مجله دلتا |
1 روز پیش

سقف کوتاه خانه ایده برای سقف های کوتاه سقف های کوتاه مجله دلتا

طراحی خانه‌هایی که سقف کوتاهی دارند بعنوان امری چالش برانگیز برای طراحان داخلی تلقی می‌شود. سقف کوتاه بر افراد تاثیر منفی گذاشته و باعث ایجاد گرفتگی محیط می‌شود.
سقف کوتاه خانه

در برخی از خانه‌ها نیز سقف‌ها از ارتفاع استاندارد کوتاه‌تر است و فضای موجود بسیار تنگ و فشرده بنظر می‌رسد. اگر یک سقف کمتر از ۲.۵ متر ارتفاع داشته باشد، باعث می‌شود تا احساس کنید که دیوارهای موجود در خانه به شما فشار وارد می‌کنند. اگر شما نیز در خانه‌ای با سقف کوتاه زندگی می‌کنید، بامجله دلتاهمراه باشید تا با ترفندهای بلندتر نشان دادنسقف کوتاه خانهآشنا شوید.

رنگ سقف‌های کوتاه را بر روی دیوارها ادامه دهید

اولین روشی که می‌توانید بکار ببرید این است که رنگ سقف را بر روی دیوارها ادامه دهید. این روش در مورد ایجاد خطای دید در مرزهای موجود سقف، روشی بسیار کارآمد است.

 ایده برای سقف‌های کوتاه

اما به چه میزان باید این رنگ را ادامه داد؟ برای این منظور می‌توانید یک سوم و یا حتی یک دوم دیوار را در نظر گرفته و رنگ سقف را بر روی آن ادامه دهید. اگر این کار هماهنگ با سلیقه شما نیست، می‌توانید تنها ۱۰ سانتی متر از دیوار را در نظر گرفته و رنگ سقف را بر روی آن امتداد دهید.

مبلمانی با ارتفاع کوتاه

اگر در مبلمان، مدل‌هایی با ارتفاع کوتاه‌تر را انتخاب کنید، به نوعی خطای دید ایجاد شده و سقف از آن‌چه که هست بلندتر احساس می‌شود. ویژگی دیگر مبلمان کوتاه این است که اگر در مقابل پنجره‌ها قرار بگیرند، مانع از ورود نور طبیعی به داخل خانه نخواهند شد.

برای اینکه چیدمان مبل خانه خود را به درستی انجام دهید، مطلببایدها و نبایدهای چیدمان مبل در خانه شمارا بخوانید.

سقف های کوتاه

 

طراحی‌های عمودی را بکار ببرید

استفاده از تزئینات و چیدمان‌های عمودی بر روی دیوار باعث می‌شود تا سقف از آنچه که هست بلندتر دیده شود. برای این منظور می‌توانید از یک کتابخانه عمومی استفاده کنید. همچنین شلف‌ها، قفسه‌های دیواری، قاب عکس‌ها و تابلوها را به شکل عمودی بر روی دیوار نصب کرده و تا سقف آن‌ها را ادامه دهید.

طراحی‌های عمودی

از پرده‌ها کمک بگیرید

پرده‌ها را به چوب پرده‌هایی آویزان کنید که به سقف متصل می‌شوند. یا در نزدیک‌ترین فاصله به سقف آن‌ها را نصب کنید. این‌گونه چشم بیننده دچار خطای دید شده و پنجره و ارتفاع سقف را از آن‌چه که هست بزرگ‌تر احساس خواهید کرد. ارتفاع پرده نیز در این مورد بسیار تاثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل بهتر است که ارتفاع پرده ها را از سقف تا کف زمین در نظر بگیرید.

از پرده‌ها کمک بگیرید

استفاده از خطوط عمودی

بدون شک یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین راه‌ها برای بلندتر نشان دادن سقف، استفاده از خطوط و طرح‌های عمودی بر روی رنگ دیوار و یا استفاده از کاغذ دیواری است. خطوط عمودی بدون استثنا در هر مکانی باعث می‌شوند تا ارتفاع آن مکان بلندتر از آن‌چه که هست دیده شود.

