مجله دلتا |
1 سال پیش

تاثیر رنگ کاغذ دیواری در دکور خانه کوچک رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری مجله دلتا

کاغذ دیواری یک گزینه مناسب برای جایگزینی رنگ است که در عین داشتن قیمت مناسب، گرفتاری‌های نقاشی کردن را به همراه ندارد اگر شما هم به دنبال بهترین انتخاب هستید، این مطلب را از دست ندهید.
تاثیر رنگ و کاغذ دیواری در دکور خانه کوچک

خیلی از افراد برای دکوراسیون منزل خود مردد هستند که رنگ را انتخاب کنند یا کاغذ دیواری؟ رنگ با قدمت طولانی‌تری در زمره طراحی داخلی است. اما این روزها کمتر کسی به خودش زحمت گرفتاری های چند روزه به خاطر رنگ زدن سطوح داخلی منزل و بعد از آن نیز تحمل بوی ناشی از آن برای مدتی طولانی را می‌دهد. در این مطلب ازمجله دلتابه معرفی وتاثیر رنگ و کاغذ دیواری در دکور خانه کوچکمی‌پردازیم.

کاغذ دیواری برای دیوار خانه

اگر خانه شما کوچک است رنگ‌ها بیشتر از کاغذ دیواری‌ها به شما کمک خواهند انتخاب رنگ یا کاغذدیواری برای دیوارهای خانه به نظر معضلی حل نشدنی است.گاهی وقت ها واقعا انتخاب بین این دو سخت می‌شود زیرا هر کدام مزایا و معایبی دارند که انتخابرا محدود می‌کنند ولی شاید دانستن چند نکته درباره آن‌ها به شما کمک کند انتخاب آگاهانه‌تری داشتهباشید.

تاثیر رنگ و کاغذ دیواری در دکور خانه کوچک

کاغذ دیواری مخملی به رنگ تیره

ما قصد نداریم بگوییم رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری، ما فقط قصد داریم نکات مثبت و منفی این دو را به شما بشناسانیم، اما تصمیم نهایی برعهده خود شماست. رنگ‌ها تنوع بیشتری دارند یا کاغذدیواری‌ها؟ در امر تنوع این کاغذ دیواری‌ها هستند که برگ برنده را در اختیار دارند زیرا هم تنوع رنگی و هم تنوع طرحی بیشتری دارند.

تاثیر رنگ و کاغذ دیواری در دکور خانه کوچک

کدام یک نورگیرتر هستند؟

از تاثیر رنگ و کاغذ دیواری در دکور خانه کوچک می‌توان به نورگیری اشاره کرد. وقتی صحبت نورگیری به میان می‌آید، رنگ‌ها به دلیل سطح براقشان یک قدم از کاغذ دیواری‌ها جلوتر هستند. این سطح براق نور را منعکس می‌کند و در نتیجه فضا روشن‌تر به‌نظر می‌رسد در صورتی که کاغذدیواری‌ها جاذب نور هستند و از این قابلیت بی بهره هستند.

با رنگ، خانه بزرگ‌تر جلوه می‌کند یا کاغذ دیواری؟

اگر قصد دارید خانه کوچک خود را بزرگ‌تر جلوه دهید، رنگ‌ها بیشتر از کاغذ دیواری‌ها به شما کمک خواهند کرد. چراکه در خانه‌های کوچک هرچه فضا به دور از شلوغی و طرح‌های اضافی باشد، بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد. از سوی دیگر نمی‌توان کاغذدیواری‌هایی را که طرح‌های زیبایی دارند هم نادیده گرفت. درست است که طرح روی آن‌ها خانه را کوچک‌تر نشان می‌دهد اما فریبنده‌تر و متفاوت‌تر از رنگ‌ها است. اما برای حل این مساله می‌توان از کاغذ دیواری هایی استفاده کرد که خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. به مطلب۵ مدل کاغذ دیواری که خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهدمراجعه کنید.

رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری

می‌توانید ترکیبی از رنگ و کاغذدیواری در خانه داشته باشید؟

درنهایت اگر نتوانستید بین رنگ و کاغذ دیواری یکی را انتخاب کنید، از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری استفاده کنیداما این ترکیب کردن باید هوشمندانه و معمارانه انجام بگیرد.

بهتر است بدانید

از دیگر قابلیت‌های کاغذ دیواری که آن را به یک انتخاب فوق العاده تبدیل می‌کند، عمر طولانی و دوام بسیار زیاد آن است. همان طور که احتمالا خودتان هم می دانید، رنگ پس از مدتی ظاهر روزهای اول خود را از دست می‌دهد. این تغییر شکل در طول زمان به دلیل عوض شدن رنگ، گرد و غبار گرفتن و ورقه شدن اتفاق می‌افتد.

ترکیبی از رنگ و کاغذدیواری

پیشنهاد مطالعه:مطلب۷ مدل شیک و جذاب پرده چین‌دار، برای اتاق پذیراییرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شناخت انواع پنکه در بازار و کاربردهای هر کدام، به شما کمک می کند تا بتوانید پنکه‌ی مناسبی برای فضای مورد نظر خود انتخاب کنید.

2 ماه پیش

اگر قصد خرید چرخ گوشت دارید، لازم است بهترین مارک چرخ گوشت بازار را بشناسید. ما شما را با بهترین برند چرخ گوشت داخلی و خارجی آشنا می‌کنیم.

2 ماه پیش

سیزده بدر یا همان که در تقویم‌ها نوشته‌اند روز طبیعت، به جا مانده از روزگار خوش رفته، هول بیدار شدن اول صبح، دلواپسی جمع کردن سور و سات، بازی‌های نیم‌روز ۱۳ و البته اضطراب و استرس غروبش که فردای برزخی در راه دارد.

2 ماه پیش

یک رویا اگر بخواهید تصور کنید برای این سال نورس، آن رویا چه می‌تواند باشد؟

2 ماه پیش

در راهنمای خرید مخلوط کن به شما نکات ضروری که باید هنگام خرید به آن‌ها توجه داشته باشید و بهترین مدل‌های موجود در بازار را معرفی میکنیم

2 ماه پیش

این مطلب تماشایی‌ست از آن جهت که لای آلبوم‌های قدیمی عکس‌هایی برایتان رو کرده‌‌ایم که حتما مشابهش را در آلبوم‌های خودتان هم دارید.

2 ماه پیش

با تحویل سال نو، مردم در حافظیه گرد هم آمده و سعی کرده اند اوقات خوشی را در آن لحظات ثبت کنند. اما بعد از دورهمی مردم در حافظیه عکس‌هایی منتشر شده که نشان میدهد جمعیتِ زیاد مردم در آنجا، خسارت‌هایی به جا گذاشته

2 ماه پیش

سیزده بدر یا همان که در تقویم‌ها نوشته‌اند روز طبیعت، به جا مانده از روزگار خوش رفته، هول بیدار شدن اول صبح، دلواپسی جمع کردن سور و سات، بازی‌های نیم‌روز ۱۳ و البته اضطراب و استرس غروبش که فردای برزخی در راه دارد.

2 ماه پیش

در این مقاله قرار است همراه هم سر از اطلاعاتی در بیاوریم که باور کردنش برای هر کسی کار سختی است.

2 ماه پیش

بیشتر...