مجله دلتا |
1 ماه پیش

نکات چیدمان خانه کوچک چیدمان آپارتمان کوچک دکوراسیون خانه کوچک مجله دلتا

طراحی چیدمان و دکوراسیون خانه ایرانی کوچک دشوار است. بهترین راهکار برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌های کوچک استفاده بهینه از همه فضاهای منزل است.
نکات چیدمان خانه کوچک

امروزه اکثر افراد در یک خانه‌های کوچک زندگی می‌کنند. بیساری از ما دوران کودکی را در خانه‌های بزرگ گذرانده‌ایم اما اکنون خانه‌های ویلایی به منازل آپارتمانی تبدیل شده‌اند و از خانه‌های بزرگ و دلباز دیگر خبری نیست. در این مطلب ازمجله دلتابه بیاننکات چیدمان خانه کوچکمی‌پردازیم.

استفاده از مبل ال در خانه کوچک

از نکات چیدمان خانه کوچک استفاده از مبل ال است. استفاده از مبل ال هم کنج‌های اتاق که معمولا بی استفاده می مانند، پر می‌کند و هم تعداد نفرات بیشتری می‌توانند از مبلمان استفاده کنند. سعی کنید عسلی‌ها را در کناره مبلمان قرار دهید یا از مبلمانی استفاده کنید که دسته‌های آن‌ها به‌عنوان عسلی استفاده می‌شوند. برای خانه‌های کوچک استفاده از مبل‌های ظریف و مخصوصا رنگ روشن مناسب‌تر است. اینمبلمانحجم کمتری از فضا را اشغال می‌کنند. همچنین خانه را روشن‌تر کرده و در نتیجه منزل شما بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد.

نکات چیدمان خانه کوچک

از آینه‌های بزرگ استفاده کنید

از نکات چیدمان خانه کوچک استفاده از آینه‌های بزرگ است. قرار دادن آن در جایی مناسب از خانه مثلا روبروی پنجره یا جلوی درب ورودی، همینطور قرار دادن آینه‌ها به‌طوری که نور را به یکدیگر منعکس کنند، فضای شما را روشن‌تر، زیباتر و بزرگتر می‌کند. بالا بردن نورپردازی منزل بوسیله آینه که نوعی منبع نور محسوب می‌شود. روشن کردن آن به هر طریقی از جمله روشن کردن دیوارها بوسیله رنگ‌های کمرنگ و روشن مانند سبز، آبی یا صورتی کمرنگ نقش بسزایی در دلباز کردن و بزرگ نشان دادن منزل شما دارد.

نکات چیدمان خانه کوچک

کاغذ دیواری با گل‌های کوچک از نکات چیدمان خانه کوچک

یکی دیگر از نکات چیدمان خانه کوچک استفاده از کاغذ دیواری با گل های کوچک است. اشیای بزرگ در خانه های بزرگ حس خوبی را ایجاد می‌کند. استفاده از گلدان بزرگ، مجسمه بزرگ یا قاب‌های سلطنتی بزرگ باعث دلگیر بودن فضا و ایجاد خفقان در خانه می‌شود. بهتر است از کاغذ دیواری‌هایی که گل‌های درشت دارند، استفاده نکنید. طرح مورد نظر شما هرچه گل‌های کوچک‌تری داشته باشد، فضای خانه را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان می‌دهد. در انتخاب قاب‌ها برای دیوار توجه کنید که قاب‌های بزرگ فضا را کوچک‌تر و قاب‌های کوچک فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

کاغذ دیواری با گل‌های کوچک

کم کردن اشیا در چیدمان خانه کوچک

از نکات چیدمان خانه کوچک این این است که از قرار دادن وسایل اضافی در منزل خود خودداری کنید. فضاهایی که تزیینات زیادی دارند ناخودآگاه کوچک‌تر به‌نظر می‌رسند. می‌توانید برای خلوت‌تر کردن و بزرگ‌تر کردن فضا میز تلویزیون را بردارید و با تهیه قفسه برای تلویزیون آن را به یک دیوار وصل کنید و در استفاده از فضا صرفه جویی کنید. بهتر است از وسایل تزیینی تنها به همان اندازه که نیاز است استفاده کنید. دیوار و ویترین های منزل خود را از مجسمه‌ها ووسایل تزیینیکوچک پر نکنید.

کم کردن اشیا در چیدمان

پیشنهاد مطالعه:مطلبپرده پذیرایی را شیک و مدرن کنید!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهتر است قبل از هر اقدامی برای تغییر مبلمان انواع پارچه‌های رومبلی را بشناسید. این مطلب به نکات انتخاب پارچه برای مبلمان استیل می‌پردازد.

1 روز پیش

برای شما مهم نیست که چه چیزی در اتاق خواب قرار دهید؟ در این مطلب از مجله دلتا به معرفی وسایل ممنوعه در اتاق خواب می‌پردازیم.

1 روز پیش

تختخواب دکوراسیون داخلی اتاق خواب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مطلب چند ایده برای تزیین دیوار پشت تختخواب به شما پیشنهاد کنیم.

2 روز پیش

پارچه حریر جنس نرم، نازک، خنک و لطیفی دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی پرده حریر در دکوراسیون منزل اشاره خواهیم کرد.

2 روز پیش

فرش‌ های گرد در دکوراسیون داخلی ظاهری جذاب و فریبنده دارند و شما به آن‌ها با هر الگو و طرحی که دارند علاقه‌مند می‌شوید.

3 روز پیش

آشپزخانه را می‌توان یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک خانه نامید. در این مطالب از مجله دلتا به بیان روش‌ های بزرگنمایی آشپزخانه کوچک پرداخته می‌شود.

3 روز پیش

آباژور می‌تواند به‌عنوان یک عنصر شیک برای دکوراسیون منزل به‌کار رود. در این مطلب به معرفی انواع آباژور در دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

4 روز پیش

اتاق پذیرایی مهم‌ترین بخش منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی در مورد چیدمان و دکوراسیون پذیرایی منزل می‌پردازیم.

4 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا نکات چیدن خانه کوچک را بیان می‌کنیم تا بدانید که فضاهای کوچک بهترین فضا برای زندگی هستند.

4 روز پیش

همه از رنگ کرم برای دکوراسیون خانه خود استفاده می‌کنند. این مطلب از مجله دلتا به معرفی ایده‌های دکوراسیون داخلی با رنگ کرم می‌پردازد.

5 روز پیش

ممکن است بخواهید تغییرات بزرگ و کوچکی را در چیدمان منزل خود انجام دهید. در این مطلب به بیان نکات تغییر دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

5 روز پیش

اتاق خواب جزو بخش‌هایی است که دکوراسیون آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مطلب به معرفی انتخاب روتختی مناسب برای اتاق‌ خواب می‌پردازد.

6 روز پیش

آینه‌ها باعث می‌شوند یک اتاق بزرگ‌تر از آنچه که هست به چشم بیاید. در این مطلب از مجله دلتا تاثیر آینه در خانه کوچک می‌پردازیم.

6 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا رایج‌ترین اشتباهاتی که افراد هنگام انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل خود مرتکب می‌شوند را با شما ‌به‌اشتراک می‌گذاریم.

۱ هفته پیش

ممکن است به فرش‌هایی با پرز بلند نیز برخورد کرده باشید .در این مطلب از مجله دلتا به معرفی فرش پرز بلند در دکوراسیون می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...