تیتر برتر |
4 روز پیش

راه های درمان سکسکه نوزادان سایت تیتربرتر TitreBartar com

راه های درمان سکسکه نوزادان

تیتربرتر:به عنوان والدین، دانستن و درک هر چیز کوچکی در مورد کودک شما وظیفه شما است. یکی از مواردی که بسیار رایج است اما هنوز اطلاعات زیادی در مورد آن نداریم سکسکه است. در حالی کهسکسکهدر بزرگسالان اغلب موضوع جوک است. همانطور که ما آن را به عنوان نشانه ای از دلتنگی نزدیک و عزیز خود در نظر می گیریم، در نوزادان، کمی متفاوت است. از آنجا که بدن آنها بسیار کوچک و شکننده است، سکسکه نوزاد می تواند باعث تکان خوردن شود که می تواند باعث ناراحتی آنها شود.

نوزاد می تواند در سنین بزرگسالی و گاهی حتی بیشتر اوقات سکسکه کند. همانطور که بدن آنها هنوز به روند معمول تنفس عادت کرده است. یک مادر جوان ممکن است نگران دیدن نوزاد خود در ناراحتی مشابه باشد. اما در اینجا ما باید به آنها کمک کنیم تا در مورد این پدیده رایج آرامش پیدا کرده و درک کنند. بنابراین، بیایید بیاموزیم و دریابیم که سکسکه نوزاد چیست و چرا وجود دارد.

سکسکه نوزاد در دوران بارداری

هنگامی که نوزاد تمرین تنفس را شروع می کند، دیافراگم او حرکات کوچکی انجام می دهد. این حرکات کوچک باعث سکسکه می شود در حالی که کودک هنوز در رحم است. سکسکه نوزاد در رحم بارداری پدیده ای است که ممکن است تعداد کمی از آن را دائما تجربه کنند. مادران دیگر ممکن است به طور کلی این سکسکه جنین را تجربه نکنند.

علل و علائم سکسکه نوزاد

هرگونه فشار بر دیافراگم می تواند باعث اسپاسم شود که در نهایت منجر به سکسکه نوزادان می شود.

در اینجا برخی از دلایل رایج دیگر ذکر شده است:

1. تغذیه بیش از حد

تغذیه زیاد باعث ایجاد فشار بر بدن نوزاد می شود. از آنجا که بدن هنوز آمادگی لازم برای خوردن بیشتر از حد نیاز غذا را ندارد. این فشار باعث سکسکه نوزاد می شود.

2. تغذیه سریع

در حالی که تغذیه بیش از حد می تواند تأثیرات بدی بر بدن نوزاد بگذارد، بنابراین تغذیه سریع نیز ممکن است. اغلب به ما گفته می شود که به آرامی و با حوصله به نوزاد شیر دهید زیرا او هنوز در حال یادگیری دریافت صحیح غذا است. تغذیه سریع دوباره بردیافراگمفشار می آورد که منجر به سکسکه نوزاد می شود.

3. آروغ زدن کودک

مهمترین کاری که باید بعد از تغذیه نوزاد انجام دهید این است که مطمئن شوید آروغ می زند. تنها زمانی که نوزادآروغمی زند می توان فهمید که بدن او غذا را پذیرفته است. همچنین هرگونه گاز از طریق آروغ آزاد می شود و از سکسکه جلوگیری می کند.

4. موهای شلخته

شاید خیلی ها این را ندانند، اما حتی یک تار مو که مدام در گوش یا گردن نوزاد می تپد، می تواند باعث سکسکه شود. به دلیل احساس ناهموار که باعث تحریک آنها می شود و سپس منجر به سکسکه می شود.

