مجله دلتا |
2 ماه پیش

چیدمان مبلمان نشیمن چیدمان مبلمان نشیمن پذیرایی دکوراسیون مبلمان مجله دلتا

شاید همه ما تصویری کلی از چیدمان مبلمان نشیمن و پذیرایی در ذهن خود داشته باشیم، اما واقعا نحوه چیدن وسایل و مبلمان در کنار هم به چه صورتی صحیح است؟
چیدمان مبلمان نشیمن

قطعا شما می‌دانید که برای چیدمان یک فضا فقط یک راه وجود ندارد. اما از کجا می‌فهمید که کدام راه بهتر است؟ چه اصولی را مبنای کار خود قرار می‌دهید؟ اگر از یک طراح نظر بخواهید، نکاتی را به شما گوشزد می‌کند که در اثر سال‌ها تجربه متوجه شده است. ما خلاصه‌ای از نکاتچیدمان مبلمان نشیمنرا در این مطلب با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. همراهمجله دلتاباشید.

قرارگیری مبلمان

اول به وسایلی که دارید، نگاه کنید. مبل‌ها، میز جلومبلی، تلویزیون، پیانو، میز ناهارخوری و بسیاری از وسایل دیگر هستند که شما در نشیمن یا پذیرایی خود استفاده می‌کنید. هر وسیله‌ای باید در جای مناسبی قرار بگیرد. مثلا میز ناهارخوری شما باید تا حد امکان به آشپزخانه نزدیک باشد.

چیدمان مبلمان نشیمن

مبل‌ها را باید طوری قرار دهید که رو به تلویزیون باشد و صد البته تلویزیون باید پشت به دیوار قرار داشته باشد. اگر وسایل اصلی را اول در جای خود قرار دهید، بقیه نیز جای خود را پیدا خواهند کرد.

استفاده از نقطه کانونی

از نقطه کانونی استفاده کنید. شاید بپرسید که نقطه کانونی چیست؟ نقطه کانونی به نقطه‌ای از فضا گفته می‌شود که چیدمان مبلمان در اطراف آن صورت می‌گیرد. وجود یک نقطه کانونی می‌تواند شما را از سردرگمی نجات دهد. شما می‌توانید تلویزیون را در نشیمن خود، نقطه کانونی در نظر بگیرید. بعد از این که نقطه کانونی را پیدا کردید، بهتر می‌توانید روی چیدن مبلمان حول آن‌ها تمرکز کنید.

چیدمان مبلمان نشیمن

استفاده از تقارن

شاید در دکوراسیون خانه‌های امروزی از تقارن به آن شکلی که در گذشته وجود داشت، خبری نباشد ولی با این حال، تقارن همیشه مهم بوده و هست، زیرا به مبلمان و وسایل خانه نظم می‌دهد. تقارن، تعادل می‌آورد و از هرج و مرج و شلوغی جلوگیری می‌کند.

چیدمان مبلمان نشیمن

حتی اگر می‌خواهید یک دکوراسیون مدرن داشته باشید، تقارن را به صورت کلی در نظر بگیرید. به عبارت دیگر، طوری مبلمان را بچینید که فضا دارای تعادل باشد.

در نظر گرفتن فضای رفت و آمد

خیلی اوقات، مبلمان نشیمن و وسایل نشیمن و پذیرایی به قدری نزدیک به هم هستند که نمی‌توان به راحتی از بین آن‌ها رد شد. این ایراد بزرگی است که باید آن را برطرف کرد. در نظر گرفتن فضای کافی برای رفت و آمد در فضا مهم و ضروری است.

سعی کنید چیدمان را طوری انجام دهید که مبلمان در هیچ قسمتی از فضا متراکم نشود. خالی بودن یک بخش و شلوغ بودن بخش دیگر، باعث می‌شود در یک محل آزادانه حرکت کنید و در بخش‌های دیگر دچار مشکل شوید.

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر، مطلببا ایده‌های جذاب دکور خانه خود را خاص کنید!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آشپزخانه‌کوچک را به صورتی چید که از فضای آن استفاده بهینه کرده و بزرگ‌تر جلوه داد. این مطلب به ایده‌ هایی برای آشپزخانه کوچک می‌پردازد. 

4 ساعت پیش

خانه تاریک و کم نور ممکن است معضل خانه‌هایی بزرگ با طراحی داخلی تاریک باشد و هم می‌تواند معضل خانه‌هایی کوچک باشد. همراه ما باشید.

7 ساعت پیش

در اولین روزهای پاییز می‌خواهیم با هم ایده‌ های دکوراسیون پاییزی منزل را مرور کنیم و با ایده‌ های خلاقانه تزئینات پاییزی را به خانه بیاوریم.

دیروز

تزیین منزل با کوسن یک راه عالی برای باز طراحی منزل شما است. اگر این روش به درستی اجرا شود کوسن ها می توانند به اتاق جذابیت می‌دهد.

پریروز

اگر می‌خواهید خانه شما زیبا باشد، بهتر است برخی اشتباهات را انجام ندهید. در این مطلب نمونه‌هایی از اشتباهات در چیدمان خانه می‌پردازیم.

پریروز

آیا به استفاده از رنگ‌ های پاییزی در دکوراسیون خانه فکر کرده‌اید؟ پاییز هزار رنگ، با رنگ‌های ناب و دلپسند بسیاری از افراد را مسحور می‌کند.

3 روز پیش

با انتخاب مناسب کاغذ دیواری می‌توان دکوراسیون زیبایی برای اتاق خواب خلق کرد. رنگ و طرح کاغذ دیواری بر چیدمان اتاق خواب تاثیر زیادی دارد.

4 روز پیش

طراحی و دیزاین دکوراسیون آشپزخانه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دکوراسیون داخلی منزل اصول و قواعدی دارد که باید آن‌ها رعایت کنید.

4 روز پیش

انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی یکی از مهم‌ترین مسائل در دکوراسیون اتاق پذیرایی است که احتیاج به توجه ویژه‌ای دارد. با مجله دلتا همراه باشید.

5 روز پیش

اشتباهات در چیدمان وسایل خانه باعث می‌شوند که خانه کوچک‌تر به‌نظر بیاید. در این مطلب همراه باشید تا شما را در چیدمان خانه راهنمایی کنیم.

5 روز پیش

میزها عناصری دکوراتیو هستند که با تزئیناتی زیبا می‌توان جلوه‌ای زیبا به آن‌ها داد. این مطلب به معرفی رومیزی برای میز ناهارخوری می‌پردازد.

6 روز پیش

روش‌های زیادی برای دیزاین مبل راحتی وجود دارد که می‌توانید از یکی یا چند مورد از آن‌ها کمک بگیرید و فضای زیبایی برای گفت‌وگو خلق کنید.

6 روز پیش

کفپوش تیره یا روشن کدام را انتخاب کنیم؟ در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم به مزایا و معایب کفپوش‌های تیره و روشن بپردازیم.

۱ هفته پیش

اگر خانه شما به سبک سنتی طراحی شده و می‌خواهید تغییر در آن ایجاد کنید این مطلب به بیان نکاتی برای دکوراسیون مدرن در خانه می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

انتخاب رنگ مناسب می توان دکوراسیون شما را متحول کند. نکات مهمی در انتخاب رنگ پرده پذیرایی نقش دارند که در این مطلب به آن‌ها می پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...