مجله دلتا |
1 ماه پیش

نورپردازی آشپزخانه های کوچک نورپردازی آشپزخانه کوچک نور آشپزخانه کوچک مجله دلتا

اگر دارای آشپزخانه کوچک و تاریک هستید با اصول و ایده‌های نورپردازی آشپزخانه، می‌توانید آشپزخانه منزل خود را بزرگ‌تر نشان دهید.
نورپردازی آشپزخانه های کوچک

آشپزخانه قلب تپنده خانه است و پر رفت و آمدترین اتاق خانه محسوب می‌شود. خانم خانه وقت زیادی از روز را در آشپزخانه می گذراند. بنابراین توجه به دکوراسیون و نورپردازی آشپزخانه اهمیت فراوانی دارد. در این مطلب ازمجله دلتاایده‌های جالبی براینورپردازی آشپزخانه‌ های کوچکآورده‌ایم.

استفاده از لوستر و آویزها

برای نورپردازی آشپزخانه کوچک خود از لوستر استفاده کنید. لوسترهای چندتایی، جذابیت بیشتری به فضا می‌دهند. استفاده از ۴ لوستر در بخش کانتر، به این فضا بیش از پیش جلوه می‌دهد. با استفاده از آویزهای طبلی شکل بزرگ، بخش مرکزی اپن آشپزخانه را غرق نور کنید. با این کار دکوری‌های شما بهتر دیده می‌شوند. همچنین آشپزخانه نور کافی خواهد داشت.

نورپردازی آشپزخانه‌ های کوچک

لامپ‌های هالوژن

برای بزرگ‌تر دیده شدن آشپزخانه، با لامپ‌های هالوژن بخش بالای کابینت‌ها را نورپردازی کنید. با این کار، روی سطح کابینت‌های زیرین روشن می‌شود. این نورپردازی ارتفاع سقف را بلندتر نشان می‌دهد. همچنین آشپزخانه دلبازتر می‌شود. نورپردازی خطی در بالای کابینت‌ها موجب درخشان شدن آشپزخانه می‌شود.

نورپردازی آشپزخانه‌ های کوچک

وجود پنجره

پنجره آشپزخانه، یکی از نقاط مهم و تاثیرگذار درآشپزخانه‌است. پنجره در نورپردازی آشپزخانه نقش مهمی ایفا می‌کند. برای ایجاد تعادل نوری درآشپزخانه، وجود دو پنجره به تامین نور کمک می‌کند. اگر آشپزخانه شما دارای پنجره است، جلوی دریافت نور را نگیرید. برای پنجره آشپزخانه، پرده‌ای روشن و نازک سفارش دهید.

پنجره در آشپزخانه کوچک

کف آشپزخانه

کف‌سازی روشن در آشپزخانه، بسیار تاثیرگذار است. همچنین نور را به خوبی در فضا منعکس می‌سازد.

استفاده از سنگ‌های تزئینی

برای انعکاس نور در فضای داخلی آشپزخانه، از سنگ‌های تزئینی براق استفاده نمایید. در این صورت نور در فضای داخلی انعکاس می‌یابد.

استفاده از سنگ های تزئینی

رنگ بدنه آشپزخانه

رنگ‌های روشن و براق، بازتاب فوق العاده‌ای دارند. اگر آشپزخانه شما نورطبیعی ندارد، بدنه آشپزخانه را سفید در نظر بگیرید.

نورپردازی سقف آشپزخانه

برای نورپردازی آشپزخانه‌ های کوچک از سقف‌ها نیز استفاده کنید. طرح چراغ‌های روی سقف و محل قرارگیری آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین باید جهت نور چراغ‌ها را به درستی تنظیم کنید. برای جلوه بهتر سقف آشپزخانه، چراغ هایی که به سمت پایین و بالا نوردهی می‌کنند را اضافه کنید.

