ایران آنلاین |
2 سال پیش

قطعی برق منجر به قطعی اینترنت همراه شد ایران آنلاین

قطعی برق منجر به قطعی اینترنت همراه شد

به دنبال خاموشی و قطعی شبکه برق در مناطق مختلف، ارتباط کاربران تلفن همراه نیز در مناطقی از تهران قطع شده است.

طی دو روز اخیر، کاربران بسیاری ازقطعیآنتن دهی و عدم دسترسی بهاینترنتتلفن همراه همزمان باقطعی برقدر مناطق مختلف تهران خبر داده اند.

به نظر می‌رسد به دنبال قطعی و خاموشی در شبکه برق سراسری، آنتن‌های BTS تلفن همراه نیز از کار می‌افتند و در این زمان امکان ارتباط رسانی به کاربران فراهم نخواهد بود.

این در حالی است که آنتن‌های BTS هنگام بروزقطعیبرق به طور اتوماتیک از باتری اضطراری استفاده می‌کنند و گفته می‌شود که برق مورد نیاز آن‌ها بسته به نوع باتری می‌تواند مدت ۵ تا ۶ ساعت تأمین شود.

با این حال بروز اختلال در تلفن همراه برخی از مشترکان در مناطق مختلف تهران، نشان می‌دهد که باتری آنتن‌های BTS اپراتورها کارآیی لازم را نداشته است. این باتری‌ها یا ظرفیت کمی دارند و یا اینکه مستهلک شده اند و برای آنها جایگزینی در نظر گرفته نشده است.

پیگیری خبرنگار مهر از اپراتورهای موبایل ضمن تأیید این نکته، حاکی از آن است که ظرفیت همه باتری‌ها به یک اندازه نیست و هر کدام دارای شرایط خاص خود هستند که ممکن است در یک منطقه با وجود قطعی مکرر برق، امکان تأمینبرقاز طریق باتری به مدت زیاد فراهم نشود.

اپراتورها می‌گویند که قطعی مکرر برق آن‌هم در فواصل کوتاه سبب می‌شود که برخی از باتری‌ها امکان شارژ مجدد نداشته باشند. از سوی دیگر باتری آنتن‌های BTS با توجه به میزان استفاده از خدمات VOICE یا دیتا، مدت زمان متفاوتی برای تأمین انرژی دارند.

در نهایت اینکه اپراتورها پاسخگویی به چرایی قطعی ارتباطات در زمانقطع برقرا وظیفه رگولاتوری می‌دانند.

با این حال این سوال از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مطرح است که استاندارد در نظر گرفته شده برای تأمین برق آنتن‌های BTS به چه میزان است و اپراتورها مطابق با این استانداردها تا چه زمانی موظف به سرویس دهی به مشترکان هستند و اینکه مسئولیت قطعی ارتباط مشترکان بدون اطلاع رسانی قبلی در این روزها برعهده کیست و نحوه جبران خسارات ناشی از این قطعی ارتباط، چگونه خواهد بود؟/مهر#‌اخبار منبع: ایران آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران گفت: دارو‌های هموفیلی حداکثر تا ۶ روز در انبار می‌مانند و این یک فاجعه است.

یک ربع پیش

پرسپولیس طلسم شش هفته ای خود را شکست و بالاخره در هفته دوازدهم به برد برابر هوادار دست پیدا کرد.

نیم ساعت پیش

وزیر امور خارجه در نشست «انجمن دوحه» گفت عملیات ۷ اکتبر نتیجه ۷۰ سال اشغالگری رژیم صهیونیستی است.

نیم ساعت پیش

بد نیست بدانید سال‌ها پیش به‌ قدر مرور خاطرات، در خانه بزرگترهای فامیل، دو سنگ بزرگ دایره‌ای شکل بود که به آن "دستاس" می‌گفتند. اگرچه عمر من هم به استفاده از این ابزار قدیمی برای آرد کردن گندم قد نمی‌دهد اما شنیده بودم از سختی‌هایی که در قدیم برای همه‌چیزها از آرد کردن گندم و پختن نان و... متحمل می‌شدند اما با همه این سختی‌ها پر از شیرینی‌هایی بوده است.

نیم ساعت پیش

فرمانده انتظامی شهرستان میناب از اجرای ارتقای امنیت اجتماعی در تفرجگاه های میناب خبر داد.

نیم ساعت پیش

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود از برگزاری جشن «پاییزانه» موسیقی با حضور هنرمندان در این شهرستان خبر داد.

نیم ساعت پیش

سعید آقایی مدافع باتجربه فوتبال ایران با شکایت از باشگاه فولاد خوزستان این تیم لیگ برتری را محکوم کرد.

یک ربع پیش

تیم فوتبال استقلال شش سال است که موفق به شکست پرسپولیس در دربی‌های لیگ برتر نشده است.

نیم ساعت پیش

رئیس اداره آموزش و مشارکت‌های مردمی حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه پرندگان یکی از مهمترین شاخص‌های حیات وحش در دنیا هستند، گفت: تعداد ۵۳۳ گونه پرنده در ایران وجود دارد که از این میان ۶۰ درصد از پرندگان کشور در گیلان مشاهده می‌شوند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...