مجله دلتا |
2 روز پیش

تاثیر فرش در چیدمان فضاهای خانه چیدمان فرش در خانه تاثیر فرش در دکوراسیون مجله دلتا

فرش و قالی در خانه ما ایرانی‌ها در دکوراسیون حرف اول را می‌زند. پس باید توجه داشته باشید فقط رنگ و طرح فرش ملاک نیست بلکه باید به این نکته توجه داشت فرش را کجا و چگونه پهن کنید.
تاثیر فرش در چیدمان فضاهای خانه

فرش‌ها تکه‌های مجزایی از پوشش کف هستند که اغلب با حاشیه‌های زیبا و اندازه استاندارد بافته شده و برای پوشاندن کف اتاق به‌کار می‌روند. در این مطلب ازمجله دلتابه بیان نکاتی در مورد چیدمان فرش در معماری داخلی وتاثیر فرش در چیدمان فضاهای خانهمی‌پردازیم.

کارکردهای فرش

فرش در چیدمان فضای داخلی می‌تواند به عنوان عنصر سازمان‌بخش و نظم‌دهنده، پوشش کف، نقطه کانونی یا عنصر تزئینی به‌عنوان تابلو فرش مورد استفاده قرار گیرد. می‌توانیم از آن به عنوان عاملی برای تفکیک فضاهایی مثل نشیمن و غذاخوری از هم استفاده کنیم. نقوش فرش می‌تواند در طراحی لوازم تزئینی، مبلمان، دکوراسیون، طرح و جزئیات معماری داخلی مفید واقع شود.

تاثیر فرش در چیدمان فضاهای خانه

تاثیر فرش در فضای داخلی

فرش می‌تواند کف را به عنصر عمده فضا تبدیل کند. همچنین طرح‌های جهت‌دار فرش می‌توانند باعث کوچک‌تر یا بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شود. پس از اینکه فضایی تعریف شد و فرش مصالح کف انجام شد، نوبت به آن می‌رسد که نسبت به چیدمان لوازم و اثاثیه مرتبط با دکوراسیون داخلی خانه اقدام کنیم.

تاثیر فرش در چیدمان فضاهای خانه

تناسب و چیدمان فرش و مبل

برای آنکه تاثیر فرش در چیدمان فضاهای خانه بیشتر شود باید به تناسب در چیدمان آن توجه کرد.چیدمان فرشو مبل در کنار عناصر دکوراتیو مورد استفاده در فضا از اولین نکاتی است که در چیدمان خانه باید به آن توجه شود. برای نمونه بهتر است در سبک مدرن با مبلمان ساده و بدون تزئینات از فرش‌هایی با حال‌و‌هوای مدرن استفاده کرد.

تناسب و چیدمان فرش و مبل

در سبک روستیک که حال‌و‌هوای روستایی دارد از فرش‌هایی با نقشه‌های ساده مانند گلیم و جاجیم و در سبک کلاسیک از فرش‌هایی با نقشه‌‌های اصیل و سنتی مانند فرش‌هایی با نقشه‌های ایرانی استفاده کنیم.

ست کردن فرش و پرده

نکته بسیار مهم دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد ست کردن فرش و پرده یا ست کردن فرش و مبل با یکدیگر است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید تمامی این عناصر با یکدیگر هماهنگ بوده و یک هارمونی جذاب را ایجاد کرده است.

ست کردن فرش و پرده

چیدمان فرش در دکوراسیون منزل

اتاق‌خواب

هر صبحی که از خواب برمی‌خیزید، نخستین جایی که پایتان را می‌گذارید باید با یک کفپوش مناسب، گرم و نرم پوشیده شده باشد، پس با توجه به ابعاد اتاق و سایز تخت نسبت به انتخاب فرش اقدام کنید.

فرش اتاق خواب

دقت کنید که باید تمام یا بخش اعظم فرش به صورتی که در تصویر نشان داده شده است زیر تخت قرار بگیرد. از فرش‌های گرد یا کوچک که بخشی از فضای پایین تخت را اشغال می‌نماید، استفاده نکنید.

نشیمن

بهتر است در اتاق نشیمن، فرش را طوری قرار دهید که مبلمان به‌طور کامل بر روی آن قرار گیرد. این امر موجب می‌شود که همه اجزای مبلمان اتاق مانند یک گروه عمل کرده و متحد به‌نظر برسند.

