تیتر برتر |
۱ هفته پیش

معرفی فروندهای هواپیماهای مخفی تاکنون ساخته شده سایت تیتربرتر TitreBartar com

معرفی فروندهای هواپیماهای مخفی تاکنون ساخته شده

تیتربرتر:همانطور که از نامش مشخص است، یک هواپیمای مخفی با استفاده از انواع ویژگی های پیشرفته از نظر فنی طراحی شده است، که این امر باعث می شود تا با بازتاب رادار یا انتشار انرژی، نتوان آن را مورد توجه قرار داد. در اصل، یک هواپیمای رادار گریز دارای ویژگی عبور از طریق بدون تشخیص آسان است.

اگرچه در مورد فناوری تشخیص رادار هیچ هواپیمایی کاملاً نامرئی نیست، اما هواپیماهای مخفی از فناوری Low-Observable استفاده می کنند که به فناوری مخفی کاری نیز معروف است. این هدف برای سرکوب سیگنال های راداری است که شناسایی هواپیما را دشوار می کند. از زمان توسعه فناوری کم مشاهده، چند هواپیمای رادار گریز توسط کشورهای مختلف برای استفاده نظامی آنها طراحی شده است که برخی از آنها عملکرد ضعیفی دارند. در اینجا لیستی از ده هواپیمای رادار گریز کم ارزش ترین ساخته شده است.

10- F117 Nighthawk

در سال 1981، F117 Nighthawk بر اساس پیکربندی Lockheed Have Blue در ایالات متحده ساخته شد. برای هواپیمایی که حدود 40 سال پیش طراحی و تولید شده بود، F-117 Nighthawk با توجه به نقش قابل ستایش در جنگ خلیج در سال 1991 و درگیری یوگسلاوی در سال 1999، جایی که دو فروند از هواپیماها سرنگون شدند، مسیر خود را طی کرد.

این جنگنده مخفی حداکثر سرعت 683 مایل بر ساعت داشت و دارای دو محفظه سلاح داخلی بود که می توانست 5000 پوند مهمات را در خود نگه دارد. با این وجود، با پیشرفت های اخیر فن آوری، F-117 ممکن است به طور کامل واجد شرایط نباشد تا بتواند در شرایط جنگی قرن بیست و یکم به عنوان یک هواپیمای رادار گریز خدمت کند.

9- لاکهید مارتین F-22 Raptorا

F-22 Raptor یک جنگنده همه منظوره است که توسطلاکهیدو بوئینگ صرفاً برای نیروی هوایی ایالات متحده (USAF) طراحی و توسعه یافته است. این هواپیما در سال 1996 به عنوان یکجنگنده برتر هواییبا ویژگی های حمله زمینی و قابلیت های جنگ الکترونیکی ایجاد شد.

به این ترتیب، F-22 Raptor به درستی کار خود را انجام داد-از سال 2005 تا زمانی که معرفی شد تا سال 2011 که با پروتئین F-35 lightning II جایگزین شد، برتری هوا را نشان داد. به غیر از ضربات عملیاتی که در استفاده از این جنگنده رادارگریز فوق العاده جنگنده رخ داده است، USAF هنوز F-22 را عامل مهمی در کنترل و نگهداری حریم هوایی خود می داند.

8- F-35 Lightning II

F-35 Lightning II یکی از هواپیماهای مخفی کاری است که در چند وقت اخیر با واکنش های زیادی روبرو شده است. این هواپیما یکی ازگران ترین هواپیماهای توسعه یافتهتوسط ایالات متحده است و هزینه تولید این جنگنده مخفی چند منظوره مبنای انتقاد قرار گرفت.

برخلاف آنچه بسیاری معتقدند، F-35 یکی از کارآمدترین سیستم های تسلیحاتی است که تا کنون با استفاده از فناوری پیکربندی پیشرفته طراحی شده است. F-35 قادر به برخاستن عمودی کامل، پرواز مافوق صوت و فرود عمودی بی عیب و نقص است. وزن و نیروی رانش بسیار بالاتری دارد، به این معنی که می تواند سلاح های بیشتری را نسبت به اکثر جنگنده های مخفی حمل کند.

