مجله دلتا |
6 روز پیش

افزایش روشنایی منزل افزایش روشنایی خانه افزایش نور در خانه افزایش نور منزل مجله دلتا

نورگیر بودن خانه برای همه مهم است چرا که خانه را دلباز و بزرگ نشان می‌دهد. شما می‌توانید با راه‌های متفاوتی میزان نور موجود در خانه را افزایش دهید.
افزایش روشنایی منزل

تغییرات فصلی بر نور خانه تاثیر زیادی می‌گذارند. در طول فصل‌های مختلف نور ورودی به برخی خانه‌ها تغییر می‌کند. وقتی نور خانه کم شود می‌تواند بر روحیه شما اثر داشته باشد. برایافزایش روشنایی منزلتوصیه‌هایی وجود دارد که در این مطلب ازمجله دلتابه آن می‌پردازیم.

تناسب کفپوش و فرش

اگر کفپوش چوبی تیره یا فرش و موکت‌هایی به رنگ تیره دارید توصیه می‌شود فرش یا موکت روشنی روی آن بیندازید و اگر فرش یا موکت تیره دارید آن را تغییر دهید.

افزایش روشنایی منزل

 

دیوارهایی با رنگ روشن

دیوارهای کمرنگ فضای اتاق را کم‌نورتر می‌کنند. اما توجه کنید که لزوما هر رنگی با برچسب سفید درخشان و یا خاکستری قرار نیست، نور خانه را بیشتر کند. خاکستری‌های سرد یا سفیدهای روشن روی دیوار واقعا دلگیر به‌نظر می‌رسند.

این رنگ‌ها فقط در اتاق‌های آفتابی و رو به جنوب بسیار عالی به‌نظر می‌رسند، اما در اتاق‌های تاریک یا رو به شمال این طور نیست. به فکر انتخاب یک رنگ سفید گرم یا یک رنگ بسیار کمرنگ و گرم باشید. صورتی کمرنگ می‌تواند رنگ مناسبی باشد.

افزایش روشنایی منزل

شلوغ کردن دکور خانه

برای افزایش روشنایی منزل سعی کنید تا جایی که می‌توانید دکور خانه را شلوغ کنید. چیزهایی را که دوست دارید در قفسه‌ها بچینید کنار برخی قاب‌ها یک آینه بگذارید که نور را منعکس کند.

نوع مبلمان

به‌طور کلی سعی کنید از مبلمان بزرگ و سنگین اجتناب کنید، اما گاهی اوقات اجتناب‌ناپذیر است. متناسب با اتاق، مبلمان را بچینید. در یک اتاق نشیمن کوچک، مبل کوچک‌تر و صندلی راحتی بیش از یک مبل بزرگ به‌کار می‌آید.

مبل‌هایی با پایه کوتاه‌تر و تختخواب‌های بدون تخته پایه را انتخاب کنید. یک قفسه کتاب با درهای شیشه‌ای نور را منعکس می‌کند. مبلمان چوبی تیره می‌توانند عمق و گرما داشته باشد اما سنگین است. به همین خاطر به رنگ‌کردن آن‌ها فکر کنید.

نوع مبلمان

روشنایی چندلایه

اگر همه آنچه شما دارید یک چراغ آویز مرکزی است، احتمالا حس خوبی ندارد. مرکز آن بسیار روشن است اما دراتاق کم‌نورمی‌شود. اتاقی که لایه‌های نور متفاوت داشته باشد بهتر به‌نظر می‌رسد. از طریق اتصال بیشتر لامپ‌های رومیزی و لامپ‌های مستقل یا چراغ‌های روشن می‌توان نور را لایه‌لایه کرد.

قسمت بالای کمدها (مثلاً در آشپزخانه‌ها یا واحدهای مستقل در اتاق خواب‌ها یا اتاق ‌نشیمن) را روشن کنید تا نور را به سقف بتابانید و روشنایی عمومی را افزایش دهید. از یک نوار LED که می‌تواند به برق وصل شود یا از یک سیستم ساده که توسط یک برق‌کار نصب شده استفاده کنید.

روشنایی چندلایه

مات‌ بودن پنجره‌ها ممنوع

یک جفت پرده کشیده سنگین می‌تواند در صورت کشیدن به عقب تا یک‌سوم پنجره را مسدود کند. نصب یک ریل بلندتر اطمینان از کشیده شدن پرده‌ها از پنجره را فراهم می‌کند. از قرار دادن مبلمان حجیم در مقابل پنجره پرهیز کنید.

