مجله دلتا |
۲ هفته پیش

ترکیب رنگ های مناسب در دکوراسیون ترکیب رنگی دکوراسیون رنگ مناسب منزل مجله دلتا

هنگامی که به یک فضا وارد می‌شوید اولین چیزی که می‌بینید رنگ‌های موجود در آن فضا است. بنابراین انتخاب رنگ مناسب در طراحی دکوراسیون منزل شما بسیار مهم است.
ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون

انتخاب رنگ برای دیوار خانه با وجود هزاران طیف رنگی متنوع کار بسیار سختی است، بهترین رنگ برای دیوار خانه های ایرانی کدام است؟در این مطلب ازمجله دلتابه بیانترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیونمی‌پردازیم.

قانون ۱۰- ۳۰-۶۰ چیست؟

قانون ۱۰- ۳۰-۶۰ یک قانون و روش سنتی چیدمان و دکور است که در خصوص به‌کارگیری مجموعه‌ای از رنگ‌ها برای فضای مورد نظر کمک می‌کند. این قانون می‌گوید ۶۰ درصد فضای اتاق باید دارای رنگ غالب، ۳۰ درصد رنگ فرعی و ۱۰ درصد نهایی باید رنگ شاخص باشد.

ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون

اصول طراحی دکور بر مبنای قانون ۱۰ -۳۰ -۶۰

منظور از ۶۰ درصد، انتخاب رنگ مربوط به فضای کل اتاق است و چنانچه مایل باشید می‌تواند رنگ زمینه‌ای آن باشد. به‌طوری که وقتی فضای آن اتاق را می‌بینید، بگویید مثلا رنگ این اتاق خاکستری است و در وهله اول آن رنگ را ببینید.

ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون

عدد بعدی در این قانون ۳۰ درصد است که در واقع رنگ فرعی به‌کاررفته در فضای اتاق است که به نوعی به رنگ اصلی کمک می‌کند اما درنظر داشته باشید رنگی کاملا متفاوت است که بتواند درخصوص ترکیب رنگ‌ های مناسب در دکوراسیون اتاق جذابیت لازم را ایجاد کند.

رنگ زیبای اتاق نشیمن

اما عدد جالبی که در این قانون می‌بینید ۱۰ درصد است که در واقع براساس ظاهری که برای اتاق خود مورد نظر دارید باید این رنگ به مراتب کاملا دقیق‌تر از رنگ‌های قبلی انتخاب شود چرا که بر انتخاب مبنای این ۱۰ درصد رنگ است که فضای اتاق، جان می‌گیرد و یا بالعکس به رنگی عادی و بی‌روح جلوه می‌کند.

آیتم‌ها و جزئیات مشخص در قانون ۱۰-۳۰-۶۰

۶۰ درصد

مواردی که باید در خصوص انتخاب رنگ ۶۰ درصد فضای اتاق در نظر گرفته شوند شامل دیوارها، نقاط کانونی فضا (شاخص)، قالیچه‌ها، کاناپه و قطعات بزرگ پایه و اصلی است.

انتخاب رنگ اتاق

۳۰ درصد

مواردی که باید در خصوص انتخاب رنگ ۳۰ درصد فضای اتاق در نظر گرفته شوند شاملپرده‌ها، رنگ مبلمان، صندلی‌های کناری و قطعات کوچک اصلی است.

۱۰ درصد

مواردی که باید در خصوص انتخاب رنگ ۱۰ درصد فضای اتاق در نظر گرفته شوند شامل طرح پارچهکوسن، وسایل دکوری و اثر هنری است.

طرح پارچه کوسن

پیشنهاد مطالعه:مطلبایده‌هایی جذاب برای دکوراسیون مدرن آشپزخانهرا بخوانید.
دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آینه‎‌ از جمله جذاب‌‎ترین لوازم تزئینی است که می‌تواند زیبایی دکوراسیون را افزایش دهد. این مطلب به بررسی نکات آینه کاری منزل می‌پردازیم. 

8 ساعت پیش

تزیین دیوار اتاق پذیرایی یکی از معضلاتی است که اکثر افراد از آن گلایه می‌کنند. این مطلب ایده‌های طراحی دیوار اتاق پذیرایی را معرفی می‌کند.

11 ساعت پیش

شما نمی‌توانید اتاق خواب را به هر رنگ و الگویی که دوست دارید، درآورید. در این مطلب به بیان نکات انتخاب رنگ اتاق خواب می‌پردازیم.

14 ساعت پیش

هر اشتباهی در انتخاب مبل برای فضاهای کوچک می‌تواند فاجعه‌ بزرگی را در پیش داشته باشد. این مطلب به معرفی مبل برای فضاهای کوچک می‌پردازد. 

1 روز پیش

انواع دیوارپوش آشپزخانه با سبک دکوراسیون داخلی هر خانه باید هماهنگ باشد. این مطلب به معرفی انواع دیوارپوش آشپزخانه می‌پردازد.

2 روز پیش

بعضی از افراد استعداد ذاتی خاصی در ست کردن وسایل خانه و تزیین آن دارند. اگر شما از این دسته افراد نیستید، ناامید نشوید.با ما همراه باشید.

3 روز پیش

آیا پیش آمده است که وقتی وارد خانه­‌ای می‌شوید حس بسیار خوبی داشته باشید؟ این مطلب به شما می‌گوید حس خوب و مثبت در منزل خود ایجاد کنید.

3 روز پیش

خرید پرده یکی از مهم‌ترین تصمیمات در طراحی فضای داخلی منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات مهم انتخاب پرده می‌پردازیم.

4 روز پیش

آینه‌های دکوراتیو یک نیاز برای طراحی فضای داخلی هستند، اگر می‌خواهید با انواع مدل آینه‌ های تزیینی در دکوراسیون آشنا شوید با ما همراه باشید.

4 روز پیش

یکی از مهم‌ترین اکسسوری که در اتاق خواب جای می‌گیرد، روتختی است. این مطلب به بیان نکاتی برای انتخاب روتختی مناسب اتاق خواب می‌پردازد.

5 روز پیش

شما می‌توانید با خرید وسایل نه چندان قیمتی، حس خوبی به خانه بیاورید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات ارزان برای چیدمان منزل می‌پردازیم. 

5 روز پیش

پرده‌های شید این روزها جای خود را در دکوراسیون منازل باز کرده‌اند و به‌عنوان پرده‌ لوکس برای اتاق نشیمن محسوب می‌شوند.

5 روز پیش

طراحی و تزیین دیوارها با توجه به وسعت آن‌ها در خانه می‌تواند موجب تغییرات بزرگی شود که روح تازه‌ای در خانه بدمد.با مجله دلتا همراه باشید.

6 روز پیش

مبلمان در دکوراسیون منزل به جزئی جدایی ناپذیر از وسایل هر خانه‌ای تبدیل شده است. خانه بدون مبل، مگر در موارد خاص، کمی ناقص به‌نظر می‌رسد.

6 روز پیش

با میزهای کنسول می‌توانید فضایی برای قرار دادن وسایل دکوری ایجاد کنید. این مطلب به معرفی مدل‌های میز کنسول در دکوراسیون منزل می‌پردازد.

۱ هفته پیش

بیشتر...