تیتر برتر |
4 ماه پیش

هزینه جراحی لیفت بازو چقدر است لیفت بازو برای چه کسانی مناسب است سایت تیتربرتر TitreBartar com

هزینه جراحی لیفت بازو چقدر است/ لیفت بازو برای چه کسانی مناسب است؟

تیتربرتر:بسیاری از افراد در اثر پیری، نوسان وزن و نیروی گرانش، دچارافتادگی پوستدر امتداد بازوی داخلی خود می‌شوند. در افرادی که نوسانات اساسی در وزن آن‌ها ایجاد شده است، پوست بیش از اندازه‌ای در این ناحیه ایجاد می‌شود. برخی از بیماران از نظر ژنتیکی دارای پوست بیش از اندازه، سستی و ترک پوستی زیادی هستند. جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی می‌تواند ویژگی‌های ناخوشایند بازوی فوقانی را برای بهبود ظاهر شما اصلاح کند.

جراحی لیفت بازو و براکیوپلاستی چیست؟

جراحی لیفت بازو پوست زائد بازوی داخلی فوقانی را برداشته و آن را سفت می‌کند. این روش اصلاحی یک جای زخم قابل مشاهده در قسمت داخلی بازوی فوقانی شما باقی می‌گذارد. اما برای بیمارانی که پوست اضافی زیادی دارند، ارزشش را دارد.

در بیمارانی که پوست اضافی کمتری دارند، ایجاد جای زخم در لباس‌های بدون آستین باعث می‌شود این عمل جراحی کمتر مورد توجه قرار بگیرد. متأسفانه روش دیگری برای سفت کردن پوست در این ناحیه وجود ندارد. چین کوچک در زیر بغل به خودی خود اثرات بسیار نامحسوس و ظریفی دارد، اما ممکن است فقط برای بیمارانی موثر باشد که مقدار کمی پوست اضافی دارند.

به طور کلی، افرادی که پوست اضافی کمی دارند که روی بازوی فوقانی آن‌ها تأثیر گذاشته است، بهتر است با یک روش غیر جراحی، از رژیم و ورزش برای بهبود کانتور بازوی خود استفاده کنند. برای بیمارانی که دارای ذخایر چربی نامتناسب در امتداد بازو و قوام طبیعی پوست هستند،لیپوساکشنبه تنهایی ممکن است بهترین روش برای کاهش افتادگی بازوی فوقانی بدون ایجاد زخم قابل مشاهده باشد.

مزایای لیفت بازو

هدف اصلی از لیفت بازو جوان‌سازی و فرم دهی به بازوها است. با این روش بازوهای فرد خوش‌فرم‌تر و جذاب‌تر شده و ماهیچه‌های آن نیز سفت‌تر خواهند شد. علاوه بر این افتادگی‌های زیر بازو به‌طور کامل از بین خواهند رفت و خطوط آن مشخص‌تر خواهند شد.

با این عمل می‌توان اثرات افزایش سن را از بین برد و پوست بازو را صاف و یکدست کرد. روش‌های مختلف لیفت بازو می‌توانند برای درمان افتادگی‌های عمیق پوست نیز استفاده شوند. در روش‌های جدید پزشک لایه‌های عمیق‌تر پوست را هم می‌کشد. بنابراین با این کار می‌توان به بازوها فرم داد و ساختارهای زیرین و ظاهری بازو را ترمیم کرد.

چه کسی کاندید عمل جراحی لیفت بازو است؟

به طور کلی، کسانی که برای این عمل مناسب هستند شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بزرگسالان با شل شدگی قابل توجه در پوست بازو.
 • بزرگسالان در هر سنی که وزن نسبتا ثابتی دارند و کسانی که اضافه وزن قابل توجهی ندارند.
 • افراد سالم که مشکلات پزشکی که موجب اختلال در ترمیم زخم یا افزایش خطر جراحی شود، ندارند.
 • افراد غیر سیگاری.
 • افراد با نگرش مثبت و انتظارات منطقی.
 • عدم رضایت از ظاهر وتناسب اندام وبرگرداندن حس اعتماد به نفس
 • عدم مناسب بودن لباسها به علت بازوهای سنگین واویزان ودارای چربی اضافه

