مجله دلتا |
5 روز پیش

مکمل رنگ فیروزه ای کوسن اتاق خواب نشیمن آشپزخانه مبل فیروزه ای مجله دلتا

هر انسانی برای دکوراسیون منزل خود ایده‌ها و رنگ‌هایی را مد نظر دارد که نمی‌تواند از کنار رنگ فیروزه‌ای بی تفاوت عبور کند.
مکمل رنگ فیروزه ای

رنگ فیروزه‌ای از انواع رنگ‌های زیبا و جذاب برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل است. در نظر داشته باشید که، از این رنگ را در کنار رنگ‌های مکمل رنگ فیروزه‌ای استفاده کنید. به این دلیل که استفاده رنگ فیروزه‌ای در جای نامناسب و در کنار رنگ‌های نا هماهنگ  زیبایی دکوراسیون را از بین می‌برد. این مقاله درمجله دلتابه منظور شناخت رنگ‌های مناسب و انواع مکمل رنگ فیروزه ای تهیه شده است.

ویژگی‌های کلی رنگ فیروزه‌ای

نشیمن

رنگ فیروزه‌ای می‌تواند خاصیت سرزندگی، تحرک، هوشمندی، آزادی، کمک‌دهندگی، پیروزی را داشته باشد. می‌توان از انواع مکمل رنگ فیروزه ای که در کنار، این رنگ قرار می‌گیرد استفاده کرد. تعیین می‌کند که، کدام ویژگی بارز رنگ فیروزه‌ای در دکوراسیون باشد.

رنگ های مکمل رنگ فیروزه‌ای

قطعا استفاده از رنگ فیروزه‌ای به تنهایی، موجب خستگی در طولانی مدت، کلافگی میزبان می‌شود. برای رفع این مشکل می‌توانید از رنگ‌های مکمل رنگ فیروزه‌ای مانند رنگ سفید، مشکی، صورتی کم رنگ، زرد، بنفش، قرمز تیره، خاکستری، شکلاتی و … استفاده کنید. یکی از خاصیت‌های رنگ فیروزه‌ای، استفاده از آن در دکوراسیون به سبک مدرن کلاسیک و سنتی است.

استفاده از رنگ فیروزه‌ای و مکمل رنگ فیروزه‌ای در دکوراسیون فضاهای مختلف

آشپزخانه

آشپزخانه

اگر رنگ دیوار‌های آشپزخانه شما سفید است و نمی‌خواهید رنگ دیوارها را تغییر دهید. می‌توانید برای پرده آشپزخانه استفاده کنید. همچنین برای گلدان‌های جلوی پنجره از رنگ‌های مکمل رنگ فیروزه‌ای استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ صورتی و قرمز تیره، که در کنار پرده فیروزه‌ای ترکیبی انرژی بخش ایجاد می‌کند.

اتاق خواب:

اتاق خواب

اگر نمی‌خواهید رنگ فیروزه‌ای در اتاق خواب شما، رنگی غالب باشد. می‌توانید از رنگ‌های مکمل رنگ فیروزه‌ای برای رنگ اصلی و از رنگ فیروزه‌ای در کوسن‌های روی تخت، تابلو بالای تخت و … استفاده کنید.

نشیمن

کوسن

رنگ فیروزه‌ای تیره در کنار رنگ طلایی یکی از ، زیباترین و جذاب‌ترینترکیب رنگبرای استفاده در اتاق نشیمناست.

پذیرایی

مبل فیروزه‌ای

اگر قصد دارید خانه شما در هر زمانی، حال و هوای بهاری داشته باشد، می‌توانید در پذیرایی خانه از رنگ فیروزه‌ای استفاده کنید. همچنین در کنار آن از رنگ سبز مایل به لیمویی به عنوان رنگ مکمل استفاده کنید.

