مجله دلتا |
2 روز پیش

ست کردن رنگ مبل پرده ست کردن رنگ پرده مبل رنگ مناسب پرده مجله دلتا

ست کردن مبلمان و پرده تنها به این معنی نیست که آن‌ها را دقیقا به یک رنگ انتخاب کنیم. پرده و مبلمان می‌توانند در یک طیف رنگی بوده یا مکمل یکدیگر باشند.
ست کردن رنگ مبل و پرده

اگر می خواهید خانه‌ای منظم داشته باشید که همه اجزا به‌طور مناسبی با یکدیگر در ارتباط باشند، باید طرز درست ترکیب کردن رنگ‌ها با یکدیگر را جدی بگیرید. در صورتی که در خانه شما رنگ‌ها به خوبی با یکدیگر ترکیب نشوند، باعث ایجاد بی‌نظمی در خانه می‌شوند. در این مطلب ازمجله دلتابه بیان نکاتی برایست کردن رنگ مبل و پردهپرداخته می‌شود.

آیا باید پرده و مبلمان منزل هماهنگ شوند؟

رنگ پرده را با مبلمان خانه ست کنید تا چیدمانی منظم به خانه خود ببخشید. اگر علاوه بر رنگ، جنس و بافت پرده‌ها را مانند مبلمان انتخاب کنید نتیجه بسیار جذاب‌تر خواهد شد. به عنوان مثال اگر مبلمان شما از جنس مخمل است سعی کنید قسمتی از پرده‌ها را از جنس مخمل تهیه کنید.

ست کردن رنگ مبل و پرده

روش های ست کردن مبلمان با پرده

سبک دکوراسیون خانه

برای خرید پرده ابتدا باید سبک دکوراسیون خانه را در نظر بگیرید. اگر از مبلمان سلطنتی استفاده می‌کنید بهتر است از پرده‌های سلطنتی و پر زرق و برق نیز استفاده کنید و از والان‌های طرح‌دار نیز برای آن‌ها اسنفاده کنید. اگر دکوراسیون خانه شما مدرن است پرده را نیز باید مدرن انتخاب کنید تا به درستی با مبلمان شما ترکیب شود.

ست کردن رنگ مبل و پرده

ست کردن پرده طرح‌دار با مبل ساده

استفاده درست از پرده‌های گل‌دار در خانه، نشاط ایجاد می‌کند و حس طراوت و تازگی به فرد می‌بخشد. در صورتی که از پرده‌های گل‌دار استفاده می‌کنید بهتر استمبلمانشما ساده بوده و طرحی نداشته باشند.

پرده طرح‌دار با مبل ساده

به‌طور مثال اگر مبلمان شما به رنگ آبی هستند، پرده‌هایی را انتخاب کنید که گل‌های آبی دارند یا پس زمینه‌ای آبی با گل‌های رنگارنگ دارند. اگر مبلمان شما به رنگ خنثی هستند شرایط فرق می‌کند. برای مبلمان طوسی بهتر است پرده‌هایی را انتخاب کنید که کمی رنگ در آن‌ها باشد.

ست کردن پرده با مبل طرح‌دار

یکی از روش‌های ست کردنرنگ مبلو پرده این است که برای مبلمان طرح‌دار باید از پرده‌های ساده استفاده کنید تا فضا بیش از حد شلوغ نشود. برای رنگ پرده، می‌توانید از بین رنگ گل‌های مبل خود انتخاب کنید. اگر مبلمان شما دارای گل‌های سبز و قرمز است، پرده را به رنگ سبز تهیه کنید زیرا رنگ قرمز نیز باعث می‌شود، فضا شلوغ شود.

پرده با مبل طرح‌دار

اگر به پرده‌های ساده علاقه‌ای ندارید، می‌توانید یک پرده کناره گل‌دار نیز در کنار پرده‌های ساده خود بیاویزید اما بیشتر از وسایل طرح‌دار استفاده نکنید. اگر کاغذ دیواری های شما طرح‌دار هستند، پرده کناره گل‌دار را به طور کل فراموش کنید و فقط به دنبال پرده‌های ساده بروید.

ست کردن پرده با مبلمان خنثی

بسیاری از خانه‌های ایرانی مبلمانی به رنگ‌های کرم، طوسی و خاکستری دارند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، پرده‌ها را باید طوری انتخاب کنید که خانه را سرد و بی‌روح نکرده و به فضا گرما ببخشند.

