مجله دلتا |
5 روز پیش

دکور اتاق خواب کوچک اتاق خواب کوچک دکوراسیون اتاق خواب کوچک مجله دلتا

یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها در هر خانه‌ای اتاق خواب است. بنابراین بهتر است در هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک و بزرگ بیشترین دقت و خلاقیت را بکار ببرید.
دکور اتاق خواب کوچک

اگر اتاق خوابی کوچک دارید و می‌خواهید آن را دکوراسیون کنید، باید نکاتی را بدانید که با استفاده از آن ها فضای اتاق خواب خود را بزرگتر جلوه دهید. در این مطلب ازمجله دلتابه شما ترفندهایی در مورد دکور اتاق خواب کوچک را آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

یک نقطه کانونی ایجاد کنید

همه اتاق‌ها به نقطه کانونی نیاز دارند. نقطه‌ای که هنگام ورود به اتاق خواب، توجه شما را به خود جلب کند تا کوچک بودن فضا را حس نکنید. در خیلی از موارد، تاج تخت نقطه کانونی محسوب می‌شود. شما می‌توانید بالش‌هایی با طرح و رنگ‌های زیبا را در جلوی آن قرار دهید. در بعضی از اتاق خواب های کوچک، ممکن است که پنجره توجه شما را به خود جلب کند، در این حالت ممکن است دو نقطه کانونی در اتاق به وجود بیاید. بنابراین برای حل این مشکل، تخت را جلوی پنجره قرار دهید تا این دو عنصر در یک نقطه قرار بگیرند. همچنین می توانید یکی از این دو، تخت یا پنجره، را تزیین نکنید تا تنها یک نقطه کانونی در اتاق وجود داشته باشد.

اتاق خواب کوچک

فضای اتاق خواب را باز نگه دارید

ممکن است که برای لوکس و مجلل نشان دادن اتاق خواب خود، وسوسه شوید که تخت بزرگی را خریداری کنید. ولی توجه داشته باشید که این کار فضای اتاق را تنگ و محدود می‌کند. به جای این که یک تخت بزرگ و پرزرق و برق بخرید. یک تخت کوچک را انتخاب کنید که فضای زیادی را اشغال نکند. بعد از آن تخت را در مرکز اتاق خواب قرار دهید تا در دو طرف آن فضای کافی برای رفت و آمد وجود داشته باشد.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها

دو گزینه برای انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب‌های کوچک وجود دارد. یکی این که با رنگ‌های تیره مانند قرمز سیر و یا قهوه ای شکلاتی اتاق خوابی آرامش بخش و راحت به وجود آورید. دیگری این که برای پنجره‌ها پرده نازک نصب کنید. دیوارها را سفید یا زرد روشن کنید تا فضای اتاق خواب خود را پر از نور خورشید کنید. با توجه به سلیقه خود رنگ‌های سرد یا گرم را برای اتاق انتخاب کنید. از رنگ‌های گفته شده در دیوار استفاده کنید.

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها

از حداکثر فضای موجود اتاق برای قرار دادن وسایل خود استفاده کنید

برای دکور اتاق خواب کوچک از هر فضای خالی استفاده کنید.

استفاده از حداکثر فضای موجود اتاق

فضای زیر تخت در دکوراسیون اتاق خواب‌های کوچک

یکی از بهترین فضاها، فضای زیر تخت است. تخت‌های مخصوصی در بازار وجود دارند که دارای کشوهای متعددی برای وسایل شما هستند. همچنین یک روش مقرون به صرفه تر، قرار دادن جعبه و چمدان در زیر تخت است.

استفاده از نظم دهنده‌ها در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

در اتاق خواب‌های کوچک، داخل کمدها و پشت درب‌ها اهمیت زیادی دارند. در این بخشها از نظم دهنده‌هایی مانند قفسه وجعبه استفاده کنید. در این صورت از حداکثر فضای موجود در اتاق، به خوبی استفاده کرده‌اید.

پیشنهاد مطالعه:مطلببرترین رنگ‌های مکمل‌ فیروزه‌ای در دکوراسیون کدامند؟را بخوانید.#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آبی جزء شاخص‌ترین رنگ‌ های آرامش‌ بخش در دکوراسیون است. رنگ آبی آسمانی در میان طیف‌های مختلف این رنگ، بیش‌ترین حس آرامش را ایجاد می‌کند.

14 ساعت پیش

اگر فرد خوش سلیقه‌ای هستید و می‌خواهید مبلمان اتاق پذیرایی را بر اساس سلیقه شخصی خود طراحی کنید، مبلی با طراحی مدرن را انتخاب کنید.

15 ساعت پیش

فرش مناسب فضای کوچک برای دکوراسیون خانه بسیار مهم است زیرا با کوچک شدن آپارتمان‌ها برای انتخاب فرش مناسب فضای کوچک باید به نکاتی توجه کرد.

18 ساعت پیش

استفاده از فرش‌های متعدد کوچک به جای یک فرش بزرگ در کف اتاق خواب، یکی از اشتباهات رایج در طراحی اتاق خواب است و نباید انجام شود.

1 روز پیش

می‌دانید که ایجاد تغییر دکوراسیون در منزل و تعویض مبلمان، کاری بسیار دشوار و پر هزینه است. نیازی نیست که مرتب تغییرات اساسی ایجاد کرد.

2 روز پیش

در صورتی که فضاهای پرت در دکوراسیون منزل خود دارید می‌توانید با ساخت یک میز سفارشی کوچک از آن به عنوان فضای کار استفاده کنید.

2 روز پیش

میز تلویزیون چوبی یکی از گزینه‌ها برای میز تلویزیون در دکوراسیون منزل شماست. میز تلویزیون چوبی را هماهنگ با رنگ چوب مبلمان انتخاب کنید.

3 روز پیش

سبک شیکر در سبک در دکوراسیون داخلی نمایانگر پاکی، سادگی و بی آلایشی است. در سبک شیکر از رنگ‌های مانند خاکستری و بژ بسیار استفاده می‌شود.

3 روز پیش

تفاوتی ندارد که خانه شما به چه اندازه کوچک باشد، با برخی ایده های ساده می توان فضای دلگیر را از بین برد و به دکوراسیون خانه دلباز رسید.

4 روز پیش

استفاده از رنگ فیروزه ای و مکمل رنگ فیروزه ای ایده‌ای جذاب برای دکوراسیون منزل بشمار می‌آید. که برای چیدمان می‌توان استفاده کرد.

5 روز پیش

بنابراین انتخاب جای مناسب برای تلویزیون و طراحی داخلی دیوار پشت تلویزیون اهمیت بالایی پیدا کند. با مجله دلتا همراه باشید.

6 روز پیش

بهترین روش برای تغییر در حس و حال فضای آشپزخانه‌هایی که دکوراسیون داخلی آن‌ها با رنگ خنثی و سفید است، تغییر در ترکیب رنگ آشپزخانه است.

6 روز پیش

برای طراحی فضای غذاخوری در آشپزخانه می‌توانید یک میز غذاخوری کلاسیک را در گوشه‌ای از اتاق که دیوارهای آن دارای کاغذدیواری است قرار دهید.

۱ هفته پیش

دکوراسیون داخلی منزل کوچک اکثراً سخت و حتی غیر ممکن به نظر می‌رسد یا به گونه‌ای انجام می‌شود که فضا کوچک و تنگ به نظر بیاید.

۱ هفته پیش

سبک هایی مثل سبک لوکس، کلاسیک و یا سبک سنتی ایرانی، با ما همراه باشید تا به بررسی انواع سبک‌ های دکوراسیون و ویژگی‌های آن بپردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...