تیتر برتر |
1 ماه پیش

برکات آیت الکرسی برای حاجت رزق روزی سایت تیتربرتر TitreBartar com

برکات آیت الکرسی برای حاجت و رزق و روزی

تیتربرتر:آیة الکرسی یکی از با فضیلت ترین آیات قرآن کریم است. در روایات، برایتلاوت آیة الکرسى، فضایل و برکات بسیار زیادی برشمرده شده است. خواندن آیت الکرسی در تمامی طول زندگی سفارش شده است.اهمیت این دعا در بسیاری از روایات و احادیث امده است و معصومین و علماب دینی زیادی به خواندن آیت الکرسی سفارش کرده‌اند.

آیت الکرسی کدام آیه است؟

آیه الکرسیآیه ۲۵۵سوره بقره است. آیت الکرسی در واقع برخلاف تصور اکثر مردم یک آیه است که با «اَللّهُ لا اِلهَ اِلاّ هُوَالحَی القَیوم» شروع میشود و با «هُوَالعَلی العَظیم» به پایان میرسد و دو آیه بعد از آن جزء آیت الکرسی نیست، هر چند در برخی از موارد به خواندن آنها همراه آیت الکرسی تأکید شده است.

در برخی از روایت بیان شده است که: آیت الکرسی پنجاه کلمه و در هر کلمه پنجاه برکت است و در آیه یاد شده تا علی العظیم، پنجاه کلمه وجود دارد. همچنین استفاده از تعبیرآیت الکرسیبه جای آیات الکرسی، مشخص میکند که تنها یک آیه منظور بوده است و از طرفی دیگر خود لغت الکرسی نیز تنها در آیه اول آمده است. با توجه به این نکات و روایات آیت الکرسی تنها یک آیه است و در بین آیات، به علت اهمیت فراوانش، دارای نام مخصوص به خود می باشد. برخی نیز فکر می‌کنند آیت الکرسی یک سوره است که این نیز اشتباه می‌باشد.

متن و ترجمه آیت الکرسی

اَللَّـهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ ۚ لَا تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلَا نَوْمٌ ۚ لَّهُ مَا فِی السَّمَاوَاتِ وَمَا فِی الْأَرْ‌ضِ ۗ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِندَهُ إِلَّا بِإِذْنِهِ ۚ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ ۖ وَلَا یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلَّا بِمَا شَاءَ ۚ وَسِعَ کُرْ‌سِیُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْ‌ضَ ۖ وَلَا یَئُودُهُ حِفْظُهُمَا ۚ وَهُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ

خداست که معبودى جز او نیست؛ زنده و برپادارنده است؛ نه خوابى سبک او را فرو مى‌گیرد و نه خوابى گران؛ آنچه در آسمان‌ها و آنچه در زمین است، از آنِ اوست. کیست آن کس که جز به اذن او در پیشگاهش شفاعت کند؟ آنچه در پیش روى آنان و آنچه در پشت سرشان است مى‌داند. و به چیزى از علم او، جز به آنچه بخواهد، احاطه نمى‌یابند. کرسى او آسمانها و زمین را در بر گرفته، و نگهدارى آنها بر او دشوار نیست، و اوست والاى بزرگ.

داستان نزول آیه

رسول اکرم (ص) فرمود: چون خدای متعال خواست سوره ی حمد و آیه های شهدالله (۱۸و۱۹ آل عمران) و قل اللهم (۲۶-۲۷آل عمران) و سوره توحید و آیه الکرسی را به زمین نازل کندهمگی به عرش الهی چنگ زدند در حالی که بین آن ها و خداوند حجابی نبود.
سپس فرمودند : پروردگارا ما را به خانه پر گناه و به سوی کسانی که عصیان و گناه می کنند می فرستی ؛ در حالی که ما پاک و مطهر هستیم.

سپس خدای متعال فرمود :” به عزت و جلال خودم سوگند ، هیچ کس شما را بعد از نماز نخواند مگر این که او را در مرتبه بالای قدس جای دهم که از نعمت های آن استفاده کنند و در هر روز ۷۰ بار به او با نظر رحکت خود بنگرم و در هر روز ۷۰ حاجت او را برآورم هرچند که بسیار گناه کرده باشد که کمترین آن دعاها و حاجت ها و آمرزش گناهان باشد. او را از هر دشمنی پناه می دهم و برای پیروزی بر هر دشمنی یاریش می دهم و مانعی به جز مرگ برای بهشت رفتن او نباشد.( یعنی بعد از مرگ بلافاصله به بهشت می رود)

برکات و معجزات آیت الکرسی

حاجت

برای گرفتن حاجت مهم آمده است که باید به صحرایی( بیابان های اطراف شهر) رود که در آنجا هیچ کسی نباشد طوری به دور خود خطی بکشد وضو بگیرد و با خضوع روبه قبله بنشیند و 70 مرتبه آیه شریفه آیت الکرسی را تا قسمت هوالعلی العظیم بخواند به امید خدا حاجتش در همان روز برآورده خواهد شد.

در خصوص حاجت روا شدن رسول اکرم (ص) نیز فرمودند: "هرگاه برای حاجتت از خانه ی خود بیرون آمدی آیه الکرسی را بخوان که حاجتت به خواست خدا برآورده گردد."
همچنین امام علی (ع) فرمودند: "هرگاه یکی از شما اراده حاجتی کند پس صبح روز پنج شنبه در طلب آن بیرون رود و در وقت بیرون رفتن آخر سوره آْ عمران ( آیه 190 تا آخر) و آیه الکرسی و سوره قدر و حمد را بخواند زیرا که در خواندن این ها حوائج دنیا و آخرت برآورده می شود."