فرش نشیمن

حالت دیگر این است که حداقل پایه جلویی مبلمان روی فرش قرار بگیرد. در این حالت همچنان توجه به سمت مرکز اتاق خواهد بود. غیرمعمول‌ترین حالت هم این است که پایه تمام اجزا مبلمان (کاناپه، مبل تک و میز کناری) خارج از فرش باشد.

پیشنهاد مطالعه:مطلببا ترفندهایی ساده مبلمان خانه را نو کنید!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر شما نیز در خانه‌ای با سقف کوتاه زندگی می‌کنید، با مجله دلتا همراه باشید تا با ترفندهای بلندتر نشان دادن سقف کوتاه خانه آشنا شوید.

1 روز پیش

ترفند‌های مختلف باعث می‌شود تا آشپزخانه به یک مکان دنج و گرم تبدیل شود. این مطلب به بیان ایده‌ها و ترفند‌های چیدمان در آشپزخانه می‌پردازد.

1 روز پیش

اگر در خانه شما رنگ‌ها به خوبی با یکدیگر ترکیب نشوند، باعث بی‌نظمی می‌شوند. این مطلب به بیان نکاتی برای ست کردن رنگ مبل و پرده می‌پردازد.

2 روز پیش

آیا انداختن فرش در آشپزخانه مهم است؟ این مطلب می‌خواهیم به صورتی کاملا منطقی مزایا و معایب استفاده از فرش در آشپزخانه را بررسی می‌کند.

3 روز پیش

چیدمان اتاق نشیمن از مهم‌ترین موارد برای زیبایی در خانه محسوب می‌شود.در این مطلب از مجله دلتا به اشتباهات رایج در چیدمان نشیمن می‌پردازیم. 

3 روز پیش

مناسب‌ترین فرش برای خانه فرشی است که ترکیبی از رنگ‌های غالب خانه شما باشد. این مطلب به معرفی مدل‌ های فرش در دکوراسیون خانه می‌پردازد.

4 روز پیش

یکی از وسایل مورد نیاز آشپزخانه های امروزی, میز ناهار خوری است. در این مطلب به بیان نکاتی برای انتخاب میز ناهارخوری مناسب می‌پردازیم.

5 روز پیش

طراحی اصولی و چیدمان پذیرایی بسیار اهمیت دارد. در این مطلب همراه ما باشید تا به بیان نکاتی ارزنده در مورد اصول چیدمان پذیرایی بپردازیم. 

5 روز پیش

برای اینکه خانه‌ای امن و گرم داشته باشید از معجزه پرده‌ها غافل نشوید. در این مطلب به نکات انتخاب پرده مناسب برای خانه پرداخته می‌شود.

5 روز پیش

چه طرح و الگویی برای دکور پشت تلویزیون با کاغذ دیواری مناسب است؟ این مطلب به معرفی ایده‌هایی برای دکوراسیون دیوار تلویزیون می‌پردازد.

6 روز پیش

برای انتخاب رنگ اشتباهاتی بوده که بین طراحان و مردم عادی بسیار رایج است. برای دانستن این اشتباهات انتخاب رنگ در خانه این مطلب را بخوانید.

۱ هفته پیش

یکی از ضروری‌ترین وسایل خانه که باید قبل از هر چیزی تهیه شود، پرده خانه است. این مطلب روش‌های انتخاب پارچه مناسب برای پرده معرفی می‌کند.

۱ هفته پیش

ممکن است که شما به دنبال خرید اولین لوستر خود باشید و تجربه‌ای در این زمینه نداشته باشید این مطلب به نکات مهم برای انتخاب لوستر می‌پردازد.

۱ هفته پیش

فضای نشیمن یکی از بهترین و محبوب‌ترین فضاهای خانه است. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی نکات انتخاب مبل راحتی مناسب پرداخته‌ایم.

۱ هفته پیش

انواع پرده اتاق خواب نسبت به جنس و ضخامتشان، عایق صوتی و گرمایی نیز می‌باشند که این ویژگی‌ها پرده را به گزینه مناسبی برای اتاق می‌کند.

۱ هفته پیش

بیشتر...