تیتر برتر |
۳ هفته پیش

معرفی ویژه برنامه های سحر افطار تلویزیون در ماه رمضان 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

معرفی ویژه برنامه‌های سحر و افطار تلویزیون در ماه رمضان 1400

به گزارشتیتربرتر؛ چیزی تا رسیدنماه مبارک رمضان ۱۴۰۰باقی نمانده، روزهایی که در کنار حال و هوای خاصی که دارند، مدت‌هاست سحر و افطارهایش با یک تدارک ویژه گره خورده‌اند.

تلویزیون و رادیو، دو رسانه‌ای هستند که هرسال همزمان با این روزها، در سحر و افطار با ویژه‌برنامه‌هایی که دارند، با روزه‌داران همراهی می‌کنند. قالب و فضای کلی هرکدام از این برنامه‌ها دیگر جا افتاده و تا حدی برای مخاطبان آن مشخص است، اما جزئیات این ماجرا از مواردی است که هر سال با تغییرات زیادی در شیوه اجرا، مهمانان، قصه و موضوعی که دنبال می‌کنند، همراه است. اتفاقی که این بار هم در اغلب برنامه‌هایی که از صدا و سیما قرار است روی آنتن بروند، رخ داده است.

ویژه برنامه های سحر و افطار تلویزیون در ماه رمضان 1400

ماه مبارک رمضان، تلویزیون به‌طور ویژه به سحر و افطار می‌پردازد و برای آن برنامه‌های متنوعی را پیش‌بینی کرده است.

ویژه برنامه سحر و افطار شبکه یک سیما

ویژه‌برنامه سحربا عنوان «ماه خدا» با اجرایحسن سلطانیپخش خواهد شد. حجت‌الاسلام رفیعی به‌عنوان کارشناس ثابت برنامه حضور خواهد داشت. قرار است علاوه بر سلطانی، محمدحسین صیرفی مجری تلویزیون که در حسینیه ایران شبکه یک بارها برنامه اجرا کرده، هر سحرگاه دو ساعت قبل از اذان صبح روی آنتن بروند.

برنامه «آفتاب شرقی» هم به صورت زنده روی آنتن خواهد رفت ومیان‌برنامه‌های احکامنیز پخش خواهد شد. در برنامه «درس‌هایی از قرآن»، مناجات‌خوانی‌هایی از قم توسط مهدی سلحشور و هر شب نیز ارتباط با کربلای معلی پخش خواهد شد.

برایویژه‌برنامه افطارنیز برنامه «دعوت» با اجرایحجت‌الاسلام برماییکارشناس حوزه خانواده که به لحاظ محتوایی ویژه‌تر از سال گذشته خواهد بود.

ویژه برنامه سحر و افطار شبکه دو سیما

ویژه‌برنامه سحر؛برنامه سحرگاهی این شبکه با عنوان «دست در دست» و با پویش «مردم‌ماه» از کربلای معلی پخش خواهد شد. سخنرانی‌ها هر روز پس از اذان ظهر و مناجات‌خوانی از ساعت یک بامداد از مشهد مقدس پخش می‌شود.

ویژه برنامه افطار: «آدم‌های خوب شهر» عنوان برنامه ویژه افطار این شبکه است که با اجرایکاظم احمدزادهروی آنتن خواهد رفت.

بر این اساسبرنامه در انتهای الوندکه رنگِ انتخاباتی به خودش گرفته وبرنامه "دست در دست"شنبه و یکشنبه و دوشنبه ساعت 23:30 و "محاکات" منصور ضابطیان سه‌شنبه و چهارشنبه و پنجشنبه ساعت 23:30 ویژه برنامه شبانه شبکه دو سیما خواهند بود.

ویژه برنامه سحر و افطار شبکه سه سیما

ویژه برنامه سحر:برنامه «ماه من»با اجراینجم‌الدین شریعتیو با حضور کارشناسان پخش خواهد شد

برنامه «سمت خدا»هم به صورت زنده پخش خواهد شد. مناجات‌خوانی و سخنرانی‌ها نیز در طول روز پخش خواهد شد.

ویژه برنامه سحر و افطار شبکه پنج سیما

ویزه برنامه سحر: برنامه «خلوتگاه عارفان» عنوان برنامه سحرگاهی این شبکه است که پیش از اذان پخش خواهد شد و امسال «جشن رمضان» نیز متفاوت‌تر از قبل و با هدف کمک مومنانه پخش خواهد شد.

