تیتر برتر |
۲ هفته پیش

پاک کننده خانگی DIY برای انواع پوست سایت تیتربرتر TitreBartar com

7 پاک کننده خانگی DIY برای انواع پوست

به گزارش تیتربرتر:تمیز کردن صورت ممکن است مانند یک کار ساده شستن صورت با آب و صابون به نظر برسد. با این حال ، خیلی بیشتر از این است! یک برنامه پاکسازی آلودگی ها را از پوست شما پاک می کند و از لکه ها و جوش ها نیز جلوگیری می کند. با این حال ، بسیاری از مردم اغلب از واکنش شدید پوست خود به پاک کننده های تجاری شکایت دارند. یک راه حل ساده برای این مشکلپاک کننده های خانگیاست.

همانطور که از نامش پیداست ، اینها پاک کننده های طبیعی صورت هستند که در خانه با استفاده از مواد ایمن و روزمره ساخته می شوند. بنابراین ، نگران پارابن ها ، سولفات ها و سایر مواد شیمیایی نیست!

فواید پاک کننده های طبیعی

پاک کننده های خانگی به شما این آزادی را می دهند که مواد مناسب بانوع پوستخود را تعیین کنید. بنابراین ، اکنون می توانید مخلوط های تمیز کننده خود را بدون نیاز به یک محصول تک سایز بسازید.
این پاک کننده ها به جای عصاره های "بر اساس طبیعت" یا "مشابه طبیعت" که در محصولات تجاری استفاده می شود ، ازمواد طبیعیاستفاده می کنند. دیگر لازم نیست نگران مواد "پنهان" باشید!
شما می توانید این پاک کننده های بدونصابونرا متناسب با شرایط آب و هوایی و نیازهای فعلی پوست سفارشی کنید. به عنوان مثال ، اکنون می توانید در فصل زمستان مواد مرطوب کننده بیشتری اضافه کنید یا برخی از مواد ضد آکنه را برای مبارزه با جوش ها انتخاب کنید.
این پاک کننده ها به عمق منافذ نفوذ کرده ، مواد زائد و ناخالصی ها را به همراه میکروب ها از بین می برند. این محصولات نیازی به ترکیبات لوکس ندارند و بنابراین ، هزینه زیادی را برای شما صرفه جویی می کنند و از تلاش در گردش در فروشگاه ها صرفه جویی می کنند.
پوست شما بعد از استفاده از این پاک کننده ها احساس فوق العاده ای پیدا می کند و نتایج آن در کمتر از چند روز نشان داده می شود!

چگونه می توان صورت خود را در خانه با استفاده از پاک کننده های DIY تمیز کرد؟

1. پاک کننده صورت لیمو و ماست:

اگر پوستی ترکیبی دارید که فاقد درخشندگی است ، ماست و لیمو پاک کننده فقط برای شما مناسب است! ماست حاوی اسید لاکتیک است که یکلایه بردار طبیعیپوست است. با از بین بردن ملایم سلول های مرده سطح و کثیفی ، ماست مانند جذابیت در بازگرداندن درخشندگی صورت شما عمل می کند. همچنین پوست شما را مرطوب کرده و آن را نرم و لطیف نگه می دارد. لیمو یک سفید کننده ملایم است و خواص اسیدی آن به تعادل سطح pH پوست کمک می کند.

روش

مواد مورد نیاز:

ماست - 1 قاشق غذاخوری
لیمو - 1 قاشق غذاخوری
یک کاسه کوچک بردارید و مواد را با هم ترکیب کنید
خوب مخلوط کنید تا یک خمیر یکدست ایجاد شود
مقداری آب به صورت خود بمالید
مخلوط را روی صورت و گردن خود بمالید
به مدت 1-2 دقیقه با حرکات دایره ای خوب ماساژ دهید
محصول را کاملاً با آب گرم بشویید
با یک حوله تمیز خشک کنید

2. پاک کننده صورت با شیر و عسل:

شستشوی صورت با شیر و عسل برای افرادی مناسب است که دارایمشکلات پوستیخشک مانند تکه های خشک و پوست تکه و درشت هستند. این یک پاک کننده موثر است که به عمق منافذ پوست نفوذ کرده و مواد ناخواسته از جمله آرایش را از بین می برد. علاوه بر این ، اسید لاکتیک موجود در شیر سلول های مرده را از بین می برد بدون اینکه پوست را خشک کند. عسل یک مرطوب کننده طبیعی است که رطوبت را به پوست جذب کرده و آن را نرم و لطیف می کند.

