مجله دلتا |
5 روز پیش

چیدمان در خانه های کوچک چیدمان خانه کوچک دکوراسیون خانه کوچک مجله دلتا

طراحی داخلی و چیدمان منزل کوچک همیشه چالش برانگیز است. اگر به دنبال ایده‌هایی ساده و کاربردی برای چیدمان خانه کوچک خود هستید، این مطلب را تا انتها بخوانید.
چیدمان در خانه‌ های کوچک

با در نظر داشتن برخی از نکات می‌توانچیدمان در خانه‌ های کوچکرا طوری انجام داد که از حداکثر فضا بتوان استفاده کرد. شاید با کم بودن فضای موجود، نتوان دکوراسیون مطلوب را چید اما با قرار دادن باکس‌های زیبا، قفسه‌ها و مواردی از این قبیل می‌توان نظم و زیبایی را در کنار هم برای منزل کوچک ایجاد کرد. بامجله دلتاهمراه باشید.

توجه به نظم برای چیدمان منزل کوچک

مهم‌ترین گزینه برای چیدمان در خانه‌ های کوچک نظم داشتن لوازم و وسایل است. اینکه خانه کوچک باشد و ابزار و وسایل سر جای خود نباشند بیشتر باعث کوچک دیده شدن آن خواهد شد. سعی کنید به ترتیب همه لوازم را در کنار یکدیگر قرار دهید.

چیدمان در خانه‌ های کوچک

در این مورد باید وسایل و لوازمی که اغلب از آن‌ها استفاده نمی‌شود را نیز از گوشه و کنار بردارید تا فضا برای لوازم اصلی که مدام به‌کار برده می‌شوند باز شود. از گزینه‌های مختلفی مانند جعبه نیز می‌توانید برای نظم دادن به وسایل مورد نیز در چیدمان استفاده کنید.

نور کافی

نور را نباید حذف کرد. اگر درمنزل کوچک، نورگیر یا پنجره‌ای وجود دارد، بهتر است اجازه داد نور به داخل منتقل شود و به هیچ وجه نباید آن‌ را با پرده‌های تیره پوشاند. می‌توان از پرده‌های نازک و روشن استفاده کرد که چین اضافی نداشته باشند. هر چه پرده‌ها ساده‌تر و بدون طرح باشند، می‌توانند به بزرگ دیده شدن فضا و نظم کمک کنند.

نور کافی

به ویژه برای منازلی که سقف کوتاه‌تری دارند، گرفتن نور با پرده‌های ضخیم یا کم کردن نور با مصرف لامپ‌ها و لوسترهای کم‌نور، می‌تواند به دلگیر شدن فضا منجر شود. به همین دلیل منابع نور را حذف نکنید و در صورت استفاده از لوستر بهتر است گزینه‌هایی انتخاب شوند که حباب‌های مات نداشته باشند.

انتخاب رنگ‌های مناسب

انتخاب مناسب‌ترین رنگ‌ها برای منازلی که متراژ کمی دارند، نکته بسیار مهمی است. استفاده از رنگ‌های روشن یا رنگ‌های خنثی برای کفپوش و دیوارها باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شوند. با این کار نور منعکس شده نیز بیشتر خواهد بود. انتخاب رنگ تیره و فضای کم‌نور ممکن است فضا را کوچک‌تر نشان دهد.

انتخاب رنگ‌های مناسب

حتی در انتخاب لوازم منزل نیز لازم است رنگ‌های روشن بیشتری را انتخاب کنیم. البته توجه داشته باشید که این موضوع به بی‌روح شدن فضای منزل منجر نشود. برای پیش‌گیری از این موضوع می‌توانید رنگ‌های متنوعی را برای اکسسوری‌ها و لوازم کوچک انتخاب کنید.

انتخاب مبلمان مناسب

نکته مهم دیگری که باید توجه داشت انتخاب درست مبلمان است. مبلمان‌ مدرن بهترین گزینه برای انتخاب هستند. زیرا حجم کمتری از فضا را اشغال می‌کنند. هر چه مبلمان ساده‌تر انتخاب شوند شلوغی کمتری را ایجاد می‌کنند.

