تیتر برتر |
۲ هفته پیش

چگونه سلامت روان شما می تواند بر زندگی کاری شما تاثیر بگذارد سایت تیتربرتر TitreBartar com

چگونه سلامت روان شما می تواند بر زندگی کاری شما تأثیر بگذارد؟

تیتربرتر:سلامت روان شما می تواند تأثیر زیادی بر زندگی حرفه ای شما داشته باشد. این می تواند بر عملکرد شما در محل کار تأثیر بگذارد و می تواند مسیر شغلی شما را شکل دهد.استرس مزمن، اختلالات اضطرابی یا افسردگی، سلامت روانی ضعیف می تواند مانعی در زندگی کاری شما ایجاد کند. برای ارائه بهترین توانایی ها در زمینه حرفه ای، باید بر حفظ ذهن سالم تمرکز کنید.

محل های مختلف کار، کارگاه های مشاوره و پشتیبانی را برای تقویت سلامت روانی نیروی کار خود ارائه می دهند. با این حال، شما باید اولین قدم را برای شروع سفر خود به سمت سلامت روانی بردارید. در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید برای آرامش ذهن و بدن خود در محل کار رعایت کنید.

مراقب رفاه ذهنی خود باشید

در شلوغی دنیای حرفه ای، ما اغلب فراموش می کنیم که مکث کنیم و سلامت روانی خود را ارزیابی کنیم. شما باید بیشتر مراقب سلامت روان خود باشید و به دنبال علائم احتمالی استرس و اضطراب باشید. با مداخله زودهنگام، می توانید اختلالات سلامت روان را به طور موثر درمان کنید و به عملکرد خوب خود در زمینه حرفه ای ادامه دهید.

برخی از نشانه های وخامت سلامت روانی در محل کار عبارتند از:

  • غالباً فراموش کردن نامها یا حقایق مهم
  • سردرد ناگهانی یا درد عضلانی
  • طلسم های مکرر سرگیجه یا بی حسی
  • اضطراب ناگهانی پ، وحشت یا تنگی نفس
  • نداشتن انگیزه برای انجام وظایف مربوط به کار
  • پخستگی مزمن

اگر به دلیل استرس ناشی از کار هر کدام از این علائم را تجربه می کنید، بیشتر بر سلامت روانی خود تمرکز کنید. به دنبال تکنیک هایی باشید تا ذهن خود را آرام کنید و حافظه خود را تقویت کنید. این به شما این امکان را می دهد که در هنگام برتری در محل کار، زندگی سالمی داشته باشید.

رابطه بین بهزیستی ذهنی و موفقیت حرفه ای

بر اساس مطالعات انجام شده، سلامت روان ضعیف ناشی ازاسترس کاریاغلب می تواند منجر به بیماری های جسمی مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی شود. به غیر از این، مسائل مربوط به سلامت روان نیز می تواند منجر به عملکرد ضعیف کار و غیبت کارکنان شود. این می تواند در نهایت منجر به ضررهای عظیمی برای شرکت شود.

در سطح فردی، استرس می تواند مانع از عملکرد کارکنان به بهترین شکل شود. این می تواند مسیر شغلی شما را کند کرده و درآمد شما را تحت تأثیر قرار دهد. علاوه بر این ، ممکن است در هنگام استرس یا به دلیل فراموشی اشتباهاتی مرتکب شوید که ممکن است چهره حرفه ای شما را خدشه دار کند.

این روزها کارفرمایان بیشتر از اهمیت سلامت روانی کارکنان خود آگاه هستند. بنابراین، بسیاری از محل های کار برای حمایت از افرادی که با سلامت روانی ضعیف دست و پنجه نرم می کنند ابتکاراتی را اجرا می کنند. با این حال، حتی اگر در محل کار شما اینطور نباشد، می توانید قدم هایی را برای بهبود سلامت روانی خود بردارید. در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید از طریق آنها یک سبک زندگی سالم را مدیریت کرده و استرس ناشی از کار را مدیریت کنید.

