مجله دلتا |
۱ هفته پیش

رنگ اتاق خواب رنگ خنثی سفید رنگ گرم کفپوش رنگ سرد نور مکمل مجله دلتا

انتخاب رنگ اتاق خواب ما باید به‌گونه‌ای باشد که در آن بتوانید استراحت خوب و کافی داشته باشید. داشتن احساس آرامش در اتاق بسیار مهم است.
رنگ اتاق خواب

همانطور که می‌دانید اتاق خواب محل آرامش و استراحت افراد است. همه ما دوست داریم زمانی‌که وارد اتاق خواب  می‌شویم، احساس آرامش داشته باشیم. به همین دلیل به رعایت نکاتی از قبیل ترکیب رنگ اتاق خواب، دکوراسیون داخلی آن، شرایط روحی خود و… باید اهمیت دهیم. در این مطلب ازمجله دلتاقصد داریم به چند نکته طلایی برای انتخاب رنگ اتاق خواب بپردازیم.

استفاده از رنگ‌های گرم یا سرد در اتاق خواب

برای انتخاب رنگ اتاق خواب باید شرایط آب و هوایی محیطی که در آن زندگی می‌کنید را در نظر بگیرید. مثلاً اگر شما در جایی زندگی می‌کنید که از لحاظ جغرافیایی بیشتر روزها سرد است، بهتر است از رنگ‌های گرم مثل قرمز، زرد پر رنگ، نارنجی و سایر رنگ‌های گرم استفاده کنید و بالعکس. با رعایت این نکته می‌توانید هنگام ورود به اتاق خواب خود حس گرما یا خنکی را برای خود زنده کنید و به طور ناخودآگاه از آن تاثیر بگیرید.

توجه به شرایط روحی خود

دقت به این مورد هنگام انتخاب رنگ و نقاشی اتاق خواب بسیار حائز اهمیت است.  اگر شما فردی هستید که استرس و انرژی بیش از حدی دارید، سعی کنید اتاق خواب خود را با رنگ‌های آرام‌بخش مثل آبی آسمانی، صورتی ملایم، سبز، سفید و … رنگ‌آمیزی کنید.

مکمل

تاثیر نور بر نقاشی اتاق خواب

ممکن است اتاق شما به‌گونه‌ای باشد که در آن پنجره‌ای وجود نداشته باشد یا نور کافی در طول روز داخل اتاق نمی‌شود. بنابراین هنگام انتخاب رنگ باید از رنگ‌های روشن مانند سفید، لیمویی، یاسی، آبی کم‌رنگ، کرم و … استفاده کنید.

رنگ سرد

تاثیرات رنگ‌ها بر ابعاد اتاق خواب

اگر اتاق خواب شما بزرگ است، می‌توانید با استفاده از رنگ‌های گرم و تیره، اتاق خواب خود را کوچک‌تر نشان دهید. همچنین با استفاده از رنگ‌های روشن، برای اتاق‌های کوچک، آن‌ را بزرگ‌تر جلوه دهید.

کفپوش

هماهنگی رنگ و دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دقت داشته باشید زمانی‌که می‌خواهید اتاق خواب خود را رنگ کنید، رنگی متناسب با دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود انتخاب کنید. سعی کنید از رنگ‌هایی که‌ هارمونی و هم‌نشینی زیبایی با وسایل اتاق خواب دارند، استفاده کنید.

رنگ گرم

خلاقیت ترکیب رنگ‌ها در نقاشی اتاق خواب

شما می‌توانید با استفاده از ترکیب‌های زیبا، هر یک از دیوارهای اتاق خواب خود را با رنگی مناسب رنگ آمیزی کنید و جلوه‌ای خاص به اتاق خود ببخشید. به عنوان مثال استفاده از ترکیب رنگ‌های:طوسیو صورتی، سفید وآبی، سبز و لیمویی، طوسی و بنفش، سفید و مشکی، طوسی و زرد و … می‌تواند بسیار خلاقانه و منحصربه‌فرد باشد.

ترکیب کاغذدیواری و رنگ نیز می‌تواند ایده‌ای جذاب باشد.

