مجله دلتا |
1 ماه پیش

آباژور ایستاده کنار مبلی آباژور ایستاده کنار مبلی در دکوراسیون آباژور ایستاده مجله دلتا

آباژورها تکمیل‌کننده‌ دکوراسیون داخلی منازل هستند. با استفاده از آباژورها می‌توان تغییرات بسیاری را در نورپردازی پذیرایی و اتاق نشیمن منزل ایجاد کرد.
آباژور ایستاده کنار مبلی

سال هاست که آباژورها به محبوب‌ترین ابزارهای تأمین روشنایی خانه‌ها تبدیل شده اند. آباژورها در سبک‌های مختلف و مناسب با انواع دکوراسیون‌ها در بازار موجود هستند. آباژورهای ایستاده کنار مبلی را می‌توان یکی از پرکاربردترین آن‌ها دانست. در این مطلب بامجله دلتاهمراه باشید تا به نقش آباژور ایستاده کنار مبلی در دکوراسیون بپردازیم.

انواع آباژور ایستاده کنار مبلی

متریال و مصالح

آباژورهای ایستاده در طرح‌های مختلف و متریال متنوع در دسترس هستند. به عنوان مثال آباژور چوبی، فلزی یا شیشه‌ای که با هر سبک دکوراسیونی هماهنگ خواهند شد. یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه آباژورها، امکان تعویض و استفاده از کلاهک‌های متنوع است. به این ترتیب هماهنگی آباژور با سبک دکوراسیون آسان‌تر خواهد شد.

آباژور ایستاده کنار مبلی در دکوراسیون

کلاسیک یا مدرن

علاوه بر متریال،آباژورایستاده در طراحی‌های گوناگون از جمله کلاسیک و مدرن هم ارائه می‌شود. به این صورت که استفاده از آباژورهایی با کلاهک ساده و عاری از هرگونه طرح و نقش در کنار پایه‌های ساده مناسب سبک مدرن ومینیمالاست. برای دکوراسیون‌های کلاسیک، کلاهک‌هایی با نقش‌های بیشتر و پایه‌های هماهنگ با آن انتخاب بهتری است.

آباژور ایستاده

ابعاد فضا برای انتخاب آباژور ایستاده

یکی از نکاتی که در مورد خرید آباژور ایستاده کنار مبلی مهم است، در نظر گرفتن متراژ خانه و روشنایی مورد نیاز است. به این ترتیب با توجه به میزان نوری که باید تأمین شود و مدت زمان استفاده از آن، ابعاد آباژور و کلاهک آن، در نتیجه شدت تابش و متمرکز شدن نور را مشخص خواهید کرد.

ابعاد فضا برای انتخاب آباژور ایستاده

یک نکته مهم دیگر در انتخاب آباژور ایستاده کنار مبلی، توجه به ارتفاع سقف است. اگر ارتفاع سقف خانه بلند باشد، استفاده از آباژورهای بلند و یا آباژورهایی با ابعاد بزرگتر، می‌تواند به راحتی گوشه‌های خالی نشیمن و اتاق را پر کند. اما برای اتاق‌هایی با سقف کوتاه می‌توان از آباژورهایی کوتاه‌تر با کلاهک بزرگ‌تر استفاده کرد.

کاربرد آباژور ایستاده کنار مبلی

تامین نور خانه

آباژورها علاوه بر اینکه کامل کننده تزیینات دکوراسیون داخلی هستند، به ایجاد نورپردازی متنوع هم کمک می‌کنند. قرار دادن آباژورهای ایستاده در مکان­های مختلف مثل کنار مبل، نور محیط را تنظیم می‌کنند. همچنین کنترل مصرف انرژی را هم ممکن می‌سازد.

