تیتر برتر |
1 ماه پیش

مهم ترین راهکار برای داشتن یک رابطه عاطفی پایدار سایت تیتربرتر TitreBartar com

مهم ترین راهکار برای داشتن یک رابطه عاطفی پایدار

تیتربرتر:این یک احساس رایج است که بخواهید هر ثانیه از روز خود را، به ویژه در مراحل اولیه یک رابطه با دیگران بگذرانید. برخی از افراد مایل به برقراری ارتباط مداوم با شرکای خود از طریق پیامک یا تماس هستند، اما برخی دیگر نیز از خود دور هستند و می توانند از هم دور شوند. ایجاد تعادل بین این دو با دادن یک مقدار مناسب از فضا و زمان شخصی در هر رابطه ای بسیار مهم است. فضا یک انتظار کاملاً منطقی است و مهم است که در صورت درخواست شریک خود، آزرده خاطر نشوید و غافلگیر نشوید.

فضا دادن در رابطه به چه معناست؟

هنگام رابطه، افراد اغلب احساس می کنند که با همسرشان ملاقات کرده اند و مقدر شده اند که برای همیشه با آنها باشند. اما مهم است که به خاطر داشته باشید که در حالی که شما و همسرتان در رابطه هستید، هنوز افراد متمایزی با علایق و سرگرمی های خود هستید. فضای شخصی به زمانی اختصاص می دهد که برای قرار دادن خود در اولویت، انجام کارهایی که دوست دارید، باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید و شما را در ذهنیتی عالی قرار دهد. این می تواند به دنبال یک سرگرمی باشد، کمی "وقت من" بگذراند، با دوستان خود بیرون بروید یا مدتی را با خانواده خود بگذرانید. اگر به همسرتان فضا ندهید، ممکن است احساس خفگی کند و این می تواند منجر به درگیری شود.

چرا همه در یک رابطه به فضا احتیاج دارند؟

شما و شریک زندگیتان باید عاشق گذراندن وقت با یکدیگر باشید یا در تماس های مداوم باشید وقتی از هم جدا هستید، اما همیشه در روابط نیاز به فضای شخصی دارید. دلایل هر شخص برای نیاز به فضا می تواند متفاوت باشد و مهم است که در مورد اینکه چرا شریک زندگی شما به فضا نیاز دارد بحث کنید. وقتی از شما فضا می خواهند و یا به شما می گویند چرا به آن نیاز دارید، شوکه نشوید یا حالت دفاعی خود را از دست ندهید. وقتی سعی می کنید دلایل آنها را با ذهنی روشن و منطقی درک کنید، متوجه خواهید شد که آنها از کجا آمده اند و دقیقاً می دانید که چقدر فضا و چگونه باید به آنها بدهید.

آیا داشتن یک فضا در یک رابطه خوب یا بد است؟

فضای سالم در یک رابطه همیشه نشانه خوبی است. درخواست فضا یا دادن فضا یک عنصر منفی نیست و نشان نمی دهد که رابطه شما در حال شکست است. اگر شریک زندگی شما به فضای احساسی یا فیزیکی احتیاج دارد، این بدان معنا نیست که نسبت به شما یا رابطه احساس حقارت می کند. فضا برای یک رابطه سالم ضروری است زیرا هم به شما و هم به شریک زندگی شما کمک می کند تا به صورت جداگانه رشد کنند و به شما آزادی می دهد. این احساس اطمینان و امنیت را در رابطه شما ایجاد می کند و آن را قوی تر می کند. وقتی بین زمان گذرانی با یکدیگر و جدا از یکدیگر تعادل مناسبی برقرار کنید، رابطه شما فقط شکوفا می شود.

مزایای داشتن فضا در یک رابطه

فضا در یک رابطه ضروری است تا شما یا همسرتان احساس محدودیت یا خفگی نکنید. در اینجا برخی از مزایای داشتن فضا در یک رابطه وجود دارد:

1. فردیت را حفظ کنید

شما و شریک زندگیتان دو فرد جداگانه با ویژگی ها و علاقه های خاص خود هستید که بخشی از هویت شما را تشکیل می دهند. این مهم است که شما فضای خود را داشته باشید تا بتوانید هویت خود را با انجام کارهایی که دوست دارید حفظ کنید زیرا اینها چیزهایی هستند که شما را خوشحال می کنند. فضا می تواند به شما حس استقلال بدهد که برای وضعیت روحی شما سالم است و فقط دررابطه شما شادترو رضایت بخش تر خواهد بود.

