تیتر برتر |
3 روز پیش

صفر صد درم ابریژن برای لایه برداری پوست سایت تیتربرتر TitreBartar com

صفر و صد درم ابریژن برای لایه برداری پوست

تیتربرتر:به دنبال راه هایی برای بهبود چشمگیر ظاهر پوست خود هستید؟ درم ابریژن با توانایی رفع همه چیز از خطوط ریز وچین و چروکگرفته تا اسکارهای سرسخت و بی‌نظمی‌های بافت، گزینه‌ای شایسته برای کسانی است که به دنبال بازسازی جدی پوست خود هستند. نباید آن را با میکرودرم ابریژن اشتباه گرفت، درم ابریژن یک درمان لایه برداری در مطب است که منجر به شادابی پوستی می شود که بسیار صاف تر و جوان تر به نظر می رسد (البته نه در سنین بالا).

درم ابریژن چیست؟

درم ابریژن روشی است که در آن پوست خنک می شود و سپس از یک ابزار چرخشی تخصصی با سرعت بالا برای "سنباده زدن" پوست استفاده می شود.

با اصطلاحاتی مانند "ابزار چرخشی پرسرعت" و "شن"، ممکن است برای شروع درمان درم ابریژن نگران شوید. اما نه به این سرعت. به گفته دکتر متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره، درمانلایه برداریموهبتی است برای کسانی که به دنبال نشانه های پیری مانند رنگ و بافت ناهموار پوست، خطوط ریز و اسکار آکنه هستند. علاوه بر این، حتی می توان از آن برای از بین بردن لکه های بالقوه مضر روی پوست (مانند مواردی که تصور می شود پیش سرطانی هستند) استفاده کرد.

فواید درم ابریژن

سلول های مرده پوست را از بین می برد

گردش سلولی را تسهیل می کند

پوست را روشن می کند

پوست را صاف می کند

ظاهر خطوط ریز و چین و چروک را کاهش می دهد

ظاهر آکنه را کاهش می دهد

به طور خلاصه، درم ابریژن می تواند به طور کلی رنگ و بافت پوست را درخشان تر و یکنواخت تر کند.اما این همه چیز نیست. درم ابریژن حتی می‌تواند بر روی اسکارهای خالکوبی، از جمله مواردی که با لیزر در ارتباط هستند، استفاده شود. به این ترتیب، درم ابریژن خود را به عنوان یک راه حل جهانی برای برخی از مهمترین نگرانی های پوستی نشان می دهد.

چگونه برای درم ابریژن آماده شویم؟

در حالی که ممکن است فکر نکنید که آماده سازی زیادی برای لایه برداری انجام می شود، آماده کردن پوستتان زودتر از موعد می تواند به شما کمک کند بهترین نتایج ممکن را از درمان درم ابریژن دریافت کنید.

توصیه می‌شود که بیماران از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سیگار کشیدن برای چند هفته تا چند ماه قبل و بعد از عمل اجتناب کنند، زیرا این امر می‌تواند شما را به ترتیب در معرض خطر تغییر رنگ پوست و تأخیر در بهبودی قرار دهد. صحبت با متخصص پوست به شما کمک می کند تا یک بازه زمانی دقیق را بر اساس پوست خاص خود تعیین کنید. و در حالی که در حال گفتگو هستید، مهم است که داروهایی را که مصرف می‌کنید فاش کنید، زیرا آنها نیز می‌توانند در نحوه پذیرش پوست شما در درمان لایه‌برداری عمیق نقش داشته باشند.

در طول درمان درم ابریژن چه انتظاری داریم؟

از آنجایی که درم ابریژن فراتر از لایه برداری معمولی در خانه شما است، به یاد داشته باشید: پوست شما را "سنباده" می کند، بنابراین درمان با بیهوشی آغاز می شود. آنها معمولاً از بی حسی موضعی استفاده می کنند، اما در برخی موارد ممکن است بیهوشی عمومی مناسب باشد.

پس از بی حس شدن، یک دستگاه پوستی که به سرعت در حال چرخش است (معروف به درما بریدر) با فشار ملایم روی پوست حرکت می کند. لایه‌های بیرونی پوست با استفاده از دستگاه پوست لایه‌برداری می‌شوند و بسته به اندازه ناحیه درمان، این روش می‌تواند از چند دقیقه تا بیش از یک ساعت طول بکشد.

