تیتر برتر |
۲ هفته پیش

14 درمان خانگی برای درد پاشنه پا علل علائم سایت تیتربرتر TitreBartar com

14 درمان خانگی برای درد پاشنه پا+علل و علائم

به گزارش تیتربرتر:آیا از درد طاقت فرسایی در پاشنه پا اذیت شده اید؟ آیا دویدن یا راه رفتن را به یک کار سخت تبدیل می کند؟ بسیاری از افراد درد پاشنه پا را تجربه می کنند. این یک مشکل شایع است که به دلیلرسوبات کلسیمدر قسمت پایین پاشنه و در نتیجه درد ایجاد می شود. اما دیگر نگران نباشید! ما بهترینداروهای خانگیبرای درد پاشنه پا را که می توانید امتحان کنید به شما ارائه می دهیم.

اما قبل از اینکه به آن قسمت برسید ، اجازه دهید کمی بیشتر بادرد پاشنهپا همراه با علل و علائم مورد نیاز آشنا شویم. آزمایش برخی از داروهای خانگی برای درد پاشنه پا که در این مقاله ذکر شده است به شما کمک می کند تا به این مشکل بپردازید که از تشدید آن جلوگیری می کند.

علت درد پاشنه پا چیست؟

دلایل متعددی باعث درد پاشنه پا می شود. اگر درد پشت پاشنه دارید ،تاندونیت آشیلنامیده می شود. فاشیای پلانتار نام مشکلی است که درست در زیر پاشنه پا ایجاد می شود. برخی از دلایلی که باعث درد پاشنه می شوند عبارتند از:

کمبود مواد معدنی
کتانی نامناسب.
شکستگی ها
تغییر شکل ناخن های پا.
فعالیتهای ورزشی.
ایستادن به مدت طولانی.
وضعیت بد بدن
چاقی
کهنسال.
کفش با کف سفت.
دیابت.

علائم درد پاشنه پا:

برخی از علائم رایج که با درد پاشنه غیر از حاد در پاشنه همراه است عبارتند از:

اگر قسمت پایینی پاشنه پا ملتهب است.
هنگام برخاستن ، درد تشدید می شود.
افزایش درد با گذشت زمان.
اگر پاشنه جلوی انگشتان پا احساس کشیدگی می کند.
اگر قسمت پایینی پاشنه شمامتورماست.
نحوه جلوگیری از خار پاشنه:
مگر اینکه درد پاشنه پا ناشی از یک بیماری زمینه ای مانندآرتروزباشد ، می توانید با رعایت نکاتی از درد جلوگیری کرده و از بروز مجدد آن جلوگیری کنید.

سعی کنید کفش هایی با کفی نرم انتخاب کنید.
از کفش های مناسب استفاده کنید.
با تمرینات کششی منظم ماهیچه های خود را تقویت کنید.
قبل از شرکت در ورزش یا هرگونه فعالیت بدنی ، حتماً بدن خود را گرم کنید.
رژیم متعادل را در برنامه روزانه خود قرار دهید.
ماهیچه های خود را بیش از حد فشار ندهید.
وزن سالم را حفظ کنید.
بهترین داروهای خانگی برای درمان درد پاشنه پا:

در اینجا لیستی از بهترین داروهای درد پاشنه وجود دارد که می توانید برای تسکین سریع آنها امتحان کنید:

1. سرکه سیب:

ACV(سرکه سیب) در بین افرادی که مراقب سلامتی هستند محبوبیت پیدا می کند زیرا برای بدن ما مفید است. سرکه سیب برای درد پاشنه پا با بیرون آوردن کلسیم اضافی از پاشنه به طور موثر عمل می کند. می توانید یک حوله را در آب مخلوط با سرکه سیب خیس کرده و دور پاشنه خود بپیچید.

عناصر:
دو فنجان سرکه سیب.
شش فنجان آب گرم.
آماده سازی:
یک کاسه پر از آب گرم بردارید و آن را با سرکه سیب مخلوط کنید.
برای تسکین فوری پاها را حدود 30 دقیقه خیس کنید.