ویژه برنامه افطار: برنامه «عقیق» پیش از افطار روی آنتن خواهد رفت.

این شبکه ویژه‌برنامه افطار به نام «رفیق» را برای مخاطبان نوجوان آماده پخش دارد که در آن با نخبگان علمی گفت‌و‌گو خواهد شد.

ویژه برنامه سحر و افطار شبکه افق

برنامه سحرگاهیاین شبکه با حضور حجت‌الاسلام پناهیان و با موضوع محوریت پخش خواهد شد.

برنامه افطاری به نام "چشمه" با موضوع مسجدمحوری که هر روز از ساعت 19 روی آنتن می‌رود.

جزءخوانی قرآن هر روز ساعت 17 از شبکه افق پخش خواهد شد.

ویژه برنامه سحر و افطار شبکه مستند

امسال دو مستند ویژه ایام ماه مبارک رمضان تولید شده است. از جمله مستند «نور» که در 12 قسمت تولید شده و مستند «یک چکه ماه».

ویژه برنامه سحر و افطار شبکه قرآن

این شبکه ویژه‌برنامه‌های بیشتری دارد. از جملهبرنامه سحرگاهی «مهمان خدا»که به صورت زنده از حرم رضوی پخش خواهد شد. همچنین ارتباط‌های زنده با حرم‌های مطهر در طول شبانه‌روز خواهد داشت.

ویژه‌برنامه افطاراین شبکه با عنوان «ضیافت» به بررسی زندگی علما می‌پردازد که امسال ویژه‌تر از گذشته پخش خواهد شد.

در حوزه تلاوت هم «با مفاخر» عنوان برنامه‌ای است که تلاوت‌های اساتید بزرگ قرآنی در آن پخش خواهد شد. همچنین سخنرانی بزرگانی که مرحوم شده‌اند مثل آیت‌ا... مجتبی تهرانی و مجتهدی تهرانی پخش خواهد شد.

ساعت پخش برنامه‌های جزءخوانی قرآن در تلویزیون

ترتیل و جزء‌خوانی، دعا و مناجات‌خوانی و سخنرانی مذهبی از جمله برنامه های معارفی شبکه‌های سیما به صورت شبانه‌روزی در ماه مبارک رمضان است تا مخاطبان بتوانند براساس سلیقه و گرایش خود و زمانی که در اختیار دارند، بیننده برنامه‌های معارفی رسانه ملی باشند.

برنامه‌های ترتیل‌خوانی بعد از اذان صبح و ارتباط با حرم رضوی از شبکه‌های یک و قرآن آغاز می‌شود و تا افطار هم شبکه‌های دیگر ترتیل‌خوانی دارند که به این ترتیب است:

شبکه یک سیما:از ساعت 10 و 15 دقیقه تا 11 و 15 دقیقه ارتباط مستقیم با حرم رضوی

شبکه دو سیما:ساعت 11 تا 12

شبکه چهار سیما :ساعت 12 تا 13

شبکه آموزش: از نیمه شب تا 1 بامداد

شبکه قرآن:از ساعت 1 بامداد تا 3

ساعت پخش دعا و مناجات‌خوانی در ماه رمضان

شبکه های تلویزیون امسال نیز برنامه‌های ویژه‌ای برای پخش بخش دعا و مناجات دارد. بهط روی که  که بر این اساس است:

شبکه یک سیما:از 23 و 30 دقیقه شب از حرم حضرت معصومه(س) با مداحی حاج مهدی سلحشور

شبکه دو سیما:مداحی محمود کریمی از حرم رضوی

شبکه سه سیما:مداحی میثم مطیعی ساعت یک بامداد

شبکه پنج:مداحی سعید حدادیان از حرم حضرت عبدالعظیم

شبکه قران:ساعت 22 از کربلای معلی، نیمه‌شب مداحی حاج مهدی سماواتی و 2 بامداد مداحی محمد طاری در امامزاده صالح(ع)

سخنرانی‌ها:

برنامه‌ریزی شبکه‌های سیما به گونه‌ای است که مردم بتوانند به صورت شبانه‌روز از سخنرانی‌های مذهبی استفاده کنند. از جمله سخنرانی حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان، حجت‌الاسلام پناهیان و دکتر رفیعی و...

گردآورنده:الهام خلیلی خو#‌فرهنگ #‌هنر منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آشنایی با فیلم هفت سال ده روز کم,معرفی فیلم هفت سال ده روز کم,اسامی بازیگران فیلم هفت سال ده روز کم,معرفی عوامل فیلم هفت سال ده روز کم

لحظاتی پیش

از فروردین 1400 افراد ملزم هستند اطلاعات ملکی خود را در سامانه مربوطه ثبت کنند در غیر این صورت طبق قانون مالیات‌های مستقیم جریمه میشوند .