مبلمان فیروزه‌ای

ترکیب رنگ

اگر مبلمان پذیرایی شما به رنگ فیروزه‌ای است. می‌توانید از رنگ‌های گرم مانند رنگ قرمز یا طلایی به عنوان مکمل رنگفیروزه‌ای، برای پرده‌های پذیرایی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از رنگ‌های کرم یا قرمز به عنوان رنگ مکمل رنگ فیروزه‌ای، در فرش‌ها استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه:مطلبراهکارهایی برای زیباتر جلوه دادن دیوار پشت تلویزیونرا بخوانید.#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آبی جزء شاخص‌ترین رنگ‌ های آرامش‌ بخش در دکوراسیون است. رنگ آبی آسمانی در میان طیف‌های مختلف این رنگ، بیش‌ترین حس آرامش را ایجاد می‌کند.

14 ساعت پیش

اگر فرد خوش سلیقه‌ای هستید و می‌خواهید مبلمان اتاق پذیرایی را بر اساس سلیقه شخصی خود طراحی کنید، مبلی با طراحی مدرن را انتخاب کنید.

15 ساعت پیش

فرش مناسب فضای کوچک برای دکوراسیون خانه بسیار مهم است زیرا با کوچک شدن آپارتمان‌ها برای انتخاب فرش مناسب فضای کوچک باید به نکاتی توجه کرد.

18 ساعت پیش

استفاده از فرش‌های متعدد کوچک به جای یک فرش بزرگ در کف اتاق خواب، یکی از اشتباهات رایج در طراحی اتاق خواب است و نباید انجام شود.

1 روز پیش

می‌دانید که ایجاد تغییر دکوراسیون در منزل و تعویض مبلمان، کاری بسیار دشوار و پر هزینه است. نیازی نیست که مرتب تغییرات اساسی ایجاد کرد.

2 روز پیش

در صورتی که فضاهای پرت در دکوراسیون منزل خود دارید می‌توانید با ساخت یک میز سفارشی کوچک از آن به عنوان فضای کار استفاده کنید.

2 روز پیش

میز تلویزیون چوبی یکی از گزینه‌ها برای میز تلویزیون در دکوراسیون منزل شماست. میز تلویزیون چوبی را هماهنگ با رنگ چوب مبلمان انتخاب کنید.

3 روز پیش

سبک شیکر در سبک در دکوراسیون داخلی نمایانگر پاکی، سادگی و بی آلایشی است. در سبک شیکر از رنگ‌های مانند خاکستری و بژ بسیار استفاده می‌شود.

3 روز پیش

تفاوتی ندارد که خانه شما به چه اندازه کوچک باشد، با برخی ایده های ساده می توان فضای دلگیر را از بین برد و به دکوراسیون خانه دلباز رسید.

4 روز پیش

برای دکور اتاق خواب کوچک از هر فضای خالی استفاده کنید و وسایل خود را در آن‌جا قرار دهید تا اتاق خواب شما را شلوغ جلوه ندهد.

5 روز پیش

بنابراین انتخاب جای مناسب برای تلویزیون و طراحی داخلی دیوار پشت تلویزیون اهمیت بالایی پیدا کند. با مجله دلتا همراه باشید.

6 روز پیش

بهترین روش برای تغییر در حس و حال فضای آشپزخانه‌هایی که دکوراسیون داخلی آن‌ها با رنگ خنثی و سفید است، تغییر در ترکیب رنگ آشپزخانه است.

6 روز پیش

برای طراحی فضای غذاخوری در آشپزخانه می‌توانید یک میز غذاخوری کلاسیک را در گوشه‌ای از اتاق که دیوارهای آن دارای کاغذدیواری است قرار دهید.

۱ هفته پیش

دکوراسیون داخلی منزل کوچک اکثراً سخت و حتی غیر ممکن به نظر می‌رسد یا به گونه‌ای انجام می‌شود که فضا کوچک و تنگ به نظر بیاید.

۱ هفته پیش

سبک هایی مثل سبک لوکس، کلاسیک و یا سبک سنتی ایرانی، با ما همراه باشید تا به بررسی انواع سبک‌ های دکوراسیون و ویژگی‌های آن بپردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...