مجله دلتا |
1 ماه پیش

چیدمان دکوراسیون پذیرایی منزل دکوراسیون پذیرایی منزل ایده های چیدمان پذیرایی مجله دلتا

توجه به نکات طراحی دکوراسیون پذیرایی در القای حس و انرژی مثبت خیلی مهم است. کاری که شما باید انجام دهید برقراری هماهنگی و تناسب بین تمامی بخش‌های پذیرایی منزل است.
چیدمان و دکوراسیون پذیرایی منزل

اتاق پذیرایی منزل از فضاهایی است که اعضای خانواده برای هر فعالیتی در آن حضور دارند و حتی پذیرایی از مهمان نیز در همین بخش از خانه است. در این مطلب ازمجله دلتابه بیان نکاتی در موردچیدمان و دکوراسیون پذیرایی منزلمی‌پردازیم.

دکوراسیون پذیرایی مستطیل

در صورتی که سالن پذیرایی شکل مستطیلی داشته باشد، با توجه به این که فضای کوچک یا بزرگ دیده شود؛ می‌توان از الگوهای دکوراسیون مختلفی استفاده کرد.

بهترین حالت در پذیرایی کوچک این است که از مبلمان ال شکل استفاده کرده و طول بزرگ آن را در راستای طول سالن دیزاین پذیرایی مستطیل شکل قرار دهید. با چسباندن طول ال به دیوار طولی پذیرایی، فضای بیشتری مقابل آن باز گذاشته و می‌توانید بهترین بهره‌برداری از پذیرایی را داشته باشید.

چیدمان و دکوراسیون پذیرایی منزل

دکوراسیون پذیرایی کوچک

اگر فضای پذیرایی شما کوچک است، باید از سرویس مبلمان ظریف استفاده کرده و تا حد امکان بهترین بهره‌برداری از فضا را داشته باشید. در صورتی که تلویزیون را در پذیرایی قرار می‌دهید، به جای انتخاب میز، از نصب تلویزیون روی دیوار استفاده کرده و به این شکل در فضا صرفه‌جویی موثری به‌عمل آورید.

بهتر است در پذیرایی کوچک از دکور یا ویترین‌های عریض پرهیز کرده و به تزیین فضا با آباژور یا دکورهای دیواری، بسنده کنید. در صورتی که می‌خواهید از دکور و کمد ویترین‌دار استفاده کنید به سراغ انواع ویترین‌های دیواری بروید. این مدل‌ها کمترین فضا از سطح زمین را اشغال می‌کنند.

چیدمان و دکوراسیون پذیرایی منزل

چیدمان پذیرایی مدرن

برای اینکه چیدمان و دکوراسیون پذیرایی منزل مدرن باشد، در ابتدا باید به رنگ‌ها توجه کنید. باید رنگ زمینه یک رنگ خنثی باشد. در این بین می‌توانید از اکسسوری‌هایی با رنگ تیره‌تر استفاده کنید تا خودنمایی کنند. می‌توانید از وسایل زاویه‌دار و هندسی مانند مبل‌های مربعی استفاده کنید.

به تعداد اکسسوری‌ها توجه کنید. نباید اکسسوری‌ها تعدادشان زیاد باشد. به‌عنوان مثال نباید همزمان چند کتاب و یا شمع را در یک نقطه بگذارید. اگر به دنبال فضایی آرام هستید بهتر است رنگ مبل با رنگ زمینه یکی باشد اما اگر به دنبال یک فضای پر انرژی هستید رنگ مبلمان را با رنگ‌های حاشیه‌ای ست کنید.

 

چیدمان پذیرایی مدرن

نورپردازی در دکوراسیون اتاق پذیرایی

نورپردازی پذیرایی با استفاده ازلوسترهای لوکس، دیوارکوب و آباژورهای قدی عالی خواهد بود و معمولا در اتاق پذیرایی، از نورپردازی ملایم‌تری استفاده می‌شود. به ویژه اگر تلویزیون در حال قرار گرفته باشد، ترجیح به نورپردازی ملایم خواهیم داشت.

در هر بخشی از فضای اتاق پذیرایی که سرویس ناهارخوری را جای داده‌اید، از نورپردازی متمرکز استفاده کنید. در این صورت زمان سرو ناهار یا شام، نور کافی بر میز ناهارخوری مسلط باشد.

نورپردازی پذیرایی

پیشنهاد مطالعه:مطلب۵ دلیلی که شما را عاشق خانه‌های کوچک می‌کندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دکوراسیون فضای اطراف میز تلویزیون به خصوص زمانی که تلویزیون را به دیوار نصب کرده‌اید یک فضای خوب برای قرار دادن لوازم دکوری است.

13 ساعت پیش

گیاهان مناسب آشپزخانه منزل از جمله گیاهانی هستند که به راحتی بتوانند در فضاهایی با نوسانات دمایی مانند آشپزخانه دوام بیاورند.

16 ساعت پیش

آینه‌ها در ابعاد، طرح و مدل های مختلفی در بازار وجود دارند. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی مدل های شیک و جذاب آینه در منزل می‌پردازیم.

19 ساعت پیش

در این مطلب انواع مدل های پرده در دکور اتاق خواب را معرفی خواهیم کرد. بهتر است پرده را با توجه سبک دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

1 روز پیش

افراد برای دکوراسیون منزل مردد هستند که رنگ را انتخاب کنند یا کاغذ دیواری؟ این مطلب به تاثیر رنگ و کاغذ دیواری در دکور خانه کوچک می‌پردازد.

1 روز پیش

چین‌های روی پرده‌ها بر شکل ظاهری آن‌ها تاثیر می‌گذارد.این مطلب به معرفی انواع مدل های چین پرده برای اتاق پذیرایی می‌پردازیم.

2 روز پیش

این مطلب از مجله دلتا به بیان راهکارهای پاکسازی خانه از انرژی‌های منفی می‌پردازیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

2 روز پیش

در این مطلب برخی از مشهورترین گیاهان آپارتمانی لوکس در منزل را به شما معرفی کنیم تا شما بنا بر سلیقه یک یا چند نمونه از آن‌ها را خریداری کنید.

3 روز پیش

انتخاب پرده مناسب آشپزخانه کار تقریبا سختی است. با مجله دلتا همراه باشید و با انواع پرده در دکوراسیون آشپزخانه آشنا شوید.

3 روز پیش

یکی از نکات دکوراسیون فضاهای کوچک دقت در خرید وسایل ضروری زندگی است. این مطلب به معرفی وسایل نامناسب در چیدمان و دکوراسیون منزل می‌پردازد.

4 روز پیش

در این مطلب کاربردهای گلیم و فرش برای تزیین دیوار را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از آن، به‌عنوان یک عنصر ارزشمند در دکوراسیون خود بهره ببرید.

4 روز پیش

نکته‌ مهم در انتخاب روتختی، سلیقه و سبک شما در چیدمان فضایی است.در این مطلب از مجله دلتا به معرفی مدل های روتختی برای اتاق خواب می‌پردازیم.

5 روز پیش

با این مطلب از مجله دلتا همراه باشید تا تعدادی از گیاهان مناسب خانه های کم نور در دکوراسیون داخلی منزل را به شما معرفی کنیم.

5 روز پیش

با روشن کردن یک آباژور و نورپردازی می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. در این مطلب به معرفی مدل های جدید آباژور در دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

6 روز پیش

دغدغه اصلی این افراد چگونگی بزرگ‌تر نشان دادند، مساحت داخلی این منازل است. این مطلب به معرفی مدل های کاغذ دیواری برای خانه کوچک می‌پردازیم.

6 روز پیش

بیشتر...