4 ساعت پیش

یکی از راه‌های ایجاد انرژی مثبت در دکوراسیون این است که  ورودی خانه، نشاط بخش، راحت، گرم، دوستانه، استقبال کننده و جذاب باشد.

5 ساعت پیش

جدول زمان‌بندی واکسیناسیون کرونا در سال 1400,زمان‌بندی واکسیناسیون کرونا در ایران,تزریق واکسن به ۸۰ ساله ها در ۶۵نقطه تهران,شروع فاز دوم واکسیناسیون به صورت پلکانی

12 ساعت پیش

جدیدترین روش ها در درمان افسردگی کدامند,شاید افسردگی فقط یک بار در طول زندگی تان رخ دهد,اما هر فردی مرحله های متعددی از افسردگی را تجربه می کند, در طی این مراحل، نشانه ها بیشتر روزها بروز می کنند و شاید تقریباً هر روز بروز کنن,درتیتربرتر به این بیماری پرداخته ایم با ما همراه باشید

18 ساعت پیش

راه های درمان آنفلوآنزا در زمان بارداری,همانطور که می دانیم بیماری آنفلوآنزا به خودی خود می‌تواند خطرناک باشد اما اگر زنان باردار به آن مبتلا شوند,خطر آن حتی بیشتر هم می‌شود در تیتربرتر به درمان این بیماری پرداخته ایم با ما همراه باشید,توصیه های مهم پیشگیری بیماری آنفلوآنزا برای زنان باردار,زمان واکسن آنفلوآنزا,افراد در معرض خطر آنفلوآنزا,کی باید به دکتر مراجعه کرد

18 ساعت پیش

سریال بچه مهندس5 ساخته می شود,آشنایی با سریال بچه مهندس5,اسامی بازیگران سریال بچه مهندس5,زمان پخش سریال بچه مهندس5,تغییرات جدید بچه مهندس5,

19 ساعت پیش

شکایت از کارفرما بدون قرارداد کتبی هم امکان دارد و قوانین قانون کار و تأمین اجتماعی بر قرارداد شفاهی نیز حاکم است.

دیروز

دوست دارم از راه اصولی و درست وارد دنیای بازیگری شوم, تسلط به زبان عربی دارم ,بیوگرافی فاطمه عمیدی,بازیگر مورد علاقه فاطمه عمیدی

دیروز

اینکه محیط خانه را شلوغ نکنیم یا وسیله‌ای را انتخاب کنیم که به سبک چیدمان ما بیاید، باعث می‌شود سراغ اکسسوری ها در دکوراسیون خانه نرویم.

دیروز

  دورکاری در قانون کار  مربوط به رابطه بین کارمند و کارفرما است این قانون تنها مربوط به کسانی است که برای دولت یا حکومت مشغول به کار هستند.

دیروز

چرا کودکان به حرف والدین گوش نمی دهند,علت بی توجهی کودکان به پدر و مادر,پدر و مادر با کودک چگونه باید برخورد کنند,چرا کودک یکی از والدین را ترجیح می دهد,کودک با چه کارهایی بی توجه می شود,

دیروز

بازیگر نقش میرزا آقاخان نوری در سریال جیران کیست,بیوگرافی بازیگر نقش میرزا آقاخان نوری در سریال جیران,ازدواج امیر جعفری,بیوگرافی ریما رامین فر,بازی امیر جعفری در نقش میرزا آقاخان نوری سریال جیران,اسامی بازیگران سریال جیران,خلاصه داستان سریال جیران,زمان پخش سریال جیران

دیروز

آشنایی با فیلم کلاغ ها,اسامی بازیگران فیلم کلاغ ها,معرفی فیلم کلاغ ها,خلاصه داستان فیلم کلاغ ها,اسامی بازیگران فیلم کلاغ ها,معرفی عوامل فیلم کلاغ ها,مجموعه کارهای شیوا سرمست کارگردان فیلم کلاغ ها

دیروز

آشنایی با انیمیشن گنج اژدها,معرفی انیمیشن سینمایی گنج اژدها,افتخارات انیمیشن سینمایی گنج اژدها,خلاصه داستان انیمیشن سینمایی گنج اژدها,زمان پخش انیمیشن سینمایی گنج اژدها

دیروز

بیشتر...