پیشنهاد مطالعه:مطلب۷ ترفند کاربردی برای چیدمان آشپزخانهرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ترفند‌های مختلف باعث می‌شود تا آشپزخانه به یک مکان دنج و گرم تبدیل شود. این مطلب به بیان ایده‌ها و ترفند‌های چیدمان در آشپزخانه می‌پردازد.

1 روز پیش

اگر در خانه شما رنگ‌ها به خوبی با یکدیگر ترکیب نشوند، باعث بی‌نظمی می‌شوند. این مطلب به بیان نکاتی برای ست کردن رنگ مبل و پرده می‌پردازد.

2 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا کنار شما هستیم تا به بیان نکاتی در مورد چیدمان فرش در معماری داخلی و تاثیر فرش در چیدمان فضاهای خانه بپردازیم.

2 روز پیش

آیا انداختن فرش در آشپزخانه مهم است؟ این مطلب می‌خواهیم به صورتی کاملا منطقی مزایا و معایب استفاده از فرش در آشپزخانه را بررسی می‌کند.

3 روز پیش

چیدمان اتاق نشیمن از مهم‌ترین موارد برای زیبایی در خانه محسوب می‌شود.در این مطلب از مجله دلتا به اشتباهات رایج در چیدمان نشیمن می‌پردازیم. 

3 روز پیش

مناسب‌ترین فرش برای خانه فرشی است که ترکیبی از رنگ‌های غالب خانه شما باشد. این مطلب به معرفی مدل‌ های فرش در دکوراسیون خانه می‌پردازد.

4 روز پیش

یکی از وسایل مورد نیاز آشپزخانه های امروزی, میز ناهار خوری است. در این مطلب به بیان نکاتی برای انتخاب میز ناهارخوری مناسب می‌پردازیم.

5 روز پیش

طراحی اصولی و چیدمان پذیرایی بسیار اهمیت دارد. در این مطلب همراه ما باشید تا به بیان نکاتی ارزنده در مورد اصول چیدمان پذیرایی بپردازیم. 

5 روز پیش

برای اینکه خانه‌ای امن و گرم داشته باشید از معجزه پرده‌ها غافل نشوید. در این مطلب به نکات انتخاب پرده مناسب برای خانه پرداخته می‌شود.

5 روز پیش

چه طرح و الگویی برای دکور پشت تلویزیون با کاغذ دیواری مناسب است؟ این مطلب به معرفی ایده‌هایی برای دکوراسیون دیوار تلویزیون می‌پردازد.

6 روز پیش

برای انتخاب رنگ اشتباهاتی بوده که بین طراحان و مردم عادی بسیار رایج است. برای دانستن این اشتباهات انتخاب رنگ در خانه این مطلب را بخوانید.

۱ هفته پیش

یکی از ضروری‌ترین وسایل خانه که باید قبل از هر چیزی تهیه شود، پرده خانه است. این مطلب روش‌های انتخاب پارچه مناسب برای پرده معرفی می‌کند.

۱ هفته پیش

ممکن است که شما به دنبال خرید اولین لوستر خود باشید و تجربه‌ای در این زمینه نداشته باشید این مطلب به نکات مهم برای انتخاب لوستر می‌پردازد.

۱ هفته پیش

فضای نشیمن یکی از بهترین و محبوب‌ترین فضاهای خانه است. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی نکات انتخاب مبل راحتی مناسب پرداخته‌ایم.

۱ هفته پیش

انواع پرده اتاق خواب نسبت به جنس و ضخامتشان، عایق صوتی و گرمایی نیز می‌باشند که این ویژگی‌ها پرده را به گزینه مناسبی برای اتاق می‌کند.

۱ هفته پیش

بیشتر...