ست کردن پرده با مبلمان خنثی

برای مبلمان خنثی نیازی نیست که پرده‌ها در همان رنگ یا طیف رنگی باشند. می‌توانید از طیف رنگ‌های مختلف استفاده کنید. همچنین با استفاده از پرده‌های جیغ تضادی ایجاد کنید که تمامی توجه را به خود جلب کند یا از رنگ‌های کمرنگ استفاده کنید تا یک هارمونی آرامش‌بخش در خانه ایجاد کنید.

پیشنهاد مطالعه:مطلبناگفته‌های طلایی از چیدمان فرش که باید بدانید!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر شما نیز در خانه‌ای با سقف کوتاه زندگی می‌کنید، با مجله دلتا همراه باشید تا با ترفندهای بلندتر نشان دادن سقف کوتاه خانه آشنا شوید.

1 روز پیش

ترفند‌های مختلف باعث می‌شود تا آشپزخانه به یک مکان دنج و گرم تبدیل شود. این مطلب به بیان ایده‌ها و ترفند‌های چیدمان در آشپزخانه می‌پردازد.

1 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا کنار شما هستیم تا به بیان نکاتی در مورد چیدمان فرش در معماری داخلی و تاثیر فرش در چیدمان فضاهای خانه بپردازیم.

2 روز پیش

آیا انداختن فرش در آشپزخانه مهم است؟ این مطلب می‌خواهیم به صورتی کاملا منطقی مزایا و معایب استفاده از فرش در آشپزخانه را بررسی می‌کند.

3 روز پیش

چیدمان اتاق نشیمن از مهم‌ترین موارد برای زیبایی در خانه محسوب می‌شود.در این مطلب از مجله دلتا به اشتباهات رایج در چیدمان نشیمن می‌پردازیم. 

3 روز پیش

مناسب‌ترین فرش برای خانه فرشی است که ترکیبی از رنگ‌های غالب خانه شما باشد. این مطلب به معرفی مدل‌ های فرش در دکوراسیون خانه می‌پردازد.

4 روز پیش

یکی از وسایل مورد نیاز آشپزخانه های امروزی, میز ناهار خوری است. در این مطلب به بیان نکاتی برای انتخاب میز ناهارخوری مناسب می‌پردازیم.

5 روز پیش

طراحی اصولی و چیدمان پذیرایی بسیار اهمیت دارد. در این مطلب همراه ما باشید تا به بیان نکاتی ارزنده در مورد اصول چیدمان پذیرایی بپردازیم. 

5 روز پیش

برای اینکه خانه‌ای امن و گرم داشته باشید از معجزه پرده‌ها غافل نشوید. در این مطلب به نکات انتخاب پرده مناسب برای خانه پرداخته می‌شود.

5 روز پیش

چه طرح و الگویی برای دکور پشت تلویزیون با کاغذ دیواری مناسب است؟ این مطلب به معرفی ایده‌هایی برای دکوراسیون دیوار تلویزیون می‌پردازد.

6 روز پیش

برای انتخاب رنگ اشتباهاتی بوده که بین طراحان و مردم عادی بسیار رایج است. برای دانستن این اشتباهات انتخاب رنگ در خانه این مطلب را بخوانید.

۱ هفته پیش

یکی از ضروری‌ترین وسایل خانه که باید قبل از هر چیزی تهیه شود، پرده خانه است. این مطلب روش‌های انتخاب پارچه مناسب برای پرده معرفی می‌کند.

۱ هفته پیش

ممکن است که شما به دنبال خرید اولین لوستر خود باشید و تجربه‌ای در این زمینه نداشته باشید این مطلب به نکات مهم برای انتخاب لوستر می‌پردازد.

۱ هفته پیش

فضای نشیمن یکی از بهترین و محبوب‌ترین فضاهای خانه است. در این مطلب از مجله دلتا به بررسی نکات انتخاب مبل راحتی مناسب پرداخته‌ایم.

۱ هفته پیش

انواع پرده اتاق خواب نسبت به جنس و ضخامتشان، عایق صوتی و گرمایی نیز می‌باشند که این ویژگی‌ها پرده را به گزینه مناسبی برای اتاق می‌کند.

۱ هفته پیش

بیشتر...