2. رابطه را بهبود می بخشد

فضا به شما و همسرتان اجازه می دهد تا سرگرمی ها و علایق شخصی خود را کشف کنید ، وقت خود را با دوستان و خانواده بگذرانید و کارهایی را انجام دهید که شما را خوشحال می کند. حتی وقتی با خودتان وقت می گذرانید، می توانید افکار خود را پردازش کنید، علایق خود را دنبال کنید و با احساس آزادی و اطمینان همراه شوید. اینها همچنین برای شاد بودن شما از دیگران ضروری است. عدم دادن فضا به شما یا همسرتان احساس خفگی و ناراحتی می کند و باعث درگیری می شود.

3. برای دیگران وقت بگذارید

بسیار معمول است که مردم تمام اوقات فراغت خود را با دیگران مهم خود بگذرانند و برای دوستان و خانواده وقت نگذارند. در حالی که حفظ ارتباط با شریک زندگی شما ضروری است، این نکته نیز ضروری است که به دوستان و خانواده خود زمان کافی اختصاص دهید. آنها افرادی هستند که واقعاً به شما اهمیت می دهند.

تعامل با افراد دیگر، دیدگاه های متفاوتی را برای شما ایجاد می کند و می توانید در مواقعی که اوضاع در روابط شما به بهترین نحو نیست، به آن تکیه کنید.

4. ایجاد ارتباط محترمانه

وقتی شما و همسرتان عاشق هم شدید، جذب شخصیت منحصر به فرد آنها شدید. این مهم است که شما هم منحصر به فرد بودن خود را حفظ کنید و این می تواند با دادن فضا به یکدیگر و همچنین متقابل، حمایت کننده و قدردان یکدیگر رخ دهد.

چگونه بفهمیم شریک زندگی به فضا احتیاج دارد

مهم است که یک خط ارتباطی واضح با شریک زندگی خود داشته باشید تا هیچگونه درگیری زمینه ای یا ایجاد کینه ایجاد نشود. در اینجا نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد شریک زندگی شما به فضایی نیاز دارد:

  • اگر شریک زندگی شما حتی برای مسائل پیش پا افتاده شروع به عصبی شدن می کند.
  • اگر شریک شما به دلایل بیهوده شروع به دعوا با شما می کند و مشاجره می کند، فقط به عنوان دلیلی برای دور شدن از شما.
  • اگر شریک زندگی شما با همه چیز با شما موافقت می کند و هیچ گونه اطلاعاتی ارائه نمی دهد و به نظر می رسد که هویت خود را از دست داده است.
  • اگر شریک زندگی شما به دلیل کار، خانواده، مشکلات پزشکی یا مسائل مالی به طور غیرمعمول تحت فشار است.
  • شریک شما وابسته می شود و باید مدام با شما وقت بگذارد یا برای همه چیز به تأیید شما نیاز داشته باشد.
  • اگر شریک زندگی شما بدون هیچ دلیل منطقی از شما یا اطرافتان عصبانی می شود.
  • شما می توانید احساس کنید که رابطه بین شما و شریک زندگی شما تیره شده است و به مدتی دور نیاز دارید.

چگونه می توان در یک رابطه فضایی درخواست کرد؟

برقراریارتباط سالمو شفاف با شریک زندگی و اطلاع رسانی از انتظارات و نیازهای شما بسیار مهم است. در اینجا چند روش وجود دارد که از طریق آنها می توانید در یک رابطه فضایی بخواهید:

1. به آنها بگویید که آنها را دوست دارید

شما باید به شریک خود اطلاع دهید که نیاز شما به فضا به این معنا نیست که او را دوست ندارید یا از او یا رابطه خسته شده اید. در مورد دلایل خود برای نیاز به فضا و اینکه چگونه فکر می کنید این امر به رابطه شما کمک می کند، به وضوح با آنها ارتباط برقرار کنید.

3. دلیل اینکه به فضا نیاز دارید را توجیه کنید

دیگر دلایل مهم خود را حدس نزنید یا دلایل احتمالی برای نیاز به فضا را بیش از حد مطرح نکنید. به آنها بفهمانید که چرا فضا برای هر دوی شما ضروری است و چگونه رابطه شما را قوی تر می کند.