نکات و ترفندهای پیشرفته برای جلوگیری از سکسکه

بسیار مهم است که دلایل متداول را در نظر داشته باشیم. چرا کودک دچار سکسکه می شود زیرا این می تواند به شما کمک کند تا دریابید که هنگام سکسکه نوزاد چه باید بکند. در اینجا چند نکته و ترفند ساده برای سکسکه نوزاد وجود دارد:

الف) آب

آب خوردن یک گزینه شناخته شده است که توسط مادران ترجیح داده می شود. هنگامی که نوزاد آنها در حال گذر از هر نوع فاز تغییر و در این حالت سکسکه است. این به رهایی هرگونه ناراحتی و سوزش کمک می کند.

ب) منتظر بمانید

این امکان وجود دارد که بسیاری از مردم این را می دانند اما به اندازه کافی صبور نیستند. انتظار بهترین راهنمایی است تا به کودک اجازه دهید به حالت عادی خود که حالت سکسکه ندارد بازگردد، زیرا این حالت از بین می رود.

ج) پستانک

در حالی که پستانک برای نوزاد چیز چندان خوبیبه دلیل افسانه های مربوط به عادت نوزادان به شیر خوردن محسوب نمی شود. اما پستانک در واقع برای آرام کردن نوزاد بسیار مفید و مفید است.

د) آروغ زدن

خوب، شناخته شده و ترفند بسیار رایج این است که اجازه دهید کودک آروغ بزند، آروغ هر گونه فشاری را بر دیافراگم نوزاد و همچنین غذای او در یک راستا ایجاد می کند.

آیا سکسکه طبیعی است یا خطرناک؟

ابتلا به سکسکه کاملاً طبیعی است. هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا آنها خطرناک نیستند. تغییرات در بدن و الگوی تنفس منجر به سکسکه می شود. در حالی که معمولاً سکسکه ایجاد می شود، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که نوزاد هرگز دچار سکسکه نمی شود. در این مورد نیز والدین یا سرپرست نباید نگران باشند زیرا همه نوزادان شبیه هم نیستند، بنابراین بدن یا عادات غذایی او نیز چنین نیست.

آیا نیازی به مشورت با پزشک وجود دارد؟

در صورتی که نوزاد سکسکه خود را قطع نکند باید با پزشک مشورت شود. سکسکه ثابت است و باعث ایجاد ناراحتی در نوزاد می شود و یا اگر باعث ایجاد تف زیاد می شود. در این مواقع، توصیه می شود در اسرع وقت با پزشک مشورت کنید. به طوری که آنها می توانند هر دلیل احتمالی دیگری برای سکسکه را تشخیص دهند و در نتیجه راه حل مناسب تری ارائه دهند.

چگونه سکسکه را فوراً متوقف کنیم؟

اگر بیرون از منزل هستید، در یک رویداد شرکت کنید و نوزاد شروع به آروغ زدن کند. شما بی خبر مانده اید و در فکر این هستید که چگونه می توانید بلافاصله به کودک خود در برابر تحریکش کمک کنید. سپس تنها چیزی که نیاز دارید پستانک و ترفندهای آروغ زدن است.

پستانک به آرامش نوزاد کمک می کند. جویدن و نیش زدن آنها نیز باعث می شود توجه نوزاد از ناراحتی ناگهانی او دور شود.

پستانک به خلاص شدن از استرسی که بدن نوزاد احساس می کند کمک می کند و به تسکین فوری آن کمک می کند.

آروغ زدن نوزاد یکی دیگر از راه های متوقف کردن فوری سکسکه نوزاد است. هر نوع فشاری را که بدن نوزاد در اثر پرخوری یا سریع غذا خوردن احساس می کند، برطرف می کند. آروغ زدن همچنین هرگونه غذای اضافی را که ممکن است باعث ناراحتی و سوزش شود آزاد می کند.

ابتلا به سکسکه یک پدیده طبیعی است که می توان آن را به روش های مختلف درمان کرد. سکسکه در صورتی که بسیار ثابت و ناگهانی باشد می تواند کشنده باشد. زیرا احتمال خفگی هنگام غذا خوردن وجود دارد. با کمک این راه حل های ساده، می توانیم از نوزادان مراقبت کرده و بهتر یاد بگیریم.

