تیتر برتر |
1 ماه پیش

مسخره ترین خودروهای نظامی تاکنون ساخته شده سایت تیتربرتر TitreBartar com

مسخره ترین خودروهای نظامی تاکنون ساخته شده

تیتربرتر:در زمان نزاع، بسیاری از ماشین های بزرگ ایجاد شده است. جنگ جهانی اول هم تانک و هم قایق را به ما داد،جنگ جهانی دومبا ظهور هواپیماهای حامل هواپیما، نیروی عظیم هوانوردی نیروی دریایی را به میدان آورد، تا به امروز قدرتمندترین شناورهای شناور. همانطور که در مورد همه چیزهای خوب مسخره هم وجود دارد، جسارت متفاوت بودن خوب است، عجیب بودن کاملاً مستلزم تمسخر است.

در خشکی، اولین تانک شبیه جعبه های فولادی چوبی بودند، ده ها سال طول کشید تا شکل فعلی ظاهر شود و حتی در این صورت برای تولید انبوه آنها به سایت های تولید عظیمی نیاز است. در آسمان، هواپیماهای ساخته شده از چوب، پارچه و سیم بر آسمان میدان های جنگ جهانی اول حکمرانی می کردند، جنگنده BE9 توپچی خود را در پروانه هواپیما در کمی بیشتر از یک جعبه چوبی قرار داد، فقط نیاز شجاعانه به کار می رود.

تانک ها، کشتی ها، زیردریایی ها و هواپیماها همگی راه زیادی را طی کرده اند، طرح های بزرگ شکوفا می شوند در حالی که مسخره ها به درستی شکست می خورند و به کتاب های تاریخ تحویل داده می شوند.

وسپا 150 TAP

جنگ زمینی به دو نیاز اساسی برمی گردد، تحرک و توانایی ضربه زدن به زره دشمن، که معمولاً وظیفه تانک ها یا ناوشکن های تانک است. این بدان معنا نیست که ایده های غیرمعمول دیگر هنوز مطرح نشده اند.

تصور کنید که وظیفه ردیابی MBT های بلوک اتحاد جماهیر شوروی با استفاده از این روش را بر عهده دارید. مازاد اسکوتر M20 بازوکا ووسپاباعث ایجاد Vespa 150 TAP در دهه 1950 شد. هوا به صورت جفت افت کرد، یکی M20 خود را حمل می کرد، در حالی که دومین سرباز و اسکوتر مهمات را حمل می کردند. شانس زنده ماندن؟ احتمالاً بسیار باریک، دیدن تانک های آن زمان بسیار خسته کننده بود.

DD شرمن تانک

اسب کار متفقین در طول جنگ جهانی دوم تانک های شرمن در ده ها مدل تخصصی، ناوشکن تانک، تانک های فلیلی و حتی شعله افکن های ورزشی M4 ظاهر شد که همگی به پیروزی متفقین کمک کردند. با این حال، قبل از فرود نرماندی در سال 1944، نیکلاس اشتراوسلر با DD شرمن مبتکر و ناقص برخورد کرد.

از لحاظ تئوری، شنا کردن یک تانک 33 تنی با 7 گره ثابت منطقی بود، مهر و موم های ضد آب مانع از ورود آب دریا می شوند در حالی که یک پیچ دوقلو نیروی محرکه را فراهم می آورد و صفحه ای جمع شونده برای جلوگیری از خروج آب باقی می ماند. در آب های آرام بسیار خوب است، اما قبل از فرودهای روز D، کانال انگلیسی کمی متلاطم بود و با غلبه بر دفاع آب باعث غرق شدن DD ها شد ، جایی که اکثر آنها تا به امروز باقی مانده اند.

Kugelpanzer (مخزن توپ)

طرح های آزمایشی اغلب منجر به برخی از بزرگترین ماشین های جنگی می شود که تا کنون ابداع شده است. این عجیب و غریب جایزه عجیب ترین و بی معنی ترین طراحی تانک جنگ جهانی دوم را می گیرد.

Kugelpanzer که به عنوان یک وسیله نقلیه سرنشین/تانک سبک طراحی شده بود، تأثیر زیادی در جنگ نداشت. اندازه عجیب، شکل و موتور تک سیلندر آن را بی اثر کرده است. به یاد داشته باشید، در آن زمان، متحدان در حال حرکت در سراسر اروپا با خودروهای ویلس جیپ بودند، سریعتر، تواناتر و بسیار راحت تر برای مانور.