7- SR-71 Blackbird

SR-71 Blackbird یک هواپیمای مخفی کاری است که توسط USAF و NASA برای مکان یابی، مشاهده و نظارت بر مناطق دشمن استفاده می شود. این هواپیما در ارتفاع بالایی در حدود 85000 پا و در محدوده ای طولانی در حدود 3335 مایل فعالیت داشت. مرغ سیاه به دلیل استفاده از آن به عنوان جت جاسوسی، دست کم گرفته شد.

اما یک واقعیت که بسیاری آن را نادیده می گیرند SR-71 Blackbird سریع ترین هواپیمای رادار گریز در جهان بود، با حداکثر سرعت 3 ماخ یا دقیقتر 2193 مایل در ساعت. این جت جاسوسی با سرعت مافوق صوت دردوران جنگ سردمورد استفاده قرار گرفت اما اکنون بازنشسته شده و در حال حاضر روزهای بازنشستگی خود را در آژانس های تحقیقاتی ناسا و موزه های هوافضا سپری می کند.

هواپیمای چنگدو J-20 چینی یکی از وحشتناک ترین هواپیماهای رزمی است که متعلق به چینی ها است. J-20 که به عنوان اژدهای قوی نیز شناخته می شود، دارای سرعت صعود 304 متر بر ثانیه است، می تواند شتاب ثابت را در محدوده 2112 مایل حفظ کند و تمایل دارد حداکثر سرعت خود را به 1304 مایل بر ساعت برساند.

شناخته شده است که دارای یک محفظه بزرگ سلاح داخلی است که ظرفیت آن دو موشک کوتاه برد، چهار موشک هوایی بلندتر با نقاط سخت پیچیده خارجی است که حمل چهار موشک دیگر را برای آن آسان می کند.

5- سوخوی SU-27 Flanker

هواپیمای سوخو SU-27 Flanker که در سال 1985 معرفی شد، به عنوان هواپیمای جنگنده خط مقدم نیز شناخته می شد. این جت جنگنده مخفی از دو موتور توربوفن استفاده می کرد که می توانست برد 2193 مایل را به طور موثر بپیماید. SU-27 حداکثر سرعت 1500 مایل در ساعت و سرعت کروز 838 مایل در ساعت دارد.

شناخته شده بود که به طور مخفیانه در نبرد در سرزمین های سخت دشمن عمل می کند. بالگرد SU-27 در مقایسه با دیگر جنگنده های مخفی کاری مقرون به صرفه است و این تا حدی دلیل آن است که بیش از هشت کشور تا به امروز از آن استفاده می کنند.

4- سوخوی Su-57

اخیراً ادعاهای اشتباه مختلفی در تلاش برای ایجاد تصویری نادرست از هواپیمای جنگنده مخفی سوخو SU-57 مطرح شده است. SU-57 اولین جنگنده روسی است که از فناوری مخفی کاری برخوردار است. این یک جنگنده مخفی چند جانبه است که توسط سوخو برای نیروی هوافضای روسیه (RAF) در سال 2009 توسعه یافته است.

این هواپیمای مخفی کاری که برای نشان دادن سطح استعداد فوق العاده چابکی با قابلیت کروز مافوق صوت طراحی شده است، قول می دهد که پله ای برای خانواده ای از جنگنده های دیدنی برای نیروی هوافضای روسیه باشد. SU-57 دارای محدوده صعود 1000 فوت بر ثانیه تا 1100 فوت بر ثانیه، حداکثر سرعت 1500 مایل در ساعت و سرعت کروز 1118 مایل در ساعت است.

3- JAS 39 Gripen

JAS 39 Gripen توسط شرکت هواپیمایی سوئدی در سال 1987 طراحی و توسعه یافت. از آن زمان، از آن استفاده می شود و کاربران مهمی مانند نیروی هوایی سلطنتی سوئد، نیروی هوایی آفریقای جنوبی (SAAF)، نیروی هوایی برزیل و چک استفاده می کنند.

این یک هواپیمای جنگنده چند منظوره سبک وزن است که دارای سیستم های اویونیک و سنسور یکپارچه است. وزن سبک آن به توانایی آن کمک می کند تا به راحتی راه خود را در شرایط رزمی مانور دهد. JAS 39 Gripen هنوز دست کم گرفته شده است، اما ثابت شده است که یک جت جنگی پنهانکار است.