سفید

رابطه کفپوش اتاق خواب با رنگ دیوارها

هنگام اقدام به نقاشی اتاق، کفپوش اتاق را نیز در نظر داشته باشید. اگرکفپوشاتاق خواب شما تیره است بهتر است از رنگ‌های روشن برای اتاق خواب استفاده کنید. هنگام استفاده از کاغذ دیواری نیز این نکته را رعایت کنید.

پیشنهاد مطالعه:مطلبترفندهایی ساده برای اتاق خواب کوچکرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دیوار آجری در فضای داخلی یکی از ایده های جذاب و قدیمی برای خاص کردن محیط خانه می‌باشد. که امروزه می‌توان از آن در چیدمان مدرن استفاده کرد.

18 ساعت پیش

روش‌های مختلفی برای بکار بردن رنگ سبز در دکوراسیون وجود دارد. ما در این مطلب به کاربردهای رنگ سبز در اتاق خواب خواهیم پرداخت.

1 روز پیش

برای انتخاب رنگ مناسب آشپزخانه اغلب توصیه می‌شود کمتر سراغ رنگ‌های خیلی تیره، خنثی‌های سرد بروید. رنگ آشپزخانه بهتر است رنگ گرم باشد.

2 روز پیش

چه رنگی برای دیوار اتاق نشیمن مناسب است؟ رنگی که شما برای رنگ‌‌ آمیزی اتاق نشیمن و پذیرایی منزل خود انتخاب می‌کنید، باعث حس عالی می‌شود.

3 روز پیش

اما بعضی از ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون هستند که در هر زمان مد هر چه که باشد، این ترکیب رنگی‌ها همیشه زیبا بوده و فضایی شیک ایجاد می‌کنند.

5 روز پیش

استفاده هوشمندانه از فضا برای نگهداری وسایل، یکی از ترفندهای چیدمان خانه کوچک است. در خانه بگردید وسطوح فراموش شده‌ دیوار را کشف کنید.

6 روز پیش

آبی جزء شاخص‌ترین رنگ‌ های آرامش‌ بخش در دکوراسیون است. رنگ آبی آسمانی در میان طیف‌های مختلف این رنگ، بیش‌ترین حس آرامش را ایجاد می‌کند.

۱ هفته پیش

اگر فرد خوش سلیقه‌ای هستید و می‌خواهید مبلمان اتاق پذیرایی را بر اساس سلیقه شخصی خود طراحی کنید، مبلی با طراحی مدرن را انتخاب کنید.

۱ هفته پیش

فرش مناسب فضای کوچک برای دکوراسیون خانه بسیار مهم است زیرا با کوچک شدن آپارتمان‌ها برای انتخاب فرش مناسب فضای کوچک باید به نکاتی توجه کرد.

۱ هفته پیش

استفاده از فرش‌های متعدد کوچک به جای یک فرش بزرگ در کف اتاق خواب، یکی از اشتباهات رایج در طراحی اتاق خواب است و نباید انجام شود.

۱ هفته پیش

می‌دانید که ایجاد تغییر دکوراسیون در منزل و تعویض مبلمان، کاری بسیار دشوار و پر هزینه است. نیازی نیست که مرتب تغییرات اساسی ایجاد کرد.

۱ هفته پیش

در صورتی که فضاهای پرت در دکوراسیون منزل خود دارید می‌توانید با ساخت یک میز سفارشی کوچک از آن به عنوان فضای کار استفاده کنید.

۱ هفته پیش

سبک شیکر در سبک در دکوراسیون داخلی نمایانگر پاکی، سادگی و بی آلایشی است. در سبک شیکر از رنگ‌های مانند خاکستری و بژ بسیار استفاده می‌شود.

۱ هفته پیش

تفاوتی ندارد که خانه شما به چه اندازه کوچک باشد، با برخی ایده های ساده می توان فضای دلگیر را از بین برد و به دکوراسیون خانه دلباز رسید.

۱ هفته پیش

رنگ سبز گزینه‌ای برای فضای خانه بوده که خاصیت آن از گیاهان نشات می‌گیرد. در این مطلب ترفندهای استفاده از رنگ سبز در نشیمن گفته می‌شود.

۱ هفته پیش

بیشتر...