*این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما می‌باشد و به هیچ وجه به منظور توصیه پزشکی یا درمانی نیست، لطفا برای دریافت اطلاعات دقیق به پزشکتان مراجعه کنید.

​​​​​​​نویسنده: زهرا فرامرزی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیا زمان بارداری واریس نگران کننده است؟ چگونه می توان با دقت از آن مراقبت کرد و روش درمان این سطوح متورم چگونه است؟

4 ساعت پیش

ماسک صورت عسل برای درخشندگی پوست، مزایای ماسک سفیده تخم مرغ, مزایای ماسک گوجه فرنگی, ماسک های صورت جو دوسر

4 ساعت پیش

سارا احمدیان در سریال شب بیدار در کنار بازیگرانی همچون عبدالرضا اکبری، فریبا متخصص، مهدی سلوکی، پویا امینی، بهزاد خداویسی بازی می کند.

5 ساعت پیش

آیا می توانید فقط در 1 هفته وزن خود را افزایش دهید؟ بسیاری از مردم فکر می کنند که چگونه ممکن است اما درست است. اکثر مردم در مورد کاهش وزن صحبت می کنند، اما افراد کمی هستند که به موضوع افزایش وزن علاقه مند باشند. 

11 ساعت پیش

بیوگرافی بازیگران سریال بامداد خمار, بیوگرافی ابراهیم ایرج زاد کارگردان بامداد خمار, زمان پخش سریال بامداد خمار, خلاصه داستان سریال بامداد خمار, اسامی بازیگران سریال بامداد خمار

12 ساعت پیش

سریال شب بیدار به کارگردانی رضا ابوفاضلی با بازی بازیگرانی چون پرویز فلاحی پور،عبدالرضا اکبری،فریبا متخصص،شیوا خسومهر،از شبکه دو پخش می شود.

12 ساعت پیش

موضوع بخشیدن جرم خیانت، از دو دیدگاه قابل تامل و بررسی است در این مطلب از مجله دلتا به موضوع بخشش خیانت می‌پردازیم.

17 ساعت پیش

یعقوب ظروفچی، خواننده سرشناس موسیقی ترکی آذربایجانی در اثر ابتلا به کویید-۱۹ درگذشت.

دیروز

رویا جاویدنیا در سریال بعد از آزادی بازی می کند سریال بعد از آزادی از شبکه یک جایگزین سریال افرا شده که این سریال از ساعت 10:30 دقیقه شب پخش می شود.

دیروز

شايد حتي بهترين اثر سينماي ما متری شیش و نیم در بين اين‌گونه فيلم‌هاست. بعيد مي‌دانم در نيم ساعت، سه‌ربع اول تماشاي فيلم، کسي به ساعتش نگاه کرده باشد.

دیروز

شهاب حسینی برای بازی در فیلم اولین برف بهترین بازیگر مرد جوایز سالانه سینمای فنلاند (یوسی) شد.

دیروز

پروانه نمایش تازه ترین اثر سعید سهیلی صادر شده است و قرار است گشت ارشاد ۳ به زودی در سینماهای سراسر کشور کران شود.

دیروز

بازی پردیس پورعابدینی در فیلم بی مادر, مصاحبه با پردیس پورعابدینی, اینستاگرام پردیس پورعابدینی, نقش مانلی مقدم در سریال آقازاده, بیوگرافی پردیس پورعابدینی

دیروز

المیرا دهقانی در سریال بعد از آزادی در نقش شیدا بازی کرده و سریال بعد از آزادی هر شب از شبکه یک ساعت 10:30 جایگزین سریال افرا شده است.

دیروز

در این مقاله چندین داروی خانگی برای تیرگی داخلی ران توضیح داده شده است که به از بین بردن رنگ های تیره کمک می کند.

1 روز پیش

بیشتر...