2- A-12 Avenger II

A-12 Avenger قرار بود جانشین فوری Grumman A-6 Intruder باشد. با این حال، توسعه هواپیما اما به دلیل هزینه های غیر منتظره ناشی از برآورد نادرست در بودجه بندی به تعویق افتاد. انتظارات Avenger A-12 بسیار زیاد بود و نیروی دریایی ایالات متحده پیش بینی می کرد که پس از چند سال تحقیق، هواپیمایی قدرتمند داشته باشد.

هفت سال پس از شروع برنامه، این تحقیق بی نتیجه ماند و 5 میلیارد دلار هزینه شده است. ادامه تاخیرها در مورد کارآیی این هواپیمای پنهانکار شبهه ایجاد کرد. در سال 1991، هواپیما لغو شد و این یکی از گرانترین لغو پروژه های نظامی بود

1- Mikoyan MIG-29 Fulcrum

در دهه 1970، دفتر طراحی میکویان هواپیمای جنگنده مخفی MIG-29 را طراحی کرد تا در جنگ سرد، زرادخانه اتحاد جماهیر شوروی را تقویت کند. این هواپیما در سال 1983 معرفی شد و در نیروی هوایی ناتو و نیروی هوایی سیستم های ارتباطات و اطلاعات (CIS) خدمت کرد.

این می تواند تا ارتفاع 59000 فوت با سرعت صعود 1000 فوت در ثانیه بالا برود. همچنین، می تواند به طور یکنواخت شتاب دهد تا حداکثر سرعت آن به حدود 1500 مایل بر ساعت برسد.

نویسنده: فرید نادری#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

محمد خزاعی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور طی حکمی مسعود نقاش زاده را به سمت دبیر چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر منصوب کرد.

4 دقیقه پیش

سوتلانا سوپیلنیاک Svitlana Sopilniak بازیگر نقش فلورا در سریال سرجوخه ، اهل و متولد کشور اوکراین است. و ۲۵ سال سن دارد.

4 دقیقه پیش

وضعیت نگهد‌اری و تامین هزینه‌های مالی فرزند‌ برعهد‌ه چه کسی خواهد‌ بود‌. در این نوشتار از به موضوع حضانت فرزند بعد از فوت پدر می‌پردازیم.

2 ساعت پیش

فیلم های زیر برخی از بهترین عاشقانه‌های موجود برای پخش در نتفلیکس هستند.

7 ساعت پیش

شما هم به دنبال جدیدترین مدل فرش که شیک و امروزی باشد می‌گردید؟ در این مطلب از مجله دلتا به معرفی فرش وینتیج در دکوراسیون می‌پردازیم.

8 ساعت پیش

وقتی زنی فوت می‌کند تمام حقوق و مطالبات او به ورثه‌اش می‌رسد. در این نوشتار از مجله دلتا به موضوع ارث رسیدن مهریه زن می‌پردازیم.

8 ساعت پیش

خارش پوست سر را می توان به راحتی در خانه با استفاده از بسیاری از درمان های طبیعی DIY درمان کرد.

21 ساعت پیش

دفعات شستشوی مو بر اساس انواع مو, نکاتی برای شستن موهای خود مانند یک حرفه ای

21 ساعت پیش

قدرتمندترین بمب افکن های جهان را بشناسید.

21 ساعت پیش

برنامه اینترنتی یازده با اجرای علی کریمی پیشکسوت فوتبال از پلتفرم فیلم‌نت پخش خواهد شد. این برای نخستین بار است که علی کریمی اجرای یک برنامه تصویری را بر عهده می‌گیرد.

21 ساعت پیش

اگر کسی از صحنه تصادف فرار کند مجازات فرار مقصر حادثه چیست؟ در این مطلب می‌خواهیم به موضوع فرار مقصر از صحنه تصادف بپردازیم.

دیروز

بیوگرافی احمد پور خوش بازیگر سریال سرجوخه, شروع فعالیت و ورود به عرصه بازیگری احمد پور خوش

دیروز

اثبات رابطه نامشروع با استفاده از فیلم مانند اثبات از طریق پیامک امکان‌پذیر است. امروز به موضوع اثبات رابطه نامشروع از طریق فیلم می‌پردازیم.

دیروز

جیمز مایکل تایلر، بازیگر نقش گانتر در سریال فرندز در ۵۹ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان از دنیا رفت.

دیروز

AAV ها از قدرت و فناوری مورد نیاز برای عبور از اعماق عمیق و در عین حال استفاده از قدرت آتش و کنترل همه جانبه برخوردارند.

دیروز

بیشتر...