انتخاب مبلمان مناسب

می‌توانید برای استفاده بیشتر از فضا، نوعی از مبلمان را انتخاب کنید که دارای فضای ذخیره و جعبه هستند و برای قرار دادن برخی از لوازم از آن‌ها می‌توان استفاده کرد.

پیشنهاد مطالعه:مطلبنکاتی درباره دکوراسیون آشپزخانه کوچکرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

انتخاب کابینت مناسب منزل می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. در این مطلب مهم‌ترین نکات برای انتخاب کابینت مناسب را مطرح خواهیم کرد.

4 روز پیش

رنگ سفید در دکوراسیون داخلی پر کاربرد است که کمتر خانه‌ای را می توان پیدا کرد که از این رنگ در فضای داخلیش استفاده نکرده باشد.

4 روز پیش

در این مطلب به تزیین دیوار آشپزخانه با وسایل ساده می‌پردازیم. در این صورت می‌توانیم به راحت‌ترین شکل ممکن آشپزخانه خود را زیبا کنیم. 

5 روز پیش

قبل از انتخاب رنگ مناسب پرده خانه، چند عنصر حیاتی نیاز است یکی از مهم‌ترین موارد، سبک دکوراسیون مخصوصا رنگ دیوار‌ها، فرش و مبلمان می باشد.

6 روز پیش

در این مطلب گام به گام با شما پیش می‌رویم تا اتاق خواب شیک و مدرن و در عین حال راحتی داشته باشید و دکوراسیون آن همانی بشود که دلتان می‌خواهد.

6 روز پیش

تغییر دکوراسیون یکی از بهترین مواردی است که شادابی را به منزل شما می‌آورد. این مطلب با ترفندهای تغییر دکوراسیون کم هزینه می‌پردازیم.

6 روز پیش

با انتخاب لوستر شیک و لوکس علاوه بر این‌که نور و روشنایی فضا را تامین می‌کنید. باعث زیبایی و درخشندگی دکوراسیون منزل هم می‌شوید.

۱ هفته پیش

مبلمان راحتی جز عناصر مهم و اصلی اتاق نشیمن و پذیرایی به حساب می‌آیند. در این مطلب به جدیدترین مدل‌های مبل های راحتی شیک و مدرن می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

اشتباهات رایج در دکوراسیون خانه سبب می‌شود که افراد در چیدمان خانه احساس آشفتگی و بی‌قراری داشته باشند و از دکوراسیون منزل خود راضی نباشند.

۱ هفته پیش

رعایت اصول چیدمان مبلمان در دکوراسیون داخلی خانه تاثیر مهمی دارد. در این مطلب نکات مهم چیدمان مبلمان نشیمن را به شما می‌گوییم.

۱ هفته پیش

با صرف هزینه اندک می‌توان تغییرات چشم‌گیری را در فضای دکوراسیون منزل به وجود آورد. این مطلب به بیان ایده های جذاب دکوراسیون منزل می‌پردازد.

۱ هفته پیش

استفاده از رنگ مناسب برای اتاق نشیمن کاملا به سلیقه شما، هارمونی فضا و نوع دکوراسیون خانه و رنگ وسایل خانه شما بستگی دارد.

۱ هفته پیش

فرش یکی از مشخصه‌های بارز طراحی داخلی خانه ایرانی است. درا ین مطلب به شما می‌گوییم که چگونه از فرش ایرانی در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

۱ هفته پیش

در کتاب سفرهای گالیور نویسنده با استفاده از تمثیل نقدهایی به حاکمیت، مذهب و جامعه انسانی وارد می‌کند. کتاب اولین رمان پادآرمان‌شهر در دنیای کلاسیک است.

۱ هفته پیش

در کتاب سفرهای گالیور نویسنده با استفاده از تمثیل نقدهایی به حاکمیت، مذهب و جامعه انسانی وارد می‌کند. کتاب اولین رمان پادآرمان‌شهر در دنیای کلاسیک است.

۱ هفته پیش

بیشتر...