جراحی لیفت بازو یک روش مؤثر برای درمان پوست اضافی بیش از انداره بازو است. در میان کاندیداهای مناسب از رضایت بالایی برخوردار است. بیماران باید انتظارات واقع بینانه‌ای داشته باشند و درک کنند که نتایج عمل می‌تواند از فردی به فرد دیگر متغیر باشد و انتظار نداشته باشند که صد درصد افتادگی پوستشان اصلاح شود. بیماران همچنین باید انتظار زخم دائمی قابل مشاهده در امتداد قسمت بالای داخلی بازو را داشته باشند که در لباس بدون آستین قابل مشاهده خواهد بود.

در مورد بیماران با درجه خفیف‌تر پوست اضافی، روش غیر جراحی توصیه می‌شود. ورزش بالاتنه برای تقویت ماهیچه‌های بازو باعث سفت شدن پوست نمی‌شود اما ممکن است ظاهر بازوی فوقانی را بهبود بخشد. در حال حاضر هیچ روش درمانی یا فناوری دیگری وجود ندارد که با اطمینان یا به طرز چشم گیری بهتر از عمل جراحی براکیوپلاستی، پوست بازوی فوقانی را محکم کند. نتایج براکیوپلاستی طولانی مدت است و می‌تواند باعث بهبود چشمگیر در استحکام و ظاهر بازوهای فوقانی شود.

جراحی لیفت بازو به چه صورتی انجام می گیرد؟

در روز جراحی ابتدا علامت هایی بر روی بازو زده می شود. این علامت ها مشخص کننده محل های ایجاد برش هستند. برش ها معمولاً در داخل و پشت بازوها زده می شوند. برش به صورت دیگری هم می تواند ایجاد گردد. این برش از بالای آرنج تا زیر بغل ادامه دارد.

پس از زدن علامت های مورد نیاز از بی حسی موضعی یا بیهوشی استفاده می شود و سپس برش های لازم ایجاد می گردد.  انتخاب نوع بیهوشی بستگی به تکنیک مورد استفاده در جراحی دارد. بر اساس علامت هایی که بر روی پوست زده شده است، برش های خاصی بر روی بازوها ایجاد می گردد. سپس پوست بازوها کشیده می شود و ناحیه برش خورده بسته می گردد. بخیه های مناسبی برای بستن این نواحی به کار می رود.

اگر کیسه های چربی فراوانی در بازوها وجود داشته باشد و این مورد ترمیم کامل بازوها را دشوار سازد، احتمال دارد که نیاز به لیپوساکشن همزمان با لیفت بازو باشد تا چربی ها خارج گردند. این جراحی به طور کلی سه ساعت زمان می برد.

بعد از انجام جراحی نیاز است که فرد همراه، بیمار را به منزل باز گرداند و شب اول همراه وی بماند تا در صورت بروز مشکل بتواند به بیمار کمک کند.

عوارض لیفت بازو

همانند تمامی جراحی ها لیفت بازو هم شامل خطراتی است. علاوه بر درد و احتمال عفونت به عوارض زیر هم می توانیم اشاره کنیم:

 • خونریزی شدید
 • ایجاد جای بخیه یا اسکار بلند مدت
 • تجمع مایعات
 • آسیب به رگ های خونی، ماهیچه ها و اعصاب عبوری از ناحیه بازو
 • مردن یا از بین رفتن بافت های چربی

بیهوشی کلی هم خطرات خاصی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • گیجی
 • ذات الریه یا التهاب ریه
 • سکته قلبی
 • سکته مغزی
 • مرگ در برخی موارد خاص

درصد بسیار کمی از بیماران در طول بیهوشی کلی اندکی بیدار می مانند. اطمینان حاصل کنید که درباره این خطرات و عوارض با پزشک خود صحبت کنید و تمامی جوانب را بررسی نمائید. البته خطرات ناشی از بیهوشی بسیار نادر هستند و احتمال وقوع آنها بسیار پایین است.