نورپردازی سقف آشپزخانه

استفاده از آباژور

برای نورپردازی آشپزخانه‌های کوچک از یکآباژورخاص و به رنگ سفید استفاده کنید. این نوع از آباژورها به آشپزخانه شما زیبایی خاصی می‌بخشند. همچنین نورکافی را به فضا خواهند داد.

نورپردازی مخفی

نورپردازی در دکوراسیون داخلی مدرن، بیشتر به سمت نورپردازی استفاده از نورهای مخفی می‌رود. نورهای مخفی در آشپزخانه در قسمت زیرین و بالای کابینت‌ها قرار می‎‌گیرد. بهتر است به‌طور مستقیم قابل دید نباشند. همچنین انعکاس آن‌ها به کف یا سقف، فضا را روشن می‌سازد.

نورپردازی مخفی

پیشنهاد مطالعه:مطلبروتختی‌های زیبا و جذاب برای دکور اتاق خوابرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهتر است قبل از هر اقدامی برای تغییر مبلمان انواع پارچه‌های رومبلی را بشناسید. این مطلب به نکات انتخاب پارچه برای مبلمان استیل می‌پردازد.

1 روز پیش

برای شما مهم نیست که چه چیزی در اتاق خواب قرار دهید؟ در این مطلب از مجله دلتا به معرفی وسایل ممنوعه در اتاق خواب می‌پردازیم.

1 روز پیش

تختخواب دکوراسیون داخلی اتاق خواب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مطلب چند ایده برای تزیین دیوار پشت تختخواب به شما پیشنهاد کنیم.

2 روز پیش

پارچه حریر جنس نرم، نازک، خنک و لطیفی دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی پرده حریر در دکوراسیون منزل اشاره خواهیم کرد.

2 روز پیش

فرش‌ های گرد در دکوراسیون داخلی ظاهری جذاب و فریبنده دارند و شما به آن‌ها با هر الگو و طرحی که دارند علاقه‌مند می‌شوید.

3 روز پیش

آشپزخانه را می‌توان یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک خانه نامید. در این مطالب از مجله دلتا به بیان روش‌ های بزرگنمایی آشپزخانه کوچک پرداخته می‌شود.

3 روز پیش

آباژور می‌تواند به‌عنوان یک عنصر شیک برای دکوراسیون منزل به‌کار رود. در این مطلب به معرفی انواع آباژور در دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

4 روز پیش

اتاق پذیرایی مهم‌ترین بخش منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی در مورد چیدمان و دکوراسیون پذیرایی منزل می‌پردازیم.

4 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا نکات چیدن خانه کوچک را بیان می‌کنیم تا بدانید که فضاهای کوچک بهترین فضا برای زندگی هستند.

4 روز پیش

همه از رنگ کرم برای دکوراسیون خانه خود استفاده می‌کنند. این مطلب از مجله دلتا به معرفی ایده‌های دکوراسیون داخلی با رنگ کرم می‌پردازد.

5 روز پیش

ممکن است بخواهید تغییرات بزرگ و کوچکی را در چیدمان منزل خود انجام دهید. در این مطلب به بیان نکات تغییر دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

5 روز پیش

اتاق خواب جزو بخش‌هایی است که دکوراسیون آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مطلب به معرفی انتخاب روتختی مناسب برای اتاق‌ خواب می‌پردازد.

6 روز پیش

آینه‌ها باعث می‌شوند یک اتاق بزرگ‌تر از آنچه که هست به چشم بیاید. در این مطلب از مجله دلتا تاثیر آینه در خانه کوچک می‌پردازیم.

6 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا رایج‌ترین اشتباهاتی که افراد هنگام انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل خود مرتکب می‌شوند را با شما ‌به‌اشتراک می‌گذاریم.

۱ هفته پیش

ممکن است به فرش‌هایی با پرز بلند نیز برخورد کرده باشید .در این مطلب از مجله دلتا به معرفی فرش پرز بلند در دکوراسیون می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...