تیتر برتر |
۱ هفته پیش

چگونه پوست خود را به روش صحیح لایه برداری کنیم سایت تیتربرتر TitreBartar com

چگونه پوست خود را به روش صحیح لایه برداری کنیم؟

تیتربرتر:لایه برداریاصولی شامل اسکراب فیزیکی پوست ما با استفاده از اسکراب، برس خشک یا هر وسیلهمراقبت از پوستدیگری است که برای لایه برداری استفاده می شود. به عنوان مثال، شما ممکن است از اسکراب صورت به عنوان بخشی از برنامه مراقبت از پوست یا صورت خود استفاده کرده باشید. از طرف دیگر، در لایه برداری شیمیایی، شما از اسید سالیسیلیک، اسید گلیکولیک (آلفا هیدروکسی اسید) یا آنزیم های دیگری استفاده می کنید که می توانند تجمع سطح را از نظر شیمیایی تجزیه کنند. چه از یک لایه بردار فیزیکی استفاده کنید و چه از یک ماده شیمیایی، هدف اصلی یک لایه بردار از بین بردن تجمع سلول های مرده از سطح پوست است. از بین بردنسلول های مرده پوستبسیار مهم است زیرا توانایی طبیعی پوست در ریختن سلول های مرده با افزایش سن کاهش می یابد.

7 مزیت برتر لایه برداری پوست

لایه برداری پوستهمیشه طراوت بخش است. مثل این است که چهره خود را به حالت طبیعی و تازه برگردانید، مخصوصاً وقتی آرایش زیادی می کنید و پوست احساس گرفتگی می کنید. همه می گویند که لایه برداری گام مهمی در یک رژیم کاملا مراقبت از پوست است. اما، غیر از کندن سلول های مرده پوست، عادت لایه برداری چه کاری برای پوست شما انجام می دهد؟

لایه برداری منافذ را از حالت انسداد خارج می کند

سلول های مرده پوست منافذ را مهر و موم می کنند و هنگامی که غدد چربی روغن تولید می کنند، در زیر سلول های خشک پوست مسدود شده منافذ گیر می کند. این باعث شکستگی می شود زیرا راهی برای رفتن روغن وجود ندارد.لایه بردارییک روش موثر برای از بین بردن این منافذ است. لایه برداری همچنین از توقف های سرسختانه به صورتجوش های سرسیاهو جوش های سر سفید جلوگیری می کند.

لایه برداری از بروز آکنه جلوگیری می کند

درست مانند چگونگی رفع انسداد منافذ در جلوگیری از جوش های سرسیاه و جوش های سفید، به همین ترتیب، در جلوگیری از لکه های دیگر نیز کمک می کند. لایه برداری همچنین از مسدود شدن منافذ جلوگیری می کند، که خود باعث کاهش آکنه می شود.

لایه برداری به نفوذ عمیق سایر محصولات مراقبت از پوست کمک می کند

لایه برداریمنافذ را از بین می برد، سطح پوست را صاف می کند و تمام پوست های خشک و مرده را از بین می برد. پوست مرده مانعی بین سرم و پوست شما است. با حذف آن، اجازه می دهید همه چیز بهتر کار کند. وقتی مواد غنی و مغذی به عمق پوست نفوذ می کنند، موثرتر عمل می کنند. لایه برداری برای جادوگری سرم ها و مرطوب کننده های گران قیمت شما بسیار مهم است. آخرین چیزی که ما می خواهیم مسدود شدن سرم ها و مرطوب کننده های شما توسط مواد مسدود کننده منافذ و پوست مرده است.

لایه برداری لکه های تیره پوست

بسیاری از ناسازگاری ها در پوست شما عمدتا به دلیل سلول های پوستی مرده است که هنوز ریخته نشده اند. خوشبختانه، لایه برداری باعث می شود که رنگ پوست شما کاهش یابد. لایه بردارها سلول های مرده و خشک پوست را از بین می برند در حالی که بافت پوست را صاف می کنند. با گذشت زمان، پوست شما یکدست تر به نظر می رسد. یک لایه بردار مناسب همچنین به روشن شدن پوست کمک می کند.

