مجله دلتا |
1 ماه پیش

معرفی آشپزخانه جزیره طراحی آشپزخانه جزیره طراحی جزیره آشپزخانه مجله دلتا

یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی که در منزل بیشتر مورد توجه بانوان قرار می‌گیرد و بیشتر اوقات خود را در آن جا سپری می‌کنند آشپزخانه است. بنابراین نوع طراحی آن بسیار مهم است.
معرفی آشپزخانه جزیره

آشپزخانه جزیره، سبکی از چیدمان آشپزخانه است که پس از طراحی آشپزخانه باز یا اپن به روی کار آمد و اکنون با استقبال خوبی روبرو شده است و طرفداران زیادی در ایران و سایر نقاط دنیا دارد. در این مطلب ازمجله دلتاقصد داریم بهمعرفی آشپزخانه جزیرهو انواع آن می‌پردازیم.

معرفی آشپزخانه جزیره ال شکل

این نوع آشپزخانه مختص آشپزخانه‌های بزرگ است. معمولا یک سوی ال به ظرفشویی یا اجاق گاز و سر دیگر آن به میز غذاخوری با صندلی‌های پایه بلند که به اصلاح بار خوانده می‌شود، اختصاص دارد. در این‌گونه جزیره‌هایآشپزخانهسعی می‌شود سطح میز سرو کمی بلندتر از سطح میز کار باشد و یا اگر هم ‌سطح هستند فاصله آن‌ها از هم زیاد است.

معرفی آشپزخانه جزیره

معرفی آشپزخانه جزیره مستطیلی شکل

برای معرفی آشپزخانه جزیره  می‌توان گفت اولین و کاربردی‌ترین نوع آن، جزیره‌های مستطیل هستند. در جزیره‌های مستطیلی که عرض زیادی دارند معمولا در یک طرف آن اجاق گاز و سینک ظرفشویی قرار می‌گیرد و در طول دیگر میز سرو قرار داده می‌شود. حالا در جزیره‌های با عرض کم، دو طرف عرض مستطیل میز سرو و در یک طرف طول مستطیل اجاق گاز یا ظرفشویی قرار می‌گیرد.

آشپزخانه جزیره گرد

در خانه‌های با دکوراسیون داخلی مدرن استفاده از سطوح منحنی زیاد است که معمولا به صورت هماهنگ با اجزا مختلف خانه استفاده می‌شود. در آشپزخانه‌های با دکوراسیون داخلی مدرن جزیره‌های گرد یا منحنی رایج هستند. این گونه جزیره‌ها معمولا سینک ظرفشویی در جزیره قرار می‌گیرند و اجاق گاز در بخشی از کابینت‌های متصل به دیوار جاگذاری می‌شود. می‌توان در این جزیره‌ها از سینک‌های گرد تک لگنه بیشتر استفاده می‌شود تا هماهنگی بین شکل منحنی جزیره و سینک برقرار شود.

معرفی آشپزخانه جزیره همراه با میز

برای معرفی آشپزخانه جزیره همراه با میز می‌توان گفت که در آن میز سرو نیز قرار می‌گیرد. این جزء از جزیره به سلیقه و درخواست کارفرما اجرا می‌شود. ممکن است صندلی‌های پایه بلند یا کوتاه در آن تعبیه نشود. اگر قصد دارید از جزیره آشپزخانه به عنوان میز استفاده کنید، حتما بخشی را برای قرار گرفتن پا در نظر بگیرید.

جزیره آشپزخانه مبله

این نوع جزیره معمولا محلی برای کار است و یک پیشخوان ثابت است که در بین مثلث کار (اجاق گاز، ظرفشویی و یخچال) قرار می‌گیرد. گاهی جزیره خود جزئی از مثلث کاری می‌شود. در جزیره‌های آشپزخانه مبله معمولا اجاق گاز، سینک ظرفشویی، فر، ماشین ظرفشویی و یخچال دارند و چیزی بیشتر از میز کار به حساب می‌آیند. حال با فاصله‌ای ممکن است جایگاهی برای سرو غذا و چیدن صندلی نیز فراهم شود یا نشود که به سلیقه کارفرما بستگی دارد.

معرفی آشپزخانه جزیره

پیشنهاد مطالعه:مطلباز جذابیت ست کردن فرش و مبل غافل نشویدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهتر است قبل از هر اقدامی برای تغییر مبلمان انواع پارچه‌های رومبلی را بشناسید. این مطلب به نکات انتخاب پارچه برای مبلمان استیل می‌پردازد.

4 روز پیش

برای شما مهم نیست که چه چیزی در اتاق خواب قرار دهید؟ در این مطلب از مجله دلتا به معرفی وسایل ممنوعه در اتاق خواب می‌پردازیم.

5 روز پیش

تختخواب دکوراسیون داخلی اتاق خواب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مطلب چند ایده برای تزیین دیوار پشت تختخواب به شما پیشنهاد کنیم.

5 روز پیش

پارچه حریر جنس نرم، نازک، خنک و لطیفی دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی پرده حریر در دکوراسیون منزل اشاره خواهیم کرد.

6 روز پیش

فرش‌ های گرد در دکوراسیون داخلی ظاهری جذاب و فریبنده دارند و شما به آن‌ها با هر الگو و طرحی که دارند علاقه‌مند می‌شوید.

6 روز پیش

آشپزخانه را می‌توان یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک خانه نامید. در این مطالب از مجله دلتا به بیان روش‌ های بزرگنمایی آشپزخانه کوچک پرداخته می‌شود.

6 روز پیش

آباژور می‌تواند به‌عنوان یک عنصر شیک برای دکوراسیون منزل به‌کار رود. در این مطلب به معرفی انواع آباژور در دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

اتاق پذیرایی مهم‌ترین بخش منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی در مورد چیدمان و دکوراسیون پذیرایی منزل می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

در این مطلب از مجله دلتا نکات چیدن خانه کوچک را بیان می‌کنیم تا بدانید که فضاهای کوچک بهترین فضا برای زندگی هستند.

۱ هفته پیش

همه از رنگ کرم برای دکوراسیون خانه خود استفاده می‌کنند. این مطلب از مجله دلتا به معرفی ایده‌های دکوراسیون داخلی با رنگ کرم می‌پردازد.

۱ هفته پیش

ممکن است بخواهید تغییرات بزرگ و کوچکی را در چیدمان منزل خود انجام دهید. در این مطلب به بیان نکات تغییر دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

اتاق خواب جزو بخش‌هایی است که دکوراسیون آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مطلب به معرفی انتخاب روتختی مناسب برای اتاق‌ خواب می‌پردازد.

۱ هفته پیش

آینه‌ها باعث می‌شوند یک اتاق بزرگ‌تر از آنچه که هست به چشم بیاید. در این مطلب از مجله دلتا تاثیر آینه در خانه کوچک می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

در این مطلب از مجله دلتا رایج‌ترین اشتباهاتی که افراد هنگام انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل خود مرتکب می‌شوند را با شما ‌به‌اشتراک می‌گذاریم.

۱ هفته پیش

ممکن است به فرش‌هایی با پرز بلند نیز برخورد کرده باشید .در این مطلب از مجله دلتا به معرفی فرش پرز بلند در دکوراسیون می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...