در روایتی دیگر نیز آمده است که :"هر کس آیت الکرسی را در وقت غروب بخواند حاجتش برآورده گردد."

ازدواج

افرادی که نیت ازدواج دارند نیت کنند و برای روزهای طولانی و تا زمانی که به خواسته خود برسند با وضو و نیت پاک و حضور قلب طوریکه رو به قبله باشندآیت الکرسیرا بخواند .

برای رفع مشکلات ازدواج خود می تواند ختم 29 آیت الکرسی را انجام دهند، باید از روز اول ماه قمری نیت کنند و روز اول یک بار آیت الکرسی خوانده و سپس یک صلوات فرستاده شود. روز دوم دو بار آیت الکرسی بخواند و دو صلوات بفرستد و به همین طریق تا روز بیست و نهم ادامه داده در روز بیست و نهم بعد از اینکه بیست و نه مرتبه آیت الکرسی و بیست و نه مرتبه صلوات فرستاد حاجت خود را گفته و به خواست خدا برآورده می شود.

از دیگر ختم های آیت الکرسی برای امر ازدواج ختم هفت بار آیت الکرسی می باشد، به این طریق که تا هفت روز هر روز هفت بار آیت الکرسی را تا بخش ( و هو العلی العظیم) بخواند.و اما برای باز شدن بخت نیز می توانید هفت روز هر روز روزی هفتاد بار آیت الکرسی، هفتاد بار سوره ی توحید، هفتاد بار سوره ی ناس و هفتاد بار سوره ی فلق با وضو و حضور قلب خوانده شود.

اموات

از فواید آیت الکرسی برای اموات امام صادق (ع) فرموده اند: "وقتی مؤمنی، ثواب قرائت آیه الکرسى را به اهل قبور هدیه کند، خداوند برای هر حرفى از این آیه، فرشته‎ای قرار می‎دهد که خداوند را براى قاری آن، تا روز قیامت تسبیح کند. و به وى پاداش شصت پیامبر را دهد و خدا در هر قبرى از شرق تا غرب، چهل شمع از نور قرار می‎دهد و قبرهاى آنها را وسعت دهد."

قبل از خواب

در خصوصفواید خواندن آیت الکرسیقبل از خواب از محمد بن مروان روایت شده است که امام صادق (ع) فرموده اند: "آیا به شما گزارش ندهم آنچه را که شیوه رسول گرامى خدا (صلی الله علیه و آله) بود که هرگاه ایشان به بستر خواب می‎رفت، چه مى‎فرمودند؟ گفتم: چرا. فرمود: آیه الکرسى را مى‎خواند و مى‎گفت: آمنت بالله و کفرت بالطاغوت؛ بار خدایا! مرا در خواب و بیدارى‎ام حفظ فرما."

رسول خدا (ص) نیز فرموده اند: "هر کس آیه الکرسی را در هنگام خواب قرائت کند، خدا او را و خانه‎اش و خانه همسایگانش را، ایمن خواهد کرد."

رزق و روزی

از فواید آیت الکرسی برای رزق و روزی نیز آمده است که عدد ابجد نام خود را بیابید و آیه الکرسی را به تعداد آن عدد تا سه روز نیت افزایش روزی و مال و دوری از فقر بخوانید تا فقر از شما دور شود، مثلا نام شما علی است ابجد نامتان می شود 110 ، پس تا سه روز و هر روز 110 بار به نیت افزایش روزی بخوانید.

بعد از نماز

در خصوصفواید خواندن آیت الکرسیبعد از نماز رسول اکرم (ص) فرموده اند: "هر شخصی آیة الکرسی را بعد از نماز بخواند هفت آسمان شکافته گردد و به هم نیاید تا خداوند متعال به سوی خواننده آیة الکرسی نظر رحمت افکند و فرشته ای را بر انگیزد که از آن زمان تا فردای آن کارهای خویش را بنویسد و کارهای بدش را محو کند ". و نیز : "هر شخصی آیة الکرسی را بعد از هر نماز واجب بخواند نمازش قبول درگاه حق می گردد و در امان خدا باشد و خداوند او را از بلاها و گناهان نگه دارد ."

همچنین ایشان به امام علی (ع) سفارش کرده اند:" یا علی ، بر تو باد به خواندن آیة الکرسی بعد از هر نماز واجب زیرا به غیر از پیغمبر و صدیق و شهید شخصی به خواندن آن بعد از هر نماز محافظت نمی کند و هر شخصی بعد از هر نماز آیة الکرسی را بخواند به جز خداوند متعال شخصی او را قبض روح نمی کند و مانند شخصی باشد که همراه پیامبران خدا جهاد کرده تا شهید شده است ".

امام‌ باقر (ع) نیز فرموده اند:" هر شخصی آیة الکرسی را بعد از هر نماز بخواند از فقر و بیچارگی در امان شود و رزق او وسعت یابد و خداوند به او از فضل خودش مال زیادی بخشد".

خداوند متعال فرمودند : "شخصی که بعد از نماز واجبش آیة الکرسی بخواند خداوند متعال به او قلب شاکرین – اجر انبیا و عمل صدیقین را عطا فرماید . مداومت نمی نماید به آن مگر پیامبر یا صدیق یا شخصی که از او راضی شده ام و یا شخصی که شهادت را روزی او می نمایم."#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...