لایه برداری گردش خون و غدد لنفاوی را افزایش می دهد

از مزایایلایه برداریمی توان به تحریک گردش خون غنی از اکسیژن به سطح پوست نیز اشاره کرد. لایه برداری از پوست همچنین باعث تحریک غده لنفاوی برای پاک سازی داخلی می شود.

لایه برداری باعث افزایش گردش سلول می شود

علاوه بر تقویت گردش خون،لایه برداریهمچنین با کمک به گردش سلول در تقویت درخشندگی پوست نیز کمک می کند. با از بین بردن سلول های مرده، خشک یا در حال مرگ، پوست سلول های تازه و سالم را نیز در سطح حفظ می کند.

لایه برداری سنتز کلاژن را تحریک می کند

لایه برداری همچنین به تحریک سنتز کلاژن کمک می کند. این به نوبه خود به بهبود یکپارچگی، بافت پوست و جوان نگاه داشتن پوست کمک می کند.

چگونه صورت خود را لایه برداری کنیم؟

اگرچه فواید زیادی برای لایه برداری وجود دارد، اما یک روش خاص برای همه مناسب نیست. بنابراین، قبل ازلایه برداری پوست، باید بدانید که نوع پوست شما چیست. انواع لایه برداری ممکن است برای انواع پوست مفید نباشد. اگر به بیماری پوستی مبتلا هستید، باید با یک متخصص پوست مشورت کنید یا بهتر است به طور کلی از لایه برداری خودداری کنید.

موارد زیر یک روش گام به گام است که به شما کمک می کند یک روش لایه برداری در خانه خود تنظیم کنید.

مرحله 1: محصولات مناسب را انتخاب کنید

انتخاب یک محصول مناسب برای لایه برداری یک مرحله مهم است. علاوه بر در نظر گرفتن نوع پوست خود، باید توجه داشته باشید که می خواهید کدام قسمت از بدن را لایه برداری کنید. شما نباید از یک محصول لایه برداری مخصوص پوست ظریف برای بدن استفاده کنید. همچنین، مناطق ناهموار مانند آرنج یا پاشنه پا ممکن است نیاز به توجه ویژه داشته باشند.

به یاد داشته باشید که ممکن است پوست صورت شما بر اساس عوامل مختلف بین خشک و چرب یا طبیعی تا حساس چرخه داشته باشد. بنابراین، ممکن است لازم باشد محصول را متناسب با آن تغییر دهید.

مرحله 2: استفاده درست از لایه بردار

اگر یک لایه بردار فیزیکی مانند اسکراب صورت طبیعی را انتخاب می کنید، آن را روی صورت تمیز و خشک قرار دهید و از نواحی حساس مانند اطراف چشم خود اجتناب کنید. اگر از لایه بردار شیمیایی مانند سرم استفاده می کنید، قبل از استفاده از مرطوب کننده، چند قطره ماساژ دهید.

مرحله 3: شروع به کار لایه بردار

اگر از اسکراب صورت استفاده می کنید، آن را با انگشتان خیس در پوست ماساژ دهید. اگر از لایه بردار شیمیایی استفاده می کنید، انگشتان خشک محصول را به طور مساوی روی پوست ماساژ می دهید.

مرحله 4: شستشوی صورت بعد از اسکراب لایه بردار

اگر از اسکراب صورت استفاده می کنید، با آب ولرم تمیز بشویید. با این حال، باید یک لایه بردار شیمیایی روشن شود.

مرحله 5: استفاده از مرطوب کننده بعد از لایه برداری

استفاده از مرطوب کننده بلافاصله پس از لایه برداری روی پوست بسیار مهم است زیرا به شما در جلوگیری از هرگونه آسیب و مرطوب نگه داشتن پوست و سلامتی کمک می کند.