2. جوش شیرین:

ما اغلب خانه های آشپزخانه خود را از بهترین مواد طبیعی که به درمان بسیاری از بیماری ها کمک می کند ، فراموش می کنیم. جوش شیرین یک درمان خانگی سریع برای درد پاشنه است زیرا به حفظ تعادل PH پوست شما کمک می کند. همچنین به کاهش رسوبات کلسیم در پاشنه کمک می کند.

عناصر:
جوش شیرین نصف قاشق غذاخوری.
یه کمی آب.
آماده سازی:
جوش شیرین و آب را در یک کاسه مخلوط کرده و یک خمیر تشکیل دهید.
خمیر را روی ناحیه دردناک پاشنه پا بمالید.

3. نمک اپسوم:

نمک اپسوم باکاهش التهابباعث تسکین فوری درد پاشنه پا می شود. این دارو با کاهش علائم درد باعث بهبودی می شود و به شما یک اثر آرام بخش می دهد.

عناصر:
سه قاشق نمک اپسوم.
یک حبه آب برای خیساندن پاها.
آماده سازی:
یک وان کوچک پر از آب را با نمک Epsom مخلوط کنید.
پاهای خود را در آب مخلوط نمک Epsom به مدت 20 دقیقه خیس کنید.
احتیاط: پس از خیساندن پاها در نمک اپسوم ، از مرطوب کننده استفاده کنید.

4. روغنهای ضروری:

خواص ضد التهابی اسانسهای خالص به طور موثر بهکاهش دردکمک می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک اسانس دلخواه خود را گرم کنید و روی پاشنه پا به خوبی ماساژ دهید. گردش خون در ناحیه را بهبود می بخشد ، شما را از درد رهایی می بخشد و پاشنه های پا نرم می شوند. برخی از اسانس هایی که می توانید امتحان کنید عبارتند از:

روغن رزماری.
روغن اسطخدوس.

برخی از روغنهای متداول نیز می توانند موثر باشندآن ها هستند:

روغن نارگیل.
روغن زیتون.

5. ماساژور پا:

ماساژ خوب در ناحیه درد می تواند یک درمان خانگی مناسب برای پاشنه های درد باشد. با تحریکجریان خونو در نتیجه تسکین درد ، به ماهیچه های شما آرامش می بخشد. شما می توانید هر زمان از روز خود را ماساژ دهید ، اما ترجیح می دهید این کار را بعد از تمرین انجام دهید.

احتیاط: اگرباردارهستید قبل از ماساژ با پزشک خود مشورت کنید زیرا تحریک نقاط فشار خاص می تواند خطرناک باشد.

6. بسته یخ:

یکی از راه های ایده آل برای از بین بردن التهاب و تورم در ناحیه پاشنه پا استفاده از کیسه یخ یا به عنوانیخ درمانینیز شناخته می شود. این به کوچک شدن رگ های خونی در اندازه دردناک کمک می کند ، در نتیجه تورم و التهاب را کاهش می دهد. از ظرف آب میوه پوشیده از یخ استفاده کنید و آن را روی پاشنه درد بچرخانید. این روش را حدود 20 دقیقه دنبال کنید و قبل از استفاده مجدد از بطری یخ ، آن را به مدت 40 دقیقه دیگر رها کنید.

7. ویتامین ها و مواد معدنی:

رسوبات کلسیم در بدن ایجاد می کند که باعث درد پاشنه می شود. کلسیم به همراه سالم نگه داشتنرشد استخوان هارا تنظیم می کند. به طور همزمان ، مصرف مقدار مناسب منیزیم از تشکیل رسوبات کلسیم جلوگیری می کند و از آن برای سلامت استخوان ها استفاده می کند.

سبزیجات برگ سبز ، آجیل ، سویا ، شیر ، پنیر و ماست برخی از غذاهایی هستند که منابع غنی از کلسیم هستند.
غلات کامل و انواع لوبیا و برنج قهوه ای منابع منیزیم هستند.