همچنین بخش های بزرگتر پوست ممکن است نیاز به چندین جلسه برای لایه برداری کامل و ایمن داشته باشد.

بعد از اینکه لایه برداری کامل شد، متخصص پوست شما یک بانداژ را روی آن ناحیه اعمال می کند. اغلب اوقات، قرار ملاقات روز بعد برای بررسی بهبودی و برداشتن باند برنامه ریزی می شود.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که، به لطف بیهوشی، ممکن است پس از درمان نیاز به سوار شدن با ماشین به خانه داشته باشید، بنابراین حتماً آن را زودتر از موعد تنظیم کنید.

درم ابریژن در مقابل میکرودرم ابریژن و سایر درمان های لایه برداری

درم ابریژن اغلب بامیکرودرم ابریژناشتباه گرفته می شود که یک جایگزین بسیار ملایم تر و خانگی است. در حالی که میکرودرم ابریژن به هیچ زمان از کار افتادگی نیاز ندارد این فقط یک لایه برداری سریع و آسان با نتایج قابل مشاهده است، درم ابریژن این کار را انجام می دهد. متخصصان توضیح می دهند: "شما باید ظرف یک یا دو هفته بهبودی را ببینید و احساس کنید، اما حدود سه ماه طول می کشد تا به طور کامل از درمان درم ابریژن بهبود یابد."

البته، میکرودرم ابریژن تنها درمان قابل مقایسه با درم ابریژن نیست.

دکتر پوست می گوید: آن را با لایه برداری شیمیایی و درمپلنینگ مقایسه می کند. او می‌گوید: «از نظر نتایج و زمان بهبودی، درم ابریژن را تعهدی بزرگ‌تر می‌دانم، اما نسبت به بسیاری از درمان‌های لایه‌برداری موجود، پاداش بیشتری نیز ارائه می‌دهد. درم ابریژن در مقایسه با لایه برداری شیمیایی (چه در خانه یا در مطب) و درمپلنینگ (که یک روش مشابه اما با شدت کمتر است و زمان توقف ندارد)، درم ابریژن ریسک بیشتری دارد و نیاز به سرمایه گذاری زمان بیشتری دارد. با این حال، نتایج دائمی را ارائه می دهد (در مقایسه با مدت زمان چند هفته تا ماهانه لایه برداری شیمیایی و درمپلنینگ). علاوه بر این، او خاطرنشان می‌کند که بر خلاف سایر روش‌های لایه‌برداری، درم ابریژن «نگرانی‌های جدی‌تری مانند لکه‌های پیش سرطانی و رینوفیما (بیماری که باعث قرمزی و پوست ضخیم روی بینی می‌شود) را برطرف می‌کند.

میکرونیدلینگ با فرکانس رادیویی

میکرونیدلینگVivace یک درمان غیرجراحی است که متخصصان توصیه می‌کنند دو نوع درمان پوستی را ترکیب کنید: میکرونیدلینگ و انرژی رادیوفرکوئنسی (RF). میکرونیدلینگ Vivace برای کاهش ظاهر خطوط و چین و چروک و در عین حال به حداقل رساندن ظاهر منافذ و افزایش سلامت کلی و ظاهر پوست استفاده می شود. انرژی فرکانس رادیویی لایه میانی پوست را گرم می کند تا تولید الاستین و کلاژن را تحریک کند و لایه بالایی پوست را سفت کند و شلی پوست را کاهش دهد.

عوارض جانبی درم ابریژن

به لطف ماهیت لایه برداری عمیق درم ابریژن، طبیعی است که پوست حساس، متورم و سوزن سوزن شود و صورتی به نظر برسد و احتمالاً پوشیده از ترشحاتی باشد که احتمالاً پوسته پوسته می شود. عوارض جانبی بالقوه شامل تغییر در رنگ یا رنگ پوست، بزرگ شدن موقت منافذ، تورم، قرمزی،بثورات پوستی، جای زخم، جوش های آکنه و در موارد نادر، عفونت است».

به دلیل عوارض جانبی رایج، درم ابریژن نیاز به زمان قابل توجهی از کار دارد - این یک درمان زیبایی در زمان ناهار نیست. و در موارد نادر، متخصصان اشاره می کنند که عوارض جانبی می تواند شدیدتر باشد. همچنین پوست می‌تواند بعد از عمل درم ابریژن زخم، کم‌رنگ یا رنگدانه‌دار و لکه‌دار شود و زمانی که نیاز به هفته‌ها یا ماه‌ها زمان بهبودی داشته باشد، می‌تواند باعث ناامیدی شدیدتر شود.

