مجله دلتا |
4 ماه پیش

تاثیر رنگ کاغذ دیواری در دکور خانه کوچک رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری مجله دلتا

کاغذ دیواری یک گزینه مناسب برای جایگزینی رنگ است که در عین داشتن قیمت مناسب، گرفتاری‌های نقاشی کردن را به همراه ندارد اگر شما هم به دنبال بهترین انتخاب هستید، این مطلب را از دست ندهید.
تاثیر رنگ و کاغذ دیواری در دکور خانه کوچک

خیلی از افراد برای دکوراسیون منزل خود مردد هستند که رنگ را انتخاب کنند یا کاغذ دیواری؟ رنگ با قدمت طولانی‌تری در زمره طراحی داخلی است. اما این روزها کمتر کسی به خودش زحمت گرفتاری های چند روزه به خاطر رنگ زدن سطوح داخلی منزل و بعد از آن نیز تحمل بوی ناشی از آن برای مدتی طولانی را می‌دهد. در این مطلب ازمجله دلتابه معرفی وتاثیر رنگ و کاغذ دیواری در دکور خانه کوچکمی‌پردازیم.

کاغذ دیواری برای دیوار خانه

اگر خانه شما کوچک است رنگ‌ها بیشتر از کاغذ دیواری‌ها به شما کمک خواهند انتخاب رنگ یا کاغذ دیواری برای دیوارهای خانه به نظر معضلی حل نشدنی است. گاهی وقت ها واقعا انتخاب بین این دو سخت می‌شود زیرا هر کدام مزایا و معایبی دارند که انتخاب را محدود می‌کنند ولی شاید دانستن چند نکته درباره آن‌ها به شما کمک کند انتخاب آگاهانه‌تری داشته باشید.

تاثیر رنگ و کاغذ دیواری در دکور خانه کوچک

کاغذ دیواری مخملی به رنگ تیره

ما قصد نداریم بگوییم رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری، ما فقط قصد داریم نکات مثبت و منفی این دو را به شما بشناسانیم، اما تصمیم نهایی برعهده خود شماست. رنگ‌ها تنوع بیشتری دارند یا کاغذدیواری‌ها؟ در امر تنوع این کاغذ دیواری‌ها هستند که برگ برنده را در اختیار دارند زیرا هم تنوع رنگی و هم تنوع طرحی بیشتری دارند.

تاثیر رنگ و کاغذ دیواری در دکور خانه کوچک

کدام یک نورگیرتر هستند؟

از تاثیر رنگ و کاغذ دیواری در دکور خانه کوچک می‌توان به نورگیری اشاره کرد. وقتی صحبت نورگیری به میان می‌آید، رنگ‌ها به دلیل سطح براقشان یک قدم از کاغذ دیواری‌ها جلوتر هستند. این سطح براق نور را منعکس می‌کند و در نتیجه فضا روشن‌تر به‌نظر می‌رسد در صورتی که کاغذدیواری‌ها جاذب نور هستند و از این قابلیت بی بهره هستند.

با رنگ، خانه بزرگ‌تر جلوه می‌کند یا کاغذ دیواری؟

اگر قصد دارید خانه کوچک خود را بزرگ‌تر جلوه دهید، رنگ‌ها بیشتر از کاغذ دیواری‌ها به شما کمک خواهند کرد. چراکه در خانه‌های کوچک هرچه فضا به دور از شلوغی و طرح‌های اضافی باشد، بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد. از سوی دیگر نمی‌توان کاغذدیواری‌هایی را که طرح‌های زیبایی دارند هم نادیده گرفت. درست است که طرح روی آن‌ها خانه را کوچک‌تر نشان می‌دهد اما فریبنده‌تر و متفاوت‌تر از رنگ‌ها است. اما برای حل این مساله می‌توان از کاغذ دیواری هایی استفاده کرد که خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. به مطلب۵ مدل کاغذ دیواری که خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهدمراجعه کنید.

رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری

می‌توانید ترکیبی از رنگ و کاغذدیواری در خانه داشته باشید؟

در نهایت اگر نتوانستید بین رنگ و کاغذ دیواری یکی را انتخاب کنید، از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری استفاده کنید اما این ترکیب کردن باید هوشمندانه و معمارانه انجام بگیرد.

بهتر است بدانید

از دیگر قابلیت‌های کاغذ دیواری که آن را به یک انتخاب فوق العاده تبدیل می‌کند، عمر طولانی و دوام بسیار زیاد آن است. همان طور که احتمالا خودتان هم می دانید، رنگ پس از مدتی ظاهر روزهای اول خود را از دست می‌دهد. این تغییر شکل در طول زمان به دلیل عوض شدن رنگ، گرد و غبار گرفتن و ورقه شدن اتفاق می‌افتد.

ترکیبی از رنگ و کاغذدیواری

پیشنهاد مطالعه:مطلب۷ مدل شیک و جذاب پرده چین‌دار، برای اتاق پذیراییرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امروزه مدل‌های متنوعی برای دوخت پرده وجود دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی انواع مدل‌ پرده‌ در دکوراسیون داخلی می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

همچنین بخوانید: خلاقیت در ساخت وسایل دکوری برای خانه خود آکواریوم زیبا بسازید ۷ مدل پرده شیک و خاص برای نشیمن منزل ابتکارهای جالب در ساخت دکوراسیون منزل این‌گونه تابلوهای زیبا بکشیم

۲ هفته پیش

آخرین فیلم نادر طالب زاده پیش از فوت! نادر طالب زاده مجری و برنامه‌ساز با سابقه تلویزیون دیروز در ۶۹ سالگی در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت.

۲ هفته پیش

علت انتخاب حجت اشرف زاده به عنوان مجری برنامه رخ به رخ حجت اشرف زاده به عنوان مجری برنامه رخ به رخ انتخاب شد.

۲ هفته پیش

هلال ماه شوال رؤیت نشد و دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۳۰ رمضان المبارک است.

۲ هفته پیش

جراحی لیفت بازو و براکیوپلاستی چیست؟ , چه کسی کاندید عمل جراحی لیفت بازو است؟

۲ هفته پیش

بیماری روماتیسم چیست؟, عوامل ابتلا به رماتیسم, علائم رماتیسم, انواع دمنوش برای روماتیسم

۲ هفته پیش

برای افراد سوال است که در چه مبلمانی در چیدمان و دکوراسیون رایج هستند. این مطلب به این سوال چه مبلی از مد افتاده است پاسخ می‌دهیم.

۲ هفته پیش

ماسک های چاق کننده طبیعی و گیاهی صورت در چاقی صورت شما بسیار موثر هستند.

۲ هفته پیش

بیشتر...