8. یوگا:

یوگا قدرت ، انعطاف پذیری را به همراه چندین مزیت دیگر برای سلامتی فراهم می کند. اگر از درد پاشنه پا رنج می برید ، به کشش هایی بچسبید که فشار بیشتری به پاشنه یا قوس شما وارد نمی کند. حرکاتی را انجام دهید که نیازی به حرکات ناگهانی ندارند و باعث می شود پاشنه یوگا به درمان طبیعی کمک کند. برخلاف دویدن یا سایر تمرینات هوازی ،یوگافشار بسیار کمی به پاشنه پا وارد می کند. در اینجا لیستی از موارد کششی است که می توانید امتحان کنید.

انگشتان پا ژست می گیرند.
ژارلند ژست.
ژست کوه.
ژست زاویه محدود
شاخه شدن پاها ژست می گیرد.

9. جوراب فشاری:

اگر به دنبال تسکین فوری درد در پاشنه خود هستید ، جوراب فشاری راه حل مناسبی برای شما است. جوراب های فشاری با افزایشجریان خوندر ناحیه آسیب دیده ، فشار ملایمی روی پاشنه پا وارد می کنند. وقتی از جوراب های فشاری استفاده می کنید ، پاشنه پا در تمام مدت کشیده می شود و درد را تسکین می دهد.

10. کفش مناسب:

کفش های نامناسب نه تنها باعث ناراحتی می شوند. همچنین باعث درد در ناحیه پاشنه پا می شود. می توانید ارتوپدی های سفارشی را در کفش خود قرار دهید و تسکین فوری را ارائه دهید. برای چنین ارتزهایی که مطابق نیاز شما طراحی شده اند ، با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید. در اینجا لیستی از مواردی است که هنگام خرید کفش باید به آنها توجه کنید.

انعطاف پذیری
پشتیبانی از پاشنه محکم.
پاشنه بلند.
بیشتر ببینید: راحت ترین کفش

11. داروهای بدون نسخه:

این داروها به طور کلی برای کاهش التهاب در بدن تجویز می شوند زیرا دارای خواص ضد التهابی هستند. داروهای بدون نسخه با کاهش التهاب در بافت ها از آسیب جلوگیری می کند. برخی از داروهای بدون نسخه موجود در بازار عبارتند از:

ایبوپروفن.
آسپرین
ناپروکسن سدیم/ناپروکسن.
احتیاط: افرادی که از مشکلات کلیوی ، زخم معده و خونریزی معده رنج می برند باید از مصرف این داروها خودداری کنند.

12. آب سرد و گرم:

تعویض آب سرد و گرم می تواند یک درمان طبیعی کامل برای درد پاشنه پا باشد. تحریک جریان خون نتیجه استفاده از درمان گرم است ، در حالی که درمان با سرما باعث کاهش تحریک می شود. این فرآیند را می توان با استفاده از یککیسه یخو یک پد گرم به دست آورد. پد گرم را به مدت ده دقیقه روی پاشنه بگذارید و سپس آن را با کیسه یخ جایگزین کنید. این روند به تسکین سریع درد پاشنه کمک می کند.

13. تونیک آشپزخانه برای درد پاشنه پا:

همانطور که از نامش پیداست ، این چاشنی با استفاده از موادی تهیه می شود که به راحتی می توانید در هر آشپزخانه ای پیدا کنید.

عناصر:
دانه شنبلیله.
خرابکار
دانه های کاروم.
دانه های پیاز.
آماده سازی:
همه مواد را به مخلوط کن اضافه کنید و آنها را به صورت پودر خوب درآورید.
روزانه چند قاشق از این مخلوط را به مدت چند ماه مصرف کنید.

14. فلفل قرمز

فلفل قرمز دارای یک جزء فعال به نام کپسایسین است که با حساس نکردنمفاصل پوستاز درد پاشنه جلوگیری می کند. این ماده به تخلیه ماده P در انتهای عصبی کمک می کند ، که باعث درد در ناحیه محلی نمی شود.