پنج ماده طبیعی برای لایه برداری پوست

آیا می دانستید با استفاده از مواد موجود در آشپزخانه خود می توانید لایه برداری عالی و درخشندگی از پوست انجام دهید. در زیر لیستی از مواردی وجود دارد که لایه بردارهای عالی هستند.

1. عسل

عسل به سرعت بخشیدن به روند لایه برداری طبیعی کمک می کند. این خاصیت مرطوب کننده ای دارد که به جذب رطوبت کمک می کند و آن را به یک اسکراب آبرسان صورت تبدیل می کند.

2. ماست

ماست یکلایه بردارعالی است. این ماده حاوی لاکتیک است که همان آلفا هیدروکسی دارد که در درمان های مراقبت از پوست یافت می شود. ماست در تسکین، صاف شدن و رنگ آمیزی پوست کمک می کند. به اندازه کافی ماست ساده را روی تمام صورت و گردن خود بمالید. بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با آب تمیز بشویید.

3. شکر

شکر غنی از اسید گلیکولیک است، که یکی دیگر از آلفا هیدروکسی ها است و به تولید سلول های پوستی جدید کمک می کند. همچنین پوست را صاف و نرم می کند. با استفاده از نصف فنجان شکر سفید یا قهوه ای و مقدار کافی روغن زیتون یا گندم یک مخلوط درست کنید. این مخلوط را روی سر و صورت و گردن خود بمالید و با حرکات دورانی به آرامی با انگشتان دست ماساژ دهید. بگذارید حدود 10 دقیقه بماند و با آب گرم آن را تمیز بشویید.

4. آب لیمو

آب لیمو منبع عالی دیگری از آلفا هیدروکسی اسید طبیعی است که به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند.  هر یک چهارم فنجان آب لیمو ، آب انگور ، آب سیب و قوطی را قند مخلوط کنید تا تمام قند حل می شود. سپس خمیر را با استفاده از پد پنبه ای در سراسر صورت بمالید. بگذارید حدود 10 دقیقه روی آن بماند و تمیز بشویید.

علائم بیش از حد لایه برداری پوست

از کجا می دانید که بیش از حد پوست خود رالایه برداریمی کنید؟ موارد زیر علائم بیش از حد لایه برداری از پوست است.

تحریک یا قرمزی

لایه برداریخیلی زیاد یا خیلی شدید می تواند منجر به تحریک، قرمزی، التهاب یا احساس سوزش در پوست شود. پس از آن، پوست شما بسیار حساس می شود و به هر محصولی که استفاده می کنید واکنش نشان می دهد.

اگر چنین است، محصولات ملایم تری را انتخاب کنید و از نرم کننده های غنی استفاده کنید. همچنین، هنگام مراقبت از پوست باید مراقبت ویژه ای داشته باشید تا از مالش پوست تا حد ممکن خودداری کنید.

پوست لکه دار خشک

لایه برداریبیش از حد باعث خشکی پوست می شود زیرا چربی های طبیعی پوست را از بین می برد و آن را سالم و مرطوب نگه می دارد. این رطوبت را از بین می برد و پوست را خشک و پوسته پوسته می کند. پوست خشک و پوسته پوسته شده همچنین می تواند منجر به ایجاد چین و چروک و خطوط ریز شود. برای تسکین این شرایط ، از یک مرطوب کننده خوب یا سرم استفاده کنید.