تعویض لامپ‌ها

یکی از راه‌های افزایش روشنایی منزل تغییر نوع لامپ است نیز می‌تواند تفاوت ایجاد کند. به دنبال درجه کلوین باشید که نشان‌دهنده درجه حرارت رنگ (نه گرما) لامپ است. هرچه عدد بیشتر باشد، نور سفیدتر می‌شود. ال‌ای‌دی‌های ارزان‌تر با شاخص رنگ پایین‌تر در حدود ۸۰ است، در حالی که نور روز در حدود ۱۰۰ است.

به فکر تهیه خانه خود با چیزهایی باشید که نور را منعکس می‌کنند، مانند آینه و شیشه. آینه دیواری یک آینه روشن است در مقابل پنجره قرار دارد، به این معنی است که شما نور را به داخل اتاق منعکس می‌کنید. هرچه بزرگ‌تر بهتر.

تعویض لامپ‌ ها

پیشنهاد مطالعه:مطلبانتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون خانهرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تغییر اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی می‌تواند راه خوبی برای تغییرهای بزرگی باشد که ما را به هدف تغییر دکوراسیون خانه بدون هزینه می‌رساند.

11 ساعت پیش

داشتن خانه‌ای زیبا دیگر یک رویای دست نیافتنی نیست. در این مطلب از مجله دلتا به بیان قوانین پایه چیدمان منزل می‌پردازیم.

14 ساعت پیش

اتاق پذیرایی بیشترین تاثیر را بر روی افراد ساکن خانه می‌‎گذارد. این مطلب به بیان اشتباهات رایج در دکوراسیون پذیرایی می‌پردازد.

18 ساعت پیش

با برخی از روش‌ها می‌توان فضای منزل را روشن‌تر، پرنورتر و بزرگ‌تر جلوه داد. این مطلب به بیان نکاتی در مورد افزایش روشنایی خانه می‌پردازد.

1 روز پیش

با در نظر داشتن اهمیت بالای طراحی و چیدمان آشپزخانه، در این مطلب از مجله دلتا به بیان اشتباهات در دکوراسیون آشپزخانه می‌پردازیم.

2 روز پیش

راهکارهایی وجود دارد تا شما بتوانید خانه‌های کوچک خود را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهید. این مطلب به راهکارهای چیدمان خانه کوچک می‌پردازد.

2 روز پیش

افراد خانواده بیشتر وقت خود را در اتاق پذیرایی می‌گذرانند. این مطلب به بیان نکاتی برای اصول چیدمان در اتاق پذیرایی می‌پردازد.

3 روز پیش

وجود یک لوستر در اتاق پذیرایی، از بهترین ایده‌ها برای دکوراسیون منزل به‌شمار می‌آید.این مطلب به بررسی انواع لوستر شیک در دکوراسیون می‌پردازد.

3 روز پیش

کاغذ دیواری که محبوب‌ترین نوع دیوارپوش شناخته می‌شود. در این مطلب به بیان نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب پذیرایی می‌پردازیم.

4 روز پیش

همراه ما باشید تا شما را با جدیدترین ایده‌ های چیدمان کوسن روی مبل آشنا شویم. بعد از آن می‌توانید بهترین نوع کوسن را برای مبلمان انتخاب کنید.

5 روز پیش

بسیاری از مردم استفاده از تزیینات در فضای داخلی را امری پر هزینه می‌دانند. در این مطلب همراه باشید تا با اشتباهات در تزیین منزل آشنا شویم.

5 روز پیش

قانون ۱۰-۳۰-۶۰ قانون استفاده از ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون است. با به‌کارگیری قانون ۱۰-۳۰-۶۰ فضایی زیبا و جذاب در منزلتان ایجاد کنید.

6 روز پیش

یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین کارها برای خانم‌های خانه، چیدمان و دکوراسیون منزل است.برای داشتن خانه‌ای زیبا با این مطلب همراه باشید.

۱ هفته پیش

تغییر دکوراسیون منزل بدون هزینه در صورتی امکان‌پذیر است که زمانی که به خرید لوازم منزل اقدام می‌کنید، از بهترین اجناس و کیفیت‌ها انتخاب کنید.

۱ هفته پیش

لوازم تزیینی خانه معمولا از جنس چینی، شیشه، کریستال و استیل ساخته می‌شوند. جاشمعی، دیوارکوب طلایی و... بهترین گزینه‌ پیش روی شماست.

۱ هفته پیش

بیشتر...