مجله دلتا |
1 ماه پیش

اشتباهات انتخاب رنگ در خانه اشتباهات رنگ خانه اشتباهات انتخاب رنگ منزل مجله دلتا

اشتباهات رنگ، دکوراسیون خانه را می‌تواند کاملا متفاوت با آنچه در فکر دارید هدایت کند، موضوع مهمی به نام رنگ در چیدمان و تاثیر آن در طراحی داخلی خانه اهمیت ویژه‌ای دارد.
اشتباهات انتخاب رنگ در خانه

با توجه به اینکه تنوع زیادی در رنگ‌ها و سایه‌های آن وجود دارد، ممکن است که افراد انتخابی اشتباه داشته باشند. در این میان یک سری اشتباهات مرتبط با انتخاب رنگ وجود دارد که بین طراحان و مردم عادی رایج‌تر است. برای دانستن ایناشتباهات انتخاب رنگ در خانهو رفع آن‌ها این مطلب ازمجله دلتارا دنبال کنید.

حضور نور را نادیده می‌گیرید

نورپردازی تاثیر زیادی در نحوه به‌نظر رسیدن و حس یک اتاق دارد. اگر نورپردازی اتاق را در نظر نگیرید، احتمال این وجود دارد که سایه‌های متفاوت با آنچه که قصدش را داشتید، ایجاد کنید. قبل از اینکه رنگی را انتخاب کنید، چند نمونه بگیرید.

بعد نمونه‌ها را در نقاط مختلف اتاق قرار داده و تاثیر نور بر روی آن را در طول روز تماشا کنید. شاید متوجه شوید که رنگ و سایه‌های روشن‌تر یا تیره‌تر از آنچه که انتظارش را داشتید، پیدا می‌کند.

اشتباهات انتخاب رنگ در خانه

تعادل بین رنگ‌ها را فراموش می‌کنید

از اشتباهات انتخاب رنگ در خانه این است که تعادل بین رنگ‌ها را در نظر نمی‌گیرید. وقتی در اتاق از چند رنگ استفاده می‌کنید، باید به تعادل میان آن‌ها توجه داشته باشید. بهتر است رنگ‌های برجسته و رنگ‌های کم‌رنگ و خنثی در بخش‌های مختلفی از اتاق استفاده شوند. با این حال اگر هر کدام از این ترکیب رنگی‌ها بیش از حد استفاده شده باشند و در این صورت فضا یا خیلی شلوغ می‌شود یا خیلی کسل کننده به‌نظر می‌رسد.

اشتباهات انتخاب رنگ در خانه

در این مواقع باید از قانون ۱۰-۳۰-۶۰ استفاده کنید. این قانون نشان می‌دهد که در طرح رنگی‌ شما چند درصد از اتاق باید توسط هر سایه احاطه شود. ۶۰درصد اصلی رنگ پایه‌ شما بوده و معمولا رنگی خنثی است. ۳۰ درصد رنگ ثانویه‌ بوده که چیزی میانه است و ۱۰ درصد رنگی است که از تمامی رنگ‌ها برجسته‌تر است.

هر اتاق را جداگانه طراحی می‌کنید

ممکن است منطقی به‌نظر برسد که هر اتاق را جداگانه طراحی کنید، چرا که هر اتاقی کاربرد مخصوص به خود را دارد. با این حال بهتر است که به منزل‌ خود نگاهی متحدانه داشته باشید و حین طراحی همه‌ آن را با هم در نظر بگیرید و بدین ترتیب برای تمام اتاق‌ها پالت رنگی مشابه داشته باشید.

اشتباهات رنگ خانه

برای طراحی منزل‌ خود مدنظر داشته باشید که تمام اتاق‌ها با هم در هماهنگی بوده و به‌طور کلی رنگ‌ها در تمام اتاق‌ها با هم نزدیکی و شباهت داشته باشند.

به کنتراست رنگ توجه ندارید

لازم نیست که اتاق‌ها را تماما شبیه هب هم طراحی کنید. وقتی رنگ‌ها بیش از حد به هم شباهت داشته باشند اتاق‌ها چشم را خسته می‌کنند. در این شرایط همه چیز شکل هم است و هیچ چیز جلوه‌ی خاصی ندارد.