شما برای لایه برداری صورت و بدن خود چه اقداماتی را انجام می دهید، تجربیات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

نویسنده: زهرا فرامرزی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماجرای ابتلای جمشید هاشم پور به کرونا پس از تزریق واکسن,جزئیات ابتلای جمشید هاشم پور به کرونا,بیوگرافی جمشید هاشم پور,ازدواج جمشید هاشم پور

6 روز پیش

بازیگر نقش مینا در سریال زندگی زیباست کیست,بیوگرافی ستایش رجایی نیا,بیوگرافی بازیگر نقش مینا در سریال زندگی زیباست,بازیگر نقش مینا در سریال زندگی زیباست,نقش مینا در سریال زندگی زیباست,مینا در سریال زندگی زیباست,سریال زندگی زیباست,ازدواج ستایش رجایی نیا,شروع فعالیت هنری ستایش رجایی نیا,بازی ستایش رجایی نیا در نقش مینا سریال زندگی زیباست,معرفی سریال زندگی زیباست,اسامی بازیگران سریال زندگی زیباست,معرفی عوامل سریال زندگی زیباست,

6 روز پیش

صاحبان مدارک گمشده بایستی برای گرفتن المثنی به ادارات مختلف مراجعه کنند در این مطلب به جلوگیری از سوء استفاده از مدارک می پردازیم.

6 روز پیش

نورپردازی اتاق نشیمن بسیار مهم است زیرا که شما ساعات زیادی را آنجا سپری می‌کنید. نور اتاق نشیمن تاثیر زیادی در حس آرامش و زیبایی فضا دارد

6 روز پیش

درگذشت امیرعباس محسنی,امیرعباس محسنی,جزئیات درگذشت امیرعباس محسنی,ازدواج و همسر امیرعباس محسنی,سوابق هنری امیرعباس محسنی,اینستاگرام امیرعباس محسنی,آثار امیر عباس محسنی,علت درگذشت امیرعباس محسنی,مجموعه کارهای امیر عباس محسنی

6 روز پیش

پیده یک نوع غذای مدرن ترکی است که به عنوان پیتزای ترکی نیز شناخته می شود. یک غذای خوشمزه و مجلسی برای کشور ترکیه است.

۱ هفته پیش

اولین تصویر نویدمحمد زاده و فرشته حسینی بعد از ازدواج منتشر شد-اولین تصویر فرشته حسینی و نویدمحمدزاده بعد از ازدواج

۱ هفته پیش

به دلیل ناآشنا بودن افراد با نکات حقوقی معاملات املاک، اختلافات زیادی بوجود آمده است در این مطلب به نکات مهم خرید و فروش ملک می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

طلاق از طرف زن نیز امکان دارد و زن با دلیلی مثل عسر و حرج، می‌تواند درخواست طلاق دهد در این مطلب به تاثیر مخالفت مرد در طلاق می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

اگر زگیل تناسلی دارید، بدانید که تنها نیستید، زگیل تناسلی بسیار شایع است. تعداد زیادی از مردم هرساله به زگیل تناسلی مبتلا می شوند., روش های درمان خانگی برای زگیل تناسلی

۱ هفته پیش

ویروس پاپیلومای انسانی می تواند از طریق تماس جنسی منتقل شود، حداقل 200 نوع از این نوع ویروس وجود دارد و تقریبا 40 نوع ناحیه تناسلی شما را آلود می کند.

۱ هفته پیش

عزت نفس به معنای کلی احساس عزت نفس در شخص گفته می شود. اساساً نظر شما در مورد خودتان است. این می تواند شامل عواملی مانند احساس هویت، اعتماد به نفس باشد. 

۱ هفته پیش

شرایط وام مسکن، تسهیلات انواع وام مسکن و اقساط آن، از موضوعات بسیار مهمی هستند که هنگام دریافت وام مسکن باید به انها توجه شود.

۱ هفته پیش

زوج هایی را ممکن است ببینید که به نظر می رسد آن ها خوشبخت و شاد هستند. این زوج ها عادت هایی را دارند که باعث رضایت آن ها در زندگی می شود.

۱ هفته پیش

اعضای برنامه خندوانه کرونا گرفتند-جزئیات ابتلای اعضای خندوانه به کرونا-معرفی برنامه خندوانه-ایده اولیه خندوانه-محتوای برنامه خندوانه

۱ هفته پیش

بیشتر...