتی مانند محصول یا خدمات ارائه شده، بازار هدف، رقابت، نقاط قوت و ضعف، نیازمندی های مالی و زمانی، و غیره می باشد.

تیم ای توجیهی با تجربه ۲۵ ساله در زمینه نگارش طرح توجیهی، بهترین طرح را برای شما تدارک خواهند دید. با توجه به نیازهای شما، ما می توانیم طرح توجیهی شما را با دقت و حرفه ایی تنظیم کرده و به شما تحویل دهیم.

در صورت تمایل به سفارش طرح توجیهی تولید لوله مقوایی یا بوبین، لطفا با شماره ۰۹۱۲۰۰۸۵۲۴۳ تماس حاصل فرمایید.#‌ایده #‌طرح منبع: ایتوجیهی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اطلاعات آنلاین نوشت: آویشن برای تقویت اعصاب، درمان افسردگی، خستگی و بی‌خوابی مفید است و باعث کاهش فشارخون و چربی خون می‌شود. علی حسین بیرانوند اظهار...

8 ماه پیش

همشهری آنلاین نوشت: ماکارونی یکی از غذاهای مورد علاقه همه انسان‌ها از کوچک تا بزرگ است اما مصرف زیاد ماکارونی خطراتی برای بدن دارد که بهتر است...

8 ماه پیش

به گزارش همشهری آنلاین آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج، فرماندار شهرستان بویراحمد، مدیر کل ستاد...

8 ماه پیش

به گزارش خبرنگار ایسنا، عصر امروز ۲۴ مهر ماه این جلسه با حضور محمد مهدی عسگرپور رییس هیات مدیره خانه سینما، محسن امیریوسفی رییس کانون کارگردانان...

8 ماه پیش

سلامت‌نیوز نوشت: پوسیدگی دندان نوعی بیماری است که در آن بافت سخت دندان (مینا و سپس عاج) تخریب می‌شود. این تخریب به وسیله اسیدی که از برخی باکتری‌ها...

8 ماه پیش

در این مقاله قرار است تصاویری را با هم مرور کنیم که بخش منطقِ مغزتان را اذیت خواهد کرد و با این حال تماشای آن‌ها سرگرم کننده است.

8 ماه پیش

همشهری - سعیده مرادی: قدمت آسیاب والی به دوره قاجار برمی‌گردد؛ آسیابی که با نیروی آب، گندم را آرد و تنورهای چندین نانوای دور و نزدیک شهر را روشن نگه‌...

8 ماه پیش

به گزارش ایسنا، لغو یکطرفه روادید با ۶۷ کشور پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به دولت بوده که با هدف جذب گردشگران بیشتر، تسهیل...

8 ماه پیش

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، پوستر رسمی فیلم کوتاه مدیر مدرسه به کارگردانی میکائیل دیانی و تهیه‌کنندگی سیدمحمدهادی آقاجانی...

8 ماه پیش

بیشتر...