کنتراست رنگ در خانه

اما خوشبختانه اگر این اشتباهی است که در طراحی دکوراسیون مرتکب شده‌اید، به راحتی و با اضافه کردنکنتراستمی‌توانید آن را برطرف کنید. راه‌های زیادی برای انجام این کار است. می‌توانید به رنگ دیوار، رنگ یا طرح جدیدی اضافه کرده و یا در رنگ اکسسوری‌هایی مثل کوسن و پرده، تجدید نظر کنید.

پیشنهاد مطالعه:مطلب را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اکنون خانه‌های ویلایی به منازل آپارتمانی تبدیل شده و از خانه‌های بزرگ دیگر خبری نیست. این مطلب به بیان نکات چیدمان خانه کوچک می‌پردازد.

4 ساعت پیش

آشپزخانه جزیره، سبکی از چیدمان آشپزخانه است. در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم به معرفی آشپزخانه جزیره و انواع آن می‌پردازیم. 

دیروز

در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات درباره ست کردن فرش و مبل می‌پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید تا زیبایی را به خانه ببرید.

دیروز

آینه‎‌ از جمله جذاب‌‎ترین لوازم تزئینی است که می‌تواند زیبایی دکوراسیون را افزایش دهد. این مطلب به بررسی نکات آینه کاری منزل می‌پردازیم. 

پریروز

تزیین دیوار اتاق پذیرایی یکی از معضلاتی است که اکثر افراد از آن گلایه می‌کنند. این مطلب ایده‌های طراحی دیوار اتاق پذیرایی را معرفی می‌کند.

پریروز

شما نمی‌توانید اتاق خواب را به هر رنگ و الگویی که دوست دارید، درآورید. در این مطلب به بیان نکات انتخاب رنگ اتاق خواب می‌پردازیم.

پریروز

هر اشتباهی در انتخاب مبل برای فضاهای کوچک می‌تواند فاجعه‌ بزرگی را در پیش داشته باشد. این مطلب به معرفی مبل برای فضاهای کوچک می‌پردازد. 

3 روز پیش

انواع دیوارپوش آشپزخانه با سبک دکوراسیون داخلی هر خانه باید هماهنگ باشد. این مطلب به معرفی انواع دیوارپوش آشپزخانه می‌پردازد.

4 روز پیش

بعضی از افراد استعداد ذاتی خاصی در ست کردن وسایل خانه و تزیین آن دارند. اگر شما از این دسته افراد نیستید، ناامید نشوید.با ما همراه باشید.

5 روز پیش

آیا پیش آمده است که وقتی وارد خانه­‌ای می‌شوید حس بسیار خوبی داشته باشید؟ این مطلب به شما می‌گوید حس خوب و مثبت در منزل خود ایجاد کنید.

5 روز پیش

خرید پرده یکی از مهم‌ترین تصمیمات در طراحی فضای داخلی منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات مهم انتخاب پرده می‌پردازیم.

6 روز پیش

آینه‌های دکوراتیو یک نیاز برای طراحی فضای داخلی هستند، اگر می‌خواهید با انواع مدل آینه‌ های تزیینی در دکوراسیون آشنا شوید با ما همراه باشید.

6 روز پیش

یکی از مهم‌ترین اکسسوری که در اتاق خواب جای می‌گیرد، روتختی است. این مطلب به بیان نکاتی برای انتخاب روتختی مناسب اتاق خواب می‌پردازد.

۱ هفته پیش

شما می‌توانید با خرید وسایل نه چندان قیمتی، حس خوبی به خانه بیاورید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات ارزان برای چیدمان منزل می‌پردازیم. 

۱ هفته پیش

پرده‌های شید این روزها جای خود را در دکوراسیون منازل باز کرده‌اند و به‌عنوان پرده‌ لوکس برای اتاق نشیمن محسوب می‌شوند.

۱ هفته پیش

بیشتر...