هزینه درم ابریژن

مانند تمام درمان های زیبایی، هزینه درمان درم ابریژن شما به محل شما، ناحیه ای که تحت درمان قرار می گیرید و تخصص متخصص پوستی که درمان را انجام می دهد بستگی دارد.

مراقبت های بعد

بهترین راه برای تسریع بهبودی پس از درمان درم ابریژن استفاده منظم (و به مقدار زیاد) از محصولات موضعی تسکین دهنده و مرطوب کننده است. علاوه بر این، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا بهبودی کامل خودداری کنید (یعنی 6 تا 12 ماه پس از درمان). با این حال، در صورتی که حتماً باید زیر نور خورشید باشید، مطمئن شوید که از SPF 30 یا بالاتر استفاده می‌کنید.

در حالی کهمراقبت از پوستدر خانه بعد از درمان فوق العاده مفید است، قرار ملاقات های بعدی با متخصص پوست مفید است، زیرا آنها می توانند بهبودی شما را ارزیابی کنند و محصولات و روش هایی را برای تسریع بهبودی پیشنهاد کنند.

درم ابریژن دائمی است. خود درمان کمی طولانی تر از سایر درمان های لایه بردار طول می کشد، اما مطمئن باشید که نتایج ماندگار خواهند بود. با این حال، شما باید در مرحله بهبودی صبور باشید، که به طور قابل توجهی طولانی تر از سایر درمان ها است.

*این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما می‌باشد و به هیچ وجه به منظور توصیه پزشکی یا درمانی نیست، لطفا برای دریافت اطلاعات دقیق به پزشکتان مراجعه کنید.

نویسنده: زهرا فرامرزی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون صدا در حکمی، مهدی شهاب تالی را به‌ عنوان سرپرست رادیو پیام منصوب کرد.

2 روز پیش

گاهی اوقات افراد هنگام ازدواج یا پس از آن تصمیم می‌گیرند تا ملک مسکونی را به نام همسرشان کنند. در این مطلب به پس گرفتن ملک از همسر می‌پردازیم.

2 روز پیش

میل جنسی به چه معناست؟, مراحل مختلف میل جنسی زن, میل جنسی خیلی بالاست؟ آیا چنین چیزی وجود دارد؟

3 روز پیش

بوتاکس مو چیست؟, چه کسانی باید برای بوتاکس مو مراجعه کنند؟, مزایا و معایب بوتاکس مو چیست؟

3 روز پیش

ویژگی اخلاق کاری خوب برای موفقیت بیشتر

3 روز پیش

نامزدهای مراسم Grammy 2022 مهمترین مراسم اهدای جوایز موسیقی اعلام شد.

3 روز پیش

پیش از این حضور لیلا زارع، محمد امین و رضا بهبودی در این پروژه قطعی شده بود و لیست تکمیلی بازیگران و عوامل این پروژه بزودی اعلام خواهد شد.

3 روز پیش

جعل از جمله جرایمی است که از قدیم‌الایام و از زمان پیدایش خط و اسناد در بسیاری از جوامع وجود داشته است. امروز به مجازات جعل امضا می‌پردازیم.

3 روز پیش

نخستین مجموعه آثار وحید پویان آهنگساز و نوازنده فلامنکو با عنوان جهان در دستان من پیش روی شنوندگان قرار گرفت.

3 روز پیش

فریبا کوثری همزمان با سالروز تولدش نقش خودش را در فیلم کن - پامنار به کارگردانی اشکان درویشی و تهیه‌کنندگی شیما جبرائیلی‌پور بازی کرد.

3 روز پیش

موضوع وصیت کردن اموال و اینکه هر فرد تا چه میزان از اموالش را می‌تواند وصیت کند، امر مهمی است. امروز به وصیت مازاد بر یک سوم می‌پردازیم.

3 روز پیش

ماسک حباب چیست؟, مزایای استفاده از ماسک حباب دار چیست؟

4 روز پیش

چه چیزی باعث لوپوس می شود؟ عوامل خطر آن چیست؟ درمان طبیعی برای مدیریت لوپوس

4 روز پیش

اکنون که کمی بیشتر در مورد تفنگ های شکاری می دانید، بیایید به چند گزینه برای یافتن بهترین تفنگ شکاری برای شما نگاه کنیم.

4 روز پیش

بیشتر...