کاربرد آباژور ایستاده کنار مبلی

از نشیمن تا اتاق خواب

این دسته از آباژورهای ایستاده را می‌توان کنار مبل و یا کنار تخت خواب قرار دارد. استفاده از آباژورهایی با پایه بلند، همیشه مورد توجه طراحان داخلی بوده است. در دکوراسیون داخلی، به ویژه در دکوراسیون‌های مدرن حضوری پررنگ داشته‌اند.

پیشنهاد مطالعه:مطلبرایج‌ترین اشتباهات در چیدمان خانهرا بخوانید.#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کدام چیدمان مبلمان برای فضای نشیمن شما بهتر است؟ در این مطلب از مجله دلتا بهترین روش‌های چیدمان مبلمان در دکوراسیون معرفی می‌شود.

2 روز پیش

چیدمان پذیرایی باید پاسخگوی تمامی نیازهای ساکنان خانه باشد. در این مطلب از مجله دلتا به روش‌ های چیدمان اتاق پذیرایی پرداخته می‌شود. 

2 روز پیش

آیا می‌خواهید یک اتاق بزرگ را بدون انجام هیچ کاری به دو قسمت مجزا تقسیم کنید؟ در این مطلب ترفندهایی برای جدا کردن فضای اتاق ارائه می‌شود.

2 روز پیش

افرادی که خانه‌هایی کوچک دارند، از هر سانتی متر فضا بیشترین استفاده را می‌کنند. در این مطلب به ایده‌هایی چیدمان در اتاق کوچک می‌پردازیم.

3 روز پیش

استفاده از رنگ‌های خنثی روشی عالی برای ست کردن فرش و پرده است. با کاربرد رنگ‌های بژ، مشکی، قهوه‌ای یا سفید همیشه خیالتان راحت خواهد بود.

3 روز پیش

ترکيب رنگی زيبا و متناسب يکی از عواملی است که به زيبايی منزل شما می‌افزايد. در این مطلب ایده‌هایی برای ترکیب رنگ در خانه شما ارائه می‌شود.

4 روز پیش

در آشپزخانه کوچک با کمبود فضا مواجه هستید، اما می‌توانید فضا را بزرگ جلوه دهید. در این مطلب نکات چیدمان در آشپزخانه کوچک ارائه می‌شود.

4 روز پیش

ست کردن کوسن با مبلمان در تمام دوران‌ها و سبک‌های طراحی داخلی از اهمیت برخوردار بوده است. حتی راحت‌ترین مبل‌ها نیز، به یک کوسن نیاز دارند.

5 روز پیش

طرح‌های مدرن و فانتزی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای قالیچه اتاق خواب است. در این مطلب نکاتی برای انتخاب فرش مناسب اتاق خواب ارائه می‌شود.

5 روز پیش

آیا با نصب پرده در خانه و ایده‌های خلاقانه نصب آن‌ آشنایی دارید؟ به دلیل تنوع بالا هیچ نگرانی در مورد انتخاب مدل پرده مناسب وجود ندارد.

6 روز پیش

آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است. چه‌بهتر که قلب خانه‌تان رنگی باشد که می‌پسندید. این مطلب به معرفی رنگ های مناسب آشپزخانه می‌پردازد.

6 روز پیش

بعد از اینکه با چند بار جابه جا کردن و چیدمان مناسب جای ایدهآل مبل را پیدا کردید، وقت آن رسیده که برای تزیین دیوار پشت مبل تصمیم بگیرید.

6 روز پیش

دکوراسیون اتاق پذیرایی کوچک برای بسیاری از ما به چالشی بزرگ تبدیل شده است. افراد به این فکر می‌کنند که چطور خانه‌ کوچک‌ خود را زیباتر کنند.

۱ هفته پیش

دیوار یکی از مهم‌ترین عنصرهای یک خانه است. دیزاین دیوار مناسب می‌تواند تمام توجه‌ها را به خودش جلب کند و تبدیل به قلب خانه شود.

۱ هفته پیش

انتخاب و خرید فرش یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دکوراسیون داخلی منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به اصول چیدمان فرش در اتاق می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...