Krupp K5 Railway Gun

ماشین آلمانی جنگی که همیشه مبتکرانه بود، این حیوان اسلحه را تهیه کرد. Krupp K5، در زمان خود، بزرگترین توپخانه متحرک جهان بود که طول بشکه آن 25 متر بود و برد عملیاتی آن 64000 متر بود.

بر روی کالسکه ای به سبک تله کابین نصب شده است که در هر انتهای آن بوگی وجود دارد و وزن آن 240 تن حیرت انگیز است. این قطعه سخت افزاری فوق العاده بدون مشکل نیست. محدود شدن به زمینه های عملیاتی با خطوط راه آهن مجاور، اثربخشی آن را محدود می کند، که به آن افزود، سرعت آن فوق العاده کم بود و به دشمن زمان زیادی برای از بین بردن خطوط قبل از رسیدن به محدوده می داد.

اکرانوپلان کلاس لون

یادگارجنگ سرد، Lun-Class Ekranoplan ترکیبی جالب از هوانوردی است که با معماری دریایی ملاقات می کند، در نگاه اول شما قسم می خورید که این قایق آزمایشی جت بمب افکن آزمایشی است. طبقه بندی اکرانوپلان بسیار دشوار است، موتورهای جت و عقب هواپیما در بالای بدنه قایق و پرتاب کننده های موشکی قرار دارند.

نزدیکترین مقایسه امروزی می تواند یک هیدروفیل باشد، حتی در آن صورت، Ekranoplan متفاوت است، با استفاده از اثرات زمینی به ارتفاع سیزده فوتی از سطح و روی یک بالشتک هوا می لغزد. هشت موتور توربوجت NK-87 خروجی ترکیبی 228،000 پوند نیروی محرکه را ایجاد کردند و این شگفتی بال کنجکاو را با حداکثر سرعت 342 مایل بر ساعت در مسافت های 1000 مایل به حرکت در آورد.

زیردریایی Surcouf Cruiser

جنگ زیردریایی به شدت به تاکتیک های مخفی کاری متکی است، بهترین خلبان های قایق U قبل از عقب نشینی به مسافت امن در محدوده رشته بسته می شوند. فرانسه اما با کل بازی موش و گربه متفاوت برخورد کرد، زیردریایی غیرمعمول Surcouf "Cruiser" آنها از کشتی های سطحی وام گرفته بود.

بدنه کارآمد سر و صدای کمتری ایجاد می کند، که Surcouf را عجیب ترین طراحی برای هر کشتی مخفی می کند. در جلوی برج متصل، دو اسلحه ثابت 8 اینچی، فقط از هر گونه حمله مستقیم استفاده می کردند، در حالی که در پشت یک آشیانه پیچی کنجکاو یک هواپیمای دریایی کوچک قرار داشت، که احتمالاً برای اهداف شناسایی بود.

کشتی جنگی Tegetthoff-Class

هرگز نمی توانید چیزهای خوب زیادی داشته باشید! به جز، از نظر دریایی، بله، مطمئناً می توانید. به عنوان مثال، حادثه مری رزنیروی دریاییسلطنتی در سال 1545 که در آن اسلحه های بیشتری در یک نبرد خوب بود، رسیدن به آنجا مسئله دیگری است، او قبل از خروج از بندر غرق شد. به سرعت در سال 1912، SMS Tegetthoff ، حتی قبل از اتمام، بسیار سنگین بود. راه حل؟ ممنوعیت چرخش شدید به افسران فرماندهی

در 10 ژوئن 1918 SMS Szent Istvan در حمله MTB از بین رفت، سه جنگنده باقی مانده از کلاس Tegetthoff به بندر بازگشتند و دیگر هرگز به دریا نرفتند. وزن 20000 تن و بسته بندی چهار برج سه تایی 12 اینچی با تعداد سرسام آور اسلحه های کالیبر کوچکتر ثبات کشتی را به خطر انداخته است.

ماشین زرهی Sizaire-Berwick

Sizaire-Berwick، ​​خودروساز فرانسوی پیش از جنگ جهانی اول ، طیف وسیعی از اتومبیل های لوکس را با اشاره به سبک رولزرویس تولید کرد، شروع خصومت ها به طور قابل ملاحظه ای بر فروش تأثیر گذاشت و منجر به یک موفقیت کمتر در خودروهای نظامی شد.

به همان اندازه که می خواهیم تقصیر را مستقیماً بر گردن Sizaire-Berwick بیندازیم، این مهندسی مضحک به وصیت نیروی دریایی نیروی دریایی سلطنتی به دنبال خودرویی مناسب تر برای زمین های شنی به وجود آمد. با وزن 8،800 پوند در شاسی خودروهای جاده ای، دو سرنشین توسط یک جعبه فولادی بدون زره برای موتور هواپیمای عقب یا رادیاتور جلو محافظت می شوند.