5 راهکار برای بهبود سلامت روان در محل کار

با تیم خود دوباره گروه بندی کنید

طبق مطالعات انجام شده، انزوای اجتماعی ناشی از کووید -19 بر سلامت روانی اکثر افراد تأثیر گذاشته است. حتی در زمینه حرفه ای، محل کار برای بسیاری از دفاتر شلوغ به یک میز تنها در خانه تبدیل شده است. ممکن است از معاشرت شخصی با همکاران خود غافل شوید. علاوه بر این، ممکن است ارتباط انسانی با اعضای تیم خود را از دست بدهید، که می تواند باعث استرس ناشی از کار شود. برای غلبه بر این، سعی کنید هر روز صبح تماس های گروهی ویدئویی را با تیم خود برنامه ریزی کنید تا دوباره گروه بندی شده و روز خود را با یک یادداشت سالم شروع کنید. ممکن است عملکرد تیم شما را بهبود بخشد و همچنین اشتیاق شما را برای کار افزایش دهد.

یک روال صبح آرام را دنبال کنید

نحوه شروع صبح شما می تواند لحن بقیه روز را تعیین کند. بنابراین، قبل از جستجوی ایمیل ها و تماس های کاری، کاری کنید که ذهن و بدن خود را آرام کنید.مدیتیشن، تمرینات تنفسی یایوگاهمگی راه های عالی برای شروع روز شما هستند. این فعالیت ها باعث ایجاد احساس آرامش و کاهش سطح استرس شما می شود. همچنین می توانید مدتی را در خارج از منزل در میان طبیعت بگذرانید تا ذهن خود را تقویت کنید. این به شما کمک می کند تا با ذهنیت مثبت وارد کار شوید و استرس را از بین ببرید.

غذاهای دوستدار مغز مصرف کنید

غذا سوخت مغز و بدن شماست. اگر مغز خود را تغذیه کافی نکنید، نمی توانید در محل کار خوب عمل کنید. شما باید بهترین غذاهای مغزی مانند آجیل، ماهی، غلات کامل و آووکادو را روزانه مصرف کنید. همچنین ، از غذاهای ملتهب مانند نوشیدنی های شیرین و میان وعده های بسته بندی شده با محتوای سدیم بالا خودداری کنید. این غذاها به دلیل ماهیت التهابی می توانند سطح استرس شما را افزایش دهند. در عوض سبزیجات و میوه های تازه را انتخاب کنید.

در نورپردازی بهتر کار کنید

کار با نور مناسب جنبه ای از یک سبک زندگی سالم است که ما اغلب از آن غفلت می کنیم. گذراندن روز در یک اتاق کم نور یا کم نور می تواند منجر به افسردگی و سایر مسائل مربوط به سلامت روان شود. همیشه مطمئن شوید که میز کار خود را در یک منطقه با نور خوب تنظیم کنید. علاوه بر این، نور آبی می تواند هوشیاری و انرژی شما را افزایش دهد. بنابراین، اگر از نور طبیعی کافی در محل کار خود استفاده نمی کنید، روی یک چراغ نور آبی تقویت کننده روحیه سرمایه گذاری کنید.

اهداف خود را مجددا ارزیابی کنید

هر چند هفته یکبار، باید اهداف حرفه ای خود را مجددا ارزیابی کرده و مجدداً تنظیم کنید. بلند پرواز بودن هیچ ضرری ندارد. اما اگر عدم دستیابی به اهداف غیرواقعی را با شکست پیوند دهید، می تواند سلامت روانی شما را تضعیف کند. در عوض، اهداف واقع بینانه تری تعیین کنید که شما را تشویق می کند تا بدون سوخته شدن به خودتان فشار بیاورید.

علاوه بر این، اگر به اهداف خاصی نرسیدید، خیلی با خود سخت نگیرید. حتی اگر شما بهترین غذاهای مغزی را مصرف می کنید، ما در میانه یک همه گیری جهانی قرار داریم و همه با ظرفیت کمتری کار می کنند. بنابراین، پیروزی های کوچک را جشن بگیرید و بر اشکالات جزئی استرس نداشته باشید.