3. نگرانی های شریک خود را درک کنید

وقتی به شریک خود می گویید که به فضا احتیاج دارید، طبیعی است که او ممکن است آزرده خاطر شده یا نگران پیامدهای فضا بر روابط شما باشد. به ترس های آنها گوش دهید و آنها را بطور مناسب برطرف کنید.

4. اجازه دهید آنها بدانند که رابطه شما تمام نشده است

به همسرتان اطلاع دهید که هنوز او را دوست دارید و متعهد به رابطه هستید. درخواست فضایی به این معنا نیست که این رابطه رو به پایان است.

چگونه می توانید از فضای خود در یک رابطه استفاده کنید

فضا چیز بدی نیست و می توانید از راههای زیر حداکثر استفاده را ببرید:

1. بر خود تمرکز کنید

در حالی که رابطه شما بخش مهمی از زندگی شما است، این تنها جنبه وجود شما نیست. اطمینان حاصل کنید که به خود زمان می دهید، سرگرمی ها و علایق خود را حفظ می کنید و به شریک خود نیز اجازه می دهید همین کار را انجام دهد.

2. به فضا احترام بگذارید

در حالی که ممکن است به رابطه شما ایمان بیاورد.

3. از شریک خود قدردانی و تشویق کنید

به خود و شریک خود انگیزه دهید تا کارهایی را که برای آنها فضا گرفته اید انجام دهند. از استعدادهای آنها قدردانی کنید و از آنها حمایت کنید تا بتوانید پیوند محبت واعتماد به نفسقوی ایجاد کنید.

4. ارتباط خود را ادامه دهید

فضا به این معنا نیست که از شریک خود دور می شوید. ارتباط مهمترین قسمت رابطه شماست. بنابراین، مطمئن شوید که فضای زیادی وجود ندارد.

داشتن فضای سالم در یک رابطه برای بقای رابطه بسیار مهم است. نیازهای خود را به روشنی و محترمانه بیان کنید، به رشد خود و شریک خود کمک کنید و روابط شما نیز شکوفا خواهد شد.

نویسنده: مریلا جواهری#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون صدا در حکمی، مهدی شهاب تالی را به‌ عنوان سرپرست رادیو پیام منصوب کرد.

1 روز پیش

گاهی اوقات افراد هنگام ازدواج یا پس از آن تصمیم می‌گیرند تا ملک مسکونی را به نام همسرشان کنند. در این مطلب به پس گرفتن ملک از همسر می‌پردازیم.

1 روز پیش

میل جنسی به چه معناست؟, مراحل مختلف میل جنسی زن, میل جنسی خیلی بالاست؟ آیا چنین چیزی وجود دارد؟

پریروز

در اینجا 10 ارتش برتر جهان در سال 2021 را فهرست کرده ایم.

پریروز

بوتاکس مو چیست؟, چه کسانی باید برای بوتاکس مو مراجعه کنند؟, مزایا و معایب بوتاکس مو چیست؟

پریروز

خشکی پوست گوش چیست؟, علائم و نشانه های خشکی پوست در گوش

2 روز پیش

نامزدهای مراسم Grammy 2022 مهمترین مراسم اهدای جوایز موسیقی اعلام شد.

2 روز پیش

پیش از این حضور لیلا زارع، محمد امین و رضا بهبودی در این پروژه قطعی شده بود و لیست تکمیلی بازیگران و عوامل این پروژه بزودی اعلام خواهد شد.

2 روز پیش

کلاهبرداری‌ها به این دلیل موفق می‌شوند که شبیه امور واقعی هستند. امروز به موضوع کلاهبرداری با اینترنت رایگان می‌پردازیم.

2 روز پیش

نخستین مجموعه آثار وحید پویان آهنگساز و نوازنده فلامنکو با عنوان جهان در دستان من پیش روی شنوندگان قرار گرفت.

2 روز پیش

فریبا کوثری همزمان با سالروز تولدش نقش خودش را در فیلم کن - پامنار به کارگردانی اشکان درویشی و تهیه‌کنندگی شیما جبرائیلی‌پور بازی کرد.

2 روز پیش

بلفاروپلاستی چیست؟, فواید بلفاروپلاستی, قبل و بعد از  جراحی بلفاروپلاستی

3 روز پیش

ماسک حباب چیست؟, مزایای استفاده از ماسک حباب دار چیست؟

3 روز پیش

چه چیزی باعث لوپوس می شود؟ عوامل خطر آن چیست؟ درمان طبیعی برای مدیریت لوپوس

3 روز پیش

بیشتر...