عناصر:
نصف قاشق غذاخوری پودر فلفل دلمه ای.
یک سطل کوچک پر از آب گرم.
آماده سازی:
پودر فلفل قرمز را به سطل کوچک آب اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.
پاهای خود را برای چند دقیقه در این سطل خیس کنید.
هنگامی که پاهای خود را از آب خارج کردید ، آنها را خشک کنید.
زمان مراجعه به پزشک:
در صورت بروز علائم زیر باید فوراً با پزشک مشورت کنید:

درد غیرقابل تحمل نزدیک پاشنه پا.
تورم نزدیک پاشنه پا.
اگر نمی توانید پای خود را در جهت پایین حرکت دهید.
وقتی قادر به راه رفتن نیستید.
اگر تب ، سوزن سوزن شدن یا بی حسی در پاشنه پا همراه با درد دارید.
اگر بلافاصله درد پاشنه پا را برطرف نکنید ، دردناک می شود و زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار می دهد. شما نمی توانید هر زمان که مشکلی دارید از مسکن استفاده کنید. که می تواند حتی خطرناک تر باشد برای تسکین درد پاشنه پا که در این مقاله ذکر شده است ، درمان های خانگی را امتحان کنید که به زودی حال شما را بهتر می کند. اگر مشکل بعد از یک هفته همچنان ادامه داشت ، با پزشک خود مشورت کنید.

نظرات و نکات ارائه شده در این مقاله پیشنهاداتی هستند و جایگزین توصیه های پزشکی نمی شوند. توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد هرگونه درمان برای خود ، با پزشک مشورت کنید. وب سایت هیچ مسئولیتی در قبال تأثیراتی که این داروها بر بدن شما می گذارد ندارد.#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وضعیت نگهد‌اری و تامین هزینه‌های مالی فرزند‌ برعهد‌ه چه کسی خواهد‌ بود‌. در این نوشتار از به موضوع حضانت فرزند بعد از فوت پدر می‌پردازیم.

1 ساعت پیش

چند روزی می‌شود که ثبت‌نام طرح جدید مسکن آغاز شده است. در این نوشتار از مجله دلتا به موضوع زنان در طرح جدید مسکن می‌پردازیم.

4 ساعت پیش

فیلم های زیر برخی از بهترین عاشقانه‌های موجود برای پخش در نتفلیکس هستند.

6 ساعت پیش

وقتی زنی فوت می‌کند تمام حقوق و مطالبات او به ورثه‌اش می‌رسد. در این نوشتار از مجله دلتا به موضوع ارث رسیدن مهریه زن می‌پردازیم.

7 ساعت پیش

چرا انگیزه در زندگی مهم است؟ چیزهایی که همیشه می تواند شما را با انگیزه نگه دارد

20 ساعت پیش

خارش پوست سر را می توان به راحتی در خانه با استفاده از بسیاری از درمان های طبیعی DIY درمان کرد.

20 ساعت پیش

قدرتمندترین بمب افکن های جهان را بشناسید.

20 ساعت پیش

علی صادقی در کنار بازیگرانی همچون ، شهره سلطانی، امیرحسین صدیق، اردلان شجاع‌کاوه، نگار عابدی، ستاره حسینی در سریال پلاک 13 ایفای نقش کرده است.

20 ساعت پیش

برنامه اینترنتی یازده با اجرای علی کریمی پیشکسوت فوتبال از پلتفرم فیلم‌نت پخش خواهد شد. این برای نخستین بار است که علی کریمی اجرای یک برنامه تصویری را بر عهده می‌گیرد.

20 ساعت پیش

بیوگرافی احمد پور خوش بازیگر سریال سرجوخه, شروع فعالیت و ورود به عرصه بازیگری احمد پور خوش

دیروز

بحث حیوانات وارد مقولات حقوق شده است. در این نوشتار از مجله دلتا به موضوع سگ گردانی و مجازات آن می‌پردازیم.

دیروز

اثبات رابطه نامشروع با استفاده از فیلم مانند اثبات از طریق پیامک امکان‌پذیر است. امروز به موضوع اثبات رابطه نامشروع از طریق فیلم می‌پردازیم.

دیروز

AAV ها از قدرت و فناوری مورد نیاز برای عبور از اعماق عمیق و در عین حال استفاده از قدرت آتش و کنترل همه جانبه برخوردارند.

دیروز

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا پوست سالم خود را به طور طبیعی حفظ کنید.

دیروز

سریال سرجوخه یک درام امنیتی، اجتماعی به کارگردانی احمد معظمی و تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری از دوشنبه ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

دیروز

بیشتر...