افکار نهایی سلامت روانی در محل کار

همانطور که همه ما سعی می کنیم خود را با شرایط عادی جدید وفق دهیم و به کار خود بازگردیم، چه از راه دور و چه شخصا، باید بر سلامت روانی خود تمرکز کنیم. استرس، اضطراب و حافظه ضعیف می تواند مانع رشد حرفه ای ما شده و باعث بیماری های جسمی نیز شود. روال کاری خود را طوری طراحی کنید که استرس را به حداقل برساند. علاوه بر این، بر فعالیت ها و عادات تمرکز کنید تا حافظه و عملکرد شناختی خود را تقویت کنید.

در حالی که نمی توان از استرس ناشی از کار اجتناب کرد، می توانید بیاموزید که چگونه آن را بدون آسیب رساندن به سلامتی خود مدیریت کنید. یک برنامه معمول سالم، فعالیتهای آرامش بخش و غذاهای دوستدار مغز می تواند به شما در انجام بهتر کار بدون استرس کمک کند. سعی کنید بین اهداف سلامتی و شغلی خود تعادل ایجاد کنید تا از بهترین هردو جهان لذت ببرید!

نویسنده: مهرداد اکبری#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

فیلم های زیر برخی از بهترین عاشقانه‌های موجود برای پخش در نتفلیکس هستند.

3 ساعت پیش

وقتی زنی فوت می‌کند تمام حقوق و مطالبات او به ورثه‌اش می‌رسد. در این نوشتار از مجله دلتا به موضوع ارث رسیدن مهریه زن می‌پردازیم.

5 ساعت پیش

چرا انگیزه در زندگی مهم است؟ چیزهایی که همیشه می تواند شما را با انگیزه نگه دارد

17 ساعت پیش

دفعات شستشوی مو بر اساس انواع مو, نکاتی برای شستن موهای خود مانند یک حرفه ای

17 ساعت پیش

قدرتمندترین بمب افکن های جهان را بشناسید.

17 ساعت پیش

علی صادقی در کنار بازیگرانی همچون ، شهره سلطانی، امیرحسین صدیق، اردلان شجاع‌کاوه، نگار عابدی، ستاره حسینی در سریال پلاک 13 ایفای نقش کرده است.

17 ساعت پیش

اگر کسی از صحنه تصادف فرار کند مجازات فرار مقصر حادثه چیست؟ در این مطلب می‌خواهیم به موضوع فرار مقصر از صحنه تصادف بپردازیم.

دیروز

بیوگرافی احمد پور خوش بازیگر سریال سرجوخه, شروع فعالیت و ورود به عرصه بازیگری احمد پور خوش

دیروز

بحث حیوانات وارد مقولات حقوق شده است. در این نوشتار از مجله دلتا به موضوع سگ گردانی و مجازات آن می‌پردازیم.

دیروز

جیمز مایکل تایلر، بازیگر نقش گانتر در سریال فرندز در ۵۹ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان از دنیا رفت.

دیروز

AAV ها از قدرت و فناوری مورد نیاز برای عبور از اعماق عمیق و در عین حال استفاده از قدرت آتش و کنترل همه جانبه برخوردارند.

دیروز

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا پوست سالم خود را به طور طبیعی حفظ کنید.

دیروز

در این مقاله، ما مزایای زغال اخته برای سلامتی ، مشخصات تغذیه ای آنها و خطرات ناشی از خوردن آن را بررسی می کنیم. به خواندن ادامه دهید!

1 روز پیش

برای آشنایی بیشتر با اختلال روان تنی و نحوه ارتباط آنها با روانشناسی به ادامه مطلب بروید.

1 روز پیش

 لیلا زارع اولین بازیگر آزردگان است که قرار است جلوی دوربین این فیلم برود و سایر بازیگران این فیلم نیز بزودی معرفی خواهند شد.

1 روز پیش

بیشتر...