اقدامات بعد از عمل لیفت بازو

 • بازوها به مدت حدود 1 هفته با باند ACE پانسمان می‌شوند. بازوها باید روی 2 بالش بالا بمانند تا تورم به حداقل برسد
 • درد خفیف تا متوسط به خوبی با داروهای ضد درد خوراکی کنترل می‌شود
 • لوله های درن به طور کلی بعد از این عمل استفاده نمی‌شوند
 • بیشتر بیماران 1-2 هفته از محل کار خود مرخصی می‌گیرند. بیمار باید بتواند بلافاصله بعد از عمل فعالیت‌های اساسی و غیر شدید زندگی روزمره خود را، بدون بلند کردن اجسام سنگین یا فعالیت بیش از حد بازو به مدت 3-4 هفته، انجام دهد.
 • حداقل 1 سال طول می‌کشد تا جای زخم‌ها کمرنگ شوند

هزینه لیفت بازو

شاید یکی از مهم‌ترین مسائل برای کسانی که قصد انجم لیفت بازو را دارند، هزینه‌های آن باشد. معمولا هزینه لیفت بازو در شهرها و کلینیک‌های مختلف متفاوت است. علاوه بر این بسته به روشی که برای لیفت بازو انتخاب می‌شود، ممکن است هزینه‌های شخص کمتر یا بیشتر شود. معمولا جراحی لیفت بازو گران‌ترین روش است. چراکه در این روش به‌جز هزینه‌های بیمارستان و دستمزد جراح باید هزینه مواد مورد استفاده، وسایل بیمارستان و داروها را نیز بپردازید. علاوه بر این تعرفه سالانه کلینیک‌ها نیز می‌تواند بر روی هزینه‌های لیفت بازو موثر باشد.

*این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما می‌باشد و به هیچ وجه به منظور توصیه پزشکی یا درمانی نیست، لطفا برای دریافت اطلاعات دقیق به پزشکتان مراجعه کنید.

نویسنده: زهرا فرامرزی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معرفی سایت جایگزین الکسا در سال 2022 الکسا که پایگاه مخصوص تجزیه و تحلیل و رتبه‌بندی سایت‌های اینترنتی دنیاست، پس از ۲۵ سال فعالیت به کار خود پایان داد.

4 ماه پیش

مسئله مهمی که وجود دارد آن است که افراد بدون دانش حقوقی اقدام به معامله می‌کنند امروز به نکات ضروری هنگام معامله خانه می‌پردازیم.

4 ماه پیش

اگر زنی تصمیم به بخشش مهریه خود بگیرد، این کار را می‌تواند به روش‌های مختلف انجام دهد. امروز به بخشش مهریه در عقد موقت می‌پردازیم.

4 ماه پیش

گیاهان آپارتمانی زیبایی بی‌نظیری را به خانه شما می‌بخشنئ. در این مطلب به معرفی گیاهان آپارتمانی لوکس در چیدمان منزل می‌پردازیم.

4 ماه پیش

نادر طالب‌زاده مجری و برنامه ساز با سابقه تلویزیون درگذشت.

4 ماه پیش

در این مطلب به راز ها و حقایق جالب پشت صحنه مراسم اسکار می‌پردازیم که بعد از دانستن آن، متفاوت به این مراسم نگاه می‌کنید.

4 ماه پیش

این لیست از بهترین نویسندگان ژانر عاشقانه به محدود‌کردن گزینه‌های شما به برخی از بهترین نویسندگان این ژانر کمک می‌کند.

4 ماه پیش

جراحی لیفت بازو و براکیوپلاستی چیست؟ , چه کسی کاندید عمل جراحی لیفت بازو است؟

4 ماه پیش

آیا در مورد بهترین نویسندگان داستان های تاریخی تمام دوران کنجکاو هستید؟ اگر به دنبال رمان‌های تاریخی هستید، گزینه‌های زیادی وجود دارد.

3 ماه پیش

بیشتر...