مجله دلتا |
1 ماه پیش

انتخاب رنگ اتاق خواب انتخاب رنگ اتاق خواب رنگ های مناسب اتاق خواب مجله دلتا

اتـاق خواب در واقع خصوصی‌ترین و شخصی‌ترین بخش هر خانه‌ای است. بنابراین بـهتر است طراحی آن بـه بـهترین شکل صورت بگیرد و رنگ‌بندی آن با دقت زیادی انتخاب شود.
انتخاب رنگ اتاق خواب

مهم‌‎ترین کاربرد اتاق خواب و هدف اصلی آن ایجاد فضایی آرام برای استراحت و خواب شما است. شما نمی‌توانید اتاق خواب را به هر رنگ و الگویی که دوست دارید، درآورید. در این مطلب ازمجله دلتابه بیان نکاتانتخاب رنگ اتاق خوابمی‌پردازیم.

رنگ‌های سرد

اکر به دنبال خوابی آرام و لذت‌بخش هستید، باید به انتخاب رنگ‌های اتاق خواب دقت کنید و به جای رنگ‌های تند و روشن به سمت رنگ‌های آرامش‌بخشی مانند آبی روشن، تونالیته رنگ‌های زمینی یا رنگ‌های مات و ملایم بروید. اتاق خواب شما باید بتواند حس آرامش و راحتی را به شما القا نماید.

انتخاب رنگ اتاق خواب

رنگ‌های خنثی در اتاق خواب

رنگ‌های خنثی همیشه انتخاب امنی برای هر نوع فضایی هستند. بژ، رنگ عاجی، خاکستری، خاکستری مایل به قهوه‌ای، سفید و سیاه می‌توانند بهترین پس زمینه برای اتاق خواب‌ شما باشند. خاکستری مایل به قهوه‌ای یا خاکستری ملایم و تونالیته رنگ‌های کرمی، بعد از آبی بهترین‌ها رنگ‌ها برای رنگ دیوار اتاق خواب هستند.

شما می‌توانید با ملافه و لوازم جانبی دیگر، رنگ‌های متفاوتی را به اتاق‌ خود اضافه کنید. بعضی از افراد معتقدند که رنگ‌های خنثی خسته‌کننده هستند اما شما می‌‎توانید با آثار هنری، قالیچه‌های رنگی و لوازم تزئینی رنگ و روح تازه‌ای به اتاق‌ خود بدهید.

انتخاب رنگ اتاق خواب

رنگ‌های پاستلی رنگ مناسب اتاق خواب

رنگ‌های پاستلی برای اتاق خواب عالی هستند. آن‌ها بسیار ملایم، لطیف، آرامش‌بخش و متین هستند و می‌توانند به یک خواب آرام کمک کنند. در مورد استفاده از رنگ‌های آبی ملایم، بنفش کمرنگ، سبز، زرد و صورتی برای دیوار اتاق‌ خواب‌،روتختیو سایر وسایل خود فکر کنید.

رنگ‌های پاستلی

رنگ‌های گرم در اتاق خواب

عموما رنگ‌های قرمز، صورتی، زرد، طلایی و نارنجی را با نام رنگ‌های گرم می‌شناسند. بسیاری از طراحان داخلی معتقد هستند که استفاده از رنگ‌های قوی و روشن در اتاق خواب درست نیست و شما باید از به‌کار بردن رنگ‌های قوی در اتاق خواب اجتناب کنید. چرا که این رنگ‌ها از لحاظ بصری مقدار انرژی شما را در اتاق افزایش داده و آرامش بخش نیستند.

رنگ‌های گرم در اتاق خواب

نکات بیشتر در مورد انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب

به اندازه اتاق خواب و جوی که دوست دارید بر اتاق حاکم باشد، فکر کنید. به‌طور کلی رنگ‌های روشن فضای شما را بزرگ‌تر می‌سازند و در حالی که رنگ‌‌های تیره و گرم‌تر فضا را کمی کوچک ولی به طور حتم دنج و راحت می‌سازند.

آیا در فضای اتاق‌ شما نور طبیعی به مقدار زیادی وجود دارد؟ نور طبیعی فضای شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و بهتر است به هنگام تصمیم‌گیری در مورد رنگ‌ها این موضوع را مدنظر قرار دهید. یک اتاق کوچک با نور زیاد نسبت به اتاق بدون نور بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد.

رنگ اتاق خواب

پیشنهاد مطالعه:مطلببهترین مبل برای فضاهای کوچکرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهتر است قبل از هر اقدامی برای تغییر مبلمان انواع پارچه‌های رومبلی را بشناسید. این مطلب به نکات انتخاب پارچه برای مبلمان استیل می‌پردازد.

1 روز پیش

برای شما مهم نیست که چه چیزی در اتاق خواب قرار دهید؟ در این مطلب از مجله دلتا به معرفی وسایل ممنوعه در اتاق خواب می‌پردازیم.

1 روز پیش

تختخواب دکوراسیون داخلی اتاق خواب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مطلب چند ایده برای تزیین دیوار پشت تختخواب به شما پیشنهاد کنیم.

2 روز پیش

پارچه حریر جنس نرم، نازک، خنک و لطیفی دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی پرده حریر در دکوراسیون منزل اشاره خواهیم کرد.

2 روز پیش

فرش‌ های گرد در دکوراسیون داخلی ظاهری جذاب و فریبنده دارند و شما به آن‌ها با هر الگو و طرحی که دارند علاقه‌مند می‌شوید.

3 روز پیش

آشپزخانه را می‌توان یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک خانه نامید. در این مطالب از مجله دلتا به بیان روش‌ های بزرگنمایی آشپزخانه کوچک پرداخته می‌شود.

3 روز پیش

آباژور می‌تواند به‌عنوان یک عنصر شیک برای دکوراسیون منزل به‌کار رود. در این مطلب به معرفی انواع آباژور در دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

4 روز پیش

اتاق پذیرایی مهم‌ترین بخش منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی در مورد چیدمان و دکوراسیون پذیرایی منزل می‌پردازیم.

4 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا نکات چیدن خانه کوچک را بیان می‌کنیم تا بدانید که فضاهای کوچک بهترین فضا برای زندگی هستند.

4 روز پیش

همه از رنگ کرم برای دکوراسیون خانه خود استفاده می‌کنند. این مطلب از مجله دلتا به معرفی ایده‌های دکوراسیون داخلی با رنگ کرم می‌پردازد.

5 روز پیش

ممکن است بخواهید تغییرات بزرگ و کوچکی را در چیدمان منزل خود انجام دهید. در این مطلب به بیان نکات تغییر دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

5 روز پیش

اتاق خواب جزو بخش‌هایی است که دکوراسیون آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مطلب به معرفی انتخاب روتختی مناسب برای اتاق‌ خواب می‌پردازد.

6 روز پیش

آینه‌ها باعث می‌شوند یک اتاق بزرگ‌تر از آنچه که هست به چشم بیاید. در این مطلب از مجله دلتا تاثیر آینه در خانه کوچک می‌پردازیم.

6 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا رایج‌ترین اشتباهاتی که افراد هنگام انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل خود مرتکب می‌شوند را با شما ‌به‌اشتراک می‌گذاریم.

۱ هفته پیش

ممکن است به فرش‌هایی با پرز بلند نیز برخورد کرده باشید .در این مطلب از مجله دلتا به معرفی فرش پرز بلند در دکوراسیون می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...