McDonnell XF-85 Goblin

چه چیزی بازدارنده بهتر از حمل اسکورتجنگندهشماست، به سادگی در مواقع ضروری مستقر شوید، خیلی خوب به نظر می رسد؟ در واقعیت، بله. XF-58 Goblin که در زیر بمب هواپیماهای بزرگتر "مادر" قرار داشت، دارای یک اشکال بزرگ بود.

چگونه می توان خلبان را بازیابی کرد؟ تلاش های اولیه برای تولید یک جنگنده انگلی که بتواند دوباره به هواپیمای میزبان متصل شود، روی صورت او افتاد. طبقه بندی شده توسط نیروهای مخالف و به سختی آوردن هواپیما و خلبان به خانه، مک دانل را مجبور به ترک پروژه کرد و با لغو آن، آه تسکین خلبانان USAF را به همراه داشت.

Sikorsky CH-37 Mojave

اسب کار سنگین آمریکایی در دهه 1950، ظاهر سیکورسکی CH-37 موهاوی که ظاهری بدیع نداشت، عمدتا به دلیل نقش مورد نظر آن بود. بدنه ای کم ارتفاع و موتورهای غلاف بلند نصب شده از طریق یک جفت درهای لولا جلو به یک انبار محموله غارنشین دسترسی فوق العاده ای می دهد.

CH-37 Mojave که در سال 1953 راه اندازی شد، بر پیشرانه های معمولی موتور پیستونی تکیه می کرد، این واحدها که در ابتدا برای هواپیماهای بمب افکن طراحی شده بودند، دارای قدرت کم و اضافه وزن بودند. مهم بودن وزن برای هلیکوپترهای سنگین یک مشکل دیگر را آشکار می کند، حداکثر وزن برخاست 31000 پوند با وزن خالی 20800 پوند ثبت شده است. با این حال، این سوخت را در نظر نمی گیرد و از کاربرد Mojave به میزان قابل توجهی می کاهد.

نویسنده: حمیرا فغانی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون صدا در حکمی، مهدی شهاب تالی را به‌ عنوان سرپرست رادیو پیام منصوب کرد.

۱ هفته پیش

گاهی اوقات افراد هنگام ازدواج یا پس از آن تصمیم می‌گیرند تا ملک مسکونی را به نام همسرشان کنند. در این مطلب به پس گرفتن ملک از همسر می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

میل جنسی به چه معناست؟, مراحل مختلف میل جنسی زن, میل جنسی خیلی بالاست؟ آیا چنین چیزی وجود دارد؟

۱ هفته پیش

در اینجا 10 ارتش برتر جهان در سال 2021 را فهرست کرده ایم.

۱ هفته پیش

بوتاکس مو چیست؟, چه کسانی باید برای بوتاکس مو مراجعه کنند؟, مزایا و معایب بوتاکس مو چیست؟

۱ هفته پیش

خشکی پوست گوش چیست؟, علائم و نشانه های خشکی پوست در گوش

۱ هفته پیش

نامزدهای مراسم Grammy 2022 مهمترین مراسم اهدای جوایز موسیقی اعلام شد.

۱ هفته پیش

پیش از این حضور لیلا زارع، محمد امین و رضا بهبودی در این پروژه قطعی شده بود و لیست تکمیلی بازیگران و عوامل این پروژه بزودی اعلام خواهد شد.

۱ هفته پیش

کلاهبرداری‌ها به این دلیل موفق می‌شوند که شبیه امور واقعی هستند. امروز به موضوع کلاهبرداری با اینترنت رایگان می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

نخستین مجموعه آثار وحید پویان آهنگساز و نوازنده فلامنکو با عنوان جهان در دستان من پیش روی شنوندگان قرار گرفت.

۱ هفته پیش

فریبا کوثری همزمان با سالروز تولدش نقش خودش را در فیلم کن - پامنار به کارگردانی اشکان درویشی و تهیه‌کنندگی شیما جبرائیلی‌پور بازی کرد.

۱ هفته پیش

بلفاروپلاستی چیست؟, فواید بلفاروپلاستی, قبل و بعد از  جراحی بلفاروپلاستی

۱ هفته پیش

ماسک حباب چیست؟, مزایای استفاده از ماسک حباب دار چیست؟

۱ هفته پیش

چه چیزی باعث لوپوس می شود؟ عوامل خطر آن چیست؟ درمان طبیعی برای مدیریت لوپوس

۱ هفته پیش

بیشتر...