روش

مواد مورد نیاز:

شیر - 2 قاشق غذاخوری
عسل - 1 قاشق غذاخوری
شیر را کمی گرم کرده و مقداری عسل به آن اضافه کنید تا قوام خوبی پیدا کند
حالا از یک جوانه پنبه ای یا انگشتان خود استفاده کنید تا مخلوط را روی پوست خود بمالید
با استفاده از انگشتان خیس ، صورت خود را به آرامی به مدت 2-3 دقیقه ماساژ دهید
محصول را کاملاً با آب سرد بشویید
با یک حوله نرم و سپس مرطوب کننده خشک کنید

3. پاک کننده صورت سرکه سیب:

ACV یا سرکه سیب نعمتی برای افرادچرب پوستاست! دارای خواص قابض برای به حداقل رساندن منافذ و افزایش گردش خون در پوست است. ACV همچنین یک پاک کننده طبیعی موثر پوست است که به آرامی پوست را لایه برداری می کند و آلودگی های نشسته در عمق منافذ را از بین می برد. اسید مالیک موجود در ACV به عنوان یک لایه بردار ملایم عمل می کند تالکه هاو زخم ها را روشن کند. با ایجاد تعادل در pH طبیعی پوست ، ACV همچنین از ترشح چربی اضافی همراه با به حداقل رساندن خطر ایجاد جوش جلوگیری می کند.

روش

مواد مورد نیاز:

سرکه سیب - 1 قاشق غذاخوری
آب - ¼ فنجان
ابتدا ACV را در ¼ فنجان آب رقیق کنید تا قدرت آن کاهش یابد
حالا با استفاده از پنبه محلول را روی پوست و گردن خود بمالید
به آرامی صورت را به مدت 1-2 دقیقه ماساژ دهید
بگذارید 1 دقیقه دیگر بماند
با آب گرم بشویید
خشک کن
توجه: هرگز از ACV رقیق نشده به طور مستقیم روی پوست استفاده نکنید ، زیرا می تواند باعث سوختگی شدید شود.

4. پاک کننده صورت گوجه فرنگی و ماست:

پاک کننده صورت گوجه فرنگی و ماست انتخاب مناسب برای پوست های کدر و آفتاب سوخته است! گوجه فرنگی به لطف لیکوپن موجود در آن مانند یک عامل عالی برنزه کننده عمل می کند. لیکوپن یک عامل طبیعی محافظت کننده در برابر آفتاب و یک آنتی اکسیدان است که با آلاینده های محیطی و آسیب های ناشی از نور خورشید بر روی پوست مبارزه می کند. ماست بهترین عامل حمایت کننده برای گوجه فرنگی است تا رنگدانه ها و زخم های موجود در پوست را روشن کرده ورنگ پوسترا بهبود بخشد.

روش

مواد مورد نیاز:

رب گوجه فرنگی - 2 قاشق غذاخوری
ماست - 1 قاشق غذاخوری
ماست را به رب گوجه فرنگی اضافه کرده و خوب مخلوط کنید
این خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید
به مدت 1-2 دقیقه ماساژ دهید
محصول را با مقداری آب گرم بشویید
با حوله خشک کنید

5. پاک کننده صورت آلوئه ورا و عسل:

پاک کننده های صورت آلوئه ورا و عسل برای انواع پوست از جملهپوست های حساسمناسب هستند. این یک مادهضد التهابیاست که قرمزی و سوزش را کاهش می دهد. حاوی بسیاری از آنزیم های تغذیه کننده پوست است که به آرامی پوست شما را تمیز کرده و ذرات ناخواسته را از بین می برد. علاوه بر این ، آلوورا سرشار از آب است که پوست شما را آبرسانی و تغذیه می کند. عسل به حفظ لطافت و درخشندگی طبیعی پوست کمک می کند.

روش

مواد مورد نیاز:

آلوئه ورا - 2 قاشق غذاخوری
عسل - 1 قاشق غذاخوری
یک خمیر صاف از ژل آلوئه ورا تهیه کنید (تازه یا ارگانیک ، خریداری شده در فروشگاه)
مقداری عسل به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید
این مخلوط را به صورت خود بمالید
به مدت 2-3 دقیقه خوب ماساژ دهید
کاملاً با آب بشویید
با حوله خشک کنید

6. پاک کننده صورت آرد گرم ، زردچوبه و چوب صندل:

ترکیب بیسان ، هلدی و چندان یک دستور قدیمی برای پاکسازی طبیعی پوست است. آرد گرم یا بسان آوار و سلولهای مرده را از عمق منافذ پوست برداشته ودرخششسالمی به آن می بخشد. همچنین یک عامل سفید کننده طبیعی پوست است که وقتی با چوب صندل و زردچوبه ترکیب شود ، افزایش کارایی را نشان می دهد. خواص ضد باکتریایی زردچوبه ازعفونت های پوستیجلوگیری می کند ، در حالی که چوب صندل پوست شما را صاف و درخشان می کند. این پاک کننده صورت برای انواع پوست مناسب است.

روش

مواد مورد نیاز:

Besan - 2 قاشق غذاخوری
زردچوبه - 1 پیمانه
چوب صندل - ½ قاشق غذاخوری
گلاب
همه مواد را در یک کاسه ترکیب کنید
خوب مخلوط کنید تا یکدست شود
مخلوط را روی پوست خود بمالید
به مدت 2-3 دقیقه خوب ماساژ دهید
کاملاً با آب بشویید و خشک کنید
اینها برخی از بهترین پاک کننده های خانگی صورت برایانواع پوستهستند! اگرچه همه آنها طبیعی هستند ، اما انجام آزمایش پچ برای تعیین مناسب بودن مواد تشکیل دهنده پوست ضروری است. همچنین می توانید مواد بیشتری را به هر پاک کننده اضافه کنید تا نیازهای مراقبت از پوست شما را برآورده کند.

سوالات متداول:
1. هر روز چند بار باید صورت خود را تمیز کنم؟
متخصصان توصیه می کنند که پوست خود را دو بار در روز تمیز کنید. انجام این کار به حفظسلامت طبیعی پوستکمک می کند بدون اینکه اجازه دهید ناخالصی ها منافذ پوست شما را مسدود کنند. با این حال ،پاکسازیبیش از 2 بار در روز می تواند پوست را خشک کرده و به بافت های روی سطح آسیب برساند.

2. آیا بعد از تمیز کردن باید پوست خود را مرطوب کنم؟
آره! نوارهای پاک کننده روغن های طبیعی و رطوبت را از پوست شما دور می کند. برای پر کردن آنها ، باید از مرطوب کننده مناسب نوع پوست خود استفاده کنید. مرطوب کننده ها علاوه بر جلوگیری از خشک شدن پوست ، پوست را نرم کرده و درخشش خوب و سالمی به آن می بخشد.

3 -صورت بعد از استفاده از شوینده چگونه باید باشد؟
اگر از پاک کننده مناسب استفاده می کنید ، صورت شما نباید "کشیده" یا سفت باشد. پوست شما باید همزمان صاف و نرم به نظر برسد و در عین حال شاداب به نظر برسد. اگر خشکی شدید ، سوزش یا سایر عوارض نامطلوب را تجربه می کنید ، وقت آن است که به یک پاک کننده جدید بروید.#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فیلم های زیر برخی از بهترین عاشقانه‌های موجود برای پخش در نتفلیکس هستند.

5 ساعت پیش

شما هم به دنبال جدیدترین مدل فرش که شیک و امروزی باشد می‌گردید؟ در این مطلب از مجله دلتا به معرفی فرش وینتیج در دکوراسیون می‌پردازیم.

6 ساعت پیش

وقتی زنی فوت می‌کند تمام حقوق و مطالبات او به ورثه‌اش می‌رسد. در این نوشتار از مجله دلتا به موضوع ارث رسیدن مهریه زن می‌پردازیم.

7 ساعت پیش

خارش پوست سر را می توان به راحتی در خانه با استفاده از بسیاری از درمان های طبیعی DIY درمان کرد.

19 ساعت پیش

دفعات شستشوی مو بر اساس انواع مو, نکاتی برای شستن موهای خود مانند یک حرفه ای

19 ساعت پیش

قدرتمندترین بمب افکن های جهان را بشناسید.

19 ساعت پیش

برنامه اینترنتی یازده با اجرای علی کریمی پیشکسوت فوتبال از پلتفرم فیلم‌نت پخش خواهد شد. این برای نخستین بار است که علی کریمی اجرای یک برنامه تصویری را بر عهده می‌گیرد.

19 ساعت پیش

اگر کسی از صحنه تصادف فرار کند مجازات فرار مقصر حادثه چیست؟ در این مطلب می‌خواهیم به موضوع فرار مقصر از صحنه تصادف بپردازیم.

دیروز

بیوگرافی احمد پور خوش بازیگر سریال سرجوخه, شروع فعالیت و ورود به عرصه بازیگری احمد پور خوش

دیروز

اثبات رابطه نامشروع با استفاده از فیلم مانند اثبات از طریق پیامک امکان‌پذیر است. امروز به موضوع اثبات رابطه نامشروع از طریق فیلم می‌پردازیم.

دیروز

جیمز مایکل تایلر، بازیگر نقش گانتر در سریال فرندز در ۵۹ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان از دنیا رفت.

دیروز

AAV ها از قدرت و فناوری مورد نیاز برای عبور از اعماق عمیق و در عین حال استفاده از قدرت آتش و کنترل همه جانبه برخوردارند.

دیروز

سریال سرجوخه یک درام امنیتی، اجتماعی به کارگردانی احمد معظمی و تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری از دوشنبه ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

دیروز

در این مقاله، ما مزایای زغال اخته برای سلامتی ، مشخصات تغذیه ای آنها و خطرات ناشی از خوردن آن را بررسی می کنیم. به خواندن ادامه دهید!

پریروز

برای آشنایی بیشتر با اختلال روان تنی و نحوه ارتباط آنها با روانشناسی به ادامه مطلب بروید.

پریروز

بیشتر...